Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:10:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 153879 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 29, 2009, 20:50:53 »

  Offtopic Полиа освен мен да ме вземеш за шаферка  blum girl_wink

Бастет   само дето аз не разбрах това за твоите роднини ли се отнася  crazy
Ако е така.....олеле-малеле много търпение мила ....само това мога да кажа


 За моята сватба .....разходите бяха разпределени м/у двете роди,но родителите ни се съобразяваха с нашето мнение и  нямаше неприятни гости  nea Все пак това беше нашият ден,най-прекрасният,дайте им да се разбере  Yes
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 30, 2009, 08:59:33 »

Искам само да добавя и още една прясна случка, но нещо днеска дар-словото ми е по-малко, та затова по-простичко ще обясня.

Жената на един от братовчедите на милото май не е добре с главата ли, що ли, но отскоро започна да му вдига скандали час-по-час. Днес за местата за паркиране, утре за шум, вдругиден защо казал на сина й да не бие уличните животни, идната седмица не знам си какво. И наскоро тя така се разбесняла, че започнала на средата на улицата пред целия квартал да го проклина да няма деца и ето такива ужасии - ама точно чудомирови, дето вика su_to. После крещяла щуротии и за майка му. Мъжът й, братовчедът, седял и гледал. Милото й казал, че ако не била жена, щял да я смачка от бой. Тогава братовчедът, вместо да й каже да млъкне, заявил на милото да си мери думите и ала-бала. Родителите са чули това нещо, чували са част от другите скандали. И сега свекъра се разсърди и дори ни заплаши, че нямало да дойде на сватбата ни, ако не поканим тия луди. Щото били братовчеди, щото ние трябвало да им покажем, че сме над тия неща, видите ли. Как ще поканя на сватбата ни хора, които са проклели мъжа ми да няма деца ??? Просто има неща, които не бива да се изричат, дори и под най-силен афект. Човек трябва да има страх от Бога поне! До днешна дата не са се извинили и май нямат такова намерение. Представяте ли си как ще се целуваме с тях, как ще се прегръщаме.. аз не искам тези хора да ме пипат изобщо!
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 30, 2009, 09:03:22 »

Леле ужассс  shok Пожелавам ти мнооооооооооого търпение, за а се справиш с тези твои роднини. Ккато бяха казали няколко съфорумки по-горе, повтаряй си, че е жениш за мъжа, а не за родата му. smile
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 30, 2009, 09:38:18 »

BASTET никак не ти е лесно, но бъди силна и търпелива...в един момент нещата ще си дойдат на мястото и послушай milenastef все пак се жениш за мъжа, а не за родата му...
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 30, 2009, 10:22:56 »

Bastet, поздравления за философския поглед върху проблемите ти, а относно последния ти пост - нямам думи направо. Дишай дълбоко и... абе честно, всичко, което написах и изтрих ми се струва излишно, защото каквото и да ти напиша - само ти си знаеш какво ти е, пожелавам ти кураж и твърдост.
Активен
danika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50


Да живее любовта!


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 30, 2009, 12:39:02 »

Ех, момичета като чета какво се случва с някои от вас, започвам да си мисля че при мен не е чак толков зле. Все пак във момент на депресия започнах тази тема, а то се оказа че този проблем е под път и над път, че и къде-къде по-страшен!
Аз вече съм наясно, че сестрата на милото ми явно хич не ще да ме знае, ама си е подло, първо да ме опознае а после да обърне другата.
И въпреки че гледам да не се засичаме много, някак все успява да ми вгорчи деня когато може. Честно усещам да ми лъха на завист много сериозно от там.
Само дето няма да познае, аз въпреки че не съм лоша и гледам да помогна на всеки бил той рода или приятел, дори и на непознати, мога да съм и като нея, че и по-лоша.
Щом ще е война, като на война.
Лошото е че уж се сродяваме, а всъчщност изстиваме повече. Ако беше просто приятелка още преди месеци щях да съм й забравила името дори. Такъв сорт хора не заслужават да ги помниш.
А за сватбата от нея помощ не чакам никаква, аз дори и не я искам вече и да ми предлага, не че ми е предложила де! Майки, бащи и други ги държа настрана, организацията я правя сама, от тях искам само пари и представям касови бележки. А деня вече наближи и в последния момент ще оставя минимум задачи за няколко човека и от сега съм забранила да ми се казва и дума на самия ден! аз ще изживея този ден както се полага, ще се чувствам най-красивата и за да е така ще си го направя сам, а на тях ще им представя сметката, пък ако ще и да ме анатемосат накрая. И без това мъжа ми живее при мен, ха-ха! diablo
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 30, 2009, 12:45:01 »

danika хич да не ти пука за отношението на сестрата...за да ти е добре на теб, подминавай нещата с високо вдигната глава...Не на всички можеш да се харесаш..., а по отношение на войната - по-добре не води война, в крайна сметка не прави това на хората, което не искаш на теб да ти се прави. Някой ден ще се осъзнае отсрещната страна грешката си...и тогава ще има за какво да свежда глава пред теб..
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #67 -: април 30, 2009, 13:48:36 »

BASTET , просто нямам думи!!!  crazy  crazy  crazy Oh my ...  Oh my ...  Oh my ... Аз също в такава ситуация не бих искала да ме докосва такава жена и да ми пожелава нещо на сватбеното ми тържество. Ако все пак не можеш да се отървеш намери начин да си плиснеш вода на очите след като сте се поздравили с нея, за всеки случай. Боже, как е възможно да има такива хора, а пък и такива родители, да искат да ги каните!!! Присъединявам се към останалите момичета с пожелание за кураж, сила и късмет в битката с роднините!!!  good

danika , от война няма смисъл, срещу завистта и злобата никога не можеш да спечелиш, защото когато хората са си такива, най много да започнат да лицемерят, а дълбоко в себе си ще го таят. Не им обръщай внимание, контактувай с тях само в неотложни и "служебни" ситуации и се радвай на тези, които те обичат. Не се съсредоточавай върху тяхното отношение, само ще се ядосваш и ще поемаш отрицателни емоции. Бъди щастлива с милото си и с това, че ще бъдете семейство, на останалото махни с ръка и ги остави да завиждат. Те се наказват сами така, защото завистта вреди много на този, който я изпитва.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #68 -: април 30, 2009, 20:08:11 »

Бастет, аз не би отстъпвала и не бих ги поканила при НИКАКВИ обстоятелства. Който иск ада се съри! ако този свекър не иск ада дойде на сватбата на дедето си заради някакви си там роднини, ми значи не заслужава да е сред поканените изобщо! Това е непростимо и не знам защо изобщо допускаш варианта да преклониш глава и да ги поканиш. ако майка ми защитава някой, който ме е проклел да нямам деца няма да искам да я погледна, камо ли да я каня на сватбата. Да не говорим за това да си позволи да ме изнудва.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 03, 2009, 12:02:05 »

На Бастет бих казала, че първият пост го приех като шега и се посмях доста- определено момичето има дар слово! Все още не мога да разбера дали с него визира роднините си, ако е така- лекарска помощ е единственото решение, според мен.
За втория ти пост- (пак лично мнение)- Ако свекър ти е казал подобно нещо след помията, която е изляла роднината върху сина му... Ми аз бих се замислила дали тоя човек заслужава ТОЙ да е на сватбата. Лудата жена въобще не мога да я коментирам, не само че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО я зачерквам от списъка на поканените, ами дори не бих я погледнала повече. Незнам, аз съм малко по-крайна понякога, но такива хора бих ги пратила по дяволите без да ми мигне окото!
Даника, може би постъпваш донякъде правилно, но война не ти трябва според мен: 1. това все пак е сестра на мъжа ти (да не се обърнат срещу теб нещата) 2. Най- добре, мисля, е да игнорираш този човек. Понякога безразличието е най-доброто и коварно оръжие...
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 03, 2009, 12:17:37 »

Ох момичета аз какво да кажа,по добре въобще да не почвам,че ако почна няма да мога да се спра. Нерви ми създават и образуват май и от двете страни и ви казвам,че засега се опитвам да запазя спокойствие,обаче до сватбата някой ще си го е обрал,ама направо с каймака и нека да му мисли този късметлия!!! beating beating beating
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 05, 2009, 12:40:30 »

Абе и аз съм на тоя хал,ама вече е късно да променя каквото и да е.Понеже Даника каза,че не си мълчала,ще я помоля да дойде да разкаже няколко неща на моите свекъри.Аз все се страхувам да не изляза крива,притенциозна,глезена и те ми се качват на главата и аз все още мълча.Страхувам се,че ако чакам да ми кипне и тогава си кажа мнението,няма да се погледнем и двете страни от срам.А това от което най-много ме е страх,че наистина на сватбата ще ми диктуват и трябва ли на сватбата си да избухвам.Те са научени да дирижират и ще се забравят и тогава.Какъв спомен ще имам аз.Варианта за плащането сами вече съм закъсняла,но съм убедена,че дори сами да си плащахме,свекъра щеше да си диктува като шеф,както е и сега.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 05, 2009, 12:59:45 »

Имате ли алкохолици в родата,защото аз имам 2-ма,единия е от семейството,т.е. по-ще се набива на очи,отколкото ако някой приятел на наша вързаст се напие.Тези алкохолици,нямат мярка,не знаят кога да спрат,не се страхуват,че ще се напият и ще се изложат,затова пият на екс.А след това...пияна тийнеджърка е 100 пъти по-кротка и безобидна от тях.
Активен
Suei
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #73 -: май 05, 2009, 21:00:42 »

Явно не съм единствената с ненормални роднини. Ужас, да не може човек да ги покани на такова събитие от страх , че ще изложат цялата рода и ще развалят целия празник  girl_impossible И ние със сестра ми трапнем кой какви прояви ще има...  angry  Плачещо момиче 
Активен
danika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50


Да живее любовта!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 22, 2009, 15:11:48 »

Здравейте, отново съм на линия вече госпожа!
Но те простотиите си остават и май сега почва да се заформя работата! Ама хич не ми дреме! Аз си казвам каквото мисля а пък който както иска така да го тълкува, защото то винаги има такива които не са разбрали идеята!
И да ви кажа, за тези които искат хубав празник без да има предварителни препирни за дреболии. За това което не бях съгласна да направя просто оставих впечатлението, че ще бъде направено, но подлежи на обсъждане. А в деня на сватбата просто отхвърлих това което бях решила, то и нямаше и време за възражения. Пък и кой ще възрази на Булката? Та просто казах Не, с тон не търпящ по-нататъшни обяснения и препирни и продължих. На който не му изнася прав му път ама айде да видим кой ще си тръгне в такъв момент! pardon
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines