Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:55:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булки от Стара Загора !!!!! част 6  (Прочетена 145045 пъти)
 
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 24, 2009, 17:12:24 »

Доста трудна задача ако се подбират песни и по смислени текстове и на английски shok

ето как да сложим тази песен? всичко е прексрасно, до момента в който дружно се запява припева  Oh my ...
Gompie - Who the X is Alice
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #46 -: юли 24, 2009, 17:31:18 »

ето как да сложим тази песен? всичко е прексрасно, до момента в който дружно се запява припева  Oh my ...
Gompie - Who the X is Alice

Песните освен по други показатели се делят на хитове и останали. Това с текстовете е голяма грешка че го взимате толкова на вътре. Една песен, която е хит независимо от някои моменти в текста си е хит. Тя се знае и се възприема от всички като хит и като нещо, което щом провучат първит нотки от него хората надигат глава и дори го запяват. Сватбеното парти е място за купон веселие и настроение, а то неможе да се създаде с маршови песни. Ето защо - никога не делете песните по това, че някъде в текста има някоя реплика която не е по темата за щастие, любов, обич, семейство и подобни сладникави изрази. Тя е хит и се знае и се слуша или не е хит и не се знае и не се слуша от по-голямата част от хората.
Това трябва да е водещото и определящото при съставяне на вашата плейлиста.
Гаранция ви давам, че щом песента дойде до момента -Who the X is Alice, всички чуждоговорящи в един глащ ще запеят припева и това не е нищо друго освен добро настроение и хит, който е известен в много голяма част от света.
От практиката мога да ви кажа, че чужденците с матерен език различен от нашия нямат никакви скруполи и притеснения относно текстовете на песните и затова при тях веселбата и купона винаги са на максимум обороти ако сте забелязали. Само тук в Бг. има такива притеснения от някои думи в песента и това освен че е адски трудоемко да ги пресявате, в същото време е и абсолютно излишно в 99.9% от случаите.
« Последна редакция: юли 24, 2009, 18:19:36 от DjNick Mc » Активен
Miro_81
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #47 -: юли 24, 2009, 17:34:37 »

ето как да сложим тази песен? всичко е прексрасно, до момента в който дружно се запява припева  Oh my ...
Gompie - Who the X is Alice

англоговорящате на сватбата ти предполагам ще са млади хора и на никой няма да му направи впечатление това,а да не говорим че след някоя чашка даже може да си ги искат  danceg
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 24, 2009, 18:02:19 »

едното семйство е на 55, 60 и определено идват до БГ за да видят как правим БГ сватби.  с подобни песни изпълнени с дълбокомислено съдържание няма как да не им направи впечатление. То все едно да пуснем песента Не, не си отивай и да очаквам на никой да не му направи впечатление. 
Не споря относно идеите за хитове и какво се слуша в момента, при мен трябва малко от малко да се съобразя.  Поне до някъде....
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #49 -: юли 24, 2009, 18:31:27 »

едното семйство е на 55, 60 и определено идват до БГ за да видят как правим БГ сватби.  с подобни песни изпълнени с дълбокомислено съдържание няма как да не им направи впечатление. То все едно да пуснем песента Не, не си отивай и да очаквам на никой да не му направи впечатление. 
Не споря относно идеите за хитове и какво се слуша в момента, при мен трябва малко от малко да се съобразя.  Поне до някъде....

А всички останали семейства под тази възраст не заслужават ли внимание или заради едно сем чужденци трябва през цялото време да имате едно на ум ?! Уважете 55/60годишните с песни, които харесват и от там нататък уважете и останалите, които също са ви гости и слушат нещо различно от евъргрийни. Това в никакъв случай няма да навреди на репутацията ви да не кажа че и тези възрастни чужденци като нищо ще се включат в купона с по младите. И не на последно място това е текст от песен - много известна и отдавна утвърдена и възприета във времето а не е нещо което се казва по микрофона в момента. Повярвайте ми - чужденците знаят как да се веселят и го правят много по-добре и по освободено в сравнение с голяма част от нас Българите.
Не става въпрос само за тази песен, това се отнася за всички подобни песни, за които имате същите съображения.
Незнам дали слушате чалга, но ако примерно бяхте фенове на чалгата заедно с още 70% от гостите, тогава какво щеше да се получи???????? Нима щяхте да слушате през цялото време ABBA и Tom Jones и да гледате как лицата на вашите приятели се изкривяват под звуците на подобни песни, но за сметка на това гостите от чужбина щяха да са впечатлени от съдъжателните текстове на песни ? Нали сватбата е ваша и дали ще има гости от луната или от океана - това е СВАТБА И ТО БЪЛГАРСКА !!! а не официален прием за позиции на България в европейския съюз.!!!!!
Само като пример още нещо, ако имахте гости от ориента, щяхте ли да накарате всичките си гостенки на сватбата да са със забрадки и да не се виждат голи части от тялото, само за да не си помислят чужденците, че не ги уважавате?!
tea_75 извини ме ако малко съм се разгорещил по темата, но идеята ми е да ви съдействам за  правилната насока в избора на музика и песни.
« Последна редакция: юли 24, 2009, 19:01:38 от DjNick Mc » Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 24, 2009, 21:31:51 »

Хехехехехе, развеселихте ме!  yahoo

Теа, и аз мисля, че напразно се тревожиш за текстовете на песните, не ти ли стига лудницата покрай организацията на сватбата ами сега и анализ на подходящо-неподходящо ... според мен само първия танц на младоженците трябва добре да се обмисли и прослуша - да не е нещо като Jealousy, сълзи, раздели и т.н.
Активен
Miro_81
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #51 -: юли 25, 2009, 02:46:30 »

ето как да сложим тази песен? всичко е прексрасно, до момента в който дружно се запява припева  Oh my ...
Gompie - Who the X is Alice

Тук може да видиш за какво се пее в песента http://vbox7.com/play:ddd4f3ef
и споменатото парче е много известен кавър на Smokie  Wink и бъди сигорна че въпросните господа може и да се изкефят много на тази песен особенно в оригинал,лошо ще е ако завъртите дупета на някой мазен кючек,това със сигорност ще го забележат,така че предупреди дж най вече за това, и в текстовете се заслушвате най вече жените  :bravo:затова се отпусни и се наслаждавай на празника си  danceg good
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #52 -: юли 25, 2009, 08:49:14 »

Тук може да видиш за какво се пее в песента http://vbox7.com/play:ddd4f3ef
и споменатото парче е много известен кавър на Smokie  Wink и бъди сигорна че въпросните господа може и да се изкефят много на тази песен особенно в оригинал,лошо ще е ако завъртите дупета на някой мазен кючек,това със сигорност ще го забележат,така че предупреди дж най вече за това, и в текстовете се заслушвате най вече жените  :bravo:затова се отпусни и се наслаждавай на празника си  danceg good

mark_6,
Какво значи лошо ще е ако завъртите дупета....... и в това няма нищо лошо стига младоженците и аудиториата да са фенове. Нали и това е част от бългърското веселие. Западнярите ако мога така да ги нарека са безкрайно любопитни и положително предразположени когато става въпрос за ориенталски танци а при този вид танци завъртането е не само на задните части а повсеместно на цялото тяло. Дори и това не би накарало чужденците да се чувстват некомфортно, но тук вече нещата опират до способността на DJ как точно ще поднесе музиката. В тези тънки моменти си проличава дали сте наели добър Dj...........
Активен
Нев
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 25, 2009, 10:20:57 »

   Благодаря, за линка Mark_6, но това не е превода, в инфото поне опише така  sad
А сега искам да помоля и за мнение и за дизайна на поканите


* P1030813.JPG (65.76 KB, 571x761 - видяно 274 пъти.)
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 25, 2009, 14:35:03 »

Хе хе хе  следя внимателно спора за музиката и напълно подкрепям DjNick.Съгласна съм , че всеки трябва да подбере музика за собствената си сватбата така че да е весело, с много емоции и добро настроение, вупреки че ние ще трябва да се съобразим с по-голямата част от гостите.Двамата с мъжа ми слушаме жици  SERENADE insane а повечето гости са на друга вълна.За това решихме,че ще има от всичко по малко а нашата музика после вкъщи  blum
nevVn_Sm много са ти хубави поканите, браво за избора  Bravo Bravo Bravo
« Последна редакция: юли 25, 2009, 14:37:17 от dezmand » Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 25, 2009, 21:57:10 »

аз казах, че по скоро ще се наложи малко да се съобразим с тесктошете. Не казвам да изпаднем в главозамайване.  То иначе трябава да се прибирам от сега в БГ и да прослушам всички евентуални идеи на DJ, ама то тогава аз да си направя всичко.
за кючеците, не знам.  Аз лично не бих станала понеже нещо не умея чупките в кръста, по ме притесняват хората - там съм мега не в час.   girl_impossible
Като всяко нещо ще мине и ще отмине.....


nevVn_Sm, поканите ти са прекрасни според мен.
Активен
Нев
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 26, 2009, 08:15:50 »

   Момичета, мн благодаря, за мнението, понеже сама ги правих и ми се искаше да разбера чуждото мнение, но си отдъхнах  give_rose
Активен
akumbaya
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #57 -: юли 27, 2009, 10:54:50 »

Здравейте,
бих искала да съобщя, че освобождавам р-нт Тифани в Стара Загора на 3 октомври 2009. Бяхме го резервирали, но се налага да преместим сватбата си в друг град и на друга дата. Ако има закъснели младоженци, които биха искали сватбеното им тържество да бъде там на тази дата, нека заповядат smile Надявам се да съм полезна с тази информация на някоя двойка, коята сега организира сватбата си smile
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юли 27, 2009, 13:57:51 »

nevVn_Sm , браво бе момиче  Bravo Bravo Bravo Поканите ти изглеждат все едно че си  си ги поръчала готови. Много майсторски са направени  yahoo
Активен
Нев
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юли 27, 2009, 14:48:16 »

nevVn_Sm , браво бе момиче  Bravo Bravo Bravo Поканите ти изглеждат все едно че си  си ги поръчала готови. Много майсторски са направени  yahoo

Много благодаря  blush
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines