Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 05:46:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 159924 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: май 31, 2010, 07:41:44 »

досега съм била канена на 3 такива сватби, като първата беше преди 6-7 години, на които младоженците ти казват, че имат сватбен списък в еди кой си магазин и като отдеш на место ти показват, какви подаръци са избрали младоженците, както и цената, много магазини го правят, няма проблем, иди и питай. така е добре , защото много гости искат да подарят подарък и отиват на место в магазина и преценяват какво могат да си позволят и какво не.
мисля, че е много добра идея. в момента ще съм кума и пак има такъв списък, даже в магазина са направили цял щанд , на който са изложили подаръците .
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #376 -: юни 01, 2010, 04:35:20 »

Здравейте момичета,
Това сас списъците и че започват да се ползват и в БГ много ме зарадва.  good Поне няма да се чувствам неудобно като казавам на хората. А и като се замисля гостите ни са все близки хора, така че бих могла да им кажа за подараците без да се притеснявам.  Тук като приключих с регистрирането в единият магазин ми изпринтваха листа сас какво сам си пожелала, и това което ми допадна най - много беше, че ги бяха разпределили. Имаше листа имате толкова и толкова подараци до $100, толкова и толкова от $100 - $150 и т.н. Мисля че  и това е страхотна идея така и гостите се улесняват, защото могат да изпринтват или разгледат онлайн само нещата с цена, в която се вмакват.  good Аз много добре си прекарах............Надявам и се и хората, които решат да ползват двете ми регистрации да не се затруднят.  give_rose
Активен
Hishten_pilec
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: юли 02, 2010, 14:44:03 »

На мен лично идеята за сватбена листа не ми допада особено.  nea Предпочитам подаръците да са парични по няколко причини:

1. За организацията на сватбата и медения месец ще имаме нужда от пари. Спестяванията ни са недостатъчни и мисля да ползвам кредитната си карта. Но разчитам, че с част от парите, които получа като подарък, ще възстановя парите по картата и ще доплатя пътуването за медения месец. Ако подаръците са само предметни това няма как да стане;
2. Ние вече си имаме покъщнина и има много малко неща, които да ни трябват, така че листата няма да стигне за всички;
3. Малкото неща, които все още си нямаме, са и по-скъпи и едва ли биха били по възможностите на повечето гости, ако купуват подарък индивидуално. Но ако се съберат пари от няколко души, те вече биха били достатъчно и за нещо по-скъпо;
4. След сватбата няма да имаме нито стотинка спестявания, а е хубаво човек да има нещо за черни дни. Паричните подаръци дават свободата да решиш не сега, а по-късно в какъв предмет да ги материализираш. Какъв е смисълът да се напълним със сервизи, а утре ако пази Боже се разболея, да няма с какво да си платя прегледи и лекарства.

За приемането на подаръците и аз малко се чудя. От една страна и на мен ми е малко неудобно от този момент.  От друга страна, ако разсъждаваме трезво, момичета, няма от какво да се притесняваме!  give_rose В крайна сметка такава е традицията, да се помогне на младото семейство. Не трябва да се гледа на това като на просия. По тази логика, гостите трябва да се притесняват, когато ние им даваме подаръчетата или когато ние плащаме кувертите.  girl_wink
« Последна редакция: юли 02, 2010, 14:45:36 от Hishten_pilec » Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #378 -: юли 07, 2010, 11:46:04 »

Подаръци под 100 долара няма ли? Това е доста висока, за най- ниска сума за подарък, поне по българския стандарт.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #379 -: юли 11, 2010, 21:21:51 »

Момичета ние сме го измислили така: По принцип с повечето гости сме се разбрали, че подаръците ще са парични  blush ще имаме Кутия за подаръци (за която ми искаха 45лв и аз реших да си я направя сама), кутията ще бъде сложена на малка масичка на която ще има място и за евентуални др. подаръци. След церемонията, когато гостите минат да ни поздравят ще имат възможноста и да оставят подаръците си, по този начин избягвам когато минем за наздравица да ги прибираме ние, което ми е малко като просия (това си е мое виждане разбира се  lol  Подаръчета от нас ще бъдат наредени предварително по масите.
В тази връзка искам да питам някоя от вас правила ли си е такава кутия, ние я опаковахме и и направихме необходимата дупка (заприлича на нещо като опакована урна  Girl_hide) обаче незнам как да я украся и бих била благодарна ако някой ми даде свежа идея  blush
Аз мислех от едната страна да минава лента в цвета на сватбата обаче не знам отгоре как да го направя, върти ми се идея за естествено/и цвете/я ама съм в чуденка  crazy
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юли 12, 2010, 10:24:03 »

pepche , много добре сте го решили. Някои дори до тази маса слагат другата - с подаръците за гостите. Така, когато дават техния, вземат и своя  Wink

Кутиите точно така ги правят - като урни и ги украсаяват според тематиката на сватбата. Ако се разровиш в Google, ще ти излязат снимки на стотици украсени такива за вдъхновение. И да се похвалиш после като е готова blum
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: юли 12, 2010, 11:21:31 »

pepche сега показвам нещо което можеш в буквалния смисъл да приемеш  smile

Можеш да използваш абсолютно всичко което ти е под ръка, стига стилово и цветово да се вързва с темата на сватбата. Можеш да ползваш ширити, дантели, кочета, катарами, цветя-сухи или живи, перлички, мъниста, да лепиш камъчета и картинки, снимки и каквото ти дойде на акъла. Можеш да облечеш кутията с плат и да я подплатиш донапрен отдолу. За овлицоване не знам какво си използвала като материал, но там също има много възможности. Принципно гледай да си пасават повече неща- примерно да бъде като комплект с възглавничката за пръстените или с книгата за гости, или да бъде окрасена с плат като булчинската рокля.....
Ами успех с начинанието и приложи снимка да видим за какво става въпрос. Аз също сама си ги правих, снимка ва галерията ми. good
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юли 12, 2010, 13:56:09 »

pepche, и аз като теб реших да не давам луди пари за кутията и си я измайсторих в домашни условия. Мисля, че има снимки в галерията.
Използвах една кутия от обувки на мъжа ми (че са по-големички  Wink) и половин метър сатен в екрю. С малко текстилно лепило, около метър панделка и няколко текстилни розички (всичко от първия магазин за платове, който ми попадна) се получи прилично творение. Е, едва ли е чудо на чудесата, но аз си го харесвам и се вързва с концепцията на сватбата. Отне ми горе долу час - час и нещо да го измайсторя  good
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #383 -: юли 14, 2010, 13:44:45 »

lionelsa събрах идейки вече, вие имахте ли такава кутия на сватбата или при наздравицата събираше?
anelcka80, roxanne кутийте ви са прекрасни, аз използвах кутия от Български пощи  pardon такава имах под ръка, гледах тези в нета, че са по дълбоки, но мисля че и тази ще свърши работа, ще показвам снимки като стане готова good
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юли 14, 2010, 14:07:14 »

pepche моята кутия струваше 12лв. Снимка имам в галерията. Първоначално и аз мислих да си я правя сама, но като я видях много ми хареса. Имаше и в кръгла форма с плосък капак. Всех си я от http://www.ramtop.com/ В сайта им за съжаление ги няма. Те имат няколко магазина. В магазина им на ул. Симеон (до пазара Дим. Петков) има по-голямо разнообразие от другите и има разни украсени кошници, кутиики за халките и тем подобни.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: юли 15, 2010, 12:42:50 »

lionelsa събрах идейки вече, вие имахте ли такава кутия на сватбата или при наздравицата събираше?

Ние имахме само подписване с кумувете. Но живот и здраве, като организираме сватбеното тържество категорично няма да има обикалянето по масите. По-скоро ще си направя такава кутия и ще си посрещам гостите на врата на заведението с чаша шампанско, питка и мед.
Като гост на немалко сватби, съм си извела извода, че е много притеснително да следиш кога ще е въпросната наздравица и да се опитваш да опазиш подаръка, или дали пликчето още е в джоба на сакото ти. *crazy*А още по-малко искам да прекъсвам веселбата за такъв дълъг период от време.
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юли 15, 2010, 13:09:54 »

pepche, нашата кутия за пликчета си я направихме сами, мисля че пак кутия за обувки ползвахме. Облепихме я с опаката страна на тапет /защото не намерихме сред приятелите ни остатъци от тапети в подходящ цвят/, със същия тапет облепихме шампанското и книгата за пожелания. Понеже тематиката на сватбата беше морска, налепихме мидички и морски звездички - мъжът ми купи силиконов пистолет от някакъв китайски магазин /струва 2 лева, а е много по-удобно от моментно лепило/. Даже специално шампанското и кутията имаха доста дефекти при "обличането" с този тапет и на тези места залепихме морските елементи и мисля, че се получи много добре. Снимки на всички тези дреболийки има в сватбения ми албум.
Активен
BacuTy
Ентусиаст
**
Публикации: 88



« Отговор #387 -: юли 15, 2010, 15:52:07 »

Pepche, и аз обмислям на нашата сватба, като приемаме поздравления да не си събираме подариците.
На една сватба ходих след булката и разнасях разни кутии....тя тъпчеше пликчетата в чантата..
Абе... странна , да не казвам каква друга работа..и аз мисля да обособим кътче... с "касичка" и място за разни други пакетчета и кой , когато иска да си ни остави каквото има на сърце.
Мисля и на гостите ще е по-добре и няма да се чувства някой некомфортно или задължен. smile
Обаче се чудя, те всички ще са ни много близки хора, но все не знам как може да се каже по-деликатен начин ,че предпочитаме финансови пожелания отколкото такива под формата на "материални запаси"   smile .
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: юли 15, 2010, 16:34:52 »

Принципно е хубава идея да се измисли друг начин за събиране на подаръците от обикалянето на масите, но ако просто се остави маса с кутия и не се обяви, има риск гостите до последно да се чудят кога да си дадат подаръка и в крайна сметка пак да го дадат по време на наздравицата. Не на последно място е и рискът от кражби /никога не знаеш дали някой външен недоброжелател няма да се завърти незабелязано/, ако просто подаръците си стоят на една маса по време на цялото тържество /и съответно никой не я държи под око/.

Какъвто и вариант да се избере, задължително някой /водещ, ди джей, сватбен агент/ трябва да го обяви, за да се организира народа. И най-добре наистина да е някой, който е "на работа" там, а не роднина, защото роднините понякога са по-ошашавени от младоженците и не знаят какво да правят /поне при нас беше така/. За мен най-добрият вариант е след ритуала, докато се приемат поздравленията от гостите, да се приемат и подаръците - хем гостите се освобождават от притеснението къде да държат подаръка/плика и букета, хем ако сватбата е в хотел, не се получава едно втурване на гостите, които спят в хотела, към стаите им, за да вземат подаръците... Аз исках този вариант на нашата сватба, но за съжаление нещо май не се доразбрахме с водещите и никой не обяви, че приемаме подаръци и в крайна сметка си остана варианта с обикалянето по масите. След това е хубаво кутията с пликовете и подаръците някой да има задачата да ги прибере /родител, сестра, брат/ на сигурно място /най-добре да не е стаята на младоженците/, пак за да се избегнат евентуални кражби /сигурно звучи като излишна предпазливост това, което казвам, но съм чувала за не малко такива случаи на кражби по време на сватба, а и след като тази година преживяхме 2 обира под друга форма, определено решихме, че малко повече мнителност не е излишна/. Много е неприятно на сватбения ден да мислиш как да се предпазиш от евентуални кражби, но уви, действителността тук е такава и дори и в този ден не трябва да се изхожда с мисълта, че "на мен няма да се случи".
« Последна редакция: юли 15, 2010, 16:42:58 от Maria_I » Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #389 -: юли 16, 2010, 14:06:23 »

bubu_123 кутията ти е много хубава и на много добра цена  Bravo, така като гледам обаче трябва да надигнеш капака за да сложиш каквото ще слагаш или отгоре има пролука  girl_wink
 Maria_I много хубаво си ги измайсторила и кутията и шампанското  Bravo  Offtopic а ти си просто прелестна булка, а и мястото което сте избрали за сватбения ден е страхотно  butterfly
Ние горе долу украсихме кутията, сложила съм снимки в галерията, като искам да отбележа, че малките оранжавки нещица са розички които ще прикрепим тук там  blush Чакам да си кажете мнението, още имам време да променям  blum
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines