Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 16:40:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на BASTET -14.06.2009  (Прочетена 62627 пъти)
 
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 14, 2009, 15:23:27 »

BASTET Честита темичка и Честито подписване и от мен smile

Гледах видеото и мн се смях, много е забавно... Пожелавам ти и другото празненство да бъде също толкова весело и оригинално  give_rose
Разказвай докъде сте стигнали с организацията... ще чета с голям интерес  good
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 15, 2009, 09:44:24 »

Такаааам.. хубаво се порадвах на първо действие от пиесата "сватбата", което определено беше романтична комедия, ама сега да се залавям с второ действие, да не стане там психотрилър с елементи на класически хорър.
Трябва по-стриктно да си следя нещата, да не забравя пак половината дреболии.

За църквата:
- В Света София сме, платила съм капаро, но не съм се обаждала повече.. от декември месец насам.
- Нямам бокал
- Не съм наясно със свещите какви ще ги вършим. Много ме е яд че не си купих от някой манастир сега като шетахме напред-назад по празниците. Но в указанията, дето ми ги дадоха, пише, че трябва да са от нашия храм.
- Свекърва ми е купила късметчета за хвърляне. Много са грозни, приличат на смачкани остатъци от опаковки на букети, но изобщо не ми пука.
- Почерпката след църквата ще я оставя пак на нея - тя имаше претенции след гражданското за тези неща, сега да се оправя.
- Трябва да осигуря мед, купичка и вино

За ресторанта:
След много чудене и разправии, под натиск на свекърва ми, се отказах от първоначалната идея за ориенталско парти в стил 1001 нощ. Спряхме се на вариант горско парти. Изненадата за гостите, ориенталските танци, изпълнени от мен и няколко приятелки от курсовете по танци, си остава. Тя никаква изненада не е, защото всеки като го каня, пита - ама нали ще танцуваш? Ще сме на шведска маса и разливен бар, така че всичко ще е доста по-неформално. Няма нужда от етикети, бутилки и не знам си какво.

- имаме договор с Ловен парк за 100 човека и 6 часа
- платили сме капарото
- платили сме целия наем на градината
- влачих се 100 пъти да се виждам с управителката, със салонните управители и целия персонал. Костенурките от шадравана ме познават вече.
- имаме ДиДжей
- Намерихме 2 шатри от приятели, еднакви, ако потрябват, са ни под ръка.
- Не сме избрали агенция за украсата. Но засега Елеганс Гарден са фаворит.
- Виното е купено, в бутилки си е, но другите напитки - още не.
- Капарирали сме поставка за торта в Романс. Не сме избрали тортата. Нито украсата й.
- Ще правя разпределение по масите само на групи, не с конкретни места и ще имам общи табелки. Може и меню да имам, ще видим. Ще го печатам заедно с табелките, чертежите на масите и други такива, по-към края на приготовленията.

Други:
- Халките са ни на ръцете вече
- Фотограф имаме
- Имаме и уговорка за фотосесия след сватбения ден с друг фотограф
- Видео имаме
- Поканите са почти раздадени - остават 10тина, сигурно
- Ще си пътуваме с колата на милото, брат му ще ни кара. Ще правим пастиране като наближи деня.
- Букета и украсата на колата или ще ни ги прави фирмата с украсата за ресторанта, или ще си ги поръчам в Елфите. Имам точна представа какво искам.
- За децата няма да наемам аниматор. Аз имам особено отношение по този въпрос. Мисля за крилца като на феички, но те стават само за момиченцата. Не знам момченцата какво да ги правя. Иначе ще са много готини в горската обстановка а и ще заместят подаръци за тях и факта, че не съм им купувала дрешки. Другото което си мисля, е да им дам на тях книга за пожелания. И едни голеееми фулмастри. Тяхните творения ще са ми по-интересни от тези на възрастните.
- Подаръци за гостите за всеки от тях няма да има. Може би части от аранжировките за всяко семейство. Чудя се за специални бонбониерки за всяко неженено момиче. В нашия род така се прави. То от нашия род ще има 5 човека на кръст, ама нейсе..
- Подаръците от гостите събираме в пари. Няма да има сватбена листа.
- Не сме се разбрали с кумувете какво ще си разменяме, но аз имам идеи. Трябват по-специални подаръчета за трите им деца.. които не знам какви да бъдат.
- Погачите ще са от Унипек.

Не знам за координатор.. от една страна мноого ми се иска да имаме.. от друга страна е допълнителен разход и според мен свекърва ми ще бъде мноого недоволна.
Активен
tonibonboni
Сватбар
***
Публикации: 173



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 15, 2009, 10:10:14 »

 BASTET, ти си невероятна! Bravo give_rose Поздравявам те! give_rose Честито подписване! Желая Ви много любов, щастие, здраве и цял живот толкова верни и весели приятели! danceg
Всичко, което си написала за гражданското ще помогне на много от нас, на които тепърва ни предстои. Аз ще имам възглавничка за халки, но на мен също ми се струва много излишен разход. Проблемът беше, че не ми харесваше и мислех да търся друга, но в случая явно тя няма никакво значение. От разходите аз ще си спестя и чантичка, тъй като имам четири големи шаферки, те ще ми носят червилото и телефона.smile Мисля, че ще ми дойде в повече да държа букет и чантичка, а ако просто ще ми виси на ръката, ще ми пречи.
Още веднъж: ШАПКА ТИ СВАЛЯМ! good
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 15, 2009, 10:40:18 »

Лелееееее BASTET  направо ми взе акъла. Ако някой ме беше видял как съм се лепнала за монитора и чета ли, чета - направо ми отиде работата. Погледа ти върху организацията на една сватба е много интересен и различен. А стила ти на писане - нямам думи. Според мен можеш да направиш писателска кариера.
И аз искам да ти честитя подписването - бъдете все така вселе, влюбени и оригинални. И стискам палци за следващата часто от сватбата
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 15, 2009, 11:14:42 »

Слънчице, с какво ще черпите след църквата! Ох, една седмица след теб съм а половината неща не съм ги предвидила дори  Wink За почерпките пък съвсем бях изключила
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 15, 2009, 11:22:40 »

Ох, абе напъвам се тука и не мога да се сетя - знам, че Бастет е някаква богиня, ама да не е богиня на сватбите?  pleasantry  yahoo

Честито, мила! И аз като момичетата се захласвах по разказчетата и снимките!
Много съм щастлива за вас! Сигурна съм, че тези идеи и креативност ще водите един много интересен и неомръзващ семеен живот, изпълнен с много любов!
С нетърпение ще чакам да разказваш още!
Влюбена съм в идеята ти да направиш момиченцата на малки пеперудки, а момченцата може да са елфи например.. само дето не знам дали няма да се срамуват нещо, щото момиченцата поначало повече се радват на такива дегизировки. А може и да пласираш идеята - да са Робин Худ-овци и да им вземеш някоя пластмасова шпага и шапка с перо.  tease

Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 15, 2009, 12:52:58 »

Момичета, злааатни сте! Мерси за подкрепатааа  give_rose
Ble6tu4ka, точно и аз мислех.. за мечове или лъкове. Ако намеря лъкове ще е най-гонино. Амурчета ще бъдат.. Ама да не мислиш, че аз съм открила топлата вода.. я виж тука хората какво правят


tasty, с'а ш'ти кажа за черпенето. Свекърва ми ми проглуши ушите с мрънкане за несъстоялото се черпене след гражданското. Цяла седмица всеки път като ме види ми опява колко било важно да почерпя хората след църквата "поне". Затова снощи й казах да си гледа работата (Добре де, това ми се искаше да й кажа. Казах й "Ау добре че се сети за това, аз сигурно ще забравя, нали ще се погрижиш ти?") Според мене тая почерпка е пълна тъпня и излишно задължение на нашите близки. Обаче.. не знам, аз мислех шаферки да имам от моите приятелки, но се съмнявам че те милите ще успеят да покрият и половината безумни изисквания на новата ми рода, затова се чудя дали да не ги лиша от тази чест за тяхно добро. Но МОИТЕ шаферки НЯМА да черпят с нищо пред никакви църкви! За това съм категорична! Който иска, да си черпи с каквото ще. Като ужасните смачкани късмети, които ще се хвърлят след църквата, вместу житото и бонбоните, които на мен ми се иска да хвърляме.

Ама ще ги снимам довечера тия късмети, еййй.. да се посмееме. Няма по-окаяни вързанки от тях. Гледам ги аз снощи в едно пликче оставени в коридора. И аз нали съм клошарчо, веднага надзърнах в плика - гледам някакви боклуци. Викам си сега ще се подмажа, като си тръгвам ще предложа да ги изхвърля.  Xixixi Идва време да си ходим, хващам аз гнусливо пликчето с два пръста, показвам се на вратата на хола и тамааан да кажа "а тоя боклук да го сваля ли аз надолу.." и свеки вика: "Ааа, намерила си късметчетата, дето купих днеска, гледам. Много са хубави, нали? Шаренички, както ти ги искаше". Викам си на акъла аз кога ли съм искала късмети.. Ама какво ли щеше да стане ако бях предложила да ги хвърля, как мислите? tease То късметите че са "за хвърляне", то е ясно.. ама такъв буквализъм чак..
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #22 -: май 15, 2009, 14:41:28 »

Честито Госпожо и от мен! Желая ви любов, търпение, доверие, кураж, предизвикателства, здрави нерви и палави малчугани!

П.п. Имаш уникален стил на писане и момичетата са прави че трябва да се пробваш с писателска дейност, искрено се забавлявам с постовете ти и с нетърпение чакам всеки следващ!
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 15, 2009, 14:49:35 »

Лелееее BASTET, то тази твоята свекърва е като излязла от "Всички обичат Реймънд". Направо си го представих този момент с късметите girl_impossible girl_impossible
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #24 -: май 16, 2009, 01:44:24 »

 yahoo Най-накрая ти отключиха темата! Честито и от мен!
Организацията е страхотна, аз също обичам така. Като гледам този списък  Bravo много неща си свършила, почти нищо не е останало. Само украсата е по-трудничко, но останалите неща са дребни работи.

Видях, че ще поръчваш торта от Романса, а в темата на Рали каза, че зелената е смокиновата от там...значи правят слети торти там? Аз бях чела от съфорумки, че не правели такива, особено за лятото.  crazy

още веднъж те поздравявам за организацията. И да те нахокам защо си такава "мека Мария" и не може ли да и скръцнеш със зъби на тоя твойта свекърва?!?  beating Понеже се спомена " Всички обичат Раймънд" , аз рядко имам вервите да го гледам това филмче. Обикновено така избеснявам по средата, че сменям канала и беснея доста време след това...ти как го търпиш това на живо???
Ще си патиш от добрата ти душа! прекрасно е да си толкова добричка, но  все пак има граници.  Wink
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 16, 2009, 08:21:04 »

Начи, Амелийка, да ти кажа за тортата. Тя се поръчва при главните сладкарки ли, декораторки ли какви са, които са на работа до 8 часа. Ама аз нали катастрофирах в края на март и тука до 7.05 бях без кола. И нямаше как да ида. И все мрънках на мъжо - ааайде бе, ааайде да идеме до тоя Романс, ааайде поне колата твойта ми дай аз да ида.. и нищо. Все много зает, все колата му трябва.. И накрая го натирих той да иде. И като отишъл, не знам какво е правил, според мене със сладкарките се е задявал само, много хаотична информация ми даде. Поне стойката е капарирал, дали са му някаква бележка там. Според него сладкарките му казали, че правели и слети и отделни торти. Като слетите пак ги слагали на поставка, но я замазвали по някакъв начин вътре в самата торта, така че да не се вижда. Имало каталог с възможни украси. Милото решил, че не му се гледат crazy. От tasty обаче разбрах, че цените им били баснословни - все трицифрени. Е, при положение че цялата торта ще струва около 200 лева, няма  сила, която да ме накара да платя за украса повече от 100, каквато ще да е тая украса. Друг е въпросът, че не знам ако не си поръчаш украса, как ще изглежда тортата. Може би е задължително да се плати нещо, все пак. Милото не разбрал... уффф, мъже  beating
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #26 -: май 16, 2009, 09:39:41 »

Мацка, и аз мислех на моите шаферки да им сложа крилца, да видим дали ще намеря  smile
А ти сама си си виновна, че оставяш мъжо да избира торта и украсата й  tease
Активен
Terko
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 16, 2009, 10:31:19 »

Скъпа Бастет, да си жива и здрава и твоя чудесен съпруг smile Много се радвам, че си така щастлива smile
Вчера гледахме видеото и мога да кажа само - искам още, още! smile
Радвам се, че следващата седмица ще бъдеш на моята сватба, а после няколко дена след това ние ще сме на твоята smile
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #28 -: май 16, 2009, 12:25:03 »

оле, Бастет, мъж да не пратиш работа да върши. Аз затова всичко сама. За украсите в романса знам, че не били хубави така или иначе. За пари нямам представа. Аз затова съм си измислила много семла украса и сигурно сама ще си я направя или нещо такова - някой в съмия ден като я докарат в ресторанта. Хич няма да се занимавам с тях.

а за крилцата - много ще е сладко наистина. Им аги в магазинчетата по левче и във всички детски магазини. За момченцата ми хрумва образа на Птър Пан, ама аккво да им сложиш точно - май само шапката става. Или ако намериш по моите любими магазинчета по 1лв  girl_haha някакви лъкчета.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 17, 2009, 09:40:08 »

Бастет, 4естита темичка и от мен!!!
много готин стил на разкаване имаш,направо си готова за поетеса, ако вече не си  tease
да ти честитя и подписването, много лзбов ви желая  heart
много се смях на краденето на булката от офиса, изобщо много ме кефиш  tease tease tease
като гледам не са ти останали много неща за свършване, така че имаш време за всичко.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines