Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:42:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 159911 пъти)
 
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #360 -: май 20, 2010, 09:02:39 »

Всъщност се получава много добре с welcome drink. При нас нямаше проблеми, само 1-2 смешни ситуации-двама от гостите не бяха разбрали за подаръците и се наредиха втори път smile Ние се бяхме наредили под арката след изнесения ритуал, гостите минаваха, взимаха си чаша вино и след това ни поздравяваха и подаряваха подаръците. Зад нас имаше маса, на която ги оставяхме. На масата бяхме поставили дървено ковчеже за финансовите пожелания. В тази ситуация шаферките трябва да обясняват на гостите какво да правят и да ги насърчават.

Отзивите за този начин на подаряване бяха много добри-на гостите им е по-удобно да се освободят от цветята и подаръците и спокойно да се забавялват в ресторанта. Още повече, че според нас е редно да поздравим гостите си лично още в началото.
Активен
sinequanone
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #361 -: май 21, 2010, 17:12:22 »

Здравейте бъдещи булки

Относно темата за събирането на подаръците (паричките) аз изпадам в тих ужас. След като изчетах всичките мнения много внимателно се увериш че както и да го направиш това "събиране" (дали чрез welcome drink или минаването по масите за "помощи") все ще бъде конфузно. Единствената ми идея, е при влизането в ресторанта младоженеца и булка да поздравяват всеки гост по отделно с чаша шампанско. След като всички гости се настанят на всички маси за всеки гост ще има програма на сватбената почерпка,като междувременно в самата програма ще бъде упоменато какви ритуали ще се извършват и т.н и най-важното кога ще се приемат финансовите "помощи"- минаването по масите и даряването на подарък на всеки гост.

Ако трябва да бъда откровенна, за мен това е най-стресовия момент от цялата сватба  bad. Едва ли не ти правиш сватба за да може да събираш финансови помощи или нещо подобно. Ако някой има някакво предложение, моля да пише.

Варианта с welcome drink-а и събирането на помощи от вратата си е малко обидно, в смисъл - дава и влизаш  blush bad
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: май 21, 2010, 17:41:50 »

sinequanone мила, аз не знам за такова нещо - първо влизат младоженците и после гостите. Практиката е принципно наобратно, т. е. гостите влизат и се настаняват и тогава - последни влизате вие. give_rose Но ако сте си решили и съгласували с ДЖ и с ресторанта може и да стане.... smile
По принципно аз не съм виждала тук някоя бъдеща булка, която да не се притеснява от този момент. Всички се стремим да направим нещата колкото се може по-малко неприятни и нахални, аз самата все още си блъскам главата как да постъпя.  crazy
Активен
sinequanone
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #363 -: май 21, 2010, 17:55:22 »

Идеята с посрещането на гостите е с цел - да се покаже уважение към гостите, да се покаже, че за младоженците е изключително приятно и важно че тези хора присъстват на сватбата им, че споделят тяхната радост в този ден. Междувременно традициите се правят от Нас (младоженците) и ако се разчупят предполагам че ще бъде много нетрадиционно и неочаквано за гостите. Може би ако ги посрещнат младоженците, няма да е толкова конфузна ситуацията със събирането на подаръците след това.  smile

Междувременно все още обмислям този вариант, но не съм напълно убедена, че е подходящ.

Моля за съвет и предложение
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: май 22, 2010, 19:17:47 »

sinequanone, на сватбата на моя приятелка младоженците посрещаха гостите на варатата на ресторанта с чаша шампанско, питка и мед. Там те получаваха подаръците и поздравленията. Гостите влизат, настаняват се спокойно и след тях влизат младоженците с ритуалите както си му е реда.

От всичко, което съм виждала по сватби, това ми е харесало най-много като вариант.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: май 22, 2010, 23:15:10 »

Момичетаааааааааааа това е прекрасен вариянт!!!!!!!!!!!! yahoo
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: май 23, 2010, 21:56:15 »

според мен с welcome drink е най-ненатрапчиво, защото реално церемонията е минала и гостите минават да ви поздравят, какво се прави и винаги в дома на младоженците, само че когато церемонията е изнесена това става в двора на ресторанта применрно. така хем гостите ви поздравяват след церемоняита, хем ви дават и подаръците, цветя и др. никой не минава специално да вземе подаръци, а става много естествено
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #367 -: май 24, 2010, 13:34:50 »

Здравейте момичета, give_rose give_rose
Вчера ходих по магазините и си направих  Wedding registry  вав 2.  *THUMBS*Тук е практика да се прави така за сватби, а и ще имаме гости от тук, както и вечеря сас хората които няма да могат да дойдат до БГ за сватбата, след като си дойдем. На мене лично идеята ми допада, поне знаеш, че ще получиш подараци, които искаш, имаш нужда и ще ползваш, а няма да сабират прах в някоя кутия.  Wink Искам вашето мнение по един вапрос обаче. Не знам как да кажа на гостите в БГ. По принцип и те могат да порачат подараците в онлаин саитовете  и на двата магазина. Вав моята Wedding registry  е моят адрес,  така че всички подараци ще пристигнат вкащи. Така ще избегнем и сабирането на подарците в дена на сватбата, на мене този момент по сватбите изобщо не ми харесва.  :\На мене идеята да дам сайтовее на гостите ни от БГ ми се струва добра, но моето момче е скептично настроен.  8PВие какво ще кажете ?
Активен
adrianaaleks
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #368 -: май 28, 2010, 09:50:29 »

На мен ще ми бъде много приятно да си обиколя по масите и да си видя всички гости.Да прегърна всеки и да получа пожеланията им лично е страхотно, още повече този ден минава като миг и това е идеалния момент да се обърне специално внимание на всеки.Певицата, която ще води тържеството  винаги преди този момент казва "Скъпи гости сега младото семейсто ще мине да ви поздрави с добре дошли, а вие от своя страна да им дадете своите препоръки, напътствия, да споделите личен  опит от семейния живот или каквото сте подготвили за тях".Така закачливо поднесено мисля, че е мнго добре, отколкото да се подчертава, че ще минаваме да събираме пари и подаръци.В същия момент ще има и непринудени снимки, без да се заемат разни пози и да става много официално, а шаферките ще поднасят нашите подаръци-стъклени обувки на висок ток за дамите, и украсени слончета за мъжете.След това смятам тези снимки да изпратя на всички гости в красив плик като картичка отзад с някакво послание и благодарности.Не мисля, че това като цяло е неудобен момент за гостите.Аз по сватби лично нямам търпение да се чукна с младоженците и да им видя щастливите усмивки отблизо точно в този момент, които са предназначени за мен.  smile Относно това, че и ние искахме пари, като ни питаше някой какво искате за сватбате, ние казвахме че всичко от което се нуждаем, си имаме, така че те да си преценят.По този начин без да се натъртва се подразбира, какво искаме.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: май 28, 2010, 11:26:40 »

VeniNY, по мое мнение нашенци ще реагират малко странно, но те както и чужденците са ваши гости и трябва да има еднакви условия за всички. В крайна сметка, на който не му допада списъка, да ви даде пари на ръка. pardon

Лично аз съм много ЗА списъците с подаръци и от години го прилагам за рождения си ден. В началото реагираха малко странно, защото нямало да има изненада и т.н., но в крайна сметка изненада винаги има и емоцията е приятна за двете страни. Спестява се и стреса от избора на подарък. Тази година нямах време да направя списък и всички ме изненадаха приятно с въпроса "А кога ще ни дадеш списък с желания?" Много от приятелите ми се ориентират за нуждите ми по описаните неща и се вдъхновят от него за такива, които не са в самия списък, но пък също са подходщи за мен.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 28, 2010, 11:59:42 »

от поне 5-6 години по доста сватби има списъци с подаръци, аз мисля, че е супер и не знам да учудиш някой.
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #371 -: май 29, 2010, 14:38:44 »

Мерси момичета  smile значи започжам да им казжам. На всеки потвардил присаствието си ще давам сайтоветена двата магазина  yahoo
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: май 30, 2010, 02:00:56 »

от поне 5-6 години по доста сватби има списъци с подаръци, аз мисля, че е супер и не знам да учудиш някой.
Руми, като каза списъци с подаръци какво имаш предвид. С тези подаръци мн деликатно положение. Затова ми харесва тук, че даваш на гостите ти списък с магазините и подаръците, които желаете и всеки да се вмества където може. Така получаваш това, което искаш. В БГ е по-различно, би ли ми казала за тези списъци?
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #373 -: май 30, 2010, 15:28:01 »

И тук между другото вече има доста магазини, които предлагат тази услуга, а има и такъв сайт, който пък има он-лайн сватбена листа и връзки към всички продукти на всички магазини в България, които имат сайтове, което е още по-удобно, защото не те задължава подаръците ти да са само от един магазин. Но от там нататък вече идва проблема с това, кой как ще го възприеме, по-възрастните роднини и т.н. Въпреки всичко е вариант и стъпка в правилната посока...
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: май 30, 2010, 19:12:13 »

Доколкото имам информация, Метро е един от тези магазини. Ако случайно ти подарят гостите две ютии, има опция закупената от тях да я замениш с друго за същата сума.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines