Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 13, 2024, 13:33:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 10 част  (Прочетена 167780 пъти)
 
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юни 05, 2009, 11:13:42 »

Миличка,запиши си час в Щере.Като отидеш там,те ще ти нправят пакет от изследвания,които трябва да се пуснат.Ще кажеш какво ти е правено.Според мен преди да се правят тези цветни снимки трябва да се види има ли проблем с хормоните и има ли овулация.Абе в тези клиники по репродуктивно здраве знаят най-добре какво да правят и кое след кое.Моя приятелка ходи там преди 8 месеца след година неуспешни опити за бебе.Те я прегледали,направили фуликометрия и тя забременя от раз.Дори и изследвания не са и правили.

Проблема при мен е, че съм с поликистоза и това ме притеснява....нередовен мензис, липса на овулация....но както си казала, ще отида и ще видя какво ще кажат в Щерев! Благодаря на всички за отзивчивостта....... всички сте мн мили  give_rose  give_rose  give_rose  give_rose  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юни 05, 2009, 12:41:21 »

Току що се връщам от клиника Щерев.Бях на преглед и консултация при д-р Мария Коновалова и съм много доволна, най-вече тръгнах си от там обнадеждена danceg
Записах си час днес към 11ч, за днес в 15ч.Пътувайки си мисля, че има нещо гнило, при предните ми 2 гинеколожки трябваше да си записвам час поне 15тина дни по-рано и въпреки това, чаках с часове... angry Отивам, гледам много хора и си мисля, айде почна се с голямото чакане, но ето, че ме извикаха в точно записания ми час danceg
Та, казвам аз на лекарката, че искам цветна снимка, а тя ми препоръча да направим първо хидротубация ( цената е 85лв).Иначе матката ми е добре, яйчниците са малко по-малки ама не е проблем, по-скоро я притеснява, че лигавицата ми е тънка и че няма течност зад матката( което говорело, че може би не съм имала ову този месец- днес ми е 20ти ден) и въобще през целия преглед обясняваше всичко... Много съм  yahoo , защото започваме да следим фоликулите, ще направим нова спермограма на милото и ще работим усилено heart

Мила и аз си записах час при нея, за др. седмица в понеделник. Дано и аз изляза обнадеждена  give_rose Както майка ми каза, много съм се подюркала........дори и едно направление не мога да изчакам да си взема........но ще видим в понеделник какво ще каже жената.....
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: юни 05, 2009, 13:03:47 »

Проблема при мен е, че съм с поликистоза и това ме притеснява....нередовен мензис, липса на овулация....но както си казала, ще отида и ще видя какво ще кажат в Щерев! Благодаря на всички за отзивчивостта....... всички сте мн мили  give_rose  give_rose  give_rose  give_rose  give_rose  give_rose  give_rose
Мила аз съм от твоя клуб и искам да споделя нещо интересно и странно.От три месеца когато спрях да мисля за бебета и почнах активен спорт вече трети месец поред съм с цикъл редовен като часовник на 30 ден от цикъла.На последния преглед нямах кисти на яйчниците.Виж за ову незнам защото хич не го следя тези месеци.Но успокоението и спорта си казват думата.Аз чак не мога да повярвам.
Според мен лекарите понякога избързват с хиляди процедури които освен че си струват пари са и много изтощителни за жената.Естествено не казвам че не трябва да ходим на лекар но трябва да се опитаме да намерим добър специалист които си разбира от работата и не ни подлага на ненужни процедури.
Стискам Ви палци момичета и макар в момента да не се водя в клуба защото си почиват от този вид напражение ви следя непрекъснато.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юни 06, 2009, 19:21:14 »

Цитат
Здравей, радвам се, че прегледа е минал добре! Аз също напоследък упорито разглеждам специализираните клиники и като чели именно "Щерев" ме привлече. Искам да те попитам ти на частен преглед ли ходи, или с направление? Аз лично съм решила да отида на частен! Мисля, че ще ми обърнат повече внимание-  все пак тези проблеми не са за подценяване. Сподели колко струва прегледа. Може и на лични, ако решиш.  Мерси.
Ще ти отговоря тук, защото мисля, че е от полза, дано модераторите не решат, че разводнявам темата.
Имах направление, но записвайки си час в тази клиника реших, че едвали работят със здр. каса. След прегледа лекарката ме попита имам ли направление и аз опулих очи и казах ДА.Попитах я дали в тяхната лаборатория могат да пусна изследвания за щитовидната жлеза и тя каза "няма проблем, щом имаш направление ще минат по здр. каса... и след всичко това платих 2,40лв. за прегледа  danceg, хормоните на щит.жлеза ще ги пускам в понеделник.
Та, с цялото това писане исках да кажа, че лекарката до последно незнаеше дали съм с направление или ще си плащам yahoo
Цитат
Мила и аз си записах час при нея, за др. седмица в понеделник. Дано и аз изляза обнадеждена   Както майка ми каза, много съм се подюркала........дори и едно направление не мога да изчакам да си взема........но ще видим в понеделник какво ще каже жената.....
fiamaa , непременно ми пиши на лични как е минало.Успех! good
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: юни 07, 2009, 17:50:14 »

Момичета, отдавна не съм писала за себе си, не че има нещо ново. Обаче да ви питам, на някоя от вас да й се е случвало да й се повиши общата телесна температура по време на овулация и тестовете засичат ли ви я всеки път? Моите тестове нещо се побъркват. Показват ми овулация през ден.  crazy В сряда бяха две еднакво наситени черти, в петък също, днес по обяд.   Oh my ...
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юни 07, 2009, 18:15:20 »

Рени, май наистина не трябва да им се вярва на тия тестове. При мен този път ми показваше овулация от 14-я до 21-я ден. Сигурно и по-натам щях да съм в овулация, но ми свършиха тестовете smile. Ама след толкова секс тия дни все се надявам да е станало чудото, че горкички ми мъж....  pardon
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юни 07, 2009, 21:43:13 »

Дани, той и моя лекар хич не им вярва на тези тестове, ама за първи път ми се случва температурата ми да се повиши. Моя приятелка лекарка ме прегледа и каза, че нямам ОВИ или грип и се усъмни, че е от овулация температурата, а на мен теста ми е отрицателен.

Пожелавам ти да е станало, че горкия ти мъж и той като моя pardon
Активен
Lili78
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #187 -: юни 08, 2009, 08:03:58 »

Ох, тези тестове ми скъсяват живота. Аз този месец нямам нито един положителен тест. Само мога да се надявам, че има ову и тестовете грешат. Днес ми е 25-ти ден и нищо. И тооолкова ми омръзна да ми се дава "стрес" като причина - моят лекар е решил, че понеже имам много напрегната работа, какъвто и да било проблем здравен, настинка даже, е от това. Ами може, но никога не съм била по-щастлива и оптимистично настроена от първите месеци, когато започнахме опитите. После и абортът бил от стрес.  diablo

Истината е, че на 30 години е малко възможно да стане лесно и бързо. Не съжалявам - не мога да си представя живота си различен - но и трябва да се погледне реалистично на нещата. След като чаках толкова време да дойде ред на бебче след другите неща, които трябваше да ми се наредят преди това, сега ще чакам още. Много се възхищавам на тези от вас, които спокойно чакат и не се отчайват след поредното разочарование; така искам да бях такава и да имах повече търпение. Извинете за дългия отчаян пост... Днес си мислех каква ирония би било, ако се набутам в някаква гадна депресия заради неуспешно бебеправене. Съвсем няма да стане тогава...

На мен ми олекна малко, че си споделих черните мисли, но дано не ги предадох на вас. Благодаря за подкрепата, която намирам тук винаги.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юни 08, 2009, 08:20:20 »

Момиче,няма място за отчаяние.Всички сме минали през това-отчаянието-не помага.В един момент си казваш-когато стане.А и имаме ли избор.Мисли повече за нещо друго.Знам,че е трудно и е лесно да е каже,но и да мислиш за това и да не мислиш то полза няма.Ще стане когато е писано.
Горе главата,ще стане,ще видиш.Търпение трябва обаче.

Хайде момичета,този месец да има повече успели.Стискам паци на всички и горе главата.Нашите бебета ще се появат,просто не им е дошъл реда.
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #189 -: юни 08, 2009, 08:25:38 »

Lili78 всеки има такива моменти, но ако ще те успокои да ти кажа, че и аз бях почти изпаднала в депресия миналия месец, защото имах някакво предчувствие, че е станало, да ама не...
И оттогава спрях всякакви тестове, измервания и търсене на симптоми, които всъщност ги нямам.
И мъжът ми прави всичко възможно да ме разсейва и да си прекарваме добре без да мислим всяка минута кога и ние ще си имаме бебче. Няма да го мислим няколко месеца - та да видим дали ще се случи както казват другите - да се получи тогава, когато не го мислиш...
И само тука да вметна нещо , което ми каза моята лекарка: каза, че когато правим любов само с мисълта да се получи бебе, с такава нагласа, се получавала някаква реакция на тръбата от напрежение и мислите за бебо..Не ми се вярва много ама нали е лекар..та реших да го споделя.

Лято е, навсякъде има раздвижване - надявам се поне летния сезон - и слънцето и пясъка и морето да ни се отразят добре и да видим скоро  PREGQ
Успехх и много усмивки ви желая през тази седмичка!  girl_wink
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юни 08, 2009, 09:32:41 »

Момичета, да ви питам защо след като видите положителен тест за овулация продължавате да си правите тестове?
Питам защото моята, вече бивша гинеколожка ми беше казала, че когато видя положителен тест нямало нужда следващите дни да продължавам да си правя тестове.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юни 08, 2009, 10:22:02 »

Момичетааа искам да искаже своето възхищение от д-р Коновалова, личи си, че са професионалисти в клиника Щерев. Очарована съм от нея - мила женица, всичко ти обяснява от най-малката до най-голямата подробност......кое как трябва да се направи, кое как да се пие, защо трябва да се напрви и след като се направи какво ще стане.    Заради поликистозата пак ми закъснява и ми изписа да пия Дуфастон и 7 дни след това трябва да ми дойде. На 3 ден от цикъла трябва да отида да ме прегледа, че имам 3 малки кисти и ако са се спукали   danceg , ще ми предпише лечение за стимулиране на овулацията, предписа ми и фолиева киселина, за сега си остава и Сиофира, който го пия заради LH и напълняването. През това време ще пуснем и сепмограма на мъжо. Ще ми проверят и проходимоста на тръбите, чрез ултразвук и някаква течност  crazy (тук не я разбах мн добре, но важното е, че ми обясни  blush). Определено излезнах очарована и спокойна от кабинета.  Дано скоро да има резултат и 2 чертички да са на лице. Момичета БЛАГОДАРЯ ви, че ви има. Вие ми давате надежда и стимул  give_rose  give_rose  give_rose
Пожелавам на всички успех и скоро да ги зарадва щъркелчето...........  yahoo 
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юни 08, 2009, 11:29:24 »

Браво fiamaa ,сега вече всичко ще тръгне в правилната посока и ще видиш,че скоро ще си жастлива и вън от тази тема. good
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юни 08, 2009, 13:08:45 »

Рени, май наистина не трябва да им се вярва на тия тестове. При мен този път ми показваше овулация от 14-я до 21-я ден. Сигурно и по-натам щях да съм в овулация, но ми свършиха тестовете smile. Ама след толкова секс тия дни все се надявам да е станало чудото, че горкички ми мъж....  pardon

Даниелче, не претендирам да съм спец, особено в случаите на поликистоза, но, доколкото съм чела при поликистоза, тестовете за ову не отчитат точно. Ехографията е най-добрия вариант; възможен страничен ефекти при стимулация (аз лично съм го чела за стимулация с Клостилбегит) е преждевременно покачване на ЛХ (тестомете за ову го отчитат);
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: юни 08, 2009, 20:05:39 »

Цитат
Ще ми проверят и проходимоста на тръбите, чрез ултразвук и някаква течност   (тук не я разбах мн добре, но важното е, че ми обясни  ).
fiamaa , може би ще правите хидротубация, както ми предложи на мен.Тя била по-безболезнена, без упойка, без облъчване, както при хистеросалпингографията(поне на мен така ми обясни)
Хайде, миличка, УСПЕХ!!!
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines