Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 01:24:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУРГАС - част 6  (Прочетена 141049 пъти)
 
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 24, 2009, 22:41:38 »

Момчета искам да направя едно запитване.
Милото е в БГ в момента и се опитва да оправи някои неща около сватбата.В това число и да покани своите гости,той е от Свищов. И ето какъв е пролема: по принцип бяхме решили д осигурим превоз на гостите,но те започнали да питат дали ще има и осигурени нощувки??? Въпроса ми е дали така се прави: пътни + нощувки. crazy Но ако е така,къде ще му излезе края??? cray
   
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 24, 2009, 22:48:30 »

telesfora  аз смятам,че това е строго индивидално,в смисъл не сте задължени.Пък той щом ще ги кани,значи са му достатъчно близки,за да им каже,че няма да имате възможност на поемете и пътните,и престоят.В крайна сметка всичко опира до средства...А всички добре знаем как направо се изпарявят....
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #62 -: юли 25, 2009, 01:28:06 »

Наистина си е ивдивидуално. Моя състудентка са жени и си беше поканила гости от различни градове - на никого не пое нито нощувки, нито пътни. Гостите го приеха за нормално, понеже говорих с две от тях.
Ние говорихме сега с тая морска сватба да им поемем пътните или да им осигурим нощувки в някакви квартири, но може и д ане поемаме нищо зависи как ще сме с финансите тогава. Милото беше на мнение, че който иска да ни уважи ще намери начин да дойде, още повече,че при нас може д асе комбинират и д аидват с една кола / познават се по между си хората/, а квартирите не са скъпи...та отплеснах се. Има всякакви варианти и всичко е според случая. Както ти си прецениш. Пък и не е казано,че като поемеш на един разноските, трябва да го направиш с всички. Може да процедираш различно с различните гости.

Но не позволявай такива нахални въпроси да те карат д асе чувстваш неудобно и да те притесняват! Аз бих потънала в земята от срам, ако попитам така нахално дали ще ми поемат и нощувката, ама хора всякакви...
Активен
militrisa
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #63 -: юли 25, 2009, 03:39:07 »

Ние се разбрахме да поемем нощувките на гостите, които не са от Бургас и сме го добавили като информация в поканите за хората, които ще пътуват, за си знаят и да няма объркване. Транспорта ще си го организират сами, но все пак ако пътуват до Бургас с автобус или влак, ще ги чакаме, за да ги придвижим до Сарафово.
От хотела ни предложиха апартаменти на много добра цена и понеже в тях можем да настаним между 1 и 4-ма души, а повечето гости са семейства от по 3-ма или 4-ма, решихме, че можем да си го позволим.

Както казват момичетата, няма строго определена практика. Решението си е изцяло ваше и зависи от броя на гостите, които не са от града, където ще е сватбата, броя на стаите, които ще ви трябват, от условията, които ви предлагат хотелите и разбира се от бюджета, с който разполагате. Мисля че въпросът, който са задали хората е по-скоро практичен, макар и не най-дипломатичният. Все пак по този начин ще знаят дали трябва да си правят резервация и могат да преценят дали могат да си позволят да останат да нощуват в Поморие, дали да си тръгнат по-рано или да си организират собствен транспорт. Така че, telesfora, горе главата и не се притеснявайте да обясните на гостите, че поемате единствено транспорта и че примерно могат да се настанят в хотела на по-ниска цена. Ако пък не - направете един списък с хотели на разумни цени, за да ги улесните в избора.

Аз лично смятам, че ако човек може да си го позволи, е по-добре да се организира и поеме нощувката. Така гостите могат да са спокойни че имат осигурено легло, в което да си починат след купона и същевременно имат свободата да пътуват по начин и време, които ги устройват най-добре, без да се съобразяват с организиран превоз и време на тръгване в едната и другата посока.  smile
« Последна редакция: юли 25, 2009, 03:43:15 от militrisa » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 25, 2009, 07:56:20 »

Аз си взех от Мирена 30лв. струваше с дантела по края.

Можеш да си вземеш и сатен, както решиш - там има голям избор в този магазин, а дали да го носиш на шивачка - има материи, които много се нищят и няма как да минеш без, ама моето специално не съм го носила.


Благодаря ви мацки give_rose
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 25, 2009, 09:37:54 »

Dodo23  Поправи ме ако греша , ама вие не сте ли в "Университета" Щот ако е така от там си дават платно хората? Може би има снимка някъде в албума?
« Последна редакция: юли 25, 2009, 09:43:20 от nia » Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 25, 2009, 11:08:42 »

Абе то ако става въпрос и танцьорите ни предлагат с тяхно,и свекървата ам,но аз си предпочитам номичко,моичко и такам.... good

Амелиа,т защо не пускаш снимчици,бе душа?И кога е сватбата?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 25, 2009, 12:23:52 »

Да,в "Университета" сме.Управителят ми каза,че осигурява покривка с драперия за младоженската маса,ама за платно не знаех!
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 25, 2009, 13:07:45 »

Колко време предварително поръчвате торти??? crazy
И фигурките предполагам се намират по сладкарските цехове?Или за тях в сватбените магазини? blush
Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юли 25, 2009, 13:36:36 »

Колко време предварително поръчвате торти??? crazy
И фигурките предполагам се намират по сладкарските цехове?Или за тях в сватбените магазини? blush


Ами да ти кажа, от Захаро ни казаха към 1,5 - 2 седмици преди сватбата, но ако искаш торта на стойка, а не тези тип шапка(ама го обясних  crazy ) е хубаво възможно най-рано да си я капарираш, понеже имали доста поръчки  pardon
Активен
Ashli
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #70 -: юли 25, 2009, 14:52:03 »

Ние с милото ходихме преди 2 седмици в захаро да си запазим стойка а тортата ще отидем към 05 да я поръчаме. Бяхаме придупредили за стойките така че действай!
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 25, 2009, 18:08:50 »

Добрем,мерси момичета!А утре вечер официално ще си каним кумовете с всичките му салтанати и прочие...Вие какво им занесохте?Аз засега съм с пиле и малка тортичка,по 1 бутилка ракия и бяо вино и поканите.Нещо забравям ли?!?! crazy
Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 25, 2009, 18:20:39 »

Ами ние бяхме дори по-скромни. Направих питка, носихме си и бутилка шампанско от Париж + кутия бонбони и това беше  pardon И те пък взеха, че се съгласиха  girl_wink danceg Но аз всъщност незнам има ли някакви обичаи  pleasantry
Активен
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 25, 2009, 19:04:04 »

Благодаря ви момичета  give_rose
Ние по принцип искахме да плащаме само нощувките на гостите,но преценихме че пътните са по скъпи и е редно тях да ги поемем,че да имат право а избор.Който иска да си остане да приспи в Поморие ,ако пък не то да има с какво да се приберат.Но те наистина според мене станаха много нахални  cray,като се възмутиха как така няма осигурени нощувки и огоре на всичко най нахално са заявии че щ идват с децата си  crazy,въпреки изричното ни предупреждение че сватбата е вечерна и не е много удачно за деца (мислихм че така ще се по тактични) но уви.Те неискали без децата си,че инач ще л д ги мислят посточнно. pleasantry
Така че мили момичета моята сватба е на път да се превърне в една децка градина  cray
Милото беше категоричен че неможи да им забрани да ги взимат,че щели да се обидят???? Но какво да направя аз сега girl_impossible Наистина нямам нищо протв децата но наистина винаги ми  био много досадни когато на дансига се бутат тези мълчогани.....просто споре мене ним е мястото там!
Неискам да обидя никого,но наистина смята така. blush
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 25, 2009, 19:18:13 »

Telesfora,, според мен 5-6 хлапета да щъкат насам-натам не мисля ,че ще стане "детска градина". crazy.. Е, ако са 20-тина може би ?!@?....
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines