Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 18:45:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 171598 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юни 05, 2010, 00:21:03 »

Искам да ви попитам свещите за червката колко дебели и дълги трябва да са?? Защото не знам в бг как са и как са им цените?
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юни 05, 2010, 06:23:41 »

Искам да ви попитам свещите за червката колко дебели и дълги трябва да са?? Защото не знам в бг как са и как са им цените?

Свещите, които са продават в Сватбените салони от моите наблюдения, разбира се, започват от дължита 35-40см. до около 55-60 см., а дебелината им е от 2-3 см. диаметър. Цените са различни според това какви са свещите. По-обикновените, ако мога така да ги нарека, които нямат много украса, а са само украсени с брокат могат да се намерят и по 10-12лв. комплекта, други, които са по-богато украсени могат да се намерят и по 20-25лв. комплекта има и свещи по 70лв. комплекта.
Ако си в чужбина и си си харесала свещи там, не мисля че ще е проблем да си ги вземеш. Няма някакви изисквания към самите свещи. Единственото, на което трябва да обърнеш внимание е това като се запалят да не капят, че в противен случай църковния брак ще е приключение. Късмет в подготовката.  give_rose
« Последна редакция: юни 05, 2010, 06:27:07 от Рени » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юни 15, 2010, 19:36:51 »

help Момичета, писах в темата за кумуването, но искам да попитам и тук: 1-ви братовчеди могат ли да кумуват или има ли ситуации, при които е забранено да се кумува???  help
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юни 16, 2010, 09:48:53 »

lunno momiche, няма никакви проблеми за това.
На моя приятелка ѝ кумува сестра ѝ good

Единствено не можеш да кумуваш на твоите кумуве. pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юни 16, 2010, 09:57:30 »

Единствено не можеш да кумуваш на твоите кумуве. pardon
Можеш,доста често 'явление' е  give_rose Всичко можеш стига да попаднеш на разбран поп,а в днешно време всички до един са такива  dodger То не,че някой те пита кой на кого е кумувал и т.н. От всичко изчетено единствените ограничения са за младоженците,за кумовете ясни правила няма-всичко е 'аз едно знам.ти друго си чул'.
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 16, 2010, 11:07:17 »

Можеш,доста често 'явление' е  give_rose Всичко можеш стига да попаднеш на разбран поп,а в днешно време всички до един са такива  dodger То не,че някой те пита кой на кого е кумувал и т.н. От всичко изчетено единствените ограничения са за младоженците,за кумовете ясни правила няма-всичко е 'аз едно знам.ти друго си чул'.
Не знам, аз явно все на "неразбрани" попове попаднах - и в трите църкви, в които попитах, нито един поп не се съгласи да ни кумуват нашите кумци. Май това е единствената ситуация, която не допуска кумуване.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юни 16, 2010, 11:21:44 »

То по канон кумът/кръсникът трябва да е мъж. Дори в самите бланки, които се попълват така е опоменато. Жена се допудска в редки случаи. И той става духовен баща на кръщелника. Следователно ти не можеш да станеш баща на баща си. За това не е разрешено връщане на кумството.

Отделен е въпроса колко се спазват каноните и що за свещенници ни венчаят, бетер търговци.
За тези, които искат църковен брак заради сеира, все ще намерят срещу заплащане поп да го извърши.
Какъв е смисълът от църковен брак, ако няма да спазваме каноните? crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юни 16, 2010, 11:54:56 »

roxanne,във форума има такива семейства,не едно и две-и поне за София не мисля,че е проблем.
lionelsa , 'баща' става кръсника,но кума не винаги е кръсник-следователно ако 'Х' си има кръсник 'У',и кумува на 'А',но 'А' си има 'В' за кръсник(духовен баща),то няма причина 'А' да не кумува после на 'Х'.
Не съм запозната много с църковните дела,но за мен духовен баща/майка е кръсника,а не кума/кумата  pleasantry Кумовете за мен са един вид пример за младото семейство,но не и духовни майка и баща-но може би аз бъркам и моите представи са други.
 Offtopic
Аз лично забраните за кумство не намерих никъде,а ги търся от зимата,ако някой ги има ще е хубаво да ги сподели.
Активен
krissia
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #443 -: юни 19, 2010, 10:23:55 »

Здравейте, предстои ми сватба най вероятно сепрември  и много искаме църковния ритуал да е в Боянската църква, но незнам дали правят такива и колко струва самия ритуал?благодаря предварително.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юни 20, 2010, 17:47:44 »

krissia ето страницата на църквата, най-добре се обади и питай.
http://www.boyanachurch.org/contactbg.htm
Активен
desssye
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #445 -: юни 20, 2010, 22:14:57 »

Zdraveyte! Ako razberete neshto za curkoven brak v Boyanskata curkva, mojete li da pishete vyv foruma?
I na men mi minawat takiwa misli, no o6te ne sum se razrovila, tyj kato svatbata 6te e dogodina ...



Постове на латиница са забранени от правилата на форума
« Последна редакция: юни 21, 2010, 09:42:47 от Teo » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: юни 21, 2010, 00:17:53 »

lunno momiche,

Единствено не можеш да кумуваш на твоите кумуве. pardon
Годеникът ми искаше да кумуване на хората на които ще сме кумове. Това ме улесни, аз не съм сигурна, че е възможно иму казах да пита някой поп, пък ще видим. Но общо взето май си мисля, че не може.
Активен
desssye
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #447 -: юни 21, 2010, 21:12:51 »

Здравейте, някой ако разбере нещо за църковен брак в Боянската църква, може ли да драснете някой ред - и аз се интересувам.
мерси smile
Активен
onedream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #448 -: юни 22, 2010, 10:41:18 »

Ха. Искрено се надявам да няма проблеми с кумуването.. защото при нас са сестра и първи братовчед  sad Пък не искам църковния брак да е пародия... Просто те са ни най-близки smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #449 -: юни 22, 2010, 11:23:30 »

Ха. Искрено се надявам да няма проблеми с кумуването.. защото при нас са сестра и първи братовчед  sad Пък не искам църковния брак да е пародия... Просто те са ни най-близки smile
Уговорете си аудиенция със свещенника и поговорете с него.Разпитайте го за всички правила и канони на църквата по отношение на църковният брак. Опитайте се да ги спазите и тогава ще можете да разчитате на Божията благословия и закрила на бъдещото Ви семейство. Има една книжка "Тайнството на увенчаната любов" от Иван Николов. Потърсете я в църковните книжарници. Там всичко е описано , какво?, как?, защо?. give_rose
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines