Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:21:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 3  (Прочетена 178120 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: февруари 06, 2012, 11:59:22 »

Веси, мила... пожелавам ти наистина да не се сблъскваш с чудото "свекървище" по никакъв повод  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: февруари 06, 2012, 12:05:55 »

така е, мъжете трябва да защитават жените си. Но съм забелязала в поне 5-6 случая , че има  мъже, които избягват конфликта или по-лошо- защитават майките си, когато биват помолени с по -остър тон да заемат позиция. angry зависи кой какъв мъж си е избрал за партньор като нрав.
От личен опит мога да кажа че има хора и хора. Едната както каза Skylife, не ѝ се понравих още от запознанството, а после направи всичко по силите си да ни раздели. А с другата съм живяла години и не сме си казали една лоша дума- а винаги е имало поводи, като във всеки дом. Премълчавали сме в името на доброто, но не се е налагало да рева от нея, нито да слушам лъжи.  Дори да сме се дразнили, сме били достатъчно интелигенти да решим нещата позитивно, но и мъжът ми ме защитаваше..
 Докато с първата просто не можеше да се говори, да не говорим че синът ѝ я защитаваше от мен като луд, затова за щастие се разделих с него доста бързо....
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: февруари 06, 2012, 12:07:46 »

Аз моята свекърва много я харесвам и според мен е страхотна жена... и искренно се надявам взаимоотношенията ни да си останат такива и в бъдеще smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: февруари 06, 2012, 12:12:42 »

Да, както казва Еми хора всякакви.. При нас милото е ВИНАГИ на моя страна...дори някога да не съм права  blush , пак ме защитава, но това не означава , че напрежение няма  pardon Напротив, когато има дразнител някакъв , човек на подсъзнателно ниво става раздразнителен и се отразява дори в най- стабилните връзки  angry

cveta_d86  от сърце ти желая все такива прекрасни взаимоотношения със свекърите  give_rose
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: февруари 06, 2012, 13:47:56 »

Моята бъдеща свекърва е изключително добър и деликатен човек. Нищо лошо не съм видяла от нея, даже напротив. Много си я обичам. give_rose
Аз не търпя никаква намеса в личния си живот от когото и да било. Виждала съм как свекърви направо тормозят снахите си и обратното. Истината е, че колкото и да са добри хората и да се разбират, една двойка трябва да живее отделно от родителите и да е напълно самостоятелна. Така се избягват голяма част от конфликтите.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: февруари 06, 2012, 13:52:51 »

Sunset  и аз те подкрепям и мисля, че никой не трябва да се бърка в отношенията на младите и е най-добре ако живеят отделно както от едните, така и от другите родители smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: февруари 06, 2012, 14:02:25 »

Момичета, за всички е ясно, че е най-добре да се живее отделно! Замислете се обаче, колко млади семейства имат тази възможност...
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: февруари 06, 2012, 14:20:09 »

Веси така е всичко зависи и от това, кой какви възможности има
« Последна редакция: февруари 06, 2012, 14:23:20 от cveta_d86 » Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #458 -: февруари 06, 2012, 20:06:38 »

Според мен пък мъжът не трябва сляпо да защитава жена си. И изобщо една обичаща го жена няма да иска от него да застане срещу майка си или да го постави в ситуация на избор. Да, при крайни случаи и грозно постъпки от която и да е от страните, мъжът трябва да се намеси,но ако просто се "джафкат" типично по женски, не му е работа да застава по средата и да взима страна.

А инак аз не отричам, че има всякакви хора, и лоши, и груби и т.н., апелирах само да не ги наричаме с такива ужасни думи,каквито срещах. Не знам как вие не сте видели обидните думи, няма да ги цитирам, тъй като ще излезе, че така говоря на определени потребители, а не е така.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: февруари 06, 2012, 23:45:07 »

Все ми се струва, че майката на бъдещив ви/настоящ съпруг не може да има лошо отношение към вас просто ей така.
Аз не мога да се съглася с това. В никакъв случай не казвам, че винаги е така, но принципно проблемът свекърва - снаха идва главно от разликата в поколенията и специално от факта, че свекървата, най-малкото подсъзнателно, смята, че някаква жена (снахата) "е дошла да вземе моят Гошко, а тя не е достойна за него, не може да му готви, не знае какво обича" и т.н., и т.н. Вярвам, че до болка са ви познати такива неща. При такива случаи не става дума за качествата на снахата. Съгласна съм на 100 %, че трябва да има уважение, баланс и дипломация, но те трябва да са и от двете страни, задължително. И въпросния баланс трябва да се поддържа постоянно. А вмешателствата от сорта на "така не се простира, така не се реже салата" и т.н. са напълно излишни. Толкова ли не могат да се премълчат?  pardon Не трябва ли за една зряла жена, с пораснал син, да бъде по-важно да осигури семейното спокойствие, отколкото да се правят демонстрации?
Аз от моята свекърва не се оплаквам. Даже я харесвам много. И съм винаги страшно мила с нея, както и тя с мен. От друга страна мъжът ми на 100% ме подкрепя за всичко! Но по дипломатичен начин. Просто се полагат усилия и от трите страни и всичко върви меко. Като цяло.... Но има неща, които ме дразнят, и то откровено. Просто я усещам как я сърби езикът и не издържа и изплюва по някоя и друга глупост. Какво обичал той (а той въобще не го обича), какво трябвало да направя за това и онова (а аз не съм искала мнение, още повече неадекватно, като например, че не трябвало сега да избирам нещата за бебето, а да чакам да се роди  crazy, т.е. сигурно да го оставя без дрехи и оперирана да обикалям магазините), кофти ми е да спомена и че за моето, все още неродено дете, не може и дума да се каже, без да е споменато първото й внуче ( само пример:пита ме как съм, аз казвам, че избирам столче за кола и веднага - " а, тя и .... имаше столче" и почва да обяснява за нея - е, добре де, те всички бебета са имали столче, а това е само супер-банален пример и един от хилядите), прави ми забележки за това и онова как не трябвало да се прави. Веднъж дори си направих експеримент и сервирайки хляба, както си беше цял, го сложих на обратно. Еми веднага ми направи забележка! Не се правело така! Аз просто го обърнах и нищо не казах. Е, не можеше ли да си замълчи? nea
Тези неща са дребни, но точно те насаждат напрежение. А аз искрено искам да съм в добри отношения с нея, честно. И всъщност не се оплаквам. Приемам нещата. И я уважавам тази жена много. И й го показвам. Но идеята ми, е че такива неща се случват и ще се случват винаги по света, а можеше и без тях!  good
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: февруари 06, 2012, 23:49:30 »

Според мен пък мъжът не трябва сляпо да защитава жена си. И изобщо една обичаща го жена няма да иска от него да застане срещу майка си или да го постави в ситуация на избор. Да, при крайни случаи и грозно постъпки от която и да е от страните, мъжът трябва да се намеси,но ако просто се "джафкат" типично по женски, не му е работа да застава по средата и да взима страна.

А инак аз не отричам, че има всякакви хора, и лоши, и груби и т.н., апелирах само да не ги наричаме с такива ужасни думи,каквито срещах. Не знам как вие не сте видели обидните думи, няма да ги цитирам, тъй като ще излезе, че така говоря на определени потребители, а не е така.
anna_karenina звучиш като свекърва честно казано. темата е за да може всеки да сподели. не е честно да съдиш някого ако не знаеш какво е да си на негово място.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: февруари 06, 2012, 23:57:41 »

Аз смятам,че точно,когато се "джафкат" ,е редно мъжът да се намеси и изобщо да не се стига до там.
Кои са тези толкова ужасни  и грозни думи,за които говориш?  huhhuh.gif
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: февруари 07, 2012, 00:13:12 »

Оф, направо ми настъхват косите,като ви чета публикациите.Аз мога да кажа,че за момента сме в доста добри отношения с бъдещото свеки.Много се надявам и така да си останат,защото аз съм много благ човек  give_rose,не обичам конфликтите.От друга страна не мога да понасям да ми се правят забележки  diablo,още по-малко за някакви дребни неща.Та ако ми се случи подобно нещо един-два пъти ще си замълча,нооооооо започне ли да става системно  prepare-fish
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: февруари 07, 2012, 00:14:38 »

Според мен пък мъжът не трябва сляпо да защитава жена си. И изобщо една обичаща го жена няма да иска от него да застане срещу майка си или да го постави в ситуация на избор. Да, при крайни случаи и грозно постъпки от която и да е от страните, мъжът трябва да се намеси,но ако просто се "джафкат" типично по женски, не му е работа да застава по средата и да взима страна.

Извинявай, но никой не говори за сляпо защитаване! Става въпрос за това, че мъжът си е изградил ново семейство..Той е длъжен да се грижи за спокойствието в него! Намесата на свекърите...както описва и Monikamaria водят до ненужни дразнения.. Както и да е..
Моята свекърва винаги се стреми да ни угоди и да не се меси уж...но има моменти, в които не може да се стърпи..и то за тъпотии! Аз не отричам, че бързо паля, но спрямо тях това е от годежа насам. Преди това се стремях да премълчавам всички съвети. От скоро слушам  и тъпоти от сорта, как нейният син не можел да не си овкусява салатите и как не можело без мазничко по пържолките примерно. А факта, че сина и е със 180 на 220 кръвно...въобще не е важен. Аз само съм го тормозела с тия диети. Какво да ви говоря..Има моменти, в които мъжките майки просто трябва да се отдръпнат и да приемат спокойно новият център във Вселената на техния син.
И която снаха не е изпитала тежестта на тези отношения...повярвайте НЯМА право да се изказва по темата, намирайки косури в момичетата!
Радвам се за всички момичета, които имат прекрасни отношения със свекърите. Bravo give_rose
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #464 -: февруари 07, 2012, 11:46:50 »

Една българска поговорка гласи " не питай старило, а питай патило". Няма как някой да знае, защо се оплаква някой от свекърва си преди да изпита неговата болка.  Понякога майките в стремежа си да докажат, че те знаят най - добре какво обича или необича сина им стават досадни и от там излизат конфликтите. Един пример - приятелят ми не харесва да слагам чушки в яденето. Един ден майка му ни приготвя багажа и вика " слагам ви тук пресни чушки, че да му сготвиш с тях боб."Казах й, че той не обича да го готвя с чушки, а тя се обръща с един ужасяващ поглед и остър тон и вика " кой па ти каза, че не обича с чушки, даже много ги харесва". Тогава аз се почуствах много неудобно извиках го и казах, че той не ми позволява да слагам и когато сам слагала ми се е карал. Е, защити ме и каза, че никога не го е харесвал по нейния начин ама за да не я обиди не й казвал.
Колкото и да са добри свекървите или снахите рано или късно все се получават дразги и то за дребни нещица, които с времето стават голям проблем.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines