Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 21:20:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на BASTET -14.06.2009  (Прочетена 67499 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #30 -: май 18, 2009, 00:25:43 »

Аааа, два дена вече в информационно затъмнение!  beating
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 18, 2009, 09:32:09 »

Ииимаме си тооорта, ша-лала-лала!
Срува 200 лева, шаааа-лала-лала-лала-ла!  danceg
Романса рулира със цени! 1,70 лева парчето - не мога да повярвам направо! Ще е огрооомна - 6 етажа. На 100 грама сладки да им приседнат техните скъпотии - въпреки че са супер красиви.

Милото не е навит много за пеперудски крилца обаче.. Роднините му щели да си помислят, че сме много богати crazy. Ми да беше мислил преди да кани 1000 човека. В големите магазини са по 6-7 лева. Амелийка, къде си ги видяла, викаш ти в "магазин за левче"? За момченцата мислех лъкове. В Джъмбо начерих за 4 лева. Имаме само 2 момченца засега и 8 - 10 момиченца.

И да ви кажа какво изумиително нахалство. Леля ми се обадила на майка ми от Испания да пита кога ми е сватбата да се опитва да се самопокани. При положение че синът й преди няколко години, две-три, прави огромна сватба с 250 гости, взима заеми за нея и не знам си какво и нас не покани. Не виждам с какви очи изобщо леля ми се бута. При това дъщеря й, която всъщност ми е по-близка, изрично ми каза още по Нова година, че не може да дойде. И сега какво, да каня възрастната леля и братовчед ми, който е намерил 250 човека, които са му по-близки от мен?? Как ли пък не.. някои хора срама нямат!

Имахме много приятна среща в неделя с мацката от Елеганс Гарден. Вече съм 97% за нея. Утре може и да подпишем, чакам още една оферта днес само и ще избера вече.
« Последна редакция: май 18, 2009, 09:38:08 от BASTET » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 18, 2009, 12:13:48 »

да, много е неприятно с тези нахални родни просто нямам думи.
На моето мило в селото, в което живееше баба му и като ходихме за кръщелното и някви хора които са му втори братовчеди ни спират и ни викат ама ние защо не сме поканени на сватбата, просто ......
Но, не се ядосвай мила, има далеч повече неща, с които да се занимаваш защото датата наближава  give_rose
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #33 -: май 18, 2009, 13:04:26 »

Браво за тортата! Супер! Много се радвам, щом е от там, не се съмнявам, че ще е вкусна! Слята ли е или ще е на отделни етажи?

За роднините - не им цепи басма, коприна и други платове, а слагай всеки по местата им! Аман от такива роднини. /междудругото, аз очаквам същата постъпка от братовчедка ми от Гърция, която пази в тайна, че се е омъжила и е бременна! /

А за крилцата - като се мотам по магазинчетата по 1лв и ги мяркам, но точно в кое не мога да ти кажа. Ще изляза в сряда и ще видя, понеже сега се излива порой навън, а утре няма да мога. за цените не мога да кажа, но със сигурност са далеч от 7-8в. Веждала съм предимно розовички. Н знам дали имаш предпочитания към цвят. Аз и за лъкчет аще погледна, но не се надявам много да намеря.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 18, 2009, 15:29:05 »

Проблем със сватбеното пътешествие  sad От агенцията ни мотаят  beating. Ужким на 15ти щяха да ни кажат крайната цена, с летищни такси и т.н. и да имаме време до 20ти да платим. Офисът им е баш в центъра в най-големия качамак. Работното им време - оскъдно. Ами ако не мога вдругиден да платя какво ще правим? Защото утре като ми кажат, няма да имам веднага пари. А те де да ги знам ще се обадят ли. Аз няма да ходя с пачките напред-назад я..

И фризьора не ми вдига  shok. Ще се сбъдне май желанието на свекървата да не плащаме прическа, ами я да си ушия някое по-плътно було.. нещо сатенче, лен.. едно яшмаче да си тура и готово  blum
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #35 -: май 18, 2009, 17:28:19 »

Лелее, то за яд ли е, за смях ли е?!?!
Фризьора - споко, може да прави прическа сега. Не се шашкай.


П.С. Това е последното ми мнение като Сватбен Гуру с 5 сърчица. Понеже много си ги харесвах, го слагам в твоята тема  blum от следващото мнение ще съм Шаман вече...
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 19, 2009, 09:28:27 »

Bastet, дала ли си капаро за агенцията? И коя е туристическата агенция имам приятели давай да помагаме  Wink
За фризьор веднага давам телефона на моята фризьорка много е миличка и много и се отдават прическите ако искаш smile
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 19, 2009, 13:45:25 »

tasty, Amelia, благодаря ви за подкрепата, милички..

За фризьора - той и днес не дига. Ще ида утре до салона да видя какво става - може да му се е случило нещо, не дай Боже, но сме хора все пак.

Ходих до Елеганс гардън и ги ангажирах най-накрая.. Засега имам оферта за 500 лева, което е 1/2 от сумата, която бях намислила да дам. Купих си от тях страхоооотен бокал - ама.. суууупер. А какви хубави късмети правеха за нечия сватба.. дорева ми се, че моите са толкова кошмарни. Аз ще си направя алтернативни късмети, май.. за неженените моми, това, дето си го мислех. Врънкам мъжо за пеперудски крилца. Нямаме още сделка там..

Трябва да го правя тоя воал моя вече, че време не остана.

Като гледам, ще си танцувам със синия костюм, защото на белия има да се шият едни закопчалки, а аз изнемогвам вече.  girl_impossible Не знам с тия менюта и с тия номера на масите.. имам мин. 20 маси. Ще стане пълен хаос.. може би да разделя номерата на четни-нечетни примерно, като в театър
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 19, 2009, 14:00:40 »

Първо да честитя темичката give_rose
Честито и на сладуранката-Госпожа give_rose
И да изкажа възхищението си от тържеството,което сте имали и искрената си "завист" към тематиката на сватбата ;)Идеите ти са приказни,ще стане  една магическа сватба!
За ресторанта не се притеснявай,направи си номерца,можеш да сложиш и имената на гостите пред всяка порция индивидуално,след което ги напиши върху списък и го връчи на някой доверен и оправен.Той би могъл да посреща хората пред ресторанта и да ги пита за имената,съответно да ги настани по масите-така беше на нашата сватба...
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #39 -: май 19, 2009, 14:24:47 »

Би ли споделила в какви магазини видя крилцата (не питам кои, защото не съм от София), в смисъл - магазини за играчки, парти-магазини .... ?
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 19, 2009, 16:01:40 »

ох и аз нямам бокал още.  sad и още куп неща. Какво освен бокал и червено вино и свещи и пита трябва да носим в църквата ?

Какви менюта и какви номера на масите?
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 19, 2009, 16:27:27 »

Отговарям набързо - крилцата ги гледах в Джъмбо. Една позната е купила от Илиянци, но не помни цената. Амелия казва, че ги имало и в магазини за левче.

За църквата трябват свещи, бокал, вино, погача, купичка с мед и халките и късметчета/жито с бонбони. Аз купих супер-купичка много сладурска за 90 стотинки!

Ми аз мисля за масите да ги номерирам и един чертеж на входа с квадратчета коя маса къде се намира. И списък на коя маса кой седи. И после номера на масите и списък със кой седи на съответната маса. Видях на една от другите булки, с морска тема, ама блещучка ли беше, кой беше, че си е измислила весели имена на манджите от менюто. И май-май ако ми стигне въображението и аз така ще си направя. Мислех да измисля имена на масите вместо номера. Ама 20-и-кусур имена - много ще стане според мен.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #42 -: май 19, 2009, 16:32:48 »

Сега се сещам, понеже видях, че си писала за Илиенци. Наистина ги има.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #43 -: май 19, 2009, 16:41:11 »

Е, аз не съм в София, така че ще търся. И аз съм виждала, но както повечето неща, които не ти трябват в момента, просто забравяш къде точно. Сори за  Offtopic
Това за таблото с разпределението съм си го мислила като добро "поле" за творческа изява, но реших, че ще е по-добре двете сестри, които съответно познават всички гости, да настаняват хората и да им посочват на коя маса са.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 20, 2009, 09:16:52 »

Ама точно така си е, Слънчице. Мене главата ми е празна в момента.. като трамвай за депо. Всичко ми е изфирясало. Къде какво съм виждала - error 404 ми дава непрекъснато.

Мъж ми обаче се е заинатил и не иска крилца.  beating. Не е избрал песен за първи танц. Не ще It's amore, не ще can't take my eyes off of you, не ще something stupid, не ще  i've got you babe.. Снощи се опитах да го навия за песента от Босна от евровизията..

http://www.youtube.com/v/sJX0Ij3WD3M&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f&border=1"

не ще и не ще. Ама не казва какво ще.. Селин Дион или друго мяукане ако намисли, няма да е! Аз пък няма да танцувам на вой на разгонена лисица!

Свързах се с фризьора. Жив е, ще ме прави, каза. Пробна прическа иска в седмицата на сватбата.

АААаааАААА було, було, було, було, було, було.. изрових кройки из интернет

http://www.craftstylish.com/item/46914/diy-bridal-veil
http://www.wednet.com/articles/MakingAWeddingVeil.aspx
http://www.voguepatterns.com/item/V7861.htm?tab=evening_bridal_includes_designer&page=6
Според вас на моята рокля какво от тези най-ще отива?




Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines