Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 18, 2024, 15:17:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 159792 пъти)
 
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #405 -: август 22, 2010, 09:55:48 »

Мисля, че най-лесно се избягва случая с "неразбралите" е когато някой просто обяви (било то водещ или DJ) за какво е масата и какво да правят гостите. И след това няколко "поставени лица" (шафери, братя, сестри и т.н.) да ги поведат... Освен това можете да помолите някои от тези хора да минава и да приканва гостите. Забелязала съм, че "комбинирания подход" дава най-добри резултати, защото все има разни лутащи се хора.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: август 30, 2010, 15:28:25 »

При нас имаше маса за подаръци и кутия за "финансови пожелания" непосредствено до входа на ресторанта, а също така имахме координатор. При влизането на гостите в ресторанта той ги насочваше към местата им и същевременно ги подканваше любезно да оставят подаръците на определеното място. След това минахме да си кажем "Наздраве!" с всеки от гостите и ние им поднасяхме символичните подаръчета. Имаше само 3 гости, които ни дадоха пликовете при минаването по масите. Хората се извиниха и казаха, че се е получило така, защото са закъснели мъничко за ресторанта, а когато са пристигнали, кутията вече е била прибрана (за да не се налага някой да я надзирава постоянно, а и за да не се получи тъпа ситуация, когато DJ обяви, че ще минаваме по масите, и хората да тръгнат да си търсят пликовете, за да ни ги поднесат лично  Wink). Според мен този вариант на събиране подаръци е много подходящ, защото се обръща персонално внимание на всеки от гостите, като същевременно младоженците не се чувстват неудобно  smile
« Последна редакция: август 30, 2010, 15:30:15 от divanetata » Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #407 -: август 31, 2010, 07:36:27 »

При нас имаше маса за подаръци и кутия за "финансови пожелания" непосредствено до входа на ресторанта, а също така имахме координатор. При влизането на гостите в ресторанта той ги насочваше към местата им и същевременно ги подканваше любезно да оставят подаръците на определеното място. След това минахме да си кажем "Наздраве!" с всеки от гостите и ние им поднасяхме символичните подаръчета. Имаше само 3 гости, които ни дадоха пликовете при минаването по масите. Хората се извиниха и казаха, че се е получило така, защото са закъснели мъничко за ресторанта, а когато са пристигнали, кутията вече е била прибрана (за да не се налага някой да я надзирава постоянно, а и за да не се получи тъпа ситуация, когато DJ обяви, че ще минаваме по масите, и хората да тръгнат да си търсят пликовете, за да ни ги поднесат лично  Wink). Според мен този вариант на събиране подаръци е много подходящ, защото се обръща персонално внимание на всеки от гостите, като същевременно младоженците не се чувстват неудобно  smile

Това с "финансовите пожелания" е много забавно! smile
Активен
Hishten_pilec
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: август 31, 2010, 15:51:12 »

Ние също ще имаме кутия за "финансови пожелания", но не сме планирали да я оставяме на отделна маса. Сигурна съм, че гостите ще предпочетат лично да си ни дадат подаръците. Иначе е малко неучтиво от наша страна - все едно сме сложили касичката и събираме подаяния.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: август 31, 2010, 16:18:20 »

Иначе е малко неучтиво от наша страна - все едно сме сложили касичката и събираме подаяния.
Въпрос на гледна точка кое е като събиране на подаяния  Wink
Активен
ivan_petkov2
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #410 -: септември 03, 2010, 15:16:40 »

Това си е прието отдавна така и според мен няма нищо притеснително да ти подарят "нещо" На рожден ден нали се подарява защо на сватба да не се подарява?
Активен
Hishten_pilec
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: септември 03, 2010, 15:37:47 »

Това си е прието отдавна така и според мен няма нищо притеснително да ти подарят "нещо" На рожден ден нали се подарява защо на сватба да не се подарява?

 goodpost
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #412 -: септември 05, 2010, 17:30:32 »

Ние планираме да имаме welcome drink преди самото тържество и тогава да си кажем "наздраве" с гостите, а те да ни дадат подаръците smile На последната сватба, на която бяхме младоженците го бяха организирали така и много ми допадна като идея. В последствие пак минаваха за наздраве с гостите, но някак си нямаше спиране на танците, за да седнат всички и да чакат да дойде техния ред  good
Активен
radka_cherneva
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #413 -: януари 15, 2011, 10:14:58 »

 Сватбаааа моля всеки който има оригинално предложение как мога да дам пари на младоженци по атрактивен начин да ми пише... Благодаря на всички които ще си дадат оригиналното предложение....!
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #414 -: януари 15, 2011, 10:52:58 »

В момента по магазините за украси правят много красиви пликове, в които можеш да сложиш паричките! Имаш предвид оригинална опаковка за парите или поднасяне? Защото ако питаш за поднасяне, за мен лично по-добре да не става супер тържествено и със съсредоточаване на вниманието на всички гости  Wink
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 15, 2011, 11:34:01 »

Ето няколко идеи






имаше и малки книжки с пожелания за младоженците, на които отзад има сложен отдел за парички и всичко опаковано в твърда корица с пандела... не мога да ги намеря обаче...
и една малка закачка, където и да се пуснат парите падат все при отделението съпруга... sarcastic


Ето и малко кутии за писма-подаръци за бъдещите младоженци






« Последна редакция: януари 15, 2011, 11:38:48 от anelcka80 » Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 15, 2011, 23:14:24 »

Ние също ще имаме кутия за "финансови пожелания", но не сме планирали да я оставяме на отделна маса. Сигурна съм, че гостите ще предпочетат лично да си ни дадат подаръците. Иначе е малко неучтиво от наша страна - все едно сме сложили касичката и събираме подаяния.

Аз бях решила също да имаме такава кутия на отделна маса, но започвам да се колебая дали е удачно или не nea Обаче както и да гледам момента с подаръците, май няма особено учтив вариант...
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 15, 2011, 23:32:13 »

Момичета, за нас самата мисъл за събиране на подаръците ни създаваше горчив вкус в устата. Не ни беше много приятно това обикаляне по масите. Но трябва да сметнете твърдо с това, че повечето хора искат да поднесат подаръците си лично. Кутии по масата, без надзор не ви съветвам да оставяте, все някой може да се изкуши... Ние обикаляхме, не беше кой знае колко зле, казвахме си наздраве и питах всеки един от гостите дали всичко е наред, как си прекарват и т.н. Отзад вървеше едно от гостенчетата (само поиска да изпълни тази отговорна задача  smile lol ) с кутията. След като обиколихме, заключихме кутията във сейф.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 16, 2011, 00:06:11 »

Хм, мисля да постъпим като теб, струва ми се най-разумно, а и отчитам факта, че ще има и предметни подаръци със сигурност, както и хора, които няма да са разбрали къде се оставят пликовете с финансови пожелания и така... Благодаря ти, че сподели опита си@}->--
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #419 -: януари 16, 2011, 09:29:51 »

Преди няколко месеца бях писала, че ще имаме уелкъм дринк, на който ще получим подаръците, но се оказа, че милото съвсем не е съгласен на този вариант pardon Каза ми, че това било цитирам "все едно им казваш дайте тука каквото сте приготвили и си сядайте по местата". Аз не мисля, че е точно така, но и ди-джеят го подкрепи (не поради това съображение), но каза, че докато минем покрай масите тъкмо гостите щели си починат малко, да им сервират основното ядене и т.н. Та с две думи останахме на варианта с обикалянето на масите smile Моята колежка като чу, че ще правим това само дето не ми се нахвърли, как можело, щяла съм да обикалям като мечка, това да не било сватба от преди 20 години и ред други подобни. Те се ожениха преди половин година и имаха такъв коктейл, та ми каза да убедя половинката и ние да сме направели така. Аз обаче реших, че в обикалянето няма нещо кой знае колко страшно и няма да го убеждавам за нищо Wink
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines