Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 21:37:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 183510 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: април 26, 2009, 09:51:05 »

От мен едно предложение за Спаначена торта с боровинки.Снощи я направих а днес я хапвахме за закуска с кафето.Невероятна е.Ако някой иска рецепта ще я пиша.Заслужава си да се опита.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: април 26, 2009, 11:15:02 »

Аз, аз ,аз я искам.Трябва да се пробва това изглежда интересно и звучи интересно  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: април 26, 2009, 11:32:51 »

3 яйца
1 и 1/2 ч.ч захар
400гр спанак
1 бакпулвер
2ч.ч брашно
1 ванилия
2 лъжици маргарин
1 сладко от боровинки
1 малка активия
1 кисело мляко
2 белтъка
2 лъжици мед
шипка лимонтузу

Разбивате 3-те яйца със захарта до бял сняг.Измивате и нарязвате спанака на ситно и го задушавате до омекване.След като махнете от котлона спанака слагате маргарина и разбивате докато стане на ситно.Добявате към яйцата и захарта и пак разбърквате.Пресявате брашното и го смесвате с бакпулвера и ванилията.Прибявате към яйчено-спаначената смес и разбивате  до хомогенност.Изсипвате в тава и печете докато като бочнете с клечка за зъби тя излиза чиста.Разеделяте блата на две.Разбивате двата белтъка на сняг.Добавяте розтопения мед с лимонтозото и пак разбивате.Накрая добавяте малката активия.Мажете първия блат докато е още топъл със сладото и отгоре със белтъчния крем-несе плашете че е по редичък.Отгоре слагаме втория блат и пак мажем със сладко и малко от белтъчния крем.Разбиваме киселото мляко и заливаме тортата с него.Слагаме да престои в хладилника една нощ.Може отгоре да се украси по желание.
Много е вкусен и го препоръчвам на всички.Отдавна търся рецепта за тази торта.Рецептата е поизменена от мен но ако искате може да ви пусна и оригиналната рецепта която открих.

Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: април 26, 2009, 18:45:35 »

Гери наистина много интересна рецепта ..... Bravo
Ние днес сме на някакви странни картофи на фурна,след малко ще ги пробваме да видим какви съм ги свършила,скумрия на скара и салатка  blum

Вчера правих Чийзкейка на Йотис .. huhhuh.gif Абе може и по хубав .....да е домашен  pardon
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: април 26, 2009, 19:52:16 »

Ние тази вечер сме на домашна пица.
Щеше да има и торта от стар козунак, но след като приготвих крема видях, че козунака вече и за "стар" не може да мине - та сега или ще ядем само крем  funnytooth или утре ще купя нов козунак и ще ядем торта от нов козунак  focus
Гери, много интересно звучи този сладкиш, струва си май да се опита  good
Дани, какво има в тези картофки, че са странни?
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #140 -: април 26, 2009, 22:19:20 »

Ето я и украсена
Малко късно  виждам тази рецепта,но скъпа можеш ли да ми дадеш рецептата за захарното тесто! give_rose
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: април 27, 2009, 08:08:53 »

Снощи хапнахме много вкусни пържолки на скара печени.Преди това бяха престояли 24 часа в марината от мед,горчица и саев сос и бяха станали много крехки.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: април 28, 2009, 12:21:47 »

момичета дайте идя какво да сготвя за вечеря. имам сварено свинско месо на парченца, но се чудя освен кебап какво друго мога да приготвя?
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #143 -: април 28, 2009, 15:40:18 »

ечи,можеш да си ги запържиш с нарязян лук.Много бързо става.Слагаш сминдух и черен пипер и соев сос и пожелание червен пипер.Можеш да го поднесеш с пържени картофки и/или бял ориз сварен само с черен пипер на зърна. good
А аз пак си настоявам blush някой ако знае как се прави захарното тесто да сподели pls!!!!! smile
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #144 -: април 28, 2009, 16:22:36 »

А аз пак си настоявам blush някой ако знае как се прави захарното тесто да сподели pls!!!!! smile

Заповядай! Тук има много видове захарни покрития, глазури и идеи за декорация на торти- все нещо ще си харесаш!  smile

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,6.0.html
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: април 28, 2009, 16:28:01 »

Ечи, аз се сещам за гювечета, тъй като снощи точно това сготвих със свинското, което имах  blush
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #146 -: април 28, 2009, 18:58:33 »

Заповядай! Тук има много видове захарни покрития, глазури и идеи за декорация на торти- все нещо ще си харесаш!  smile

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,6.0.html
[/


Много ти благодаря ,скъпа!Точно това търсех! yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo *YAHOO*Този сайт е супер!!!!! Torte Torte Torte Torte Torte
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: май 02, 2009, 14:02:51 »

Вчера правих "Лека кайсиева торта", открих рецептата в едно списание.Прави се с кайсии от компот,ако някой обича може да му напиша рецептата.Получи се наистина хубава girl_wink
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: май 02, 2009, 21:41:25 »


Дани, какво има в тези картофки, че са странни?
Бубка малко късноооо,амааа  blush
Та рецептата за картофите е следната,а те са невероятнни
При мен всичко е на око ......та 3-4 големи картофа се нарязват на едро и 1 голяма,ако не 2 по-малки глави лук на полумесеци.Сипва се в дълбока тенджера олио и 2 супени л. брашно докато позлатее и се изсипват картофите и лука ,колкото да полепне по тях,след това се сипват в тава,посоляват се и се слагат в предварително загрята фурна на около 150 градуса,пекатт се до зачервяване  good
Това е уникални,по-вкусни от пържени,печени и абе подходящи за гарнитура или като основно ястие  smile
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: май 06, 2009, 01:33:53 »

Здравейте момичета хайде и аз да се похваля тук какво сътворих снощи.Рецептата взех от форума на www.gotvetesmen.com.

                                           Торта - салата

Продукти

6 броя готови палачинки
2 домата
1 малка краставица
1 к.ч. царевица
1 скилидка чесън
2 пушени пилешки бутчета
300 гр.катък
1 майонеза
1 с.л. горчица
черен пипер

зеленчуци за гарниране

Приготвяне

  Нарежете пилешкото месо и го смесете с едната майонеза и горчицата.Подправете с черен пипер.

  Нарежете краставицата и доматите на тънки кръгчета.Подправете 2/3 от катъка с чесъна и го объркайте с царевицата.Останалият катък ползвайте за да намажете тортата отстрани и отгоре.

  В кръгла чиния поставете една палачинка.Намажете я с пилешката майонеза.Отгоре поставете друга палачинка и я намажете с катъка.Върху него наредете кръгчета домати и краставици.В същата последователност наредете и намажете останалите палачинки.Намажете тортата отстрани и отгоре с катък и я оформете.

  Украсете тортата по ваш вкус с различни свежи зеленчуци.

  * Тортата е много лека.Основното са зеленчуците и катъка,което и придава свежест.Наистина повече прилича на салата на вкус.Затова избрах да я гарнирам с различни зеленчуци.


Стана изключително вкусно и красиво,препоръчвам го с две ръце на всички,слагам и снимчица на моето произведение.


* DSC09133 [640x480].JPG (52.16 KB, 497x480 - видяно 220 пъти.)
« Последна редакция: май 06, 2009, 01:37:44 от lady_in_love » Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines