Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 07:13:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 154550 пъти)
 
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #360 -: февруари 29, 2012, 12:35:57 »

Свекър ми е безработен, свекървата е с малка заплата. Сестрата е студентка. Всъщност главно парите отиват за сестрата. Даже искаше да и купуват JSM за 1000 лв  girl_impossible Свекър ми си търси всякаква работа, но е на 60 г, никой не иска да го наеме, безработен е от 2 години. Така ...те сега продадоха едни земи и имат малка сума в банката. Не знам кой им е пуснал мухата да си купуват вила и сега са се навили и са успели да убедят годеника ми да им даде още пари ( от неговите спестявания) като продадат къщата ( продават къща) ще му ги върнат. Те винаги са му взимали парите, въпреки, че годеника ми печели много добре. Големият им страх е според мен, че след като се оженим вече няма да имат банкомат защото годеника ми смята да им спре парите или да им дава много по-малка сума и от тук идват всички драми. Толкова се обичаме и сме щастливи, всичко щеше да е супер ако не бяха неговите родители. Хем ми е грозно да говоря така, че са родители, ама кажете ми - що за егоисти са тези хора, постоянно му взимат парите и даже спестяванията ни за къщата искат да вземат. Даже казали на годеника ми, че парите за сватбата идват само от него ( което не е вярно и той им е подчертал, че половината са мои). Страшно мазало момичета  cray
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 29, 2012, 12:36:00 »

Tsutsi ,ако вие си плащате сватбата не виждам защо се съобразявате...Още повече,че и годеникът си ги знае какви са му роднините и те подкрепя. А това за издръжката ми е странно- моите родители никога не биха приели пари от мен (освен ако не съм супер богата  blum )
Общо взето кимайте там, пък после си го правете както искате.  Wink
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #362 -: февруари 29, 2012, 12:48:07 »

 Подкрепям напълно Маги в съвета й. Това е начинът. Ясно е, че годеникът ти е свестен и отговорен син и брат, но той е и твой партньор в живота. Нещо, което от тяхна гледна точка очевидно е несъвместимо.
 Би било много грозно да им напомните по удачен начин на чия издръжка са, ала след като си позволяват да се месят в живота ви и да го объркват, заслужават точно това. За съжаление  sad
 Един съвет - когато говориш за тях с годеника си, не ги обиждай. Може да окачествяваш постъпките им като грозни и неуместни, но тях самите като такива недей. Колкото и да е на твоя и ваша страна като цяло, подсъзнателно няма да го възприеме добре и след време би повлияло негативно на отношенията ви.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #363 -: февруари 29, 2012, 12:51:52 »

Sunset до сега за нищо не са се месили и не сме се карали. Даже като им кажа, че ще се женим - казаха добре, щом се разбирате. Помолиха да поканят едни техни приятели и толкоз. Скандалите започнаха от сестра му. Родителите са казали, че ако не можем да им помагаме като преди, колкото можем и така. И тук пак от нищото ( вероятно от сестрата) дойдоха изведнъж скандалите.
Той говори против тях, а те като се скарат се държат най-детински - щели да се бесят - щуротии.
Не мога да си представя какво е да отгледаш едно дете и да остарееш, да нямаш възможност да печелиш пари, да разчиташ на пари от детето си - трябва да е страшно унизително. Хем ми е жал, понеже иначе винаги добре са се държали до сега, хем ме е яд, че ни поставят в такива ситуации и най-вече ме е яд дето постоянно защитават сестрата, която е голям човек и може да се грижи за себе си.  sad
Ако бях на тях поне нямаше да се меся в сватбата и да озаптя сестрата, което те явно не могат да направят. Хората като остареят постепенно се превръщат в пълни егоисти - при моите роднини също беше така, промениха се драстично, започнаха да подлудяват всички около себе си.
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #364 -: февруари 29, 2012, 12:54:30 »

Tsutsi, определено имат голям страх от теб. Спира им кранчето, ако не сега, то няма да е още дълго. Прави, се че ги слушаш какво ти говорят пък си действай, както намериш за добре. И да недей да "скачаш" с/у тях остави ги и бъдещият ти съпруг, ще види още повече що за семейство има. И сам ще направи финалната крачка за спокоен живот с теб. Знам, че няма да ти е лесно, но всичко хубаво става бавно .  good  Имай търпение, дръжте се заедно,обичайте се още повече напук на тях и всичко ще се оправи  Wink Успех  good
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 29, 2012, 12:55:37 »

А какво е мнението на твоя човек за отговорността и самостоятелността на сестра му? Какво мисли, какво казва той и готов ли е да я издържа и занапред така, както досега? Защото явно големият проблем е сестра му, а не родителите, от това, което прочетох... Може би трябва да избереш правилната мишена? Wink
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: февруари 29, 2012, 12:59:30 »

Tsutsi миличка ситуацията ти е наистина гадна - явно при някои хора се разбира какви са като настъпи някакъв такъв момент...а ва ти кажа сестрата ми е наистина странна - вижда че родителите трудно се справя и не работи. Аз лично това не га разбирам, защото аз работя от 18г. и образование имам и винаги съм гледала да не съм в тежест.... та ако само тя е проблема и всичко идва от нея просто я игнорирай или както е казала Ариел, накажи ги с доброто си отношение.... а и ако вие сами си плащате, спокойно може да ги изолиратe от подготовката ....а иначе определено недей да нападаш мъжа си и да говориш пред него за родителите му...дори и той да вижда че са постъпват лошо едва ли има някай на който да му е приятно да критикуват родителите му..така че действай по внимателна и не се карайте заради тях  give_rose Успех..всички сме с теб smile
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 13:01:16 от cveta_d86 » Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #367 -: февруари 29, 2012, 13:22:36 »

Много е лошо, когато вместо да се наслаждаваш на една чудесна подготовка за големия ден, да изникват такива големи проблеми в семейството. Приеми го като вид изпитание на вашата връзка. Моето мнение е, че проблема идва главно от сестрата. Малко са хората, които биха застанали срещу сестра си/ брат си. Колкото и да осъзнава годеника ти , че може би от там идват проблемите за него тя винаги ще е малката сестричка. Затова се въоръжи с много железни нерви и една голяма усмивка. Ариел много правилно го е казала усмихвай се и се съгласявай. Няма по - добра стратегия от тази. Казвам го от личен опит. Искрено се надявам да успеете да намерите изход от този проблем.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: февруари 29, 2012, 13:28:10 »

Tsutsi, явно основният проблем е сестра му. На мен не ми се вярва той да я издържа цял живот. Когато си завърши образованието, ще трябва да започне да си търси работа. Все някога ще спре да разчита на финансовата помощ на брат си. Телефонът за 1000лв. ми се вижда безумие, а още по- голямо безумие ще е, ако наистина й го вземете. Едно е да й помагате, когато действително има нужда, съвсем друго е, когато не е нужда, а каприз. Колкото повече й угаждате, толкова повече ще ви се качва на главата.
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 13:33:44 от sunset » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #369 -: февруари 29, 2012, 14:06:19 »

Годеникът ми изобщо не и угажда и хич не и цепи басма. Даже аз бях тази, която настояваше за затопляне на техните отношения, понеже съм много близка с брат ми и не ми се струваше редно. Изобщо не смята да удоволетвори безумните и искания на телефони и т.н. Като не стане нейната се обажда на свекърва ми и я подлудява как брат и за нищо я няма и тн. Даже сега въпреки, че обещахме на свекърва ми, че ще я поканим за единствена шаферка той няма никакво желание да го направи и постоянно отлага ходенето си до там. Определено не му се налага, но върти интриги , от които произтичат страшни скандали. То пак си става нашето , но с цената на скандали, което ми е крайно неприятно.
Моят баща почина преди няколко месеца, а любимите ми баба и дядо  преди година. Толкова им се искаше да ми бъдат на сватбата, а сега на - няма ги.  cray cray cray  Казвам си - как хората не ценят каквото имат, а се карат за глупости и тъпотии. Вместо да се радват. Благодаря ви момичета - много ми помогнахте и ме успокоихте.  give_rose give_rose give_rose Преди малко се чух с милото и се сдобрихме  yahoo
Толкова го обичам, че не си преставям да съм без него  blush
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: февруари 29, 2012, 20:38:26 »

Аз мисля, че ако родителите имат нужда, а децата имат повече възможности - няма нищо нередно да се помага. В живота нищо не е сигурно и винаги може нещата да се обърнат, затова е семейството да си помагат в трудни моменти. Аз бих дала всичко за моето и никога не бих си помислила, че родителите ми ме използват.....
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 29, 2012, 21:15:11 »

manuella има родители и родители  pleasantry .А и не е въпроса ти какво би направила за твоето семейство, а какво твоето семейство би приело от теб  Wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 29, 2012, 23:07:56 »

Tsutsi, съчувствам ти и се радвам, че вие с милото ти поне не сте скарани! Колкото до сестрата - как не ги обичам такива лигли и глезени момиченца, на които всички са им длъжни - не е истина! Но това няма значение. Въпросът е, че не бива тя да проваля един от най-щастливите дни в живота ти. Аз не смея да ти давам съвет, но ще кажа как бих постъпила. С такъв човек трябва твърда ръка. Ако просто се усмихваш и се правиш на съгласна, в големия ден нещата ще ескалират и вместо ти да си в центъра на нещата и да се наслаждаваш, ще трябва да се справяш с капризи и караници защо еди-какво си не е като тя го иска! Това, според мен, е недопустимо!!! "Мека Мара" е добре да си с някои хора, но не и с такива, които ще се възползват от това и това чакат! Така че наистина без да се караш, но твърдо, трябва да дадеш да стане ясно, че това повече няма да продължава и по отношение на вашия ден, никой друг няма думата. За да минат по-леко нещата може да се опиташ да убедиш родителите на момчето ти и самия него, че това е за нейно добро! На нея трябва да й стане ясно, че не може да се налага, че в живота такъв филм не се прожектира и просто трябва да се научи да приема отказ и да бъде самостоятелна! Което си е чистата истина. Как живее такъв човек като нея, как се справя щом не се е научил на тези неща?
Пожелавам ти сили и търпение да се справиш и дано не се карате с твоя младоженец!!! Успех!  good
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: февруари 29, 2012, 23:50:11 »

Твърдо заставам зад мнението на Monikamaria. С такива хора, като сестрата на бъдещия ти съпруг, няма да проработи стратегията с мълчането и отстъпването в дадената ситуация. От личен опит те съветвам, твърдо и без никакви притеснения да споделиш открито какво мислиш или рискуваш да провалиш един от най- важните моменти в живота си.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #374 -: март 01, 2012, 10:24:40 »

Честита Баба Марта на всички!!! Румени , засмени, бели и червени  give_rose give_rose give_rose
Момичета напълно наясно съм с това и ви благодаря за подкрепата. Страшно ми беше неприятно да се карам заради тази с свекърите, аз лично не бих направила такова нещо на брат си. А иначе и те се радват много ( вече внуци чакат  tease) , ако бях скочила на нокти още нямаше да си говорим с тях.
Силен е този, който има съюзници, разбий съюзите му и той ще стане слаб. Сун Дзъ Изкуството на войната , много полезна срещу лигави зълви  pleasantry
Искам с ум да покажа на свекърите ( милото още в началото ме предупреди за нея каква е , ама аз не вярвах) колко нелепи, егоистични, невъзпитани са нейните претенции. Особено смятам да наблегна на невъзпитани Свекърите много държат на етикета  girl_wink
Съвсем честно ще им кажа, че сме смятали да го направим , да я поканим за шаферка, но след тази интрига, която спретна ще го направим без желание, против воля ни, ще развали настроението на цялата сватба и т.н. Не знам как ще се пречупя да отида да го каня това същество, милото пък изобщо не ще да я вижда. Брат ми , който тя държи много да е шафер , съм го инструктирала как да се държи с нея.  Искам и той и кумовете да я накарат да се чувства неудобно, като натрапник, а те умеят да го правят интелигентно и тънко. Ей така да и стане неудобно как се е опитала да провали сватбата на брат си, как не и е мястото там където се бута. Сега очаквам претенции за рокли, които ще посрещна с челен удар този път. Тя звъня на милото онзи ден явно да опипа почвата, той се държа супер студено с нея и пак не я покани. Ще я оставя да се поти в очакване до последно. Даже и на него му казах, не се ядосвай и не избухвай ( както той прави от роднинските атаки) , а се дръж студено и твърдо, така ще правя и аз.  diablo diablo diablo Сигурно ви звуча много крайно, ама яко са ме налегнали дяволите.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines