Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 08:26:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 180967 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #510 -: ноември 05, 2009, 18:08:50 »

Звучи точно както и изглежда-супер !

Аз пък спретнах един кейк с ябълки. И понеже по-нагоре се беше завихрила една ябълкова тема, давам  и моята рецепта:

Кейк с ябълки

2 яйца
250 гр брашно
100 гр захар
50 гр масло
50гр прясно мляко
1 пакетче бакпулвер

1 голяма или 2 средни ябълки
1 лимон
канела

- Ябълките се почисват и нарязват на едри кубчета. Поръсват се с канелата и се заливат със лимоновия сок.
- Яйцата се разбиват със захарта до побеляване.
- Прибавя се разтопеното масло.
- Бакпулверът се размива в млякото и се прибавя към останалата смес.
- При непрекъснато бъркане с миксера, лъжица по лъжица се сипва брашното.
- Когато сместа е добре разбита, се прибавят изцедените от сока ябълки, с лъжица се омесват със сместа.
- Насипва се в добре подмазана тавичка.
- Пече се около 30-40мин (в зависимост от фурната) на 180°

Bon appétit !   Cerry
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: ноември 05, 2009, 19:25:29 »

Ина  give_rose blum Благодаря ти !
Наистина рецептата е страшно сполучлива,след мнооого опити,все неуспешни и безкрайно ровене в нета,открих тази и направо се родих  danceg
Гери после да кажеш как е  на вкус  smile

Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: ноември 06, 2009, 02:05:44 »

Хайде специално за Ина blum, една рецепта на много сполучлива и несложна шоколадова торта.
Снимката е от тази вечер   girl_wink

Не знам от кой сайт е взимана рецептата, иначе с удоволствие бих го цитирала. С мен я сподели, едно прекрасно момиче, което от снощи е мама.

Австрийска шоколадова торта
 

Необходими продукти:
За блатовете:
•   4 яйца
•   50 гр брашно
•   110 гр масло
•   200 гр стопен шоколад
•   50 гр ситна захар
За пълнежа:
•   200 гр стопен шоколад
•   250 гр неподквасена сметана
•   1 ч.л. захар
•   1 ванилия
За кувертюра:
•   250 мл неподквасена сметана
•   1 ч.л. захар
•   1 ванилия
•   100 гр бял шоколад
•   20 цели ягоди или 40 малини
Начин на приготвяне:
Маслото трябва да е меко, със стайна температуа. Слагаме го в дълбока купа, прибавяме захарта и бием с миксер до побеляване. Като продължаваме да бием, прибавяме едно по едно яйцата, като след всяко поръсваме по малко от брашното докато го поеме всичкото. Продължаваме биенето и прибавяме разтопения на водна баня шоколад.
В тавичка 25х40 см разполагаме лист хартия за печене, върху която разстиламе 1/4 от сместа тънко, почти като палачинка. Печем 7-8 минути. Блата отгоре трябва да остане леко влажен на пипане, не трябва да пресъхва, защото става чуплив, но дори да се счупи, лесно се залепва и не се забелязва след това. Така се изпичат 3 блата. Остават се настрана да изстинат.
Приготвя се пълнежа, като на водна баня стопяваме шоколада, прибавяме ванилията, захарта и сметаната, разбъркваме и веднага сваляме от огъня. С тази смес мажем блатовете като се стремим пълнежа да е с дебелината на блатовете. Най-горният блат намазваме само с бита сметана със захар и ванилия, поръсваме богато с бял шоколад и веднага режем на квадратчета (около 5 на 3.5 см). Върху всяко разполагаме по половин ягода или една малина.
Най-добре е ако се приготви от предния ден.

ПП : Аз лично я приготвям със подквасена сметана


* torta.JPG (28.7 KB, 448x299 - видяно 430 пъти.)
« Последна редакция: ноември 06, 2009, 09:38:01 от minalina » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #513 -: ноември 06, 2009, 10:17:47 »

ммм рецептата изглежда невероятно! Непременно ще я пробвам и тъй като и аз съм фен на заквасената сметана, на всякъде ли я заменяш - и за пълнежа и за кувертюра?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #514 -: ноември 06, 2009, 10:22:16 »

Потвърждавам, че тортата беше божествена  Torte olele girl_in_love girl_in_love girl_in_love Не по-малко божествено беше сушито....  good

Благодаря мнооого за рецептата. Трябва да посъбера малко кураж, за да я пробвам  blush
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #515 -: ноември 06, 2009, 11:39:19 »

Момичетa днес мисля дa готвя лещa.Много ми се е доялa.Преди няколко седмици имaше в менюто нa детето от Детскa кухня.Не съм сигурнa дaли ще се спрaвя.Съвети дa не окепaзя нещaтa ще ми дaдете ли give_rose
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: ноември 06, 2009, 11:52:32 »

Дарлинг, и за двете слагам подквасена сметана. Просто купувам една купичка от 500 мл и на око разпределям половината за едното, половината за другото. Но съм пробвала и незаквасена, става също бомба! Така че давай така! Просто аз пък съм голям фен на леко киселия вкус на подквасената сметана (напомня ми детството, когато обирах бъркачите на миксера на мама).
Пък и съм мързелн, затова на робота я бия сметаната, но не много, защото той е бърз и доста я пресича. Така че не е нужно да е супер тврдо разбита за кувертюра.

Най-сложно (ако може изобщо така да се каже) е добре да се изпекат блатовете - не много за да не се натрошат и по възможност или в силиконова тавичка или върху хартия за печене. Така става по-лесно. Но както се казва в рецептата, и да се натрошат няма страшно, не се забелязва като е в тортата.
Пак за печенето на блатовете, ако може да не е на реотани ами на този режим на печката, дето е с вентилаторчето. Леле, ще ме извините, но хич не ги знам тези технически термини.

Успех!

ПП : Ина да знаеш как се радвам че ти харесаха сушитата! Сега остава и милото чушки да прояде...



Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: ноември 06, 2009, 11:57:43 »

Мире аз лещата я готвя със запръжка, а не съм сигурна че те устройва ако ще я хапва и Мони. Иначе слагам я малко да поври (но наистина много малко време й трябва) запържвам си лук и моркови с малко брашно и червен пипер и го слагам във врящата леща. После задължително чесънче че от него ми идва целия вкус на лещата  good Сигурно може лука и морковите директно във врящата леща да ги сложиш без да ги запържваш  crazy А свекърва ми слага и няколко парчета суров картоф за да се сгъсти мъничко  good


Само да кажа че огромното ми руло вчера се изяде, което значи че доста се хареса вкъщи  good
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: ноември 06, 2009, 12:04:26 »

Умирам за леща. Топла, студена, гъста като плакия или на супа. Аммммм и аз искам. Иначе е супер лесно.
Аз задушавам лук, моркови, чесън на цели скилидки, малко чушчица. Малко червен пипер и даматче накрая ( ако ядете домати в манджите) и сипвам водата. Като заври слагам и лещата и преди да е напълно готова я застройвам с брашно и вода, което предварително съм запекла до златисто. Слагам и едро ронена чубрица и магданоз.

Другият вариант - Вари се лещата с моркови и чушка и като е почти готова, се задушава лук, брашно и червен пипер, разрежда се с малко домат и сок от лещата, за да не станат топчета и се слага към супата.
Този втория вариант го прави бабето ми и умирам за него.

Стискам палци да направиш най-хубавата леща.

Плакията я правя с много малко вода, даже почти без вода и после запичам на фурната. Като отгоре съм наредила резенчета домат

За бебето може да направиш от белената леща и може да се застрои с бешамел. Аз на моя мъж му правя такава, защото има проблем със стомаха.
« Последна редакция: ноември 06, 2009, 12:07:14 от valia_diva » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: ноември 06, 2009, 12:58:54 »

аз обичам да готвя леща защото е еедна от бързо ставащите махджи  pleasantry
нарязвам лука и моркова и заедно с лещата и скилидки чесън го слагам в тенджерата. като се посвати лещата добавям малко домат(или 1-2 лъж салца), сгорещавам олиото в купичка и му добавям червения пипер и го сипвам към врящата леща. след това размивам 2 с.л. брашно с вода, към тях добавям от топлата чорба и изсипвам всичко. разбърквам добре , и изключвам котлона и добавям чубрицата накрая.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: ноември 06, 2009, 13:05:13 »

Много ви блaгодaря.Гери,Вaля,Ечи @}->--Чудесни домaкини сте :bravo:Обожaвaм дa готвя,но до сегa не бях прaвилa лещa.Ще си хaресaм някой от вaриaнтите ви.Но зaпръжкa сaмо с мaсло мисля дa прaвя/aко прaвя/Че нa мaлкия човек не съм дaвaлa олио.Тя е зa нaс лещaтa,но кaто я знaм колко обичa
дa яде,ще и дaм нямa нaчин.В детскaтa кухня не знaя кaк сa я готвили точно.Тя е вече нa годинa и 2 месецa.СМятaм,че не е нужно чaк толковa предпоaзливост blushОсобено щом вчерa нaяде еднa лютa чушкa.Много мъничкa,но и мн лютa :girl_impossible:Изтръпнaх,но тя се облизвaше милaтa.
Блaгодaря ви отново зa съветите и помощa.Ще се похaля обезaтелно aко стaне лещaтa
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: ноември 06, 2009, 14:08:50 »

Момичета след като прочетох поста на inaxastra  за сушито и ме обхвана на суши вълна сега и ровя из нета за рецепти за суши. Пускам ви каквото намерих.

http://www.videojug.com/film/how-to-make-a-california-roll-uramaki това е филче как се прави един вид суши

http://www.naskosushi.com/ това е сайта на някакъв Наско, не разбрах какъв му е точно случая, но има много обяснения за сушито, продуктите и т.н.

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.4117.html тук пише как се прави ориза.

inaxastra ти за коя рецепта за суши говориш?
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: ноември 06, 2009, 16:27:15 »

Капризче, ще си позволя да отговоря, че Ина е на работа, пък и сушитата за които говреше са тези, които я накарах така жестоко да хапне снощи (а тя уж не обича сушита).

Ето я рецептата

За ориза :
3 чайни чаши ориз (специален за суши ползвам)
3 и 1/2 чаши вода

Ориза се мие и се втрива с ръце докато водата стане бистра. Слага се в тенджерата с водата и се вари на средно силен огън около 13 до 15 минути (докато заври).
След това се намаля огъня и се вари още около 10-12 минути, пак на затворен капак.
Важното е в нито един момент да не се отваря капакът.

Сваля се след това от огъня и се оставя да престои под капак още 10-15 минути.
Оризът трябва да е добре сварен, ако не е (случи ми се снощи, защото е нова печката и още не съм и свиканала) може да се добави малко вода и да го сложите да ври още малко, докато я поеме.

За соса на ориза : ½ чаена чаша оризов оцет
¼ чаена чаша захар
1 чаена лъжичка сол

Смесват се продуктите и се разтапят на слаб огън, до получаване на хомогенна течност. Оставя се да изстине.

След това се прибавят към ориза и се разбърква.

За плънката на сушитата – лично аз слагам само пушена сьомга, защото ме е страх да ползвам сурова риба, нарязани на лентички авокадо и краставица, печен сусам и крема сирене.

И така – остава всичко това да се сложи върху листото от водорасло и да се навие с помощта на бамбуково килимче.

Не съм от най-добрите в обясненията, затова ако има въпроси - питайте.  Wink
Цялото нещо е общо взето супер лесно, щом се намери цаката на ориза. good   


Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #523 -: ноември 07, 2009, 14:15:42 »

Да побутна темата с едни мъфини приготвени от мен току -що

Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: ноември 07, 2009, 14:24:37 »

Много хубаво изглеждат мъфините, жужи.  good
Ще споделиш ли рецептата, моля?  blush
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines