Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 21:48:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 184086 пъти)
 
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: април 15, 2009, 10:55:07 »

Аз слагам малко сол и оцет във водата. Чупят ми се около 2-3 на 40бр примерно. Ама то нали знаеш, че и от яйцата зависи.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 15, 2009, 10:56:12 »

Дами, я споделете някой трик как да счупя възможно най-малко яйца при варенето? Аз обичайно ги слагам още в студената вода, за да няма рязка смяна на температурата, и ги варя в едва вряща вода, за да не тракат по съда и да се чупят от ударите... Мислите ли че ако освен това сложа някаква мека кърпа на дъното на съда ще се чупят още по-малко? Вие прилагате ли някакви други трикове?
трябва яйцата да са със стайна температура тоест извъждаш ги поне 2-3 часа преди това.И може да сложиш лъжица оцет и сол при варенето.Да не врят силно.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: април 15, 2009, 12:08:20 »

Сутринта слушах още че е добре да се варят в плитък съд, по малко, а ако са повече да вързани в тензух например, за да не удрят едно друго.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 16, 2009, 08:03:27 »

Момичета аз вчера имах вдъхновение, така да се каже и благодаря на Гучи за това.Направих във формата за мъфини кошнички от кайма с яйца.Много е идейно и красиво, особенно ако имате гости.Довечера ще сложа и снимки.

Гери благодаря ти за формичките  give_rose


* P3250023.JPG (26.63 KB, 400x300 - видяно 2355 пъти.)
« Последна редакция: април 16, 2009, 18:58:19 от магито » Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 16, 2009, 12:05:14 »

Дами, я споделете някой трик как да счупя възможно най-малко яйца при варенето? Аз обичайно ги слагам още в студената вода, за да няма рязка смяна на температурата, и ги варя в едва вряща вода, за да не тракат по съда и да се чупят от ударите... Мислите ли че ако освен това сложа някаква мека кърпа на дъното на съда ще се чупят още по-малко? Вие прилагате ли някакви други трикове?

Баба ми слага малка кърпа на дъното на съда, в който вари яйцата и наистина не се чупят много. И също така и на баван огън задължително. Аз мисля така да направя.
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #110 -: април 16, 2009, 16:08:10 »

Аз току-що боядисах яйчицата. Не слагам нищо във водата, но ги варя на много тих огън. От 20 броя имам само 2 много леко пукнати, но и тях си боядисах, доволна съм. От боите обаче не съм възхитена, тази година станаха много бледи, а светлите цветове почти не си личат  sad Здраве да е! Дано поне козунакът стане като хората, ако е за показване, ще пусна снимка.  smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 16, 2009, 17:03:48 »

и аз също слагам кърпа на дъното на съда, слагам ги на стайна температура + сол във водата на бавен огън. Но има и нещо друго много важно - яйцата са домашни, защото има купешки преди 2 години от 20 яйца имах 5 здрави, черупките им бяха прекалено фини и прозрачни. Но човек се учи от грешките си или от грешките на другите.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 16, 2009, 18:15:42 »

Май не е тук мястото, но като гледам че си говорите за яйца и аз да ви се оплача. Взех си едни бели яйца от свободни кокошки, които си купувах и миналата година и от 15 яйца имаше само 2 леееко пукнати. Но тъй като вчера бях взела и други 30 броя, е няма да ви казвам сигурно половината са напукани. Някои от тях маскирах с тези бандероли за яйца, на други направих техниката със салфетките, но въпреки това много ме е яд. Да не говорим че за първа година боите са просто ужасни - едни тъмни но блудкави цветове. pardon, добре че взех едни желатинови та да да имам 10на ярки, останалите започвам здраво да декорирам!
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #113 -: април 17, 2009, 07:27:01 »

Добро утро!  smile

Аз търсих, търсих и не успях да намеря бели яйца, затова си взех такива, каквито имаше. Но незнам дали по-тъмният им цвят беше виновен за неуспеха с боите, май просто тази година съм взела некачествени бои  sad Примирих се вече, днес ще помисля и аз с какво бих могла поне малко да спася положението и да докарам малко пъстрота. Ето снимка на част от яйцата:



А ето и козунакът, които пекох снощи:



Тази година беше малко волна импровизация, оттук-оттам сглобих една рецепта, но според мен се получи добре- ухае невероятно, бухна доста, макар, че го сложих да се пече в малко по-голяма и форма и леко се разля, вместо да дръпне на височина, но пак си има достатъчно борд, за да личи че е козунак  smile Надявам се и на вкус да се е получил добре, в събота ще правя Великденски сладки и може да опека още един.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 17, 2009, 08:09:31 »

framboise козунака ти е станал много апетитен! Със сигурност е вкусен ! И яйцата са хубави! Аз тази година ще пека козунаците в неделя, защото сега с постите само ще ги мириша. Освен това мисля да направа повече кифлички със шипков мармалад, защото в  къщи повече ядат от тях.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: април 17, 2009, 08:18:58 »

Аз този Великден ще правя козуначени мъфини и ще купя готов козунак.Нещо не ми се занимава този Великден.Иначе аз утре ще боядисвам яйца но затова писах вече в другата тема за яйцата.Искам съвет от тези които месят по често от мен-Каква мая използвате-суха или тази дето е на кубче и как я размивате в топла вода или в мляко/имам предвид тази на кубчета/
framboise много апетитен козунак си спретнала.
darling чакам с нетърпение да видя и твоя козунак.
Маги много хубави са станали.Аз тези дни ще пусна и моите кошнички от кайма да ги видите.Просто не искам да досаждам в темата с моите снимки и рецепти.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: април 17, 2009, 08:24:52 »

Gucci за "отговорни"  smile празници винаги залагам на прясна мая, на кубче, купена от голям супер маркет, за да съм сигурна че е прясна. Да не е замразена.  Месила съм и със суха, пака става, но предпочитам прясна. Размивам и със мляко или със вода, не много (около 2 пръста от чашата), не слагам сол, а само захар и понякога съвсем малко брашно. Но само  захар и вода да сложиш пак ще стане. Водата и млякото трябва да са хладки и в никакъв случай горещи !
И аз чакам с нетърпение да видя мъфините! А с моя козунак дано не стане като с яйцата. funnytooth
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: април 17, 2009, 09:24:30 »

аз преди 3 дни месих с прясна мая на кубче. Беше много мека и финна. Разтворих я в топло мляко, 2 пакетчета захар от по 2грама и 1/2 с.л. брашно, като я оставих да втаса за 10-15минути и увеличи обема си поне 4 пъти.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: април 18, 2009, 00:20:42 »

Магито, би ли ми дала рецептата за мъфините с кайма и яйца? Благодаря предварително!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: април 18, 2009, 11:04:43 »

Мира позволявам си да ти напиша рецеп тичката защото аз я дадох на Магито
500гр кайма
подправки
3 лъжици галета или 1-2 филии стар хлаб намокрен и натрошен
яйца
Каймата се омесва като за кюфтета.Оформят се кошнички в формички за мъфини и слагаш да печеш.Като стане готова каймата-зачерви се се чукват яйцата и печеш до готовност.Има и друг вариант да разбиеш яйца и да добавиш сирене и да напълниш кошничките с тази смес и да запечеш.Ето снимки е на втория вариант
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines