Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 19:36:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160295 пъти)
 
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #150 -: юни 07, 2007, 09:42:06 »

ние в това отношение много се облекчихме, защото гражданския ни брак ще бъде в градината на ресторанта, така че след това ще приемем поздравленията, подаръци и ще се освободим от това, тъй като с 200 човека гости ще трябва да отделим поне 2 часа, за да объднем внимание на всеки.Хората след това спокойно ще си заемат местата. След това разбира се ще минем по масите да ги поздравим, но ще стане по-бързо, поне според мен. А и хората няма да се притесняват, спомням си на кумувете на сватбата миналата година през цялото време се притеснявахме да не счупим подаръка, който ни беше до масата в краката.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юни 15, 2007, 23:30:57 »

Ние също посрещахме гостите на вратата. Те минаваха и за поздрав, защото нямахме ритуал в гражданското, а от църквата тръгнахме доста набързо.
 Пред входа на ресторанта - във фоайето имаше красиво украсена маса. На нея имаше наредени около 140 чаши пълни с шампанско. Всеки си вземаше чаша и си казвахме наздраве.
Подаръците ги оставяха на една маса близо до нася а за паричките носеше отговорност шаферката, която стоеше до нас и ги прибираше.
Мина доста добре. Аз си мисля, че гостите понякога се отегчават от минаването по масите защото при 140 души си е около 1 час време.
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #152 -: юни 16, 2007, 20:38:32 »

ние си минавахме по масите за наздравици и тогава ни даваха подаръците...... Бях помолила шаферките да стият наблизо и после им ги подавах и те ги слагаха до нашата маса, а после с наще ги качиха в стаята ни в хотела........
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #153 -: юли 03, 2007, 14:20:34 »

Колкото и да ни беше неудобно, спазихме обичая да минем по масите да "поздравим" гостите  pardon Дълго го мислихме как да стане, също и как да си кажем, че ако някой иска да ни направи подарък, бихме предпочели това да е стойността му. Накрая си го казахме в прав текст в поканите и май тогава се пречупихме и за минаването. Съчетахме го с подаряването на подаръчетата за гостите - малките розови прасенца  pig Сестра ми вървеше с кошничката с прасета и ги поставяше пред всеки, а братовчедката на мъжа ми носеше един голям плик, в който пускахме подарените пликчета. Казахме си наздраве с абослютно всички гости и им благодарихме, че са ни уважили  CHEERS
Активен
Andy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #154 -: юли 10, 2007, 20:51:58 »

Здравейте! Искам да попитам за идеи относно това, как да се избегне ходенето по маси за наздравица с гостите. Според мен е много глупаво (наподобява просене), а от друга страна е редно да се благодари на всеки един от гостите за присъствието.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юли 11, 2007, 11:28:27 »

има различни варианти, но който и да съм питала всеки ги отхвърля, защото в България не било подходящо или нямало такъв обичай! По принцип съм чувала, че слагат една маса до входната врата на ресторанта и на нея една кутия, в която да си пускат пликовете или да оставят подаръците! Ако ти допада като предложение - го направете!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юли 11, 2007, 15:54:28 »

При нас гостите просто го очакваха този момент. Аз се чувствах толкова неудобно, че когато кумата ми сипа вино в чашата , за да се чукнем с гостите, аз я изпих на един дъх. Резултатът беше 15 минути по-късно пияна  crazy . Но никой не разбра, защото милото ме подкрепяше.
Всъщност няма нищо срамно , гостите го очакват този момент, според мен може би ако им бяха казали да си оставят подаръците някъде нямаше да го възприеемат. А и по този начин наистина имаш възможност да поговориш с всеки един от гостите.
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #157 -: юли 12, 2007, 16:29:19 »

Здравейте момичета!
Ние също обмисляме различни варианти за получаване на подаръците без да се налага да обикаляме по всички маси, но още на нищо не сме се спрели! Ние също искаме подаръците да бъдат под формата на пари (по лесно е и за самите гости вместо да се чудят какво да ти купят). Мислехме също да сложим някаква кутия и там да се пускат пликовете- така и няма да му е неудобно на някой ако не е могъл да отдели много средства въпреки че за мен е по-важно присъствието на човека- но като че ли това с кутията може  да обърка някой  Girl_sing Хората още не са свикнали с това да не се минава по масите!
Активен
yanna
Ентусиаст
**
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 14, 2007, 10:32:47 »

Здравейте и от мен!
И аз имам този проблем за разрешаване. Милото категорично отказа да минава по масите - било като просия. Аз нямам против и да мина, тогава ще мога да обърна внимание на всеки и да благодаря, че ме е почел.
Нали гостите все пак ще носят подаръци, глупаво е да се правим че не ги искаме.
За отделна маса и аз си мислех, но това ми изглежда по неприемливо. Като благотворителна акция!!!
Още не знам какво да правя?
Освен да напия милото и аз сама да мина laugh
Хората, които са поканени от моя страна са ми все близки и нямам притеснения относно, това какво ще си помислят.
Ако някои е намерил решение на този проблем, ще се радвам да го сподели с мен !
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 14, 2007, 11:29:29 »

yanna , ма вариант, при който да застанете пред официалната маса с шампанско в ръка и всеки гост да минава да ви поздравява.Така и вие ще си кажете наздраве с всеки по отделно и няма да обикаляте по масите. на мен лично не ми допада този вариант, но при всеки е различно! дано да намерите идеалното решение и за двамата! Пиши после какво се решили! smile
Активен
yanna
Ентусиаст
**
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юли 14, 2007, 11:47:40 »

yanna , ма вариант, при който да застанете пред официалната маса с шампанско в ръка и всеки гост да минава да ви поздравява.Така и вие ще си кажете наздраве с всеки по отделно и няма да обикаляте по масите. на мен лично не ми допада този вариант, но при всеки е различно! дано да намерите идеалното решение и за двамата! Пиши после какво се решили! smile
Знаеш ли Ани това май е решението! Ще се разбера с водещия на сватбата за това, той да измисли как да го каже. И понеже все още трудно се движа ( прекарах много тежка операция , за която разбира се всички гости знаят) , това ще ми е оправданието да не ходя аз по масите.

Ето как лесно се намери разрешение на това !!! Страшно ти благодаря за помощта !!!
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юли 14, 2007, 17:19:44 »

Аз да ви разкажа как беше при нас. Значи преди стватабата имаме един много богат клиент, които идва и се заговорихме, че ще се омъжвам и той ми разказа как бил на сватба в Пловдив и още с влизането в ресторанта ги посрещнали младоженците и имало украсена кутия в която всеки пъхал плика и това му се видяло страшно грозно и тъпо, още от врата и всеки да дава това, което е решил да подари, независимо дали в пари или подаръци. Аз тогава се замислих и реших, че ще си минем по масите. И на самата сватба даже по едно време дойде шефа и ме пита кога ще минаваме, че гостите вече искали да се чукнем с всички тях. И първо се чукнахме с кумовете, после с родителите, роднините, приятелите и като стигнахме до масата на моите колеги и те ни бяха направили на масата място и ни качиха на масата и започнаха да викат Гоооооооооооооооооооооооорчиво. После държа реч Изпълнителния директор и ни дадоха подаръка от колегите, после държа реч Управителя/шефа/ и ни направи своя персонален подарък екскурзия в Италия, после държа реч Адмиситративния директор и ни подари един сувенир за спомен,  и най-накрая държа реч Техонологичния директор и ни подари огромен букет. Даже по едно време, понеже шафера и шаферката бяха с нас - тя държеше табла, в която хората си слагаха пликчетата, а шафера вземаше подаръците, та шафера и викал да не сме били на партийно събрание laugh. След това минахме на масата на колегите на милото, които и те ни качиха на масата и пуснаха Джо Кокър  и пак имаше много горчиво. Та не съжалявам и изобщо не ми е било грозно минаването по масите. Обърнахме внимание на всички и за 90 човека гости ни отне около 30-40 мин., понеже поне 15 се бавихме на масата с моите колеги и речите. Но всеки сам си преценява и го прави както му харесва
Активен
yanna
Ентусиаст
**
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юли 14, 2007, 17:29:52 »

Аз да ви разкажа как беше при нас. Значи преди стватабата имаме един много богат клиент, които идва и се заговорихме, че ще се омъжвам и той ми разказа как бил на сватба в Пловдив и още с влизането в ресторанта ги посрещнали младоженците и имало украсена кутия в която всеки пъхал плика и това му се видяло страшно грозно и тъпо, още от врата и всеки да дава това, което е решил да подари, независимо дали в пари или подаръци. Аз тогава се замислих и реших, че ще си минем по масите. И на самата сватба даже по едно време дойде шефа и ме пита кога ще минаваме, че гостите вече искали да се чукнем с всички тях. И първо се чукнахме с кумовете, после с родителите, роднините, приятелите и като стигнахме до масата на моите колеги и те ни бяха направили на масата място и ни качиха на масата и започнаха да викат Гоооооооооооооооооооооооорчиво. После държа реч Изпълнителния директор и ни дадоха подаръка от колегите, после държа реч Управителя/шефа/ и ни направи своя персонален подарък екскурзия в Италия, после държа реч Адмиситративния директор и ни подари един сувенир за спомен,  и най-накрая държа реч Техонологичния директор и ни подари огромен букет. Даже по едно време, понеже шафера и шаферката бяха с нас - тя държеше табла, в която хората си слагаха пликчетата, а шафера вземаше подаръците, та шафера и викал да не сме били на партийно събрание laugh. След това минахме на масата на колегите на милото, които и те ни качиха на масата и пуснаха Джо Кокър  и пак имаше много горчиво. Та не съжалявам и изобщо не ми е било грозно минаването по масите. Обърнахме внимание на всички и за 90 човека гости ни отне около 30-40 мин., понеже поне 15 се бавихме на масата с моите колеги и речите. Но всеки сам си преценява и го прави както му харесва

Мерси Goldi, че сподели твоя опит и те поздравявам за сватбата. Разгледах снимки и много ми хареса като настроение. Дано и при мен всичко мине гладко. А за събирането на подаръци ще мисля още.......
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 15, 2007, 10:48:29 »

Аз пък не виждам нищо грозни и тъпо в това за Welkome Drink-a в който гостите да дадат подараците си, а точно обратния вариант не ми харесва, аз гостите ще мина да си ги поздравя всеки поотделно и без да ми дават подаръци, защото мразя тази показност с подаръците- "От бабата- 1000 лева, от вуйчото-перялна" и т.н. Защото в този ритуал, половината гости сикат да се изтукнат какво са приготвили за младоженците, а другата половина кършат пръсти и дават малки пликчета или подаръци. Аз мисля, че много по-изискано е подаръците да се дават на входа със чаша шампанско, а полсе аз ще мина и 60 пъти да поздравя всеки и никой няма да се притеснява за нищо! Още повече, че наще то гражданско изобщо няма да е в същия ден и хората реано няма къде да ми подарят букетчетата, а така и букети и подаръци ще се раздават на входа, където ние с Бейби ще се снимаме с всеки гост поотделно и после ще подаряваме тези снимки. Иначе ако някаой носи голям подарък или букет, много интересно къде ще го крепи цяла вечер подаръка, докато аз мина да ги поздравявам? Мисля, че е много удачен варианта с подаръците предварително! DANCE
Активен
yanna
Ентусиаст
**
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юли 16, 2007, 07:45:36 »

Аз пък не виждам нищо грозни и тъпо в това за Welkome Drink-a в който гостите да дадат подараците си, а точно обратния вариант не ми харесва, аз гостите ще мина да си ги поздравя всеки поотделно и без да ми дават подаръци, защото мразя тази показност с подаръците- "От бабата- 1000 лева, от вуйчото-перялна" и т.н. Защото в този ритуал, половината гости сикат да се изтукнат какво са приготвили за младоженците, а другата половина кършат пръсти и дават малки пликчета или подаръци. Аз мисля, че много по-изискано е подаръците да се дават на входа със чаша шампанско, а полсе аз ще мина и 60 пъти да поздравя всеки и никой няма да се притеснява за нищо! Още повече, че наще то гражданско изобщо няма да е в същия ден и хората реано няма къде да ми подарят букетчетата, а така и букети и подаръци ще се раздават на входа, където ние с Бейби ще се снимаме с всеки гост поотделно и после ще подаряваме тези снимки. Иначе ако някаой носи голям подарък или букет, много интересно къде ще го крепи цяла вечер подаръка, докато аз мина да ги поздравявам? Мисля, че е много удачен варианта с подаръците предварително! DANCE
Здравей Baby,
Имаш предвид вие да посрещате гостите на входа? И тогава да се подаряват подаръците?
Защото аз досега съм виждала как гостите идват първи, настаняват се по масите, а младоженците след това и започват разните му там ритуали по посрещане, захранване и т.н ..........?! 
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines