Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 23:40:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160378 пъти)
 
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 16, 2007, 16:29:07 »

аз също казвам , да ни дават пари, а не подаръци !!! а колкото до наздравицата и приемането на подаръците съм "за" !!! тъй като така обръщаш внимание на всеки гост , а и не всеки слага картичка на подаръка си и като са една маса как ще знаеш кой подарък от кой е !!!

аз винаги държа да се знае какъв подарък съм направила или купила, за да знам одобрен ли или не , а то вече си е до възпитание , как ще го поднесеш този подарък  !!!!! smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 16, 2007, 16:39:42 »

аз също казвам , да ни дават пари, а не подаръци !!! а колкото до наздравицата и приемането на подаръците съм "за" !!! тъй като така обръщаш внимание на всеки гост , а и не всеки слага картичка на подаръка си и като са една маса как ще знаеш кой подарък от кой е !!!

аз винаги държа да се знае какъв подарък съм направила или купила, за да знам одобрен ли или не , а то вече си е до възпитание , как ще го поднесеш този подарък  !!!!! smile

Ели, абсолютно съм съгласна с теб!!! good Наистина така поне за малко обръщаш внимание на всеки, което е важно!!! CHEERS
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 16, 2007, 16:49:36 »

аз пак и да ми ги подарят подаръците лично,пак няма да запомня кой от кой е бил ако няма картичка smile
а ако ги остават на някоя маса пак ще минем по масите за наздравицата с всеки гост.на мен лично този вариянт повече ми харесва.на последната сватба само като чух дж да казва че е дошал момента за наздравицата с гостите и всички почнаха да вадят подаръците и пликовете blush.аз на моята сватба бих умряла от срам все едно ги каня хората за да ми подаряват подаръци.даже на скоро един познат ме пита от какво имаме нужда за сватбата или искаме пари(беше по skype,даже не очи в очи) и аз супер много се засрамих huhhuh.gif!незнам ако ми връчват пликове в ръцете как ще се чуствам blush
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #63 -: февруари 16, 2007, 17:09:00 »

На мен ми звучи страшно неудобно да обикалям из целия ресторант и да събирам пари, подаръци и какво ли още не. Затова съм за масата с подаръците. Освен това гостите могат да се отърват от големите пакети и кутии още в началото, и няма да се чудят къде да сложат подаръците докато дойде времето да ги подаряват. След това като се отварят подаръците на следващия ден се записва в един списък кой какво е подарил от имената на картичките и се изпращат благодарствените картички.
Аз съм твърдо против да обикалям по масите и се радвам, че тук навиците са различни.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 16, 2007, 17:28:52 »

Ами, ние минахем да си кажем CHEERS с гостите и те ни подадоха подаръци и/или пликове, не ми беше неудобно, просто такава е традицията!!! pardon А после на DVD-то си видяхме всички годти и също кой подарък от кого ни е!!! girl_wink
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #65 -: февруари 16, 2007, 17:38:51 »

Маслинка и Диди, напълно съм съгласна, ужасно неловко е това. Диди, вие и да минете през масите, няма да имате този проблем, защото тук не е такъв обичаят, а и гостите ще очакват да минете лично да ви поздравят, без да ви бутат нищо в ръцете точно в този момент... В момента се чудя далу да не се откажа изцяло от минаването по масите, защото чужденците като видят как ми се дават някакви пликове, ще се изумят, а аз ще се чувствам като просякиня.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #66 -: февруари 16, 2007, 17:44:22 »

Маслинка и Диди, напълно съм съгласна, ужасно неловко е това. Диди, вие и да минете през масите, няма да имате този проблем, защото тук не е такъв обичаят, а и гостите ще очакват да минете лично да ви поздравят, без да ви бутат нищо в ръцете точно в този момент... В момента се чудя далу да не се откажа изцяло от минаването по масите, защото чужденците като видят как ми се дават някакви пликове, ще се изумят, а аз ще се чувствам като просякиня.

Marina, ако и на теб не ти харесва тази история с пликовете, можеш да подготвиш специалната маса с подаръците и една красива кутия за пликовете, а след това по време на сватбата можеш наистина само да минеш около гостите без страх, че ще бутат пликчета. Накрая пак може да има някой неразбрал, но поне няма да са всички.
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #67 -: февруари 16, 2007, 18:43:43 »

Абсолютно.. това е единствения изход!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 13, 2007, 17:19:49 »

Здравейте
смятам че минаването по масите е повече за да уважиш гостите а не за събиране на подаръците.Мисля че минаването по масите е необходимост и ако не искате да ви дават пари предупредете ги всеки да ги остави преди това на някое определено за целта място.Но Наздравето си е супер готино и е уважение.Ех малко е уморително-особено при големите сватби.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 13, 2007, 19:08:04 »

По принцип те младоженците си минават за наздравица. Не за подаръци. Просто тогава е удобно и за тях да се дадът.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 13, 2007, 19:16:23 »

По принцип те младоженците си минават за наздравица. Не за подаръци. Просто тогава е удобно и за тях да се дадът.

Наистина какъв по-подходящ момент за подаръци от минаването за "наздраве"? А подаръкът според мен трябва да се дава лично, а не да се оставя някъде отстрани или на друг!
Когато отивате на рожден например или по друг повод на гости с подарък нали лично давате подаръка, а не го оставяте някъде  shok
Знае се, че на сватба се подаряват подаръци, така че не виждам нищо срамно в това гостите да ти дадат подаръка, когато и ти си ги уважил като минаваш да им кажеш наздраве и да им обърнеш, макар и малко, внимание!  pardon
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #71 -: март 14, 2007, 09:01:39 »

Този въпрос, лично за мен е най-сложния. Защото имам еднакви доводи "за" и "против" минаването по масите за подаръци.  shok От една страна не ми харесва да минаваш и да ти връчват подаръците и всеки да гледа кой ти дава подарък кой плик с пари (кофти е), но от друга наистина ми се струва неуважение към хората ако ги накараш да си оставят подаръка на някоя маса. Все пак, аз лично съм поканила на сватбата хора, които са ми близки и предполагам, че ще се постараят с избора на подарък и е хубаво да го приема лично (точно като на рожден ден).
Освен това не можеш да накараш никой да го сложи задължително на масата. Бях кума на една приятелка и беше отделена маса за подаръци, но нейна колежка от университета (младо момиче) държеше да й даде подаръка лично, когато минава за наздравицата.
Така че вече започвам да не гледам толкова лошо на идеята да се дават подаръците при наздравицата с всеки гост. Може самата булка да направи нещата така че да не изглежда грозно това минаване по масите, например да се съчетае с даването на подаръчетата или самото приемане на подаръците да не е така механично (сещата се какво имам предвид).
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 14, 2007, 16:42:20 »

raly на мен също не ми допада идеята за маса за подаръците.А и не виждам какво значение има какво ти подават.Смятам че е уважение да минеш да поздравиш гостите си и да приемеш техния подарък.Да им кажеш наздраве.Някой булки подаряват подаръчета на гостите.Какъв по голям подарък от това да уважиш всеки като лично му отделиш част от времето си да му кажеш две думи да му кажеш наздраве и да приемеш подаръка който той си е направил труда да ти донесе.А и в пликовете и пакетите подаръците не се вижда нищо така че....Всичко обаче е въпрос на виждане.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 14, 2007, 17:14:27 »

аз подкрепям Raly тъй като наистина , не се знае какво ти подаряват било то в кутия или плик !!! нали все пак са дошли тези хора да те уважат и да ти подарят нещо за новото семейство и аз бих се обидила на тяхно място  ако трябва да си оставя подаръка на някаква маса , а не да го подаря лично на младоженците и да им пожелая куп желания !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    danceg danceg
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 14, 2007, 17:20:24 »

аз подкрепям Raly тъй като наистина , не се знае какво ти подаряват било то в кутия или плик !!! нали все пак са дошли тези хора да те уважат и да ти подарят нещо за новото семейство и аз бих се обидила на тяхно място  ако трябва да си оставя подаръка на някаква маса , а не да го подаря лично на младоженците и да им пожелая куп желания !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    danceg danceg

Съгласна съм!!! good
А и като "минала по този път" мога д юа кажа, че е много вълнуващо, когато всеки ти поднася подаръка или плика с куп пожелания, наздравица и прегръдка или целувка (по бузата)!!! Dance любов заедно CHEERS secret
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines