Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 13:26:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160108 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: октомври 25, 2007, 10:01:05 »

извинете ме за малкото отклонение ама като видях за "горчивото" и се сетих как на нас никой не ни викаше горчиво имаше 2 3 пъти и все от кума :'(и милото се разочарова а щеше да е супер като се поздравяваме с гостите накой да ни казва горчиво и всички от близо да ни се нарадват как се обичкаме извинете за  Offtopic
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: октомври 25, 2007, 10:39:19 »

А ние докато минавахме да поздравим гостите по масите и сигурно на всички маси ни качваха и ни караха да се целуваме, вече по едно време ни омръзна да се целуваме  laugh Нашите приятели постоянно измисляха какво ли не за да ни накарат да се целуваме!  weddingday infatuated
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: октомври 25, 2007, 18:36:03 »

аз така и не разбрах защо обикаляхме по масите-за подаръците или да се нацелуваме качени по столовете laugh Правихме го може би 3-4 пъти-дъъъъъълги и страстни целувки.Това си е весела част от сватбеното тържество-казвате си наздраве,снимакте се с всеки гост,приемате пожеланията им........Има много варианти обаче,ето както е направила kami good
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: октомври 30, 2007, 15:16:37 »

оф и нас ни караха да се целуваме и качваме като побъркани и забравихме за какво изобщо обикаляхме... laugh
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #244 -: октомври 30, 2007, 15:25:44 »

И ние минахме да поздравим гостите и да си кажем наздраве, но при нас го няма това с качването по масите.Това е и момента в който ни подариха и подаръците. Аз съм "за" минаването по масите, защото е един вид израз на уважение и благодарност към гостите че са ни уважили.Така може да се обърне по малко внимание на всеки гост.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: ноември 18, 2007, 23:15:43 »

И на мен не ми се иска много да минаваме по масите за да си събираме подаръците и обмисляме нещо като wellcome drink, на който да си получим и подаръците и да поговорим с всички гости. Представям си го в градината на ресторанта с шампанско и т.н. Не мисля че би било добре ако застанем на вратата на ресторанта и да посрещаме всеки по отделно, може да се натрупа опашка  tease От друга страна пък наистина минаването по масите си е традиция... Хубавото е че имаме още доста време да го обмислим smile
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: ноември 19, 2007, 11:15:20 »

misskapriss , за да не се повтарям бих ти предложила да попрочетеш назад в темичката и по-точно-13,14,15 страничка, където водихме този дебат и аз разказах как беше при нас с маса за подаръци и кутия за пликове.Мога само да те уверя,че се получава много добре!А и минавахме по масите за наздравица и поднасяне на нашите споменчета(и това можеш да прочетеш)..Така,че ако те интересува прочети го,а и мненията на останалите момичета,които са минавали по стандартия начин и сама си прецени!Ако имаш нужда от съвет-питай!Успех! give_rose
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: ноември 19, 2007, 11:53:58 »

Масата за подаръци с кутията за пликове:
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #248 -: ноември 26, 2007, 21:29:27 »

За мен събирането на пликове в кутия ..било то и красиво украсена е много грозно. Аз не мисля, че сватбите трябва да се правят за да се съберат пари....Никога не съм разсъждавала така на моята сватба..радвах се на приятелите си и на веселбата и не ми пукаше какво ще ми дават. Даже ми беше неудобно да взимам каквото и да е от тях.

А на друга сватба съм била, на която DJ-а каза който иска да поздрави младоженците да отиде на тяхната маса, при което стана опашка и беше ужасно.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: ноември 26, 2007, 23:43:58 »

iolly_ нима твърдиш,че ние не сме се радвали на нашите гости,а сме ги поканили,за да им съберем парите?! ohmyЧе то ако беше така нямаше да правим сватба,щяхме да си стискаме парите...да не мислиш,че целта ни е била печалба?Та то и без това е невъзможно...А при вас нямаше подаръци и пари ли?Или имаше,ама ти ги върна на хората?Не се засягам на различно мнение,ама малко крайно май се изказа тоя път!Наистина си е притеснително може би както да ги събираш от масите и да ги тикаш в джобчета като корумпиран полицай,или да ги мушкат  вкутия като лотария или помощи,или да идват да ти се редят на опашка като за хляб,ама ти какво предлагаш?Въпроса е да избереш най-малко притеснителното за теб!Защото подаръци и пликове така или иначе ще има!И аз като гост не бих си представила да ида с празни ръце и както и да го дам тоз подарък или плик няма да се разсърдя,нали за това съм го взела,за да го дам! girl_impossible
Странно ми се стори това твое изказване... crazy
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #250 -: ноември 27, 2007, 10:26:23 »

И аз дълго време се чудих как да махна това с минаване по масите, но няма как защото и самите гости си го знаят този момент и се подготвят да кажат няколко думи и не само традиционните пожелания като "Бъдете....., Мноого се обичайте и ............, Много деца, пари и дрън-дрън", а и конкретни пожелания за самия подарък или как са решили точно това да ви купят или какво ви пожелават да си купите с паричките. И ако трябва да си оставят подаръците на една маса отстрани може да им стане малко обидно. Колеги на милото ни подариха луксозен спален комплект и ни пожелаха много да го ползваме и да го скъсаме от употреба (нямаха предвид спането  blush ) и има разни такива, които написани и оставени на картичка не звучат много добре. Според мен ако ще се събират подаръците някъде отстрани, след това младоженците като ги разгледат трябва да се обадят на всичките си гости, за да им благодарят за подаръците.

Нещо  Offtopic ако може: една братовчедка ме пита на сватбата да ходи ли да търси банкомат ако трябва да тегли още пари, защото била на друга сватба и там DJ след поздравленията спрял музиката и най-сериозно казал всички гости да се приготвят, защото младоженците не са успели да съберат пари за кола и ще минат втори път по масите  funnytooth ROFL ROFL  В първия момент се стреснали някои от гостите, че може наистина втори път да минават
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: ноември 27, 2007, 11:34:06 »

tanichka ние не бяхме си "зарязали" подаръците отстрани!Като минавахме за наздравиците пак всеки ни каза по нещо за тях,а те и повечето бяха пари де....Други си бяха подготвили нещо като сувенири с оригинални думи към тях, трети имаха картички с весели фрази(нали бяха предупредени за това,така че не бяха изненадани),четвърти решиха лично да ни ги поднесат...Така че обидени нямаше ни най-малко!Даже някои с по-големи пакети ни благодариха за масата,защото "не им пречили тия кутии цяла вечер да се чудят къде да ги подмятат".А и ни благодариха за картичките и пликовете,които бяхме осигурили,защото се оказа,че някои забравили да ни вземат blushИ  естествено благодарихме на всички след това за даровете!и да нямахме маса пак щяхме да го сторим от елементарно възпитание!даже не им благодарихме толкова за подаръците,колкото за присъствието и за доброто настроение и подмятахме нещо и за това,което са ни подарили!Не го казвам като оправдание,а просто като разяснение,защото някои се изказват едва ли не,че като имаме маса за подаръци не сме минали да уважим хората,а това не е така!А сега отговарям и на твоето мнение...защото,който тепърва се чуди трябва да е наясно как наистина стават нещата от някой който е имал и нашия вариант girl_wink
Не съм се сетила да го направя,но за да съм напълно ясна,ще ви покажа какво раздавахме на гостите по време на обиколката по масите,за да стане по-ясно...Сами си преценете дали сме ги уважили или не...
Ето текста на картичката,която им подарихме с наша снимка от фотосесията:

Казват,че любовта не се състои в това двама души да гледат един към друг, а да гледат в една посока....
В този приказен и важен за нас ден ние гледаме към Вас и сме щастливи, че сте тук за да превърнете нашата приказка в реалност.
Благодарим Ви и се надяваме, че тази снимка ще Ви навява само красиви и нежни спомени за съвместното ни  тържество на душата и любовта!

                     Тони и Явор
                  гр.Варна, 06.09.2007г


За жалост сега не мога да ви покажа как изглеждаше отвън,но това не е толкова важно в случая....
Активен
coco
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: ноември 27, 2007, 12:36:34 »

Ооо това с минаването по масите ми беше най-големият  кошмар.
Майка ми много натсояваше да не се "чупим" от тази традиция и да минаваме по масите. Но аз НЕ lol
При влизането във Военния клуб..точно пред вратата на залата бяха сложили 2 високи маси за нас с кумувете ,където посрещахме гостите, а те оставяха подаръците си ...след това от салонните отговорници ги настаняваха по масите.
Първо имаше страшно много хора...над 200 човека..нямаше как просто да мина през всички (някой седнали на поприказка, други танцуващи на дансинга) и сякаш нещо прося да ми бутат пликчета в ръцете. Пък ние първоначално благодарихме ,че са дошли хората...така че не сме им останали длъжни blum
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #253 -: ноември 27, 2007, 14:30:06 »

Много съжалявам ако съм обидила някого. Никога не съм имала предвид, че си "зарязвате"  подаръците и не уважавате гостите си. Тъй като всеки, който ви обича и уважава, се е постарал при избора на подарък и би се зарадвал да разбере да ли ви е харесал и да му благодарите за избора му, което обикновенно става, когато лично някой ви поднася подарък или след като сте получили и видели подаръка, ако е бил оставен предварително. Масата за подаръци няма нищо общо с минаването за поздравяване на гостите. Но според мен е добре след това да се благодари още веднъж за присъствието, за веселото изкарване и за подаръка от него, за да разбере гостът ви, че сте забелязали неговия подарък сред останалите, защото той се е постарал за вас!!!!! 
Тони не се засягай, никъде не става въпрос за лош или хубав начин на приемане на подаръци, сама казваш, че и после сте им благодарили и показали на гостите си,че сте забелязали и запомнили кой какво ви е подарил - ЕТО ТОВА според мен трябва след това да се направи, за да не засегнат някои от гостите
Съжалявам ако съм писала през пръсти и съм останала неразбрана
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: ноември 27, 2007, 14:38:18 »

tonitta , ако правилно разбирам вие хем сте имали маса за подаръци, хем сте обиколили по масите да си поздравите гостите, така ли? Това ми се струва много добър вариант за нас поне, защото аз нямам против обикалянето по масите, а самото събиране на подаръците, изглежда ми все едно си тръгнал на просия. А с вашия вариант давате възможност на гостите които държат лично да ви подарят подаръка да го направят, а който не иска може да си оставя подаръка предварително. На мен ми звучи супер  good

Освен това мисля че няма как да се угоди на всички гости, така че каквото и да се избере като вариант има шанс да има недоволни. Според мен всеки трябва да избере най-подходящия за него начин за събирането на подаръците, а и за всичко останало свързано със сватбата, защото този ден си е наш е важно ние да се чувстаме добре все пак...
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines