Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 01:01:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 149345 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #375 -: март 01, 2012, 10:44:51 »

Аз не бих я поканила за шаферка в такъв случай - сватба без шафери, за да няма ама как и защо брат ти може, а тя не.  На официалната маса има място за младоженците и кумувете и това е. Брат ти, ако е човек ня място ще те разбере и ще ти помогне да излезеш елегантно от ситуацията, ако се размрънка хич не ми го хвали - същия е като сестрата.

Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: март 01, 2012, 10:48:42 »

Аз поне нямам проблеми с роднините ни и по-специално с претенциите им  good

Е, това е защото се нагърбихме сами с организацията и поемаме една голяма част от разходите (по наше желание). Макар че не мога да не кажа, че и родителите дават доста голяма финансова подкрепа.

Но имаше дразнене де - в началото много ни дразнеше, че въобще не се вълнуваха особено. Какво правим, как... Едната (майка ми) беше основно заинтересувана какви мезета ще се поръчват и звънеше всяка вечер по този въпрос... WTF?! Другата (майка му) пък питаше само за халките и като ги поръчахме вече нямаше за какво да пита  tease Сега като наближи вече си влязоха в ритъм, особено моята майка започна много да се вълнува, което много ме радва.

За изцепките:

От майка ми - "Наех автобус да ни вози всичките!"  angry Каквоооо?! Стига бе, кой се вози с автобуси, тя има ли идея как ще ги събира тия хора един по един, че и да ги докара после. да е говорим за гледката от слизащи хора пред "Александър Невски". Нееее, наложи й се да си отмени резервацията!

От неговата - "Няма да каним баба ти, айде ще й се не знае и в ********!" - уточнение: цялото семейство не се разбира с едната баба, откакто сме заедно тя не се е поинтересувала коя съм, даже съм убедена, че си мисли, че той се жени за бившата си, толкова е разбрала, че е и с мен  tease Мъжът ми не я харесва, достатъчно изцепки е имала към цялото им семейство. В следствие на което майка му открито заявява на бабата, че тя няма да е поканена, зачертава я демонстративно с червен химикал от списъка. Поръчани са поканите, за нея няма естествено и.... "А за баба ти!? Как няма да я поканиш бе майче, тя ти е баба!!! Спокойно - ние ще я игнорираме като не й обръщаме внимание"  shok

От неговата - "Липсват 2-3 покани!" Не, не липсват... Ама тя не ни ли е казала за еди кой си, и за другата си приятелка... Не, не си... "Е, забравила съм! Сега ви казвам smile" Е, добре, че печатницата за покани е у нас, разбираш ли...

От двете: - "Ние се срещнахме, пихме кафе, отидохме в ресторанта и избрахме менюто ви!  blum" Евала брат!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: март 01, 2012, 10:49:17 »

От майка ми - за поканите - "Не са нищо особено!... за тия пари" Като ги видя пощуря от кеф "Ама това са най-красивите покани на света!" И като ги раздавахме и всеки ахкаше, тя само припяваше "Помириши, пръчките са от канела! Страхотни са нали?" И после - аз никога не съм казвала, че не са хубави, ти си измисляш  Bravo За фотографа (който убедена съм е най-добрия) - "Ми...снимки като снимки, даже нищо особено. За тия пари (1000 лв.) очаквах много повече! Аз ти казах да наемем "Едикой си!". За уточнение "Едикой си" е един квартален фотограф, дето снимаше сватби преди 10 години и там си е останал с нивото... Тоя същия беше предложен и за видеооператор... За DJ - "Аз сега ще ви го наема - много е добър! Води сватбеното тържество и през това време танцува брейк - върти се на глава, има закрепен микрофон и води!" WTF  angry

От майка му - "Ау майче, много е скъп тоя фотограф! И за какво ви е  - нали ще имате видео?!"  shok И доуточнява "Аз мога да ви наема Кирчо - той снима видео и после от него прави снимките!!!" Мхмммм... технологии - print screen и други нам непонятни ноу-хау методи!  Bravo

От майка ми - харесала съм рокля от снимка, тя също я харесва супер много. Решавам, че няма да дам 3000 лв. за рокля и тръгвам да я търся, защото в едно ателие бяха ушили нейно копие. Нямаше го и се ориентирах към друго, реших че ще я шия, но пробвах подобна рокля, за да видя как ще седи. Отиваме в нас със снимките (мъжът ми се разплака като ме видя, а е голям мъж, дето никога няма да предположиш, че се разчуства). Аз обличайки въпросната рокля, реших че ще е тя с малки корекции. Шаферките и те плакаха, това е роклята, мъжът ми и той... Одобрена е от 5 човека. Реакцията на майка ми "КВОООООООООО?! ТОВА Е УЖАСНО! МИСЛЕХ ЧЕ ИМАШ ПОНЕ МАЛКО ВКУС, КРИСТИНА, МОЛЯ ТИ СЕ!". Дали не успя да ме разстрои... аз после реших че ще шия другата (не под влияние на майка ми, просто тази не беше съвсем моята и мислех за другата).

Бащите обикновено си мълчат - моя се опитва тук-там да защити милата си дъщеря, ама майка ми хич не се дава, много ми е дървен философ милата  yahoo А при милото - баща му винаги е съгласен с думите на майка му... нищо че си противоречи постоянно, ама да не е опозиция  tease

Въобще имам още доста изцепки, но ми омръзна да пиша  Bravo Всъщност се забавляваме много с тях и то е благодарение на това, че ние решаваме изцяло какво искаме, не се съобразяваме с никой, те не ни натискат да се съобразяваме с тях. Общо взето са много готини! Дори намалиха роднините ни, за да може да си поканим повече приятели и млади хора. Уважават решенията ни и като видят нещо вече свършено обикновено има "Ах, ах, ах..."  Wink Цялата организация ми мина без нерви. Имам още разбира се, но всичко върви гладко. Просто не се съобразявайте с никой (освен ако няма резон в мнението му) и всичко ще е както трябва!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: март 01, 2012, 10:52:20 »

Кристи, уби ме !
неговият баща пита само за какво ще се яде, цитирам и за диджей, иначе не ни тормози човекът..
другите не им пука. Blush
майка ми ѝ пука за роклята и женските неща и само се опитва да се налага, но за щастие доста безуспешно,а в други случаи -просто сме на едно мнение и се прави компромис и от двете страни.
баща ми също го интересува само ресторанта, за друго не е и попитал.
явно за повечето хора, нашата сватба е просто ХРАНА. insane crazy
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: март 01, 2012, 10:56:37 »

Кристи  funnytooth laugh ROFL смяла съм се с глас докато четох постовете ти... Важното е ,че и вие ги приемате тези неща с усмивка дето се казва, а не се ядосвате  blum
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: март 01, 2012, 10:59:00 »

Е много ясно - майка ми като ги поръча тия мезета не знам какво ще прави!!! Има няколко отговорности, които сама си пожела - мезета, пиене, погачи и да намери кола. Но мезетата, ах мезетата! И вчера се виждахме на кафе - по колко грама, ама какви, дай да се разберем вече, много изоставате с организацията! Да се разбира това изоставане с  - не сме поръчали мезета...

Оооо - и това "Трябва да има по една голяма купа с плодове!" Кой яде плодове по тия сватби и по средата е украсата - но защо пък там да не са плодовете и мезетата на майка ми  tease

И това, че няма да са на нашата маса го преживя доста лесно, очаквах по-голямо цуп-цуп  blum
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #381 -: март 01, 2012, 10:59:48 »

Kiwi - брат ми каза, че ако искам на челна стойка ще седи на сватбата  sarcastic Той е по-малак и винаги е слушал  girl_wink
Няма как да не я поканя, понеже вече обещах на свекървата с цел да пресека други нейни безумия , като смяна на дата и т.н. Искаме с милото да се видим с нея насаме и да я притиснем и да и обясним, колко невъзпитано, егоистично същество е. Лошото е, че после ще се обади на свекърва ми да реве от нас и пак ще стане скандал. Искам да я накарам да се откаже сама, като я накарам да разбере, колко долна и егоистична е постъпката и или даже, като я накарам да се чувства грозна и дебела. Даже мисля да отида с нея и свекървата на проби в Асеновград и смятам да я гледам леко презрително, като намъква дебелото си туловище в разни рокли  diablo
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: март 01, 2012, 11:02:02 »

emmmmmy , при по-възрастните гости (вкл. родителите) съм забелязала, че храната е на първо място- "да не останат хората гладни".
За съжаление и при младите хора забелязвам, че сватбата (за някои от тях) е да се накиприм, че ще ходим да плющим на ресторант  girl_impossible funnytooth
« Последна редакция: март 01, 2012, 11:03:36 от Мариелка » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #383 -: март 01, 2012, 11:04:02 »

 ROFL ROFL ROFL Кристи уби ме от смях жена

   Ние също си плащаме сватбата сами, ама може ли да се спре роднинската инвазия  funnytooth funnytooth
   Евалата момиче, че подхождаш с хумор в цялата работа  Bravo Bravo Bravo
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: март 01, 2012, 11:05:50 »

Tsutsi , почти съм убедена, че свекървата си знае стоката (дъщерята). Но явно е от тези хора, които просто не могат да го признаят пред другите или дори пред себе си, че дъщеря им е невъзпитана, нахална и т.н . Нали все пак тя я е възпитавала, как ще го признае?  Wink
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: март 01, 2012, 11:08:09 »

Christy funnytooth laugh laugh  много се смях на "твой гръб" най - хубавото е, че не се впрягате и всичко отминава без истерии   Wink
Ние нямаме проблеми всички се съобразяват с нашето мнение, което е супер - много се радвам за това.
Надявам се и на самия ден да няма изцепки и всичко да мине по вода  rains
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: март 01, 2012, 11:09:27 »

Christy като го четох това и направо ти се възхитих и на теб и на мъжа ти, че приемате всичко толкова спокойно.... аз сигурно, защото от мъничка съм си звяр  diablo и родителите ми не правят и опит дори- е само майка ми се пробва един път, но я изслушах и пак направих това, което искам.

На мъжа ми родителите милите не се мешат изобщо /и като чета явно съм късметлийка с това/

Еми храната наистина възрастните много я вълнува... и аз имам чуството, че половината ще дойдат само да се наядът crazy
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #387 -: март 01, 2012, 11:15:34 »

Christy - май наистина се забавлявате искрено с половинката ти  Bravo Това е много важно, аз лично нямам големи драми, а пък с моите родители изобщо. Само баща ми мн държи да има бутилките за сватбарската ракия сега  sad има повече 2 месеца  + това сме казали да ни събират бутилките.....  pardon  smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #388 -: март 01, 2012, 11:26:51 »

 blum Нашите големи луди български сватби  goody bounce cap
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: март 01, 2012, 13:48:55 »

Хихи момичета, въпреки, че от вчера насам хич не ми е до усмивки, вие успяхте да ме развеселите с вашите перипетии по организацията!  Bravo Браво, много ви се радвам на всички как си отстоявате позициите и държите на вашето  Flower
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines