Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:12:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 172012 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: август 26, 2009, 16:14:44 »

Може и да не може по канон да ви венчават по време на пости, но прочетете предните две части на темата и ще видите колко църкви го правят. За това си питайте в църквата, която сте си избрали, за да няма после...ама те така ми казаха, пък сега какво стана!  good
Активен
zori_k
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #166 -: август 28, 2009, 10:07:55 »

 Здравейте,
вчера ходих да питам в църквата , в която искаме да ни венчаят. Казаха ни ,че все още не е изготвен календар за 2010, но със сигурност Великден е на 4.04 . Казаха ни ,че през Петрови и Коледни пости може да се сключват църковни бракове, забранено е през Великденски и Богородични.
За по-сигурно ще отидем пак ноември , когато е готов календара.
Активен
merakliika
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #167 -: август 28, 2009, 11:09:31 »

zori_k мерси много че си питала, това е чудесна новина. можеш ли да ми кажеш в коя църква си питала? благодаря.
Активен
zori_k
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #168 -: август 28, 2009, 11:18:23 »

Там беше сватбата на брат ми и много ми хареса ритуала, отношението всичко.Ти на коя църква си се спряла? Питай и ти ако искаш някъде другаде, аз също се питам за всеки случай.
« Последна редакция: август 28, 2009, 13:28:04 от zori_k » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: август 30, 2009, 12:11:55 »

най добре е църковен брак да се прави в неделя а не в събота както е на повечето места все пак събота се почитат умрелите не върви да се правят сватби поне според мен
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: август 31, 2009, 15:19:03 »

най добре е църковен брак да се прави в неделя а не в събота както е на повечето места все пак събота се почитат умрелите не върви да се правят сватби поне според мен

В църквата където беше нашата венчавка попа каза, че ако ще е в събота трябва да е след 18:00 часа, защото по църквному след 18:00 часа се минава в другия ден след вечерната литургия.И така нашия ритуал беше в 18:45.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: август 31, 2009, 15:21:50 »

аа и това е вариант при това много добър Мишка знаеш ли че познавам кума ти Мичо..колко е малък светът
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #172 -: август 31, 2009, 19:29:46 »

най добре е църковен брак да се прави в неделя а не в събота както е на повечето места все пак събота се почитат умрелите не върви да се правят сватби поне според мен
hi hi hi
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: септември 10, 2009, 15:01:17 »

Да допринеса към темичката с малко актуално инфо за венчаващите се в Св. София - в църквата тече ремонт, записвания за догодина ще се правят след 20 декември Wink Аз съм мнооого щастлива, защото преместихме датата си от май за февруари, точно преди Великия пост. Сватба ще има и ще е скоро, мнооого се радвам danceg
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #174 -: септември 21, 2009, 15:40:41 »

Хора относно петровите пости - никога не съм знаел точната им дата, но месец юни винаги е много натоварен от към бракове, поради това че хората бягат от май заради баловете и то с право.През юни има само една събота през която не може да се жените - това е мисля втората седмица, тогава се пада черешова задушница.През коледните пости църквата прави венчавка, има няколко седмици през които може и няколко през които не може.През великденските пости никои не венчава, това е почти 2 месеца.Богородичните пости са винаги от 1 до 15 август, през това време не венчават , но на 15 може и обикновено има много сватби, това е заради празника - света Богородица.Относно съботите - наистина деня за венчавка е неделя, събота е почит за умрелите, но в понеделник всички са на работа, точно поради тази причина по-голямата част от сватбите се организират в събота(вечерни), през последната година много рядки снимам в неделя, не знам защо, може би при мен така се случва.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #175 -: септември 21, 2009, 20:52:38 »

Началото на Петровите пости всяка година е различно,както и Великден е на различна дата. Той зависи от цикъла на луната.Тъй като юлиянският календар се изчислява според луната.За това някой от праздниците както и Петровите пости, всяка година са на различна дата.По отношение на съботните сватби,не разбирам какъв им е проблема ако направят неделна сватба през деня.Предимствата са много и вече сме ги коментирали така че ще ги прескоча за да попитам онези които държат непременно да се оженят по време на някой от постите. Какъве тоя зор?????Толкова ли не може да изчакате?????
Ако толкова държите да се венчаете против каноните на църквата,защо въобще го правите???Отидете в гражданското и си направете шоуто.Защото като гледам малко са тези които отиват в църква заради Божията благословия и за закрила на брака им. Повечето отиват заради "шоуто" наречено венчавка. Разберете че това НЕ Е шоу-програма. Това е ТАЙНСТВО. Ако искате в брака ви всичко да е наред Спазвайте правилата на църквата и не се опитвайте да ги заобикаляте. От алчност някой поп (свещенник) може и да ви венчае но последствията са си за Вас.

http://www.weddingcountdown.com/
« Последна редакция: септември 21, 2009, 21:01:42 от AIVEN » Активен
zori_k
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #176 -: септември 22, 2009, 15:26:19 »

Само искам да направя корекция 2010 Черешовата задушница се пада на 22 май, тъй като Великден е на 4 април , а тя е след  50 дни-  съботата преди Петдесетница 23 май т.е 22 май.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #177 -: септември 24, 2009, 21:05:38 »

А за венчавките в събота - знам,4е са разрешени след 5 часа ...а не след 6.Макар че това за вечерната литургия звучи съвсем правдоподобно...
Активен
noname
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #178 -: септември 25, 2009, 13:57:34 »

За жалост в Бг всичко е разрешено...след известна сума пари, Църквата и тя май спада към това число! nea Отдавна не се спазват правилата и това с постите!
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #179 -: септември 25, 2009, 15:11:33 »

В Пловдив със сигурност в събота е разрешено след 17.00 часа. Преди 2 седмици бях на сватба в 17.30, след като вече бяхме изпразнували в ресторанта.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines