Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 01:08:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 148039 пъти)
 
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #330 -: февруари 23, 2012, 10:51:32 »

Ами аз и това правя. Халките (в темата за халките има снимка) и определено си имат ръбове хи хи хи и така, аз си правя квото си искам, пък те нека си мрънкат кооооооооооолкото си искат good
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: февруари 23, 2012, 11:19:52 »

Hecate, миличка, не позволявай подготовката за най-прекрасното, което ти предстои да се превръща в кошмар!  give_rose Бъди по-твърда, но без нерви-щади се! Дай им ясно да разберат на всички, че НЕ ТРЯБВА ДА СЕ МЕСЯТ!!! Това е вашия сватбен ден и ще протече така, както вие си го представяте, независимо дали на еди кой си еди кое си му харесва или не!!!!!!!!!! Когато ние започнахме с подготовката, гласно обявихме, че с цялата организация се заемаме ние и само ние. Много съм доволна, че го направихме, защото колкото повече хора се месят и 'дават акъл', толкова по-лошо става   stop Me
rady17, точно така! Продължавай в същия дух  good  give_rose
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: февруари 23, 2012, 12:48:38 »

Благодаря Ви за подкрепата, момичета. То аз съм се заела с цялата организация, те не ми помагат, не ходят с мен, не избират и не се занимават, само имат претенции. С които дотук се съобразявах що-годе. Но както казах от едните покани, стигнаха до обиди даже, не намирам друга причина честно казано.
Нямали сме фамилии на поканата, не пишело че и родителите канят, какви са били тези закачливи текстове, нямало ли да имаме сериозна покана, само да сме посмеели да включим забавен текст, че предпочитаме подаръците в пликче, защото не ме били отгледали такъв меркантилен егоист и т.н. Баща ми, които винаги си трае, заяви, че такава покана на роднините си няма да даде. Умирали от срам с мен и т.н. Много се разстроих този път, въпреки че като цяло съм много твърда и не се давам.
Просто чашата ми преля. Оттук натам им заявих вчера, че им е забранено даже да се обаждат. Ще видим.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: февруари 23, 2012, 13:20:13 »

Щом не ти помагат и не ходят с теб, а само претенции имат ...... нямат основание за претенции!  diablo Много добре си им заявила, за да се усетят и да ти се извинят. End Не се разтройвай повече за това, а си мисли за хубавите неща, които ти остават да свършиш  любов заедно
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #334 -: февруари 23, 2012, 21:38:16 »

Ние в нашата покана изобщо няма да пишем, че родителите канят. Понеже каним ние. Също много харесвам майтапчийски текстове. Изобщо не смятам да ги показвам никому освен на мен и милото. Който не му харесва да ходи да пасе ( включително и родителите)  diablo
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: февруари 24, 2012, 11:39:47 »

Мале, като чета доста крайни изказвания от родителите, не им прави чест.... Не знам какво да те посъветвам, защото ако на мен така ми кажат моите или на милото родителите, честно ще им тегля една ....  и ще се откажа от сватбата, т.е. от тяхната помощ за сватбата. Много се ядосах, като четох изказванията им.
Аз лично нямам проблеми с моята майка за идеите си, тя е навита за всички мои предложения, защото мислим еднакво и винаги сме били най-вече приятелки, а не родител-дете. Но разбира се по-деликатно обсъждам идеите си, които изискват повече финансови средства с бъдещата свекърва и винаги имам вариант Б, ако не се съгласи на първия, така че гледам всичко да стане както аз си го искам. За сега нямам проблеми, пък да видим за напред  smile
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #336 -: февруари 24, 2012, 11:57:54 »

И аз имам трудности с родителите, малко се налагат и повишават тон без причина, говорят напрано и сякаш е техен празник.... Ама след един голям скандал и не им се връзвам вече толкова... претръпнах!
И ти така ще претръпнеш, не цепи басма на никой! Твоят празник си е!
П.п. - да не говорим, че ми правеха намеци да си запазя моминското име, понеже те са ме изучили... Правят всичко показно, да ги видят... кои са и къде са... тъпо е!  beating
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: февруари 24, 2012, 12:09:22 »

Аз засега нямам такива големи проблеми и слава богу по-скоро аз не искам да пръскаме мн. пари, а свекитата все викат да не сме се ограничавали. Примерно за подписа, ние искахме само да подпишем в зала и това да е, без музика, ритуали и подобни; отначало те даваха идея за по-скъпото-да има музика, снимки (а ние ще имаме в др.ден празнуването и църковния, това ще бъде само подписа), но в крайна сметка ние си правим каквото решим (не сме имали проблеми след това де) и си записахме по-евтиния вариант.
Все се опитваме да им обясним, че за едни неща е важно за нас да пръснем пари, за други обаче не, че не искаме да се охарчват за един ден като за цял живот; аз предпочитам примерно да идем на хубава почивка, вместо да дам за излишни неща пари.
Но като цяло и двете страни са мн.толерантни и нямаме проблеми, ако има нещо го казват тактично и се радвам  heart
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: февруари 24, 2012, 12:55:17 »

Както emocia_wa спомена малко по горе, понякога родителите, в старанието си да "помогнат" със съветите си към децата губят контрол. Те смятат, че тъй като са по зрели, по мъдри, всичко казано от тях е правилно, без да осъзнават че това все пак е нашия момент и ние имаме пълното право да го изживеем както на нас ни харесва, независимо дали им харесва или не. Не казвам, че не трябва да се съобразим с тяхното мнение, все пак те са наши родители, но когато това излиза извън контрол, както в случая с Hecate, трябва да се вземат мерки, това да не се повтори. Ние с милото пък имаме точно противоположен проблем. Нашите (като изключа майка ми, която ми е и най-добра приятелка)
изобщо не се интересуват кое как е. Още в самото начало като заявихме, че ще се женим и ще правим годеж, родителите на милото поискаха само да им кажем уточнената от нас дата. От една страна е по- добре така, но от друга може в даден момент да имаш нужда от помощ, а ще знаеш че от тях няма да я получиш.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: февруари 24, 2012, 13:36:01 »

Нашите родители се стараят да не се месят, като се има предвид, че майка ми и баща ми ще поемат половината от разходите за сватбата, ако не и повече. Много обичам майка си, тя ми е страхотен приятел, но с нея доста често спорим. По отнишение на сватбата тя отстъпва винаги, защото осъзнава, че това е моят ден и трябва нещата да станат по начина, по който ги искаме с годеника ми. Благодарна съм й за разбирането.

Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: февруари 24, 2012, 14:05:38 »

Мда, вчера годеникът ми забрани разговори с нашите, относно сватбата. Особено след като вчера ми заявиха, че това въобще не е нашият ден, а техният и да се покаже уважението към всички гости. Държа да отбележа, че ние заявихме, че ще си плащаме всичко. Дотук майка ми плати капарото за роклята, защото много държеше и това е.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: февруари 24, 2012, 14:27:57 »

Ох, милата  Girl_sing не знам аз сигурно щях да направя тайна сватба, въпреки всички дадени капарота ...
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #342 -: февруари 24, 2012, 14:53:11 »

Hecate мъжа ти е прав-те мъжете внига са по-обективни, без излишната емоция, която влагаме ние-жените  pardon много практично е постъпил-щом не могат да общуват интелигентно и с разбиране, няма да объждате с тях изобщо  pardon  good абсолютно идзлишно и да ти причиняват такива неща..сватбата и подготовката и са прекрасни емоции, не бива насила да се съсипват..
AliTia
От една страна е по- добре така, но от друга може в даден момент да имаш нужда от помощ, а ще знаеш че от тях няма да я получиш.
не е задължително, според мен. Може хората просто дас а разбрани и да ви оставят вие да си изживеете подготовката и всичко... ако се обърнеш към тях с молба да ти помогнат/съдействат със сигурност ще се отзоват!  good това е възможно най-добрия вариант-оставят те да изибираш и решаваш всичко сам, ако решиш, че ти трябва помощ-идват  good
П.п. - да не говорим, че ми правеха намеци да си запазя моминското име, понеже те са ме изучили... Правят всичко показно, да ги видят... кои са и къде са... тъпо е!  beating
доста странно  huhhuh.gif ..дано не ти правят проблеми по-натам..  sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 24, 2012, 19:18:00 »

И аз имам трудности с родителите, малко се налагат и повишават тон без причина, говорят напрано и сякаш е техен празник.... Ама след един голям скандал и не им се връзвам вече толкова... претръпнах!
И ти така ще претръпнеш, не цепи басма на никой! Твоят празник си е!
П.п. - да не говорим, че ми правеха намеци да си запазя моминското име, понеже те са ме изучили... Правят всичко показно, да ги видят... кои са и къде са... тъпо е!  beating
уби ме... а думата изучили определено много намясто я цитираш- така се изразяват всички ,които не са го направили от сърце просто, а за някакъв келепир едва ли не- хвалби и т.н diablo
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #344 -: февруари 24, 2012, 21:20:02 »

Hecate  защо просто неспреш да даваш каквато и да е информация за сватбата на родителите ти, както е й казал годеника ти. Няма смисъл от излишно напрежение и да се лишиш от хубавите емоции на организацията. Разбирам от една страна,че и родителите искат да се изявят пред роднини и приятели и да заяват как ли не " ето отгледахме я, изучихме я, сега ще я омъжим и всеки по пътя си " , но в тези си старания прекаляват и не се усещат как нараняват детето си. Но мисля, че за такъв повод е най - добре да не се бъркат, защото това е ВАШИЯТ ДЕН, а не техния както са се изказали.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines