Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:24:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179952 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: август 14, 2009, 15:49:51 »

Аз също, като си купувах украсата за свещите, ми казаха от магазина, че не просто трябва да са вързани, ами наистина има изискване за дължината на панделата.....Но съм присъствала на сватби, където свещите са от онези, които ги продават в църквитя, само че дебели и не са вързани... sad
Активен
petito88
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #151 -: август 14, 2009, 16:57:19 »

момичета притеснява ме това,че бъдещият ми мъж,вече веднъж е имал църковен брак,записахме си час,но в църквата никои не пита дали преди това сме имали(от първи брак), cray притеснявам се на самият ден да не се получи някакъв фал  sad някой знае ли нещо относно този проблем???? cray
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: август 14, 2009, 18:37:56 »

petito88, виж какво пише тук http://www.pravoslavieto.com/docs/Tainstva/brak/uslovija.htm
и в тази тема е коментиран същия проблем http://forum.svatbata.bg/index.php?topic=43.0%3Bprev_next=prev#lastPost
http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=3230.0 - тук се дискутира темата за разтрогване на първия църковен брак

Успокой се моля те и се наслаждавай на подготовката. Ако ще се успокоиш по-бързо отидете и разговаряйте с отеца. Ще видиш, че всичко ще е наред. good
« Последна редакция: август 14, 2009, 18:40:17 от Рени » Активен
petito88
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #153 -: август 16, 2009, 17:41:12 »

да ще ида да попитам,но не в църквата която ще се венчаем  blush и аз така знаех до 5ти брак мерси много Рени smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: август 16, 2009, 20:26:03 »

Петито, да не забравиш да споделиш опит. Да зная и други булки ако има с такъв проблем.
Активен
petito88
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #155 -: август 17, 2009, 19:14:59 »

Петито, да не забравиш да споделиш опит. Да зная и други булки ако има с такъв проблем.
дадено ведага щом науча smile
Активен
merakliika
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #156 -: август 23, 2009, 17:28:10 »

момиета, въпрос за вас. казаха ми, че целия юни другата година не може църковен брак, защото има петрови пости. че 2010 така се падат постите че от 23ти май до 27 юни вкл. не може църковен брак. някои от вас чул ли е такова нещо. аз знам че някой църкви когато и да искаш ще те оженят срещу някаква сума, но ми се иска да спазя канона какъвто и да е затова ми е интересно какво са ви казали на вас.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: август 24, 2009, 14:54:25 »

Момичета имам следното питане, тъй като аз още не съм кръстена, нещо се позамотахме с бъдещата кръстница, я ми кажете, можем ли да запазим църквата - като капаро и аз незнам точно без да съм кръстена - т.е. кога ни искат свидетелствата, защото до май месец има време за кръщаване, но не искам запазването да е в последния момент за да не правя компромиси.  angry
Активен
lizi_beti
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #158 -: август 24, 2009, 15:04:51 »

Момичета имам следното питане, тъй като аз още не съм кръстена, нещо се позамотахме с бъдещата кръстница, я ми кажете, можем ли да запазим църквата - като капаро и аз незнам точно без да съм кръстена - т.е. кога ни искат свидетелствата, защото до май месец има време за кръщаване, но не искам запазването да е в последния момент за да не правя компромиси.  angry

По принцип когато давате капаро и запазвате църквата не ви искат кръщелните ,а чак на деня на сватбата.Моя кум когато запазвахме църквата също не беше кръстен и се кръсти около 2 месеца по-късно.Затова предполагам ,че няма проблем.Ако искаш може да се обадиш в някоя църква(имам телефона на една )и да попиташ за да се чувстваш спокойна,но според мен няма да имаш проблем.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: август 24, 2009, 16:26:08 »

me4enceto, може да си капарирате църквата спокойно. В деня когато ние капарирахме нашата ме попитаха дали сме кръстени и аз казах, че сме но дори и в деня на сватбата не са ни искали. Това беше преди 2 години, сега нещата да съвсем други. Мой приятели правиха сватба и дори не ги попитаха, а на една колежка мъжа й се кръсти предния ден преди сватбата, така че няма да имате никакви проблеми. А ти имаш достатъчно време до догодина, за да се кръстиш.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: август 26, 2009, 10:48:04 »

Аз искам да споделя, че си запазих църквата преди да съм кръстена, няма проблем, мен даже ме накараха да отида една седмица преди бракаи  да занеса всички кръщелни за да няма после проблем и суета, но забравиха да ми кажат и за Удостоверението за граждански брак, въпреки, че аз изрично им казах и двата пъти като ходих, че ще съм омъжена един месец преди църквата...и накрая попът беше сърдит, но пак ни венча...и чак една седмица след като сключихме брак го занесохме и тогава си взехме и това от цъквата...Така, че и да абравите нещо едва ли ще ви върнат...
Активен
merakliika
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #161 -: август 26, 2009, 11:54:01 »

моля ви, някой да ми каже за петровите пости smile. избираме си дата в момента, но май юни 2010 не е опция, ако искаме църковен брак?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: август 26, 2009, 11:55:52 »

моля ви, някой да ми каже за петровите пости smile. избираме си дата в момента, но май юни 2010 не е опция, ако искаме църковен брак?
Най-добре попитай в църквата, която сте си харесали да се венчаете. Защото се оказа, че има църкви, които венчават дори и по време на пости.  good
Активен
zori_k
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #163 -: август 26, 2009, 14:52:47 »

Здравейте,дата е 05,06,2010 , но
и аз като merakliika незнам дали ще са позволени венчавки ,тъй като тогава са петровите пости. Моля , някой ако има инфо дали се сключват бракове тогава да пище
Активен
Тулумба
Любопитен
*
Публикации: 46


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: август 26, 2009, 16:00:51 »

Здравейте,дата е 05,06,2010 , но
и аз като merakliika незнам дали ще са позволени венчавки ,тъй като тогава са петровите пости. Моля , някой ако има инфо дали се сключват бракове тогава да пище

Зори, не може да ви венчават по време на пост! Няма значение дали е Великденски, Коледен, Петров, Богородичен. Не може!
Учудвам се, че има свещеници, които си позволяват да венчават по това време crazy
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines