Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:28:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 159909 пъти)
 
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: април 06, 2010, 09:42:32 »

Нашите тейбъл картички съчетават 2 функции - тейбълка и подарък за гостите, съответно няма как да им поднесем подаръка минавайки sad Мисля след първите танци, да минем да поздравим гостите - те таман да хапнат, да се чукнем със всеки и да ни дадът подаръка по-рано, защото аз бях на една сватба, където след тортата минаха и на нас с милото ни беше притеснено цялата сватба, защото плика беше в джоба на съкото и не познавахме почти никой там и се редувахме кой ще пази плика и кой ще танцува и от тази гледна точка, ми се иска да минем по-рано, въпреки че това си остава един доста неудобен момент, но по-добре така от колкото 2-3 микровълнови  Wink
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 06, 2010, 18:09:39 »

Damira, радвам се, че и на теб ти допада нашата идея  Bravo Първоначално бях с останала с впечатление, че съм единствената луда, която ще постъпи така, но много се радвам, че намирам съмишленици  girl_wink
Активен
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: април 13, 2010, 08:48:03 »

Това със събирането на подаръците наистина е малко кофти, но...Аз бях свидетел на сватбата на едната ми братовчедка, как най-добрата и приятелка от детските години "духна" със всички пари, които бяха събрали....И след като си видял такова нещо - нямаш много доверие, но все пак трябва да се измисли някакъв вариант. Oh my ...
Най-добре ми звучи това, което някои от вас ще правят - събирането преди сядането в ресторанта smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: април 13, 2010, 09:06:37 »

Аз бях свидетел на сватбата на едната ми братовчедка, как най-добрата и приятелка от детските години "духна" със всички пари, които бяха събрали....

Направо настръхнах  girl_impossible Ето за това съм на мнение, че младоженците сами трябва да си приемат подаръците още в началото и да ги приберат, така че и те и гостите да празнуват спокойно после.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: април 13, 2010, 09:16:51 »

Момичета, знаете ли - аз много го мисля това събиране и напълно съм ЗА събирането на подаръците под тип welcome drink, обаче... гостите не са свикнали на подобен род подаряване и все ще има някой недоразбрал, който ще си запази подаръка за "наздравицата" и ще си го къта до този момент.
И това мен ме спира и ме кара много да се колебая как точно да постъпим, понеже мисля, че така ще се случи, че да не може да се избегне минаването по масите.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 13, 2010, 09:40:50 »

lunno momiche, аз често се замислям за програма на тържеството или да е написано в поканите - от колко часа, къде, какво и как ще протече. Другият вариант е шаферите да уведомяват гостите и да ги насочват, но пак може да има недоразбрали  pardon

Така с програма всеки ще може да си направи сметка къде да присъства и как да се нагоди към обстановката.

Много ми харесва как по филмите пращат подаръците в дома на младоженците и после само се веселят хората.  Yes
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #351 -: април 13, 2010, 09:42:37 »

lunno momiche, и мен леко ме притеснява същото. Когато говорихме с нашия DJ, той изрази съмнение, че е възможен подобен вариант. По негови наблюдения наистина по-голяма част от хората ще оставят даването на подаръците точно за към края на сватбата. Затова ние със сигурност ще предупредим роднините си за намеренията си. За приятелите сме решили по възможно най-фин и деликатен начин да им обясним каква ще е програмата за сватбата. Е, че ще има някой разсеян и забравил, не се и съмнявам  Wink Но понеже сватбата ще е сравнително неголяма, се надявам да не са повече от 5-6 човека  smile

П.П. lionelsa ме изпревари   give_rose с нейното предложение. Но при нас в общи линии ще има нещо подобно  smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 13, 2010, 09:44:31 »

Много зависи и от възрастта на гостите. Ако има повече възрастни, нормално е да са обременени по този повод. Ако преобладавт младите, няма да има проблем според мен pardon
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #353 -: април 13, 2010, 09:46:42 »

Права си за по-възрастните гости, lionelsa. Затова сме "вменили" задачки на нашите майки да обяснят на роднините как ще стоят нещата с подаръците  Wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: април 13, 2010, 09:53:16 »

По мой наблюдения възрастните много се впечатяват от нововъденията по сватбите. Само трябва добре да им се обясни преди това какво ще се прави.
Нашата чистачка така ентусиазирано разказваше как на сватбата на внучка й всичко било в тон от роклята до украсата и как посрещали гостите в ресторанта, и каква програма имало girl_in_love
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: април 13, 2010, 11:17:19 »

Момичета, знаете ли - аз много го мисля това събиране и напълно съм ЗА събирането на подаръците под тип welcome drink, обаче... гостите не са свикнали на подобен род подаряване и все ще има някой недоразбрал, който ще си запази подаръка за "наздравицата" и ще си го къта до този момент.
И това мен ме спира и ме кара много да се колебая как точно да постъпим, понеже мисля, че така ще се случи, че да не може да се избегне минаването по масите.
няма как да има някой недоразбрал, защото гостите реално се подрждат и чакат на опашка да поздравят младоженците и всеки вижда че се дават подаръци, моята сватба беше така, и на още 2 съм била с подобно примане на подаръците и никой не се беше объркал, то няма и как да стане и аз преди това се притеснявах, но видях, че е безсмислено.
още повече ние в поканите бяхме написали, че граждански яритуал ще е еди къде си , и после младоженците ще приемат поздрав;лнеия в градината на ресторанат.
наистина няма да има проблем
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: април 13, 2010, 11:24:10 »

roumyana, това звучи супер, много се надявам и при нас това да помогне и да няма недоразбрали. Ние също смятаме да приемаме поздравления (и подаръци Wink ) на нещо като welcome drink, веднага след изнесения ритуал в градината на ресторанта.
Майка ми не е много съгласна, но аз ѝ казах, че ние след това пак ще минем да си се видим с гостите и да им кажем наздраве, та... Ще инструктираме родителите да дадат пример на останалите.  tease
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: април 13, 2010, 12:37:49 »

асето, смело напред при нас се получи невероятно и при вас ще е така сигурна съм, даже тя самата служителка предварително пита и каза по микрофона, че младоженците сега ще приемат поздравления, имаше и шампанско и музика и някак си беше много по-добре, защото хората докато чакат си говорят и пийват шампанско
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 13, 2010, 13:05:06 »

И аз много се замислях за такъв вариант, по принцип много ми харесва, но  преценихме, че гостите ще се пообъркат и затова заложихме на традиционното.
Активен
divaorhidea
Любопитен
*
Публикации: 40



« Отговор #359 -: май 19, 2010, 21:16:09 »

И при нас също подаръци ще се приемат заедно с поздравленията в градината на ресторанта, след изнесения ритуал. Диджея също ще направи лек намек, а най-много се зарадвах на идеята на управителя, която ни даде. На една маса отвън отстрани ще има наредени бели празни пликове, защото със сигурност все някой ще е забравил в суматохата да си купи плик и ще търси. blush И сервитьорите ще дават инфо, ако някой пита. Като съдя по себе си, винаги когато съм била на сватба, ми изхвръква от главата купуването на плик и винаги търся в последния момент, и знам колко е неприятно. nea
А иначе вътре, в ресторанта пак ще минем за наздравица с гостите, но ще избегнем оня гаден момент с "просенето" на подаръци. angry
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines