Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:16:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 4 част  (Прочетена 142027 пъти)
 
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: септември 18, 2009, 11:44:27 »

Мацки помагайте - каква е процедурата по смяна на личната карта/шоф.книжка. Месеца вече преполови и трябва да свърша и тази работа. Незнам от къде да започна. Ще си сменям освен фамилията и адреса. До сега бях в ІІІ РПУ, сега ще съм към ІІ ис е чудя къде да отида? Опитвам се да се свържа с тях, но или са в обедна почивка или дава заето nea
Активен
kremmito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: септември 18, 2009, 11:55:58 »

Здравей Siss първо трябва да ти излезе личната карта и след това с нея подаваш документи за смяна на шофьорската книжка. Аз също си сменях и фамилията и адреса, и доколкото си спомням трябваше да се ходи и до Общината, но да не те объркам нещо, по-добре първо отиди до III-то щом сега там ти е района и виж какво ще ти кажат.  good Успех
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: септември 19, 2009, 09:42:17 »

В общината сменяш адресната регистрация и след това отиваш по новия си адрес предполагам за лична карта, като ти я издадат нея и шофьорска книжка, но тях май само в кат ги издаваха, не съм сигурна.
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: септември 19, 2009, 21:55:11 »

Мерси, момичета - вече ходих до общината но те в ПЕТЪК СЛЕДОБЕД НЕРАБОТЯТ така, че остава за след коагто се върна от командировка.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: септември 22, 2009, 20:07:51 »

И само да те предупредя, че първо трябва да си вземеш заявление за смяна на адреса от касата и да ги попълниш, защото ние си изчакахме реда, казаха ни да си вземем документи и се редихме пак angry
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: септември 22, 2009, 21:01:01 »

siss , първо сменяш адреса в общината, после подаваш док в мвр за лична карта и накрая книжка. Само да кажа, че в мвр искат и акт за раждане освен копие за сключен брак, а аз го бях забравила tease Както и да е вече съм с нова лична карта DANCE Успех с милата ни бюрокрация.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: септември 23, 2009, 10:21:30 »

Здравейте, момичета. Да споделя и аз като госпожа преживяното по време на смяна на документи.
Наложи ми се с промяната на фамилията да сменям и адреса и процедурата протече така:
1. Подадох си заявление за промяна на адрес, чието попълване и обработване, заедно с чакането отне не повече от 30мин. и ми струваше общо 3.60лв. Има нещо важно обаче - аз това упражнение го направих в кметството но Владиславото, тъй като новият ми адрес е там. В общината изисква повечко нерви, а за таксите не зная.
2. Промяна на лична карта - необходими са свидетелството за сключен брак, акт за раждане (въпреки че по закон не се изисква, на гишето не може без него), адресната карта (ако като мен сте променяли и адрес) и да не забравяме - снимка. Таксата е 10лв за обикновена поръчка и 20 за бърза (за експресна не съм се интересувала). Ако ви се налага да искате бърза поръчка, имайте предвид, че такава може да заявите само в паспортна служба, до централата на МВР (над Хепи-то при гарата). В РПУ-тата може само обикновена поръчка. Аз не го знаех и се поразходих повече от предвиденото smile И за тези, които като мен ще искат бърза услуга - да знаете, че първо трябва да минете през гишето, после, след като ви понапишат някои неща по заявлението, отивате да си платите таксата и едва тогава пререждате опашката и си давате снимка, подписвате се и на третия ден се радвате на новия документ.
Аз след чудене и консултация реших, че за момента няма да сменям шофьорската книжка. До колкото разбрах няма глоби и затова ще чакам догодина новите документи. И без друго сега определено нямам време да се лутам и в КАТ smile
Успех на всички в това начинание и дано по-лесно си възприемата новата фамилия от мен smile Голям зор - гледам личната карта и някак все едно не съм аз. Не съм предполагала, че ще ми е толкова странно smile
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: септември 23, 2009, 15:58:00 »

На мен не са ми искали акт за раждане, подавах си документите в КАТ.
А иначе точно тогава изрично ме накараха да напиша, че съм запозната със закон не помня кой точно, според който в 30-дневен срок след получаване на личната карта трябва да подам документи и за книжката. За глоби не знам вече. Та аз точно днес си взех картата и подадох за шофьорска книжка.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: септември 28, 2009, 10:13:02 »

Това, което аз разбрах от одисеята ми по службите е, че актът за раждане се иска когато адресът ти е в друга община (предишният, де). Аз идвам от София и мен ме изненадаха приятно с акта за раждане, който беше, естествено, при майка ми там и ми го пращаха по куриер. Аз, лично, първо минах през голямата сграда на общината за нещо около адреса, вече не помня какво, където също трябва акт за раждане, после подаваш документи в МВР за лична карта, а като излезе личната карта отиваш в КАТ за шофьорска книжка, където, най-отдолу на необходимите документи, почти с невидимо мастило пише, че ви трябва и медицинско, така че си направете предварително. И ако идвате от друг район на КАТ, или каквото е там, първо се подава молба да пратят досието ви на шофьор по водосточната тръба, и ако имате късмет след месец ще е дошло.
 Шофьорската книжка я смених, защото, доколкото разбрах, документите ще се подменят с новите когато им изтече срокът, пък догодина, когато всички ги сменят ще са километрични опашки навсякъде.
 Аз да се похваля със свойте административни подвизи, не само че смених лична карта и шофьорска книжка, ами и пререгистрирах колата, вече е варненска, така че съм особено горда със себе си. Wink
 Успех на тепърва тръгващите натам
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: септември 28, 2009, 13:27:46 »

gtgg, pebbles  и Бухтичка -  Bravo за свършената работа.
По темата с личните документи и аз днес преключих с подаването. За смяна на фамилия и адрес във Варна ходих първо до голямата община, къдетно пъпълних 2 заявления, после в ІІ РПУ, кадето срещу 10лв.държавна такса и 5лв. за попълване + 50ст. за самото заявление и копие от акта за брак си подадох документите. Не ме питаха за шофьорската книжка, а аз неискам да я сменям (защото от доста време нешофирам). Ще имам впредвид това което е написала Бухтичка, като отивам да си взема документите след месец. Акт за раждане не ми искаха, въпреки, че на врата го пишеше като необходим документ.
Аз за друго се притеснявам, че подавайки днес документите изпуснах 30дн. срок и се чудя дали ще ме глобяват scratch one-s head
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: октомври 01, 2009, 11:57:50 »

Хайде и аз да се отчета относно смяната на документите. Понеже съм към първо РПУ си отидох в информационния център към общината и там на гише 118 ми попълниха заявлението за лична карта и задграничен паспорт. Аз адрес не сменях, защото го смених преди 2 години когато карах курсовете за шофьор, така че само фамилията е нова. След като си платих сумата от 50,80 за лична карта паспорт и някаква такса дето ми го попълва ли не разбрах и аз отивам и си натискам там едни бутончета за билетче за да мина през ЕСГРАО нещо такова. Там ми ги прегледаха и попълниха с новата фамилия и след това на гише 120 си ги подадох там ми искаха оригинал и копие от акта за брак и снимка и ми казаха след 20 дни да ходя със стария паспорт и лична карта и да си ги взема. Очаквах по- голяма лудница, а то мина нормално smile След като ми е готова личната карта ще ходя и до КАТ. До колкото разбрах е хубаво да се смени и синята здравна книжка, та и това ще свърша като имам ножа лична карта.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: октомври 02, 2009, 08:28:57 »

Ей, Гери, това за здравната книжка добре, че го спомена. Не се бях замисляла, а пък си е логично... Иначе аз вече почнах да ходя насам-натам по институциите да ми "ъпдейтнат" информацията за личните данни lol Реших, че сега е момента, още докато не съм забравила да мина тук и там, където ме водят още със старата фамилия и да ги уведомя за смяната, че току виж след години станал пробем някъде...
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: октомври 02, 2009, 08:35:34 »

Едно голямо благодаря и от мен Гери, това за здравната книжка не съм се сетила изобщо good Wink
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: октомври 02, 2009, 09:06:49 »

По повод здравната (синята) книжка - преди два дена ходих при личната да я питам - каза да отида да подам молба в РЗОК. Днес ще ходя там по друга работа и ще порверя дали може да стане сега или когато си сменя личната карта (което за мен е по-логично). После ще пиша....
Иначе  в банките искат да се остави копие от новата лична карта, а в ДСК-са ми искаха и основанието за смяна т.е акта за брак, също споменаха че по-договор за това имало срок. Сега трябва да си прегледам и договорите с банките....
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: октомври 02, 2009, 12:11:54 »

Мацки, това със здравната книжка хич не се бях сещала, но нещо друго, което счетоводителката ни каза - трябва да кажеш и на НОИ, че вече си с друго име. Аз, тъй като не съм ползвала болничен, откакто аз трябва да си общувам с тях, не работодателя, ми казаха, че при първия болничен трябва да е придружен със заявление за новото име. Не съм много сигурна за това и смятам, като ми остане време да се поразровя дали не мога просто да отида някъде, да им оставя копие от брачното свидетелство и да не се занимавам когато съм с 400 градуса температура и трябва до 3 дни да съм им предала болничен, който ти се издава, примерно, 7 дена след заболяването или нещо от сорта, което е нормална практика в нашите институции.
 
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines