Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 23:43:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160388 пъти)
 
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #75 -: март 14, 2007, 18:41:56 »

Знам че по американски подаръците се оставят на масата (даже и по рожденни дни и бебешки партита) и после накуп се отварят. На мене обаче винаги ми е терсене, когато получателя не обърне специално внимание на подаръка ми когато го поднасям (както се случва с "масата за подаръци"). Категорична съм на мнението, че гостите в България трябва да се уважат като се приеме подаръка им лично, защото така младожениците могат лично да засвидетелстват благодарността си.
Ние си обиколихме така и само един чичка се намери да извади 100лв без плик и "най-тържествено" да ми ги връчи. Мене, естествено не ме беше срам или нещо такова, аз съм естествен човек и разбирам, че има хора, които са естествени също и не на всички "естеството" им е за показване, но аз лично няма какво да крия.

С две думи -
1. искахме пари за подаръци,
2. получихме ги чрез "обикаляне" по масите,
3. бяха повече от очакваното
4. тънките пликчета бяха ненадписани
5. нямаше голямо значение така или иначе, защото сватбата беше пъти по-скъпа от полученото

Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #76 -: март 14, 2007, 19:02:51 »

Знам че по американски подаръците се оставят на масата (даже и по рожденни дни и бебешки партита) и после накуп се отварят. На мене обаче винаги ми е терсене, когато получателя не обърне специално внимание на подаръка ми когато го поднасям (както се случва с "масата за подаръци"). Категорична съм на мнението, че гостите в България трябва да се уважат като се приеме подаръка им лично, защото така младожениците могат лично да засвидетелстват благодарността си.
Ние си обиколихме така и само един чичка се намери да извади 100лв без плик и "най-тържествено" да ми ги връчи. Мене, естествено не ме беше срам или нещо такова, аз съм естествен човек и разбирам, че има хора, които са естествени също и не на всички "естеството" им е за показване, но аз лично няма какво да крия.

С две думи -
1. искахме пари за подаръци,
2. получихме ги чрез "обикаляне" по масите,
3. бяха повече от очакваното
4. тънките пликчета бяха ненадписани
5. нямаше голямо значение така или иначе, защото сватбата беше пъти по-скъпа от полученото



silverarrow, а как казахте на гостите си, че предпочитате пари? При получаването на подаръците ли подарихте и вашите?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 14, 2007, 23:15:38 »

И при нас всичко беше много спонтанно и дискретно.Нямаше петолевки на челото и т.н.  [:}Всички парички получихме в ненадписани пликове и няколко подаръчета.Някъде по-надолу бях писала ,че най-голямата ми изненада беше подарък- туристически газов котлон,но и аз като silverarrow приех естествено нещата и даже до ден днешен много се забавляваме с този подарък.Госта беше много верен приятел на мъжа ми /били са на мисии с него/ и затова не помислих и за миг че е тъпо да получим такъв подарък.Човека беше по-важен. smile
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #78 -: март 15, 2007, 00:45:18 »

Някъде по-надолу бях писала ,че най-голямата ми изненада беше подарък- туристически газов котлон

Ох, още ми избиват сълзи от смях като се сетя за този туристически котлон  ROFL Този подарък обира точките за най-весел подарък откакто сватбите съществуват!!!

silverarrow, а как казахте на гостите си, че предпочитате пари? При получаването на подаръците ли подарихте и вашите?

Ами имаше някакво стихче, което планерката написа, толкова беше чаровно и сладко, че си спомням на който го пратихме, само се получаваше спонтанна искрена усмивка. Писала съм го някъде из темите, ще видя и ще го пусна пак.

Ние нямахме подаръци за гостите в истинския смисъл на думата - имахме на всяко място в ресторанта по едно мини-гнезденце и керамично яйчице, на което пишеше името на човека, който ще стои там. За шаферките имаше големи торбички с козметика на Ланком и разни шампоани и Спа принадлежности, но разбира се тяхната роля беше много важна.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #79 -: март 15, 2007, 00:50:36 »

текста:

"Скъпи Роднини и Приятели,
Ако сте решили по силата на Добрата Стара Традиция да допринесете за стъкмяване на нашето семейно гнезденце, но се терзаете да не би да ни подарите Шестия Такъв Сервиз, Четвъртия тостер или тенджерка за варене на мляко със свирка... то можете да предприемете улесняваща всички страни стъпка... А именно... да ни подпомогнете да претворим в реалност нашето мечтано сватбено пътешествие..."
Под този текст имаше снимки от местата които ще посетим за медения месец и това послание беше изпратено заедно с поканите на всички гости.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 15, 2007, 10:19:02 »

текста:

"Скъпи Роднини и Приятели,
Ако сте решили по силата на Добрата Стара Традиция да допринесете за стъкмяване на нашето семейно гнезденце, но се терзаете да не би да ни подарите Шестия Такъв Сервиз, Четвъртия тостер или тенджерка за варене на мляко със свирка... то можете да предприемете улесняваща всички страни стъпка... А именно... да ни подпомогнете да претворим в реалност нашето мечтано сватбено пътешествие..."
Под този текст имаше снимки от местата които ще посетим за медения месец и това послание беше изпратено заедно с поканите на всички гости.

Много оригинално!  good
Нас доста от гостите ни питаха какъв подарък искаме или искаме пари и ние срам не срам казвахме, че искаме пари, защото така или иначе сме на квартира, в която има всичко, а и ние си казахме, че искаме да си купим кола със събраните пари  blush
Е, вече си имаме семейна кола  yahoo yahoo yahoo
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 15, 2007, 10:25:53 »

Ох, още ми избиват сълзи от смях като се сетя за този туристически котлон  ROFL Този подарък обира точките за най-весел подарък откакто сватбите съществуват!!!

Незнам дали това е най-веселия подарък на сватба! Когато ние кумувахме, на младоженците им подариха капак и четка за тоалетна чиния  Oh my ... Oh my ... Oh my ... ROFL ROFL ROFL
Паднахме от смях като ги видяхме, защото вечерта след сватбата разглеждахме заедно подаръците и те направо не можаха да повярват! Първо мислехме, че някой се е пошегувал, но наистина в кутията имаше това, което беше снимано отвън!  ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL laugh laugh laugh laugh laugh
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 15, 2007, 10:29:24 »

  shok  shok  shok  shok  shok  shok  shok
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 15, 2007, 11:13:09 »

яко са се избъзикали !!!!!!!!!!!!!!!!  blum blum blum
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 15, 2007, 11:19:04 »

яко са се избъзикали !!!!!!!!!!!!!!!!  blum blum blum

В интереас на истината нещата бяха доста скъпички, не бяха от пластмасовите и бяха много хубави, но за подарък за сватба  crazy crazy crazy
Никога не съм си мислела, че може и такова нещо да се подарява по какъвто и да било повод, още по-малко по такъв  tease
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 15, 2007, 14:01:25 »

яко са се избъзикали !!!!!!!!!!!!!!!!  blum blum blum

В интереас на истината нещата бяха доста скъпички, не бяха от пластмасовите и бяха много хубави, но за подарък за сватба  crazy crazy crazy
Никога не съм си мислела, че може и такова нещо да се подарява по какъвто и да било повод, още по-малко по такъв  tease

Е, не направо падам от стола от смях с този подарък!!! laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh

А аз се оплаквам, че имаме 2 скари!!! ROFL


Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 15, 2007, 15:57:52 »

нас също ни питаха какво искаме,и тъй като не живеем в БГ а и повечето бяха досетливи,ни дадоха парички.сега ще си купуваме къща,е не само с тях де girl_wink.мился че се получи доста добре улеснихме всички.а за подаръците:получих само няколко,но всичките са чудесни и преносими извън БГ,за което гостите ни пак бяха помислили. pardon
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #87 -: март 15, 2007, 16:02:33 »

текста:

"Скъпи Роднини и Приятели,
Ако сте решили по силата на Добрата Стара Традиция да допринесете за стъкмяване на нашето семейно гнезденце, но се терзаете да не би да ни подарите Шестия Такъв Сервиз, Четвъртия тостер или тенджерка за варене на мляко със свирка... то можете да предприемете улесняваща всички страни стъпка... А именно... да ни подпомогнете да претворим в реалност нашето мечтано сватбено пътешествие..."
Под този текст имаше снимки от местата които ще посетим за медения месец и това послание беше изпратено заедно с поканите на всички гости.

И аз мисля че е страшно оригинално, и също си мислех да напиша нещо подобно за нашите гости в БГ.  good
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 15, 2007, 16:03:18 »

нас също ни питаха какво искаме,и тъй като не живеем в БГ а и повечето бяха досетливи,ни дадоха парички.сега ще си купуваме къща,е не само с тях де girl_wink.мился че се получи доста добре улеснихме всички.а за подаръците:получих само няколко,но всичките са чудесни и преносими извън БГ,за което гостите ни пак бяха помислили. pardon
Bravo
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #89 -: март 22, 2007, 15:35:44 »

Ох, още ми избиват сълзи от смях като се сетя за този туристически котлон  ROFL Този подарък обира точките за най-весел подарък откакто сватбите съществуват!!!

Незнам дали това е най-веселия подарък на сватба! Когато ние кумувахме, на младоженците им подариха капак и четка за тоалетна чиния  Oh my ... Oh my ... Oh my ... ROFL ROFL ROFL
Паднахме от смях като ги видяхме, защото вечерта след сватбата разглеждахме заедно подаръците и те направо не можаха да повярват! Първо мислехме, че някой се е пошегувал, но наистина в кутията имаше това, което беше снимано отвън!  ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL laugh laugh laugh laugh laugh
ROFL ROFL ROFL ROFL *ROFL*айде стига бе crazy crazy crazy crazy crazy crazy %)не може да бъде look Oh my ... sarcastic
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines