Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 20:44:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 154151 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #45 -: април 28, 2009, 07:20:30 »

Не си сама с този проблем. Ето затова свих възрастните до петима души от всяка страна и ще сме главно с приятели. Кани само хора, с които ще се чувстваш добре и комфортно, хора с които се виждате често и са ти приятни и такива пред които няма да се притесняваш от някой и друг компромат. Това, че са близки роднини не им дава правото да ти скапват деня.

Ако си била на техни сватби обаче, няма как. Също така, ако вашите плащат и решат да се наложат. Е, винаги можеш да играеш и твърдо, но ще станат дандании, а това не е добре.

Решението е, хората, които те притесняват, да ги паркираш близо един до друг, за да си комуникират дружно и да ги забиеш в другата половина на ресторанта, за да не се чуват с противоположните на тях. Евентуално можеш да жертваш и няколко госта за "буфери" на неприятни ситуации. Друго май не ми хрумва.

!!! Но, винаги ще има повдигане на вежди и от едната и от другата страна, дори да събереш само лордове и лейди на едно място. Така че може би не си заслужава нервите. Още повече щом и от двете страни има такива роднини, а не са само от едната. По - лошо е, когато са само от едната, тогава става големият конфуз.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 28, 2009, 07:55:22 »

ох момичета като чета постовете ви до някъде се успокоявам, че не само аз съм с шантави роднини, но и ми се плаче  cray как е възможно все нещо да не е наред и то точно когато трябва да сме най-щастливи?
разбирам за какво говори milenastef - властната баба я имам и аз, и то е мойта собствена баба, която е майка на баща ми, и на всичкото отгоре вече е на 80г и склерозата я пере яко!!! то не бяха въпроси - "ще закичаш ли гостите с карамфили и кърпички? как така няма да ги закичаш? защо няма да поканиш 3-тия братовчед на баща ти и семейството на сестрата на 2-рия му братовчед?" и т.н. даже си поиска да и дам ненапечатени покани и като я попитах какво , каза- ааа тайна! представяте ли си??? оф и това е едва малка част от всичките проблеми които ми създава тя...но ако започна да ви се жалвам сигурно ще ме помислите за няква злобарка която мрази баба си.. а съвсем не е така..но ми е много тежко и гадно, тъй като бъдещия ми мъж също я вижда каква е и хич не може да я понася и заради нея сега дори не ходим да виждаме нашите  cray  cray  cray
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 28, 2009, 08:48:24 »

Момичета,не робувайте на роднини.Просто не каните тези които не искате.Кой каквото иска да си мисли и казва.Това е вашия ден и ще правите каквото вие искате.Ако някой протестира можете да кажете,че са ви ограничени възможностите и не можете да си позволите да поканите много хора,че е скъпо.Можете да измислите и друго разбира се,но не си разваляйте сватбения ден.Ние на нашата сватба поканихме двете майки с  по една тяхна близка приятелка за да не им е скучно и другите бяха само наши приятели.Някой роднини и до сега не знаят,че сме се оженили,а тези които разбраха не им обяснявахме,след това ги почерпихме.Без обяснения,не дължите обяснение на никого.Не го разбирам това да се канят хора,които се срещат само по сватби.То дори няма какво да си каже човек с тях.
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 28, 2009, 09:11:03 »

ох момичета като чета постовете ви до някъде се успокоявам, че не само аз съм с шантави роднини, но и ми се плаче  cray как е възможно все нещо да не е наред и то точно когато трябва да сме най-щастливи?
разбирам за какво говори milenastef - властната баба я имам и аз, и то е мойта собствена баба, която е майка на баща ми, и на всичкото отгоре вече е на 80г и склерозата я пере яко!!! то не бяха въпроси - "ще закичаш ли гостите с карамфили и кърпички? как така няма да ги закичаш? защо няма да поканиш 3-тия братовчед на баща ти и семейството на сестрата на 2-рия му братовчед?" и т.н. даже си поиска да и дам ненапечатени покани и като я попитах какво , каза- ааа тайна! представяте ли си??? оф и това е едва малка част от всичките проблеми които ми създава тя...но ако започна да ви се жалвам сигурно ще ме помислите за няква злобарка която мрази баба си.. а съвсем не е така..но ми е много тежко и гадно, тъй като бъдещия ми мъж също я вижда каква е и хич не може да я понася и заради нея сега дори не ходим да виждаме нашите  cray  cray  cray
Искрено ти съчувствам. Нашата баба поне я виждаме много рядко и не й даваме възможност да се меси, но в този случай сякаш ни нищо не можем да направим sad Но ти не се отчайвай. Тук всички сме насреща за подкрепа smile
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 28, 2009, 15:51:20 »

Малееее, Амелия, съчувствам ти много, но все пак, не си вкарвай сама параноя - не е сигурно как ще се държи този човек на сватбата ти, ако сте сигурни, че ще присъства. Аз имам едни братовчеди на майка ми от София - около 10-на души са, доста шумна тайфа, без никакви задръжки - катерят се по столове, пеят с пълно гърло........ Абе като цяло от моя страна са много по-емоционални всички, но тези специално ще са доста фрапираща част от дансинга, докато на младоженеца роднините са съвсем друго тесто и отсега им виждам удивените и възмутени физиономии, но НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА! Аз ако започна за всички да мисля - кой какво щял да направи или да си помисли - ами аз ще полудея още отсега!

Бях на майка на 50-годишнината с въпросните мои роднини, от тях двама също бяха рожденници - ами аз направо останах без думи, просто от дете не се бях събирала и бях забравила какво чудо са. DJ-ят събра сигурно 500 лева от тях - аз това не го одобрявам, през 5 минути някой да тича и да бута там пари  End и направо... не искам да мисля. Каквито и уговорки да направя с моя DJ просто няма как да го избегна това - знам, че мога да забраня поздрави от страна на гостите, но ще ме побъркат направо... А моето Ро отсега ми казва, че не иска такива изпълнения - аз да не би да искам, мога ли да контролирам всички...

На всичкото отгоре моя брат ми се прави на много велик - той ще е шафер заедно с неговата приятелка, съответно ги запознах с отговорностите им по време на тържеството - майко мила, като се разфуча, той нямало да застане на вратата да разпределя гостите, нямало да ме кара на фризьор и гримьор, не искал да се връща до нас и да прибере парите в касата (не искам да ангажирам никой по време на тържеството да седи и да ми стиска кутията с парите, предпочитам да съм спокойна) - искал да се забавлява и да усети сватбата.  Oh my ... Е, да, ама явно не си спомня кой е по-лошия от двамата -  като яхнах метлата и го насметох точно за две минути - майка и татко се хванаха за главата пак с нас двамата. Аз по принцип никак не се разбирам с него, много сме различни, и докато живеех при нашите майка все повтаряше, че ще я разболеем. От една година и нещо вече не съм там и съм с пъти по-спокойна - голям дразнител е тоя мой брат, но пък като го поставя на място, после му докривява и си разбира грешката, но както се казва - след дъжд качулка.

Имам още много да пиша по темата, но стига вече, че май си очерних цялата рода - с две думи, не съм предполагала какви коментари ще чуя от най-близките си хора, включително баща ми, майка ми и бабите си, много ми е неприятно, но явно в такива моменти всеки изказва мнение, без да го питат.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #50 -: април 29, 2009, 06:24:55 »

polia р щом на братчето ти няма да му е приятно, защо не си цаниш друг за шафер. със сигурност има хора от приятелите и приятелките ви, които си умират за такива задължения.
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 29, 2009, 10:58:24 »

Това е лошото, че наистина няма кой, при толкова народ - 180 човека, не е за вярване, но е така. Ще се съгласи, който и да помоля, но ще е с неохота, убедена съм. А за брат ми ми е много мъчно, защото изобщо нямах идея, че е с такава настройка и без никакво желание да помогне, ако не на него, на кого да разчитам... Като сме на гости в майка и татко, той си стои на компютъра - играе го сърдит, в крайна сметка наистина ще му дам свободно, че не се знае ако ми прави и на деня такива физиономии дали няма да ми падне пердето и... С две думи, не знам какво да правя, имам още време, пак ще говоря с него, този път по-спокойно, стига той да не скача така, и тогава ще реша. Той познава 90% от всички гости, което е много важно - ще се оправи за окоро 20 минути, защото няма да му се налага да пита вие кой сте, а и доста логично и адекватно разсъждава по време на такива събития - абе, той си е точния човек, но...

Много ми е мъчно затова, че така първосигнално реагира, направо беше груб, въобще не се замисли ама за една думичка от всички, които каза, и засегна всеки един от присъстващите. Но той си е така от мъничък - като по-малко дете и отделно си му е такъв характера. Та така... Ще видим какво ще правим с това, но здраве да е, имам още време да мисля.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #52 -: април 29, 2009, 11:18:47 »

Кака сме се подредили всички...направо ми се плаче!

Поля, мила, пробвай да поговориш с брат си. Моето мнение е, че на момчетата да са шафери не  им допада и едва ли ще се променят нещата. помисли дали не може да е само приятелката му? Така той ще се върти около нея и ще и помага примерно при разпознаането на гостите. ако не, някое приятелско семейство, което има дъщеря или 2. Може тя да е шаферка, а може ида имаш и малка и голяма, ако имате приятели с момиченца.

Ще ти дам съвет - сега ипиша в темата за координатор. Бях против това иг осмятах за излишен разход, но се оказа, че не е така изобщо, а напротив - има полза голяма. Една от многото функции на координатора е да настанява гостите. Така за 100-150-200лв ще имаш наблюдаван алкохол, ненадписана сметка, настанени гости и още много неща. Така ще си хем спокойна, хем ще избегнеш конфликти на този ден  good


Цвети, а на теб освен да ти кажа да си по-твърда с баба си, не знам какво да те посъветвам. Просот трябва да помниш, че мъжът ти е най-скъп в тази ситуация, трябва да се наслаждавате на това време - преди деня, а не да се карате. Елиминирай всичко, което ви пречи, създава конфликти или неприятни емоции. пробвай да поговориш с баба си спокойно за новите традиции и да и обесниш. не и позволявай волности. Тя е имала своя момент преди години, не може да се налага и за вашия ден! Той е само ваш!
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 29, 2009, 12:43:03 »

Амелия, ако всички тръгнем отсега да ревем, то както казват англичаните went the horse into the river  smile хихихи. Споко, няма непоправими неща, има такива, които трудно се преглъщат, но времето всичко лекува. По темата - роднините са си наши, обичаме си ги, но дойде ли сватба, наистина човек може да си преобърне на 360 градуса мнението, явно с всички е така.

Аз много трудно плача, но тази вечер специално, която ви описвам, вече ми загорча прекалено много, и като се прибрахме, си поплаках на Ро на рамото. Добре, че поне той има търпение да не се обажда в такива ситуации, ако има нещо, си го казва на мен като сме сами - така сме си свикнали и да ви кажа, слава богу, иначе като е чужд - ако се обади, веднага всичко се усложнява с пъти повече, а и такива неща се помнят...

Благодаря ти за съвета, аз ще имам един такъв незаменим координатор - бате Валка, той е на татко приятел, сам му е предложил да отговаря за кухнята и за алкохола, общо взето - всичко, което влиза и излиза от ресторанта. Само за гостите ми трябваше някой да ги разпредели.

 Offtopic Имам си вече запазена медена седмичка за почивка! danceg
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 29, 2009, 15:13:52 »

Има един уникален вариант на финансиране на сватба, който е просто култов и никой не го е споменал тук. Той също добре разваля отношения с роднини и създава дълбоки трайни барутни погреби под младото семейство. Най-готино е родителите да кажат, че ще участват, назовава се сравнително точна сума, след което, месец-два преди сватбата, не по-рано, ама е важно да се изчака капарото да се плати, пък и покани да се пораздадат, да решат, че нямат пари. Важно е едните родители непрекъснато да се интересуват другите какво ще направят, какво ще дадат, и винаги да дават по-малко, че да не се минат случайно. Друго готино е да твърдиш, че 30 е третинката на 130, когато става дума за разпределение на куверти. Това е нова сватбена аритметика. От оная, с която сватбените агенции си изчисляват цените  good.

Трябва да се спазват и други правила. На булката косата не се вижда под булото - няма за какво да се хвърлят пари на вятъра по разни ми ти фризьори. Младите момичета не се гримират, не им отива. А и в жегата грима много се разтичал. Булчинските рокли традиционно се шият от покривки за маса. Тя Скарлет се е объркала с нейните пердета. Плътният сатен от такава покривка е най-подходящата тъкан за средата на лятото. Десенът е точки, с диаметър поне 7 сантиметра. Това е подходящо само за слаби булки. Виж, облеклото на бащата на младоженеца е особено важно. Много по-добре е да се инвестира в него.

При вземането на булката не се препоръчва музика. Скъпа е, а и съседите ще я чуят. Виж, родата на младоженеца трябва да се изхранва поне една седмица преди и една седмица след сватбата, като за целта се предвидят съответните финанси. Добре е уискито и ядките да се складират от предишната есен, най-късно. Това е една незаменима помощ за младото семейство, която тотално изключва месенето на погачи - двете неща са несъвместими. Нищо не пречи обаче пред външни хора да се твърди обратното, да се споменават и други дейности, поети от наемни подизпълнители - предполагам се прави против уруки. В деня на самата сватба закуската на извънградските роднини е от особен приоритет. Заради нея никоя булка не може да очаква никаква помощ, да знаете!

Ще ви държа в течение за други важни подробности около сватбената организация.. защото ние с вас тука нищо не знаем. Старите поколения толко народ са изпоженили, те са наясно с всичко.
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 29, 2009, 15:18:50 »

Ужас  angry Oh my ... BASTET твоите роднини са за  beating beating beating Искрено ти съчувствам. Как може да има толкова прости и ограничени хора (извинявай ако ги обиждам, ама на мен ми се струват такива), толкова стиснати и самовлюбени. Че това е вашата сватба, не тяхната  angry
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #56 -: април 29, 2009, 15:26:16 »

Ох, Бастет, хем ти съчувствам за перипетиите, хем ми стана смешно. Ако Чудомир беше жив и почетеше из тези форумски теми, какви ли разкази щеше да сътвори!

Но не е само при вас, не се притеснявай. На сватбата на брата на милото нещата имат подобен вид. С някои леки различия, но общо взето все така е. Кой колко дал, ама защо толкова, ама нашите роднини са по важни, ама как само две трети от сватбата ще са наши хора, ама що сега пък такива дрехи, ама как така пък сега няма свекървата да избира и на булката роклята. Най - култово ми беше като се обаждам да питам булката за бутониерите на кумовете и младоженеца и свекървата се обажда "А за мен по - специално цветче ще има ли?". Да не би някой да има нещо по - важно и по - специално от нея. Абе ужаст. Май можем спокойно да изведем теоремата роднини + сватба =тактически проблеми, където роднинии и проблеми са константа, хихихи!

Опитвай се да приемаш нещата по - леко (колкото и трудно да е понякога), не си трови хубавите моменти, кураж и успех!  smile
« Последна редакция: април 29, 2009, 15:41:43 от Su_to » Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 29, 2009, 15:34:37 »

Добре, че с милото сами си направихме сватбата, така поне от роднинско естество си спестихме главоболия, въпреки, че се опитваха да се намесят...Добре е родителите да ти направят сватбата и накрая всичко, което си събрал като парички да си остане за теб, но от друга страна, когато започнат да ти натрапват гости и традиции...трудно се овладяват емоциите..., но с малко повече кураж се преживява...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 29, 2009, 17:51:02 »

BASTET,помислих си че някакъв виц разказваш.
Съчувствам ти.
Тук при нас все ще намериш морална подкрепа. give_rose
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #59 -: април 29, 2009, 20:25:44 »

лелееее, Бастет, а а з си мислех, че имам проблем.
Това не е за вярване просто. Мила, пожелавам ти много кураж и търпение! Здрави нерви и дано сватбата компенсира всички нерви, изхабени преди нея!

Иначе, аз препоръчвам по-тежка дума, никаква колебливост, голяма твърдост и накарай всички да разберат, че по-важни от теб и мъжа ти на този ден няма и ще се съобразяват с вас. Точка!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines