Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:25:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременност, майчинство и закони част 3 !!!  (Прочетена 149241 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #15 -: юни 30, 2009, 20:44:49 »

 Не знам, кога сте станали майка, но до средата на миналата година нещата стояха "по-лесно" от гледна точка на закона / той бе променен /. И ние с моята съпруга сме част от "облажилите се ". Периодът на максимално осигуряване беше по-къс с шест месеца. Във всички случаи Ви поздравявам за постигнатия "резултат".
 Съжалявам за "законните незаконни похвати", но системата е несправедлива. Аз съм от хората, които се противопоставят категорично на т.нар. социална справедливост. Десетки хиляди лева данъци внасях в бюджета всеки месец и в един момент, когато на този свят след 14 години брак трябваше да се появи един "нов човек" на този Свят  , аз и моята съпруга трябваше да " смучем пръсти ", за да разрешим този "проблем" и да протекат нещата като в една нормална бяла държава, член на ЕС.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 30, 2009, 22:24:04 »

Пачоран, още не съм станала майка и закона ми е перфектно познат, с новите промени, който така да кажа "прецакаха" някои майки. А за страните от ЕС няма какво да говорим, няма да ги стигнем скоро, но лошото е, че държавата те принуждава да правиш разни схеми за да отглеждаш нормално една година детето си
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #17 -: юли 01, 2009, 08:17:57 »

 Държавата България е научена само да взема, а не да дава. Дава се само на свои хора по партийна линия. Така се и създават законите у нас.
 Много добре, че познаваш закона. Защо не обясниш на съфорумката по-подробно.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 01, 2009, 08:44:51 »

В предходните теми съм обяснявала многократно
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #19 -: юли 01, 2009, 12:06:53 »

Пачоран, още не съм станала майка и закона ми е перфектно познат, с новите промени, който така да кажа "прецакаха" някои майки. А за страните от ЕС няма какво да говорим, няма да ги стигнем скоро, но лошото е, че държавата те принуждава да правиш разни схеми за да отглеждаш нормално една година детето си
Искам само да ви кажа ,че и в ЕС не е чак толкова розова положението.Само ще спомена ,че градина по  за ясли таксата на месец е около 500 евро в Италия.И майчинството въобще не толкова платено или по скоро е платено в първите 5 месеца /на половина от заплатата / после всеки се спасява по единично.При нас проблема е в размера на средствата който се отпускат и в мудността на институцийте
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 01, 2009, 18:35:06 »

А аз искам да питам тоя 45 дневен болничен ,който се издава преди термина кога се изплаща ?И докато бях в болницата ми дадоха още един болничен,има ли значение дали е даден и вторият болничен от счетоводителката или първият си е самостоятелен.Мисълта ми е горе долу след йкакъв срок трябва да ми преведат парите? :huh:Благодаря предварително за отговора Girl_hide
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 01, 2009, 18:52:05 »

аз продължавам да си се интересувам, явно точно тази схема която се опитвам да стъкмя, никой тук не е правил, за да сподели... после ще кажа дали съм успяла да се справя с казуса biggrin
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #22 -: юли 01, 2009, 19:09:50 »

 И каква е в крайна сметка схемата, ако не е тайна.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 01, 2009, 19:11:58 »

Срока на изплащане на болничния зависи от това кога е занесен в НОИ и дали правилно са подадени съответните данни около него.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 01, 2009, 19:13:11 »

Що се отнася до ЕС и изобщо света-дори и в Канада която е силно социална не се изплаща толкова дълго майчинство.Тук нещата не са лоши,лошото е че повечето хора ги осигурвята на измисени заплати и не виждат нищо след това.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 01, 2009, 19:22:53 »

Аз имам следния въпрос, който не мога да си изясня:
Болничният за майчинство е в размер 90 % от средната брутна заплата през последните 12 месеца, нали? Обаче тази брутна заплата коя е според фиша: ФРЗ, Облагаемата сума или Осигурителната сума? Не ми е ясно. Ако някой има представа ще бъда благодарна
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 01, 2009, 20:07:39 »

pachoran, ето:
Мацки, четох, но не намерих отговор на моя въпрос! Малко са ми чужди тези неща с осигуровките, защото работя от скоро. Случаят е следният - по трудов договор ме осигуряват на около 300 лева, но искам да проверя какви са вариантите да се доосигурявам допълнително, в случай че мога да практикувам професията си като "свободна", успоредно с трудовите ми правоотношения в момента.. Целта, разбира се, е получаване на по-високо обезщетение по майчинство, че с тези 300 сме за никъде.. Вариантът да се разберем с работодателя отпада.. Моля, който поразбирва да даде съвет  give_rose
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 01, 2009, 21:40:34 »

Ночко,гледай си чистата сума за получаване,горе долу по толова ще получаваш.Не можеш да получиш 90% защото той винаги надвишава чистата сума,а не може по закон да ти платят повече от чистото.Дано да съм била ясна.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 02, 2009, 10:50:57 »

Ночко,гледай си чистата сума за получаване,горе долу по толова ще получаваш.Не можеш да получиш 90% защото той винаги надвишава чистата сума,а не може по закон да ти платят повече от чистото.Дано да съм била ясна.

Благодаря smile Ама това е малко прецакващо, защото ние имахме 2-3 пъти "бонуси" към заплатата, така че се надявах и те да повлияят. Явно няма как да стане.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 02, 2009, 21:54:38 »

Благодаря smile Ама това е малко прецакващо, защото ние имахме 2-3 пъти "бонуси" към заплатата, така че се надявах и те да повлияят. Явно няма как да стане.
Напротив, бонусите много добре повлияват майчинството.  good Казвам го и от личен опит!  girl_wink
При мен благодарение на бонусите майчинството ми е повече от брутната заплата, така че определено имат значение!  good
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines