Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 10:11:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 3  (Прочетена 177859 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: февруари 07, 2012, 12:08:12 »

Проблема със свкървите е толкова стар ,колкото е старо семейсвтото като единица.Но четейки ви виждам ,че има много фактори ,определящи тези взаимоотношения:
1.Да,съпрузите ни трябва да ни подкрепят в спор,но не на всяка цена.Доставя ли ви удоволствие да се кара с майка си ,само защото вие сте си разменили 2-3 реплики ?И що за възпитание ще има този мъж ,ако влиза в конфликт с жената ,която го е родила и отгледала и най-важното възпитала за щяло и нещяло .Така ,че не приемам изказите от рода "Моя съпруг ме защитава винаги",защото съм сигурна ,че ние невинаги сме прави.Нека заема страна в наистина важни и решителни конфликти .В дребните ежедневни истории всяко умно и интелигентно момиче би могло и само да се справи със свекърва си .
2.Финансовата зависимост е от съществено значение.При първа възможност живейте сами.Може да е трудно от финаснова гледна точка ,но удоволствието е огромно.Разходите за сватбата също не оставяйте на свекърите.По-добре по-малка сватба ,но със собствени средства.Тогава възможността да ви се намесят ще е по-малка.Пък ако нямате проблем със взаимоотношенията и искат да ви направят скъпа и охолна сватба.Супер!
3.Любовта - вашата и нейната /на свекървата/ любов нямат нищо общо.Това са различни форми на любов и привързаност.И трябва да ги различаваме.Има място и за двете - сигурна съм .
4.Толерантност - да сме толерантни е наистина трудно ,но ще се възползвам от последният пост на InLove_Girl,където споменава за чушките.Какво значение има как ще ги наготвиш ?И какво обича той в случая.Ами може преди време да е харесвал боба така,а сега вече не.В края на краищата човек се промена и това е нормално.Чак пък да викаш любимия да ви решава спора за едни чушки........Вземи й чушките ,тя нали ще е доволна ,пък си ги наготви както ти си искаш.
Надявам се да не съм обидила някой smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: февруари 07, 2012, 12:18:25 »

Съгласна съм отчасти  с fiibi_bg.
Когато е за нещо дребно - мълча си и отстъпвам вече години наред, а после си правя нещата както аз искам и си знам.
Но когато се опитват да се намесват в лични, интимни решения и то с лекота/наглост ( според интелекта), тогава би трябвало и мъжът да се намеси и да има позиция.
за живеенето сами- ясно, аз съм виждала обратния случай в семейството на родителите си и знам как завърши всичко... nea sad
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: февруари 07, 2012, 12:23:52 »

Да , emmmmmy  аз имах впредид за дребни неща.Разбира се ,че ако е сериозен личностен конфликт е добре и съпругът да се намеси.Но тук е важно той колко правилно ще се намеси .И задължително ли е да вземе нечия страна нейната или нашата?Сложно е с отношенията и мисля,че човек дълбоко трябва да премисля стъпките си и действията особено спрямо хора ,с които директно или индиректно сме обвързани за цял живот.Защото понякога даже не ни интересува спора ,който водим със свекървата ,а дали тя ще е победил или ние.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: февруари 07, 2012, 12:31:37 »

наскоро бях обвинена че лъжа за цената на булченската си рокля- майка ми ѝ била казала 700, аз съм ѝ била казала 120... При положение че ясно и беше обяснено че съм имала намерение за тази от 700, но ми се е наложило да взема по-евтината. в смисъл беше подклаждане на конфликт от нейна страна, но не директно, ами бе казано на мъжа ми че ние с майка ми лъжем. Той в случая е казал че аз си я плащам и това си  моя работа и че имам касова бележка ако държи да се бърка...
аз от своя страна не ѝ се обадих, просто е жалко че хората се опитват да внасят напрежение. Реших че е под достойството ми да се обяснявам за нещо, което не съм крива грам. да се бе обърнала към мен, щях да ѝ обясня...
е такива неща преглъщам, но те ми напомнят по възможност да пазя учтива дистанция, както се е научила Inlovegirl напоследък....
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #469 -: февруари 07, 2012, 12:34:16 »

Не ме разбрахте smile с този пример исках да кажа, че понякога си мислят че знаят всичко по - добре от снаха си за сина си. Както по - доло имаше пример за кръвното. Разбира се, че не трябва да се намесват за дребни неща, но те се трупат и трупат и прерастват в нещо по - голямо. В този случай се почуствах кофти понеже казах какво харесва и едва не стана скандала и то от дреболия. Затова и го посочих. Според мен всичко зависи от характерите на хората. Някои са търпеливи, други палят и от малко. Различни случаи има където снаха и свекърва се обичат повече от майка и дъщеря и точно обратната - да не могат да се погледнат. Зависи ситуацията и характера на хората и кой как би се спогодил с другия smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: февруари 07, 2012, 12:41:43 »

А как се разбирате със свекървата ?- част 4
« Последна редакция: февруари 07, 2012, 12:43:24 от fiibi_bg » Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines