Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:51:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 152152 пъти)
 
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 16, 2011, 10:15:41 »

Подкрепям идеята за коктейла. За нашите стандарти е странно, да не говорим, че повечето възрастни го приемат с доста смесени чувства. Участвала съм като кума в такова обикаляне по масите за подаръци....окапаха ми краката blum. А и не ми беше приятно подмятанията към мен и мъжа - ''Айде сега и вие да ги последвате, така си му е реда...дрън-дрън..'', ''Ама вие не сте ли женени?''...Целият ресторант ни гледаше сеира (то не че не беше така през цялото време де!), а беше им към края на събитието и вече бяхме на изключително и само ''резервни батерии''. Знам и за така наречения ''bridal shower'', който е събиране на приятелки и роднини при булката преди сватбата, за да си поднесат подаръците. Но кой както го усеща и за каквото има съгласие!
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 16, 2011, 20:34:40 »

Според мен обикалянето на масите е шанс за младоженците да обърнат по малко внимание на гостите. Все пак по-възрастните може и да не станат да танцуват, а всеки гост иска малко време с младоженците, нали все пак са дошли да споделят радостта ви  pardon
Активен
Ellito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 16, 2011, 21:14:55 »

И аз така мисля  smile Ние минахме по масите не, за да "събираме подараци", а за да поздравиме лично всеки от нашите гости. Според мен така е редно да покажеме благодарноста ни от това , че са уважили поканата ни. Всички се радваха, че обърнахме внимание и си поговорихме с всеки.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 17, 2011, 00:41:10 »

И аз подкрепям момичетата, че това е начин да уважиш всеки.  :)Освен това така ще можем да се снимаме с всеки. Също така смятам, че когато се сервира основното ястие е добре да се пусне малко по-спокойна музика и тогава да се мине.
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 24, 2011, 15:42:07 »

Младоженците отиват при гостите за  drinks

а подаръците се дават скрито с картичка от кого са  Blush

и всички са доволни  Love girl


искрено ме разсмя с поста си,  laugh funnytooth по много забавен начин го каза, и аз не харесвам това със събирането накрая... а как точно да бъдат дадени подаръците с крито, защото обмислям този вариант.. от срам...  Yes smile
Активен
eviaz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


отче наш които си на небесата.........


« Отговор #425 -: януари 24, 2011, 16:42:19 »

ние ще минем по масите защото варянта за питие и добре дошли в началото преди влизане отпада понеже не всички гости ще доидат на часа и ще се получи една обърквация иначе  милото го е срам да обикаля като цветарка ама ще го преживее пък и на мен ми харесва повече така smile
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: януари 24, 2011, 17:35:51 »

При нас се получи точно така manuela_dobromir. Ние не живеем в Бг, живеем от години заедно- имаме си всичко , бяхме предопредили гостите , че ще се радваме повече на парични подаръци, отколкото на предметни. Всичко беше скрито в пликчета с картичка.  badgirl И така беше наистина по-дискретно... tease insane
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: януари 24, 2011, 19:46:13 »

И аз искам да се получи както при anelcka80. Ще предупредим всеки, че ако ще ни подаряват нещо държим та да бъде в пликче, пък картичката не е задължителна.  blum Просто не искам 17 тостера, 13 сервиза за кафе и знаете още какво там се подарява. Нямаме нужда от нищо, особено от такива "неща". Трябва да ни разберат. Само се чудя да направим ли както един приятел ни посъветва. Така било на някаква сватба. Под подаръчетата пред всеки гост сложили по един плик, в случай че госта е забравил да си вземе. Изглежда ми добра идея, обаче леееееко ми идва като че ли в повече. Дали няма да е нахално, как мислите? Или да разчитам, че са ни разбрали и са си взели?  scratch one-s head
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #428 -: януари 24, 2011, 19:51:45 »

И ние имаме всичко за домакинството, така че....Ще намекнем за пликчета на родата, защото сме поканили само най-близките и те 100% ще ни питат какво искаме...А кумовете обикалят ли с младоженците?
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #429 -: януари 24, 2011, 20:57:19 »

Ние планираме да имаме коктейл, на който да получим поздравления и подаръци. Тогава ще бъдат и "официалните снимки" с гостите.  По-късно в ресторанта отново ще минем да кажем наздраве на гостите.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: януари 25, 2011, 13:58:50 »

anelcka80, права си. Все пак за всеки случай ще оставя примерно на масата с алкохола, който все още не е нареден по масите, една купчинка с пликове на видно място за всеки случай. smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #431 -: януари 25, 2011, 14:19:20 »

А кумовете обикалят ли с младоженците?


Кумувете аз никога не съм виждала да обикалят с младоженците. Когато бях шаферка, обикаляхме с шафера заедно с младоженците и аз носех подаръчетата За всеки гост, а той събираше подаръците От гостите.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: януари 25, 2011, 19:09:33 »

аз пък само на 1 сватба видях, че кумовете не обикалят с младоженците.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: януари 25, 2011, 19:42:26 »

Ами и аз не съм виждала сватба на която да не обикалят кумовете с младоженците... Но вие си решвате - в днешно време така или иначе всеки прави както му хареса... pardon
Monikamaria  good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 28, 2011, 12:55:09 »

Аз съм била свидетел и на двете - младоженците с шаферите и младоженците с кумувете, но тогава кумувете изпълняват ролята на шафери. Така, че вие трябва да си прецените.  pardon

Mariaid , така или иначе, трябва да минете и да поздравите всичките си гости. Сама реши, дали тогава да събирате подаръците или да го направите преди това. На мен най-много ми хареса сватба, при която младоженците и родителите им посрещаха гостите на входа на ресторанта, захранваха ги с питка с мед и чаша шампанско, а всеки гост им даваше подаръците си, които слагаха на масата зад тях. Интелигентен начин, без да се прекъсва веселбата и да се създава суматоха.

А иначе идеята да има сложени пликове, е много добра. Масово хората са неподготвени и дават парите на ръка, което лично за мен е неразбираемо. crazy
Аз бих дала номера на сметката си и да ми преведат парите предварително. Така ще е най-добре за всички страни - няма да се притесяваш имаш ли плик за парите, ами кутията...кой ще я носи, кой ще я пази после....., ако по-късно минават младоженците да се притесняваш още ли е пликчето в джоба на сакото/чантата.... Но това уви е приложимо само за сватби с основно млади гости. Поне моето обкръжение масово изпозлват on line банкиране. Така остасва и насладата от това да минете да се чукнете за здраве с всички и да си побърбрите без по петите ви да търчат шафери и роднини.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines