Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 00:50:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 149285 пъти)
 
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #345 -: февруари 27, 2012, 13:48:46 »

Момичета след кошмарният уикенд прекаран с родителите на милото дойде и аз да се разпиша в тази тема - отново. Със свекърите нямах никакви пререкания до сега и цялата тъпотия дойде от сестрата на милото. Изведнъж превъртя или какво и стана и като почна. Защо сме избрали тази дата тя тогава била в сесия. От датата не отстъпихме. Тя искала това, искала онова - не отстъпихме. Но като се запря да е единствена шаферка на сватбата, че като се почна един скандал. Свекърите много ни помолиха , ама наистина ни помолиха да направим този жест. Милото от нерви не спа три дни и беше готов да я изяде с парцалите, че и с техните се изпокара. Като гледах на къде вървят нещата, викам си - ок, ще отстъпим, тя ще е само шаферка на сватбата, ще седи на нашата маса с кумовете с брат ми. ( Брат ми ли е харесала та толкова беше зор не знам). Но съм решила да изпита на гърба си какво е да си единствена шаферка. Ще инструктирам и брат ми и кумата да я побъркат. Ще търчи през цялото време, че дъх да не си поеме. Каквото и да прави все ще съм недоволна. Ще и изкарам през носа тази дивотия та да я помни. Така се бях ядосала, че чак планирахме да забегнем на тайна сватба с милото. После си викам - всяко чудо за три дни. Това малкото просто не знае какво я чака.  diablo diablo diablo
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #346 -: февруари 27, 2012, 16:21:21 »

Tsutsi  Oh my ... направо ме разби с твоята "единствена шаферка"... тази жена   huhhuh.gif crazy имай предвид обаче, този тип хора вечно са недоволни.. ти ще пробваш да я направиш луда-но тя ще ти мрънка през цялото време и ще ви вгорчи деня  nea щом от сега имате разправии-и в деня ще е така...  nea изобщо не се занимавйте с нея  crazy ако може я изобирайте от организацията..  nea
huhhuh.gif или аз нещо не разбрах - с толкова претенции кое как да и е удобно-това нейната сватба ли е?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #347 -: февруари 27, 2012, 16:42:51 »

Тя си е просто лайно - лигла глезена до безобразие от родителите. Не стига, че брат и я издържа и не може без неговите пари едно кафе да пие ами е отвратително грозна и дебела. То бяха скандали, че ние сме ходели в чужбина без нея, че искала телефон за 1000 лв...абе няма такъв случай просто. Единственият начин да се оправя с такова леке е по женски. С интриги. Така и смятам да направя. Дано да се разболее ден преди сватбата да я няма въобще ама де тоз късмет  diablo
Така беше и с НГ - рева да дойде с нас, като я взехме не искаше да ходи никъде. Свикнала е да разиграва брат си и родителите си като маймуни, ама свърши нейната. Недейте момичета, че страшно съм и набрала  diablo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: февруари 27, 2012, 17:10:49 »

ужас, единствена шаферка???
не бях чувала такава заповед-молба  pleasantry досега!
ми да, то ако продължават да ѝ  ходят по свирката, може да реши да поиска да ти облече роклята ... GROAN SUICIDE
аз мисля че ignore  е най -правилното, да иска какво си иска- от вас зависи дали ще се правите на тапи и ще ѝ се вържете. правилно си държите позициите.
само от личен опит да ти кажа, да не пожелаваш болести, защото се връща.
да е жива и здрава, но да стои надалеч. smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #349 -: февруари 27, 2012, 17:25:37 »

 Родителите бяха готови да не дойдат ако Нейно Височество не е единствена шаферка , хем умираха от срам, а свекърва ми беше пред нервна криза, защото се разбираме и наистина хем страшно се срамуваха от нея, хем бяха готови отчаяно да я защитават. Мен просто ми стана жал да ги гледам и не мисля, че бих причинила такова нещо на брат си и родителите си, страшна работа. За това и се съгласих да се успокоят хората. Но ще и го изкарам през носа просто - милото не е спало 4 нощи от скандала с техните поради глезотиите на сестра му, а такъв не мога да го гледам нещастен. Направо полудявам и ми иде да и откъсна главата.  diablo
Хем не смее да му се обади, а действа по този грозен, подмолен начин, да подлудява така брат си и родителите си.  diablo
То не е само сега за сватбата, тя винаги е такава.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: февруари 27, 2012, 19:07:53 »

Tsutsi съчувствам ти най-искрено... Аз имам същият проблем само, че с племенника на милото.... Ужасно глезено, лигаво и тъпо момченце.... и то на 17 години.... Първоначалния ни замисъл беше моя близка приятелка и негов много близък приятел да са ни шафери.... Всичко беше ок, докато сестра му не се наду, че нейното момченце няма да е шафер, че вуйчо му го пренебрегвал постоянно....абе сърдене и мусене....нямам думи.... не ги понасям..... Сега отстъпих но при условие, че ще имаме 5 шаферки изцяло само мой приятелки.... и няма да седи никой на нашата маса, освен ние и кумовете... Бясна съм... diablo beating beating
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: февруари 27, 2012, 19:45:24 »

След прочетеното в последните постове, чак се зарадвах, че няма да имам така наречените "големи шафери и шаферки". То покрай тях за сватбата си ли да мислиш или за тях, направо останах потресена Oh my .... Моите са без претенции за сега, но и не очаквам такива от сладките ни племенници на 5, 6 и 3 годинки. Още по малко и от най- специалния за сега, който ще е на 7 месеца danceg

Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #352 -: февруари 27, 2012, 20:02:29 »

Tsutsi наистина много долна постъпка от нейна страна. Аз ако бях на твое място щях да се съглася само за пред нея и ще я оставя да си мисли, че ще е единствена и ще седи на официалната маса с нас. Но както каза при такива хора с хитрос и интриги трябва да се действа. В деня на сватбата като види, че няма да е както е искала ако ще пук да не идва. То наистина може и да пожелае да е с рокля като твоята. Аз нейните действия ги определям като вид ревност. Особено ако е свикнала всички да се въртят около нея, в един момент центъра на внимание ще се измести върху вас и нея я влудява това. Поне от прочетеното до момента аз така виждам нещата. Не се ядоствайте, правете си това, което сте си наумили, пък я поставете пред свършен факт да видим какво ще направи тогава  pardon
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #353 -: февруари 29, 2012, 10:57:51 »

При мен целият стрес идва от родителите и сестрата на годеника ми - просто вече се замислям дали изобщо искам да се омъжа за него и да имам нещо общо с тях. Те или искат да ни разделят, или не съзнават, че като се бъркат в нашите отношения ние ще се разделим , защото аз определно няма да им издържа на глупостите, да не говорим, че и той ги издържа - хем ни бъркат в джоба, хем искат във всичко да се мешат. Просто не знам момичета, много съм объркана, сутринта пак се скарахме с милото заради тях. Имам нужда от разумен съвет наистина  sad sad sad
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: февруари 29, 2012, 11:47:17 »

Tsutsi, имала съм си вземане-даване с такива хора. На мен ми коства много енергия да се разправям с такъв тип хора и аз винаги правя една ментална равносметка - дали и доколко наистина си заслужава човек да се бори, за да запази въпросните връзки възможно най-добри. Ако сметнеш, че си заслужава бори се. Колкото повече ти се зъбят насреща, толкова повече широко се усмихвай, ей значи тази рецепта помага много! Изпитано! Няма нещо, което повече да съсипва наглостта срещу теб от изненадващо и неочаквано позитивно, непоклатимо настроение от твоя страна! Знаеш ли защо - защото не го очакват.  biggrin Ако наистина искат да ви разделят, то те очакват ти да реагираш точно, както реагираш в момента, но никога няма да очакват обратното. Ще ги хвърлиш оф-гард дето се вика. Но ако прецениш, че не си заслужава да развиваш и пазиш тези взаимоотношения мисля, че знаеш решението.  smile

Дано това, което ти пиша ти се стори смислено, при мен помага.

 Offtopic Отговарям тук, защото въпросът е зададен тук, но не знам дали тези мнения не са за друга тема... Вече и аз се обърках. pardon
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #355 -: февруари 29, 2012, 12:16:04 »

Модераторите ако сметнат да прехвърлят нещата към друга тема.  smile
Всичко си течеше мирно и кротко до деня, в който не се набърка сестрата. Първо милото се е срещнал с тях и е имало грандиозен скандал - аз съм го командвала, аз съм влизала в тяхната фамилия, трябвало да съм ги слушала, не били съгласни с дати, кумове, халки, гости и какви ли не простотии. До так, че защо фризьорката ми била от София, а не от Пловдив, където е сватбата. Сестрата да е само тя шаферка - уникален скандал и то от хора, които няма да имат хляб да ядат ако сина им не им изпраща всеки месец сериозна сума пари. Милото така беще откачил, че е карал с 200 на магистралата, беше изкривил джанта и наистина е имало грандиозен скандал. Отиваме двамата в Пловдив - всичко ок, никакви проблеми. Говорихме съвсем нормално, вечерта пак сестрата е напалола огньовете. Сутринта майка му се обади с нервна криза да сме говорили с тях. Годеникът ми откачи и като видях, че нещата отиват пак към страшен скандал реших да отида с него да успокоя духовете. Че като се нахвърлиха върху мен, но аз успях да ги убедя в нашето с уговорката, че сестрата ще е шаферка, но за останалото не отстъпих. Те се нормализираха и започнаха да ни помагат с подготовката. Въпреки това в мен не угасна обидата от държанието им. Днес по съвсем друг повод стана въпрос за бащата и аз си казах, че и той като баща си първо вика, после мисли. Че като стана един въпрос да спра да обиждам баща му и скандал. Аз му казах, че искам да отида при майка си ( живеем заедно) , за да обмисля нещата, искам ли въобще да бъда част от тези хора и тяхното семейство. Хем ни чакат заеми за жилище, хем трябва да ги издържаме, хем пък и искат във всичко да се бъркат. Много ми е объркано, тъй като до сега с годеника ми ( живеем 2 години заедно) сме много щастливи и се разбираме чудесно. Техните винаги са го ядосвали и той се е карал с тях, а аз все го успокоявам, но сега съзнавам, че единственият начин да сме щастливи, трябва да се изолираме от тях на макс, което е доста трудно при това, че звънят всеки ден по телефона. Искам да им обясня най-човешки, че ако продължават нещата ще се влошат много. Моля ви момичета дайте ми съвет наистина съм много объркана.  cray cray cray
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: февруари 29, 2012, 12:21:55 »

Аз не разбирам защо ги издържате, ама наистина не разбирам.И това трябва да се прекрати.Ако вие сега ги издържате при заем и дете, когато на вас са ви повече разходите какво ще правите?Те дали ще разберат защо не ги издържате вече.А ако утре монетата се обърне и вие имате нужда от помощ?

Сериозен разговор между теб и половинката ти с главен довод спиране издръжка.Вие правите семейство, ново отделно семейство.Вие имате нужда от самостоятелност и ако сега се бъркат за свабтата, то като се появи детето жална ти майка.Ние имахме подобен порблем и аз поставих ултиматум>не казвам, че това е начина, но аз нямах избор накрая.Всичко се реши, мъжът ми е достатъчно умен и знае, че всеки трябва първо да разчита на себе си и после на околните.

Местя в роднините.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: февруари 29, 2012, 12:26:43 »

Tsutsi сестра ми имаше абсолютно същия проблем. Просто я побъркаха преди сватбата. Накрая аз се заех с основните неща, те й говореха, тя казваше "Ок, добре", а аз правех каквото сестра ми иска. Така накрая ги поставихме пред свършен факт. Просто спри да ги отразяваш. Съгласявай се и толкова. Това е вашият ден и трябва вие двамата да се чувствате добре, още повече, че вие си плащате. Колкото по-рано покажеш, че не могат да ти се качат на главите, толкова по-добре. Убедена съм, че твоят бъдещ съпруг ще е на твоя страна  give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: февруари 29, 2012, 12:30:11 »

Явно точно причината, че те са финансово зависими от твоя човек е причина да скачат така - те те виждат като заплаха за тях, за съществуването им. Защото отсега нататък ти ще си решаващата дума в живота на сина, а не те. Нали се сещаш, че никой не обича да му бъде застрашено съществуването и никой не обича да се променя статуквото ако е в тяхна полза. Ето и конкретна стратегия от мен: Според мен недей да скачаш открито срещу тях, защото точно това и ще получиш в отплата. А и не бих си позволила да кажа и дума срещу тях, особено на твоя човек. Наистина недей. Покажи, че ти си по-зрялата, покажи, че ти си рационалната и умната и ги остави да джафкат, нека твоят човек види явната разлика в твоето поведение и тяхното, нали не е гупав, той ще види сам и ще разбере кой наистина се държи на ниво и кой не. И сам ще започне да взима твоята страна след това. Но дотогава търпение и компромиси от твоя страна. А ти тайничко и тихичко (без да скачаш директно срещу тях) през това време си работи да се отдалечите от тези хора, бавно, но славно. Не само физически, но и емоционално и финансово. После удряй със сила колкото си искаш. Тази стратегия ми се струва много по-добра от скачането и джафкането, защото има голям шанс да загубиш войната така пред твоя човек и да имате все повече караници от рода на: недей да говориш за баща ми. Така мисля поне аз.
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 12:38:42 от Ariel » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: февруари 29, 2012, 12:31:26 »

Миличка, много ми става мъчно, като чета. Аз нямам опит с такива отношения, затова не знам какъв съвет да дам. Явно покрай сватбата са се отприщили тези истерии. Според мен не споделяйте нищо с тях, свързано с подготовката. При положение, че всичко си плащате сами, не сте длъжни да се отчитате. В случая съпругът ти трябва да оправи нещата. Ти можеш да си до него, да го разбираш и подкрепяш, но той е човекът, който трябва да се справи със собственото си семейство, след като вижда, че не са прави. Само за сватбата ли се държат така? Месят ли ви се в живота като цяло, или тези неща започнаха сега? Ти казваш, че мъжът ти ги издържа, но всъщност ги издържате вие двамата, защото тези пари са общи и ваши. Ти работиш и той работи, живеете заедно. Говори с него и се разберете дали ще може да тушира намесата им във вашия живот. Какъвто и съвет да получиш тук, той няма да ти помогне така, както спокойният разговор с човека до теб. На него също му е писнало вероятно, защото е между чука и наковалнята, но и ти не си длъжна да бъдеш нещастна заради някой друг.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines