Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 11:36:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 4 част  (Прочетена 141992 пъти)
 
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: юли 14, 2009, 12:44:04 »

gtgg Ако не си ги "захабила" от носене спокойно можеш да си ги върнеш или замениш. Имаш такова право според Закона за защита на потребителя. Скоро ми се случи да върна едни рамки за очила и освен малко по-високият тон които се наложи да държа, нямаше проблеми. Търговците добре знаят това, но потребителите НЕ и те за това се правят после на интересни.

Иначе срещата и на мен ми хареса, въпреки краткият ми престой.  Wink Кога ще видим снимките?
Активен
sunlady
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #196 -: юли 14, 2009, 17:55:25 »

Здравейте булки! smile Много сте полезни на всички ни!  Flower Скоро ми предстои важното събитие и малко се шашкам вече...  blush
Рових се из темичките, но не намерих точна информация и за това ще ви помоля да дадете идеи за това как може да се направи не много скъпа украса с живи цветя (под формата на малки букетчета) по масите коя борса за цветя или фирма би направила това, защото ходих в една агенция и ми казаха, че украсата с живи цветя излизала скъпо и предложиха вариант с изкуствени във високи вази.. sad, но аз искам да са естествени. Толкова скъпо ли излиза наистина и има ли някакъв по-евтин вариант, ако някоя от вас е имала или ще има, нека да сподели  god
 
« Последна редакция: юли 14, 2009, 17:57:26 от sunlady » Активен
betina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: юли 14, 2009, 18:01:10 »

Здравейте, момичета, аз като се захванах с организацията на моята сватба и като стигнах до фото и виедо и ди джей попитах във форума някой дали има инфо за албеста видео но никой не ми отговори. Явно съм наела най-неизвестната фирма за такива услуги,а ди джея е Митко Фънки но за него знам че е готин
Активен
bebitta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #198 -: юли 14, 2009, 18:55:00 »

Току що разбрах, че фризьора, който си бях харесала няма да има възможност да ми направи сватбената прическа. Много се натъжих - представях си, че ще е той. Моля ви, препоръчайте някой добър фризьор във Варна. Може би някоя от вече омъжилите се дами ще помогне...   give_rose
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: юли 14, 2009, 21:22:58 »

gtgg   Offtopic Току що проверих закона за защита на потребителите, за да се уверя със сигурност, че имаш право да я върнеш покупката в срок от 2 години, не зависимо дали има сключен гаранционен договор. Само ти трябва фактура или касова бележка. http://www.bcnl.org/doc.php?DID=61 Раздел 3 от чл. 123 и надолу. Така че ако нещо вземат да се дърпат им го изясни, а и агенцията за Защита на потребителите се подържа с нашите данъци. Така че и в България ги има законите, но не са много известни и не се спазват.
siss снимки има в темата за срещата.



« Последна редакция: юли 14, 2009, 21:27:14 от bergeria » Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: юли 14, 2009, 22:19:50 »

Мале, момичета, колко на сериозно ми взехте притеснението... Аз понеже съм малко по-притеснителна и почти си се бях отказала изобщо да се връщам до магазина..., но нещо взех да се позамислям и така установих, че май нямам бележката... обикновено взимам касовото бонче заедно с рестото и директно го пъхам и него в портфейла, но сега го няма и нямам спомен дали изобщо са ми дали  angry И тук идва ред да се успокоя с това, което често си казвам, когато почва да ме е яд на някоя тъпа случка - "Всяко зло е за добро" Сега ще чакам доброто smile
Между другото днес за първи път влязохме в магазин за мъжка мода, че да търсим костюм. За кумуването почти избрахме, но за нашата сватба още нищо. Добрата новина е, че влязохме само в два магазина и както очаквах като за начало резултата не е лош - милото си хареса костюм, само дето аз не бях на 100% сигурна, че трябва да е той, въпреки че нямам забележки, но... нали има още куп магазини, как да съм сигурна, че няма да намерим нещо по-добро? smile Е, всъщност ще ни го запазят до утре, така че, ако не се разколебаем, той ще е, че не остана време за чудене - кумуваме на 26ти.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: юли 14, 2009, 23:53:06 »

sunlady, идеята, която мога да ти дам е това, което направихме на нашата сватба. Агентката ми предложи едно супер готино (за мен) нещо, ратанови топки с цветенца по тях. Беше направила такива топки за декорация на масите, малки нещица пак с естествени цветенца за салфетките, които нямам снимани, но бяха много идейни. Топките може да ги има на някоя снимка в албума. И сумата за тази украса е наистина пренебрежима. Ако ти допада идеята и се интересуваш от практическо изпълнение - пиши, ще ти дам координати.
Активен
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #202 -: юли 15, 2009, 12:33:26 »

Здравейте момичета smile Искам да ви попитам какво смятате за изнесен ритуал в ресторанта? По-добре ли е от ритуална зала - Варна? За там май само лоши отзиви чувам sad Имате ли представа колко горе-долу струва изнесения ритуал и към коя агенция мога да се обърна? Някоя от вас ще прави ли изнесен ритуал (или е правила)?

Благодарности smile
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: юли 15, 2009, 13:17:19 »

Аз планувам такъв ритуал и ми струва 150лв, като отделно се заплаща украсата на арката. В тази цена влиза озвучаването на ритуала и самата церомения. Ще бъде в градината на ресторанта. Спрях се на този вариант, за да не разкарвам хората между ритуална и ресторант през август месец. Друг критерий ми е ,че думите ще бъдат специално за нас измислени, а не това което казват в ритуалната зала. По принцип останах с много лоши впечатления от Ритуална зала - Варна и не искам да им плащам за нищо освен за необходимото да имаме сключен според закона брак.
« Последна редакция: юли 15, 2009, 13:20:47 от siss » Активен
sunlady
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #204 -: юли 15, 2009, 13:24:40 »

pebbles, разгледах снимките ти, но не видях въпросните топки smile, заинтересуваме така че пиши, ако имаш и снимки*THUMBS* или нещо подобно ще съм благодарна god, коя агенция си ползвала?
Активен
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #205 -: юли 15, 2009, 16:13:35 »

Благодаря ти за информацията, siss. Аз съм почти на 100% за изнесен ритуал. Можеш ли да ми кажеш към коя агенция си се обърнала? Аз като звънях на някои места ми искаха от 300 лева на горе, а все пак става дума за 10-15 минути ритуал......

Благодарности
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: юли 15, 2009, 20:01:28 »

Качвам идейна снимка на ратановите топки с цветенца.


* ратанови топки.jpg (25.34 KB, 480x360 - видяно 347 пъти.)
Активен
Мама на Ангел
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #207 -: юли 15, 2009, 20:01:50 »

Здравейте момичета girl_wink! Още една варненска кандидат-булка Wink
Имам въпросче - знае ли някой дали може да стане кум чуждестранен гражданин, т.е без българско гражданство. Досега май не съм срещала нищо по въпроса, а при нас се очертава точно това.
Поздравления за всички бъдещи булки!
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: юли 16, 2009, 07:54:02 »

Здравейте момичета girl_wink! Още една варненска кандидат-булка Wink
Имам въпросче - знае ли някой дали може да стане кум чуждестранен гражданин, т.е без българско гражданство. Досега май не съм срещала нищо по въпроса, а при нас се очертава точно това.
Поздравления за всички бъдещи булки!
Един бърз съвет за адекватен отговор - едно обаждане до ритуална зала (Варна или Аксаково) ще ти спести цялото чудене, даже ще ти дадат разяснения при необходимост. За съжаление сега не мога да ти посоча тел. за Варна, но на Аксаково е 76 20 51.
Успех!
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: юли 16, 2009, 09:19:02 »

 Според мен проблем с кума ще има не толкова в ритуалната, колкото в църквата, ако не е православен христянин, защото трябва кръщелно свидетелство.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines