Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:32:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179530 пъти)
 
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: февруари 24, 2010, 00:17:47 »

Reni_Shishkova, това, което аз знам, е че кума става духовен баща на младите и сама разбираш, че няма как един човек да е едновременно и баща и син, но най-добре попитай в Светия Синод на Българскат аправославна църква. Каквото ти кажат от там това е. Ето ти и контакти:
Българска патриаршия - Свети синод
Адрес: 1000 София, ул. „Оборище” № 4
Централа: 02/987 56 11; факс: 02/989 76 00
e-mail: [email protected]; [email protected]

Късмет с подготовката на сватбата и да пишеш какво си разбрала, за да знаят и другите булки дали може или неможе да сте си взаимно кумове.


П.п. Във форума се пише само на кирилица.
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: февруари 24, 2010, 09:56:59 »

Някой знае ли да ли е позволена роднинска връзка между младоженеца и кума? При нас кума се пада чичо на младоженеца,т.е. първи братовчед на майката на младоженеца. crazy
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: февруари 24, 2010, 09:58:37 »

Аз доколкото знам, няма проблем с роднинските отношения.  good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #393 -: февруари 24, 2010, 10:25:49 »

Момичета, малко помощ. Продължавам да търся църква, която прави изнесени венчавки в София, но се чудя, трябва ли непременно да е в близост до ресторанта, в смисъл дали църквите си имат нещо като "територия" на която само една църква може да прави венчавки. Ресторантът ще е в Студентски град и не мога да измисля нищо. В "Семинарията" знам, че правят такива венчавки, обаче дали има значение мястото. А нямам време да отида тези дни да питам, че и при мен сега е най - натовареният сезон.

Ако някоя от вас си е правила венчавката в ресторанта, нека сподели. Ще се рдвам на всякаква информация.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: февруари 24, 2010, 10:32:47 »

Щом му плащаш на попа за изнесен ритуал, искрено се съмнявам да има претенции къде ще бъде той.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #395 -: февруари 24, 2010, 17:01:59 »

Аз доколкото знам, няма проблем с роднинските отношения.  good
Аз до колкото знам има проблем,тъй като не може да се сродяваш втори път.Назад в темата мисля че някой го беше писал.
Четете темите за да не се повтарят едни и същи въпроси по няколко пъти. blum
« Последна редакция: февруари 25, 2010, 00:01:04 от AIVEN » Активен
tedi_rusenova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 24, 2010, 20:55:36 »

Su_to и ние имаме подобен проблем. Искаме изнесен ритоал , защото на моито мило му става много лоши и пребледнява , като призрак отначалото жената която записва за венчавките каза , че няма проблем и , че за първи път ще правят нещо от този род. А ние искаме да е в двора на църквата , и моито мило като отиде да разбере дали става сигорност и попа му е казал че щял да си помисли , че ще ни каже отговорът му след 2 седмици. Не знам какво ще правим , ако ни откажи SUICIDE SUICIDE SUICIDE cray cray cray cray cray cray cray
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: февруари 25, 2010, 04:21:30 »

tedi_rusenova, не вярвам да има проблем с това, че изнесения ритуал ще е в двора на църквата.  good
« Последна редакция: февруари 25, 2010, 04:23:51 от lunno momiche » Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #398 -: февруари 25, 2010, 09:06:12 »

tedi_rusenova, то пък ще е голямо издребняване, ако ви откажат за двора на църквата. Още повече, щом милото ти не може на затворено. Имате си основателна причина.

Моето си е чист каприз, защото обичам светлината и при положение, че ресторанта има градина, не искам да съм в тъмно и каменно място на този ден. Не знам, много сложно става това с изнесените венчавки. Аз ще се опитам другата седмица да отделя ден - два за разправии покрай този проблем, защото не ни остана никакво време вече. Ако намеря разрешение, ще споделя.

За "Семинарията" мисля, че няма да ти откажат за двора на църквата, защото ние за там бяхме чули, че става и даже точно пред църквата има едно като...ми не знам, не е параклис, а по - скоро арка и е идеално за целта. Бяхме си го заплюли, защото предишният ресторант беше на две крачки.
« Последна редакция: февруари 25, 2010, 09:08:03 от Su_to » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 25, 2010, 11:02:03 »

Някой знае ли да ли е позволена роднинска връзка между младоженеца и кума? При нас кума се пада чичо на младоженеца,т.е. първи братовчед на майката на младоженеца. crazy


Няма проблем в това отношение. И сестра ти с мъжа й може да ти кумуват.
Така направиха мой приятели.
На нас кумуве щяха да ни бъдат 1-ви братовчед на младоженеца с жена му.
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: февруари 26, 2010, 20:08:38 »

Благодаря ви за отговорите,момичета  smile
Надявам се,всичко да е наред,защото не е много лесно да намериш подходящи кумове.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #401 -: февруари 28, 2010, 15:10:59 »

Здравейте момичета ние другата седмица пак ще ходим до църквата вече ,за да запазим дата и се чудех какво трябва да попитам за ритуала:дали ще ни трябва специална чаша,питка,вино,кога трябва да кажем имената на кумовете,кога се плаща-дали веднага или се оставя само част от сумата и за друго не се сещам,ще ви бъда благодарна ако споделите вие какви въпроси сте задали за вашата църква  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: февруари 28, 2010, 19:11:19 »

Катенце, специално при нас, като отидохме в църквата попът сам започна да ни изброява какво, как и кога се прави. Не се наложи ние нищо да питаме. Само попитах колко време трае ритуалът, за да знам как да си разпределим времето и след това.
Точно на твоите въпроси попът сам ще ти отговори, без да питаш според мен. Но това са нещата, които са важни.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #403 -: февруари 28, 2010, 20:19:43 »

velvet права си свещенника ще каже какво да си носим,но все пак исках и вас да попитам да не изпусна нещо важно,благодаря за отговора  good
Активен
fraulia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23


Светът е за двама...


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: март 03, 2010, 15:48:08 »

Момичета, искам да ви попитам дали някоя е сключвала брак в протестантска църква.Кое как става там?Благодаря предварително за отговора give_rose
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines