Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 13:36:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 171511 пъти)
 
samannta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #450 -: юни 30, 2010, 09:05:44 »

Лелеееее това не го знаех че не можеш да кумуваш на кумовете си....щото ние искахме да сме си едни на други кумове  girl_impossible
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: юни 30, 2010, 21:01:06 »

Момичета, ние кумувахме на нашите кумове! Ако не кажеш нищо, никой няма и да разбере! Ние така или иначе правим църковем брак зареди родителите ни и не държим много на канони и традиции. Всеки си знае защо го прави, и ако държите да си е по правилата, то тогава трябва да си ги спазвате. Но в днешно време така или иначе всеки си прави каквото си иска. Самият факт, че вече може да се разтрогва и църковен брак до 3тия или 5тия път, говори за коректността и в самата църква по отношение спазването на каноните   pleasantry  pardon
Активен
samannta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #452 -: юли 01, 2010, 18:04:16 »

От кога може да се разтрогва и църковният брак.....аз все блещя как той не може да се разтрогва  blush пак съм изостанала....ох и как ме зарадва че сте си кумували едни на други.  Bravo
Активен
Hishten_pilec
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: юли 02, 2010, 17:08:40 »

Църковен брак, доколкото знам, не се разтрогва. В много редки случаи църквата разрешава развод.

Що се отнася до кумуването на кумове, тук вече наистина зависи защо сключвате църковен брак. Ако го правите заради ритуала и за радост на родителите си, но всъщност не сте вярващи, тогава вероятно никакви правила не биха важали. Защото това няма да е наистина венчавка, а театрална постановка. Но ако сте вярващи и сте решили да се свържете пред Бог, тогава не го правете. Не е важно дали свещеникът ще разреши. Защото Бог не можете да излъжете или надхитрите.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: юли 02, 2010, 22:46:01 »

Ами аъ това от този сайт го чух също. Момичета споделяха преди полувин година ( вижте по-назад в тази тема). И аз се блещех като го прочетох..... shok  smile
Поправка - в друг фотум съм го чела
http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=3230.0
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=263173

« Последна редакция: юли 02, 2010, 23:15:52 от anelcka80 » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: юли 08, 2010, 16:35:28 »

Момичета, общо взето май не трябва да се кумува на своите кумуве. Обаче днес патето се е свързал с метрополит...забравих му името в Русе..той казал, че от това по-благо дело нямало.
Единственото нещо е, че бъдещите ни деца не могат се се женят помежду си. Какво да правим сега не знам???
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: юли 09, 2010, 07:30:13 »

Ами и ние щяхме да си ставаме взаимно кумове на свадбите с нашите кумове , но по стечение на обстоятелствата миналата година когато беше тяхната свадба ние не бяхме и сега поне сме се улеснили ,защото и ние ще правим църковен брак.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: юли 09, 2010, 08:45:56 »

Единственото нещо е, че бъдещите ни деца не могат се се женят помежду си. Какво да правим сега не знам???

Дори и да не си кумувате взаимно децата ви пак немогат да се женят. Аз малко се обърках да ви кажа честно с това взаимно кумуване, тъй като на нас свещеника ни каза, че от момента на венчавката кума е наш духовен баща и ми е много странно как църквата разрешава това младоженците да кумуват на кумовете си. girl_impossible
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: юли 09, 2010, 14:10:16 »

Момичета, общо взето май не трябва да се кумува на своите кумуве. Обаче днес патето се е свързал с метрополит...забравих му името в Русе..той казал, че от това по-благо дело нямало.
Единственото нещо е, че бъдещите ни деца не могат се се женят помежду си. Какво да правим сега не знам???

Много се учудвам, че така ви е казал!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: юли 09, 2010, 16:44:19 »

Много се учудвам, че така ви е казал!
Скоро ще питам и друг поп и ще докладвам
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: юли 13, 2010, 20:52:43 »

Скоро ще питам и друг поп и ще докладвам
Да, питах попа в Благоевград, но и той не дава, как така само в Русе дават не знам, както казва една приятелка попът сигурно е бил пиян. Сега не знам как да го навия, толкова много иска те да са ни кумуве....а аз не.
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: юли 16, 2010, 15:58:25 »

Да, питах попа в Благоевград, но и той не дава, как така само в Русе дават не знам, както казва една приятелка попът сигурно е бил пиян. Сега не знам как да го навия, толкова много иска те да са ни кумуве....а аз не.
Що се учусвате.Мочт поп за църковничт брак не ни иска кръщелните свидетелства.Аз сега се ктъстих и той вика като знаете ,че сте кръстени добре.На мен не ми трябват.И кумата не е кръстена ,но сега ще се кръсти момичето.Нищо ,че не ги иска.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: юли 18, 2010, 17:34:37 »

Новата тема
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines