Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 10:40:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременност, майчинство и закони част 3 !!!  (Прочетена 149240 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #435 -: юни 07, 2010, 12:59:02 »

Момичета, кога се изплаща първия боничен от 45 дни - след като изтече ли?
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юни 07, 2010, 13:06:02 »

Да Кате smile
Активен
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юни 07, 2010, 14:27:46 »

И аз имам въпрос към момичетата, които вече са взели своя болничен за 45 дни.
На мен ще ми го издадат на 23 юни, а термина ми е 7 август. Би трябвало в него да пише - да се яви на работа на 8 август, но ми казаха че не е така. Трябвало да пише : болничен до 7 август и да се яви на работа на 7 август - тоест датата да съвпада.
На вашите болнични какво пише?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юни 07, 2010, 17:56:25 »

КатиНка , болничните не се изплащат наведнъж за 45-те дни. Ще ти ги преведат месец по месец. Сега ще ти изплатят дните от май, а другия месец тези от юни  good
pepina83 , на моя болничен пишеше, да се явя на 19.06 (датата на термина ) , но май имаше момичета, на които е пишело следващия ден  pardon
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #439 -: юни 07, 2010, 19:30:29 »

leni_beni_, дано да е така, че положението от към финанси няма да е леко в противен случай. Утре ще се разходя до НОИ, дано и те потвърдят.

pepina83 и при мен е така като при leni_beni_, пише "Да се яви на работа" - деня на термина.
 
Активен
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 07, 2010, 19:57:28 »

КатиНка,leni_beni_
Точно така ми казаха че трябва да е, иначе ако пишели следващия ден /а не деня на термина/ имало проблеми от НОИ.
Благодаря ви много

А майчинските от 1-во до 10-то число ли се изплащат или се бъркам  crazy
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юни 07, 2010, 20:05:44 »

А майчинските от 1-во до 10-то число ли се изплащат или се бъркам  crazy
Зависи, кога ти е подадена декларацията . Поне с болничните е така, мисля че и с майчинските е същото, но там май беше по друго  crazy
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юни 08, 2010, 16:40:03 »

А аз искам да питам за разликата от тези дни, които се покриват с двата болнични - 45-дневния до термин и другия 42-дневен след раждане. Понеже на мен първият ми е до 12.06., а сега втория ми е издаден от датата на раждане - 01.06. и дните от 01.06. до 12.06. реално се застъпват. Как става приспадането на тези дни и кога? Защото вчера педиатърката идва в къщи и каза, че следващия болничен ще е от нея, ама с тази разлика какво става? И ми иска някакъв картон с термина ми за раждане, а на мен такова нещо не са ми дали.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: юни 08, 2010, 22:03:19 »

Вили, тези дни се изравняват от педиатърката. Общо трябва да са 135 (дано не бъркам)
А за този картон, за който питаш , не ми е ясно  pardon
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юни 08, 2010, 23:15:32 »

Вили,пъво ти се издава този за 45дни.След това се издава от болницата един за 42 и на финала педито ти издава един с разликата.Тоест един от първия ден на първия болничен до раждането+42 дни+х дни като сбора от всички да е 135дни.Дано си ме разбрала.
За картона-аз имах такъв картон-издаде ми го личния и го дадох в женската-там ми водиха болничните.На мен също педито ми го поиска.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юни 10, 2010, 18:29:20 »

Аз вчера ходих да ми махат конеца и акушерката ми даде такава бележка с датата на термина и датата на раждане, явно за такова нещо е имала предвид педиатърката.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: юни 24, 2010, 12:26:23 »

Здравейте,
Искам да ви питам някой дали е чувал за такъв закон - ако  заместваш титуляр, който е в майчинство и ти забременееш  и тя се върне по-рано отколкото трябва, т.е не си ползва цялото майчинство и на теб ти прекратяват трудовия договор автоматично, което означава, че си уволнена. Незнам дали го обясних ясно.
Има ли някакъв такъв закон сега?
Активен
mariya831
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #447 -: юли 02, 2010, 14:05:28 »

Zdraveite na vsichki,moje li nqkoi da mi pomogne s otgovor na sledniya vapros Tai kato sam v maichinstvo v firma koqto e na maika mi i vseki mesec pla6tam zdravna usigurovka moje li da me osvobodi ot rabota i kakvo se sluchva s maichinstvoto mi.MOLQ za pomosht.

Модератор: Пишете САМО на кирилица!
« Последна редакция: юли 02, 2010, 16:49:06 от maria_lakova » Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: юли 06, 2010, 16:34:41 »

Zdraveite na vsichki,moje li nqkoi da mi pomogne s otgovor na sledniya vapros Tai kato sam v maichinstvo v firma koqto e na maika mi i vseki mesec pla6tam zdravna usigurovka moje li da me osvobodi ot rabota i kakvo se sluchva s maichinstvoto mi.MOLQ za pomosht.

Модератор: Пишете САМО на кирилица!

Доколкото съм запозната с тези неща, в момента на излизане в 45-дневния болничен преди термина трябва да си на ПОСТОЯНЕН трудов договор. Ако нямаш такъв, доколкото знам ти плащат социалните. Обаче не знам по-колко на месец се падаше - май по 180, ама не съм много сигурна. Аз също имах притеснения за това как става, защото нямах работа и не знаех дали ще мога да взимам болничен. Обаче си намерих фирма, в която да се осигурявам. Естествено сама, но за мен не е никакъв проблем. Защото хем тече стаж там, хем си сигурен, че няма да има проблеми с майчинството. Моят съвет е да не те освобождава майка ти, а да продължиш да си плащаш осигурвоките. Все пак не е кой знае каква сумата, ако плащаш само здравни Wink
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: юли 10, 2010, 18:46:18 »

Аз искам да попитам - Има ли дата от месеца, след която се изплащат болничните или зависи от това, кога са ти подали декларацията и болничния в НОИ и ако е така колко време след подаването може да се очаква плащане? Исках да проверя в страницата на НАП, но ми дава някакъв грешен сертификат и немога нищо да направя. Благодаря предварително!
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines