Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 23:40:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 160381 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 12, 2007, 12:21:36 »

Благодаря. Всъщност съвсем не искам да влизат в разходи заради нас, искам просто да присъстват, но не искам да ги обидя и знам, че най-близките така или иначе няма да ме послушат и ще искат да ни подарят по нещо. Ние правим сватбата, за да присъстват и да се радват, не да им събираме пликчетата с пенсиите, слава на Бога, не е необходимо това. Но май няма лесен начин...

Ами, няма, да! nea Просто при нас традицията е такава от мнооооого време!!! good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 12, 2007, 13:45:24 »

Благодаря. Всъщност съвсем не искам да влизат в разходи заради нас, искам просто да присъстват, но не искам да ги обидя и знам, че най-близките така или иначе няма да ме послушат и ще искат да ни подарят по нещо. Ние правим сватбата, за да присъстват и да се радват, не да им събираме пликчетата с пенсиите, слава на Бога, не е необходимо това. Но май няма лесен начин...

Ами, няма, да! nea Просто при нас традицията е такава от мнооооого време!!! good
Добре де!Не е възможно само при нас да е така!Всеки който ходи на сватба носи подарък.Дали ще са пари или подарък все тая.Понякога може да се подарят предварително,може и на самата сватба но при всички положения подаръци има.Мисля че няма да успееш да убедиш гостите си да няма такива неща.Традициите повеляват така.Единственото което можеш да направиш е да бъдат поднесени по дискретно подаръците.Това е! girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 12, 2007, 13:59:45 »

Благодаря. Всъщност съвсем не искам да влизат в разходи заради нас, искам просто да присъстват, но не искам да ги обидя и знам, че най-близките така или иначе няма да ме послушат и ще искат да ни подарят по нещо. Ние правим сватбата, за да присъстват и да се радват, не да им събираме пликчетата с пенсиите, слава на Бога, не е необходимо това. Но май няма лесен начин...

Ами, няма, да! nea Просто при нас традицията е такава от мнооооого време!!! good
Добре де!Не е възможно само при нас да е така!Всеки който ходи на сватба носи подарък.Дали ще са пари или подарък все тая.Понякога може да се подарят предварително,може и на самата сватба но при всички положения подаръци има.Мисля че няма да успееш да убедиш гостите си да няма такива неща.Традициите повеляват така.Единственото което можеш да направиш е да бъдат поднесени по дискретно подаръците.Това е! girl_wink

Фийби, права си, съгласна съм с теб!!! good И аз/ние все искаме да подарим нещо за спомен, а и от уважение!!! kiss2
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 13, 2007, 18:36:44 »

Ами да така е съгласна съм с теб Фибс. Такава е традицията. Гостите даряват новото семейство с неща които ще са им полезни. Искам да ви кажа, че за някои култури е много срамно и обидно да отидеш на сватба с малук подарък или с нищо. С течение на времето при нас тенденцията е в намаляване на подаръците. Няма нищо срамно в това да получиш подарък на сватбата си и ако не на нея кога ще получиш такъв??? Особенно от близките, просто е обидно да не уважиш младите. Не казвам, че трябва да теглиш заем  за да купиш кола или нещо голямо. Просто нещо нормално. А ако младите предпочитат пари защо не???
Аз лично срещах неразбиране относно списъка с подаръците, който направих просто за улеснение и за да не се повтарят нещата. Обидих се когато ми казаха, че правя сватбата си заради нещата които ще ни подарят. Това е отвратително.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 13, 2007, 22:14:26 »

Аз лично срещах неразбиране относно списъка с подаръците, който направих просто за улеснение и за да не се повтарят нещата. Обидих се когато ми казаха, че правя сватбата си заради нещата които ще ни подарят. Това е отвратително.
Е това е наистина е отвратително!Не стига че им улесняваш избора,ами и недоволни! beating beating P-(А и нормално е да искаш определени подаръци.Иначе като мен ли да си - подарък газов котлон. girl_wink blum
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 14, 2007, 10:47:34 »

Аз лично срещах неразбиране относно списъка с подаръците, който направих просто за улеснение и за да не се повтарят нещата. Обидих се когато ми казаха, че правя сватбата си заради нещата които ще ни подарят. Това е отвратително.
Е това е наистина е отвратително!Не стига че им улесняваш избора,ами и недоволни! beating beating P-(А и нормално е да искаш определени подаръци.Иначе като мен ли да си - подарък газов котлон. girl_wink blum

Или като мен - с две скари? girl_impossible
« Последна редакция: февруари 16, 2007, 11:54:04 от Bulechka_TS » Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #51 -: февруари 14, 2007, 15:42:46 »

Ами да така е съгласна съм с теб Фибс. Такава е традицията. Гостите даряват новото семейство с неща които ще са им полезни. Искам да ви кажа, че за някои култури е много срамно и обидно да отидеш на сватба с малук подарък или с нищо. С течение на времето при нас тенденцията е в намаляване на подаръците. Няма нищо срамно в това да получиш подарък на сватбата си и ако не на нея кога ще получиш такъв??? Особенно от близките, просто е обидно да не уважиш младите. Не казвам, че трябва да теглиш заем  за да купиш кола или нещо голямо. Просто нещо нормално. А ако младите предпочитат пари защо не???
Аз лично срещах неразбиране относно списъка с подаръците, който направих просто за улеснение и за да не се повтарят нещата. Обидих се когато ми казаха, че правя сватбата си заради нещата които ще ни подарят. Това е отвратително.
Не се притеснявай Юлия,винаги ще има хора които ще реагират по подобен начин.Ище ти кажа дори една от причините....Ние например не искахме подаръци а поне 3 семейства искаха да ни подарят разни неща(микровълнова фурна,тостери и тем подобни)за които бяхме сигурни че им се дублират като подаръци от техните сватби.Казахме че не искаме подаръци а пари..в крайна сметка ни уважиха желанието.Повечето се радваха дори защото според тях така ги улесняваме.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 14, 2007, 16:52:17 »

Да се включа и аз! blum
Ние обикаляхме по масите и след нас вървеше сестрата на милото с табличка за пликчетата с пари.А като имаше подаръци ги подавахме на някой да ги сложи на една маса. Но общо взето и ние имахме малко подаръци, защото на всички, които ни питаха какъв подарък искаме да ни купят за сватбата казахме, че предпочитаме пари и че нямаме нужда от нещо определено, а и като не ти казват до колко пари не можеш да прецениш какъв подарък да кажеш, че искаш! Някои си бяха преценили сами, че е по-добре да се дадат пари и после ние да решим какво да си купим с тях.
В нашия случай - от няколко дни вече си имаме кола и аз съм "собственичката"  Yes danceg yahoo Blush
Според мен няма нищо срамно да вземаш подаръците, които ти дават - все пак на сватба така се прави, а и мисля, че е по-добре да ги получиш лично, а не да ги оставят някъде. Наистина това с показноста е малко гадно, но ..........традиции! Едната ми баба ни подари одеяло опаковано като огромен бонбон   sarcastic sarcastic sarcastic и много се ядосва, че на камерата не се виждало, а тя толкова се старала да го опакова оригинално! Такива са си бабите   ROFL
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #53 -: февруари 14, 2007, 17:16:52 »

аз съм много съглана с fiibi, че списъкът с подаръците е не само улеснение, но и ти дава възможност да подбереш нещата в новия си дом. Още повече че като гледам има много двойки които са създали собствен дом преди сватбата и на тях неща от рода на чинии и тенджери не са им нужни. А да не споменаваме, че се получават дупликации на подаръците и в един момент се озоваваш в една малка кухня, а с 3 микровълнови, 2  тостера, 3 еднакви сервиза, и т.н. От снимките които гледам, забелязвам, че много от западните традиции са навлезли в българската сватба. Така че май в време да се започне още един полезен обичай- списък с подаръци.
Аз вече бях писала някъде че мен много ме притеснява как да кажем на гостите си от БГ, че не искаме никакви предметни подаръци, защото само това ми липсва- да помъкна чаши, чинии, и одеяла от БГ по самолетите (още повече че от сватбата в САЩ ще си имаме всичко необходимо за новия дом). Но като ви слушам, момичета, с какво недоволство се приемат каквито и да било намеци за подаръци, още по неудобно ми става да кажа на някой че не ми трябва подаръка му (което обаче си е истина), а предпочитам пари. А и на мен ми се струва, че някои хора питат само от неудобвство: "О, какъв подарък искате за сватбата?", а накрая пак могат да ви донесат поредното одеяло, или чинии.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #54 -: февруари 14, 2007, 17:19:29 »

А и на мен ми се струва, че някои хора питат само от неудобвство: "О, какъв подарък искате за сватбата?", а накрая пак могат да ви донесат поредното одеяло, или чинии.

ооо наистина didibaby права си,има и такива хора sad
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 14, 2007, 17:34:17 »

Да ви кажа и на мен ми е малко неловко да казвам пари,но пък аз искам в дома ми точно определени марки от съответните уреди и защо да трупам излишните.Ще казвам,че искаме пари,а после живот и здраве ще си вземем каквото искаме. girl_in_love
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #56 -: февруари 15, 2007, 11:42:13 »

Да ви кажа и на мен ми е малко неловко да казвам пари,но пък аз искам в дома ми точно определени марки от съответните уреди и защо да трупам излишните.Ще казвам,че искаме пари,а после живот и здраве ще си вземем каквото искаме. girl_in_love
Това е идеалния вариант,и ние така направихме,хем гостите доволни че не се моткат по магазините, хем младоженците защото ще си избират всичко по техен вкус. good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 15, 2007, 22:28:14 »

Да ви кажа и на мен ми е малко неловко да казвам пари,но пък аз искам в дома ми точно определени марки от съответните уреди и защо да трупам излишните.Ще казвам,че искаме пари,а после живот и здраве ще си вземем каквото искаме. girl_in_love
А днес ми споделиха едни младоженци,че връщали подаръците от сватбата си в магазина и си доплащат примерно и си купуват нещо друго.Как иначе като при 50 човка сватба получили 3 прахосмукачки.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #58 -: февруари 15, 2007, 23:12:19 »

Да ви кажа и на мен ми е малко неловко да казвам пари,но пък аз искам в дома ми точно определени марки от съответните уреди и защо да трупам излишните.Ще казвам,че искаме пари,а после живот и здраве ще си вземем каквото искаме. girl_in_love
А днес ми споделиха едни младоженци,че връщали подаръците от сватбата си в магазина и си доплащат примерно и си купуват нещо друго.Как иначе като при 50 човка сватба получили 3 прахосмукачки.

То наистина се получава в крайна сметка... girl_impossible
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 16, 2007, 11:59:07 »

Да ви кажа и на мен ми е малко неловко да казвам пари,но пък аз искам в дома ми точно определени марки от съответните уреди и защо да трупам излишните.Ще казвам,че искаме пари,а после живот и здраве ще си вземем каквото искаме. girl_in_love
А днес ми споделиха едни младоженци,че връщали подаръците от сватбата си в магазина и си доплащат примерно и си купуват нещо друго.Как иначе като при 50 човка сватба получили 3 прахосмукачки.

Ами и това е вариант, само да знаеш от къде са ги купили... Girl_sing
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines