Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 19:48:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 180951 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 28, 2009, 10:11:03 »

Гръцко пиле - Гучи
Значи в една тенджерка запържвате малко лук и гъбки добавяте 1 ч.ч ориз докато стане полупрозрачен и доливате 3 ч.ч вода.сварявате 1 бр пилешки гърди и ги прибавяте към вече сварения ориз.Правите едно картофено пюре като внимавате да не стане много рядко.После в тава се слага в средата оризената смес а около нея се разстила картофеното пюре.Отгоре хубаво се настъргва кашкавал и се запича.Реже се като торта.Много е вкусно и е едно от любимите ми ястия.Като подправки към ориза можете да сложите черен пипер и всичко което харесвате като подправки.

На пилешките крилца им е важна панировката.Ако се интересуваш ще ти пиша рецептичката да се пробваш стават лесно и вкусно.
Активен
viki2007
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 28, 2009, 10:23:01 »

Гучи - крилцата изглеждат невероятно Bravo.Мойте мъже много ги обичат, но аз просто им ги пържа-може ли да споделиш тази панировка за да ги изненадам приятно-предварително ти благодаря!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 28, 2009, 10:29:18 »

Хрупкави пилешки крилца
500гр пилешки крила
2 белтъка
3 суп.лъжици галета
1 суп.лъжица захар
сол на вкус
1 ч.л. червен пипер
Смесват се белтъците галетата захарта солта и червения пипер.Крилцата се режат на две измиват се и се подсушават/това е мн важно/.Оваргалват се в панировката и се пържат във фритюрник като се слагат на един ред в кошничката.Мн е лесно а става мн вкусно и хрупкаво.
Активен
viki2007
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 28, 2009, 10:48:14 »

Перфектно-БЛАГОДАРЯ!
Може ли ,ако не ставам нахална ,да ми помогнеш ми с някъкви постни ястия ,че вече ми омръзна от печени филии и картофи Ashamed
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 28, 2009, 10:51:28 »

Пълнени постни чушки
Ориз с гъби
Ориз със спанак
Трябва да кажеш колко строго постиш.
Активен
viki2007
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 28, 2009, 12:18:16 »

Строго до толкова ,че не ям нещо животинско-иначе олио и маргарин да ohah
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 28, 2009, 12:38:03 »

Пълнени зеленчуци-домати чушки тиквички
зеленчукова мусака
различни ризота
грах яхния
картофи с грах
още доста идеи мога да ти дам


Активен
viki2007
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 28, 2009, 12:46:26 »

Като имена звучат супер ,но понеже с готвенето съм на ниво средно между ТИ и ВИЕ не съм наясно как се приготвят тези звучащи вкусно неща като:Пълнени зеленчуци-домати чушки тиквички-
зеленчукова мусака-БИХ СИ ГИ НАПРАВИЛА ОЩЕ ДНЕС АКО МИ КАЖЕШ КАК yahoo Bravo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 28, 2009, 13:15:09 »

Пълнени зеленчуци
Взимаш един два домата изрязваш отгоре капачето и ги издълбаваш с лъжица.сърцевината отделяш.Взимаш 1-2 тиквичка и разполвяваш и пак издълбаваш малко вътрешноста където са семките.Взимаш 3-4 чушки и ги изтърбушваш .В една тенджерка слагаш една глава лук нарязана на ситно и сърцевината от домата и тиквичката и една чушка нарязана на ситно и задушаваш леко.Като поомекнат зеленчуците добавяш малко червен пипер черен пипер и сол на вкус.Добавяш една чаена чаша ориз и оставяш малко да се запържи ориза да стане прозрачен.Добяваш 2 чаши и половина вода и оставяш да се свари ориза тоест да изври водата.С получената смес пълниш зеленчуците .Нареждаш ги в тавичка и доливаш в тавичката 1ч.ч зеленчуов бульон от разтворимите.Слагаш да запечеш и хапваш.Като станат готови може да ги наръсиш малко преди изваждането с нарязан на ситно магданоз и настърган кашкавал.Дано ти хареса.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 28, 2009, 13:27:04 »

Гучи,а тези белтъци за Хрупкавите крилца се разбиват предварително ,нали? huhhuh.gif
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 28, 2009, 15:20:33 »

Зеленчуковата мусака е доста бърза и лесна
1 пакет замразени зеленчуци-аз взимам микс от грах царевица морков и чушка/микс Мигел/
1 и 1/2 ч.чаша ориз
4 ч.ч вода
1с.л.подправка на Маги 10 зеленчука
2 глави лук
1 шише домати

Задушаваш лука и зеленчуците.Добавяш доматите малко захар червен пипер и на маги подправката.Като се позапържат доматите добавяш ориза и оставяш малко да се запържи.Махаш сместа от котлона и я изсипваш в тавичка.Добавяш водата и слагаш да запечеш.Като стане готово правиш заливка като за мусака и заливаш.Запичаш до готовност.

Ако има въпроси питай.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 28, 2009, 15:21:06 »

Гучи,а тези белтъци за Хрупкавите крилца се разбиват предварително ,нали? huhhuh.gif
Не се разбиват.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 29, 2009, 16:33:47 »

Я да се запиша и аз с една манджичка  tease

Пилешко филе с гъбен сос.

500гр пилешки филенца
250 гр. гъби печурки
1п. Фикс за гъби със сметана
5 пълни с.л. брашно
олио
магданоз
4 едри скилитки чесън нарязани на дребно
червен и черен пипер
сол, кимион
шарена сол
течен маргарин или масло.

Пилешките филенца се поръсват на вкус с подправките без магданоза. Слагат се в тавичка намаслена с масло или течния маргарин и малко олио. Заливат се с вода и се слагат във фурната. Докато се пекът в една малка тенджерка се слага масълце(течен маргарин) и малко олио и се слагата чесънът и нарязаните не много на дребно гъбки и се задушават за кратко(колкото да си пуснат водичка и да омекнат. Добавя се фикса и се залива бавно с вода като се бърка. Добавя се и брашното постепено като се бърка и се добавя още вода. Разбърква се докато заври и се получи по-редичка каша. С получената смес се заливат филенцата и се оставя за още 10 мин във фурната. Малко преди изваждане от фурната се поръсва с магданоза.
Само да добавя, че филенцата трябва да са почти готови, водата да е била почти извряла от тавата.
Надявам се да съм обяснила правилно. Тази манджичка става много бързо, а и в кущи много я обичат.След малко отивам да хапвам, понеже днес сготвих точно това. cook
Добър апетит.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 29, 2009, 16:43:08 »

ето и един чийзкейк от мен направен за гостите вчера

Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 29, 2009, 17:12:48 »

Гери, моля те пусни рецептата за този чийзкейк! Изглежда толкова вкусно.......
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines