Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 22:02:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 173622 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: юни 11, 2009, 15:24:39 »

Ехо здравейте,искам да питам нещо за църквата,говорихме с очето и той ни каза какво трябва да носим там:Вино,чаши,халките smile ,бонбони
И попринцип съм виждала в някои църкви имат си чаша за ритуала,явно в нашата няма,та трябв ада са две винени чаши,нали така? blush
Защото малко се сбърках,един чифт за чупене в ресторанта(шампанени),един чифт ,които остават з анас и сега тези винените  Girl_hide Ох
За църквата ви трябва една чаша-бокал. Продават я в почти всички магазини за чаши. За вас един комплект чаши, които си ви остават спомен и с които ще минете за наздравицата /евентуално/. За ресторанта - зависи, ако ще чупите там си вземете най-обикновени чаши със столче. Ако няма да чупите те ще ви дадат от ресторанта чаши.  good
« Последна редакция: юни 11, 2009, 15:34:33 от plamik » Активен
ilina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39


Be Best Bride


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: юни 11, 2009, 15:31:29 »

1 значи,Много благодаря!
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: юни 18, 2009, 10:46:19 »

Момичета искам да питам тези от вас, които скоро са сключили брак в Света Неделя,какви са тези Малки бонбони които ни искат? На талончето което ни дадоха когато плащахме пише, че трябват малки бонбони, погача и мед, виното, чаша и т.н.  smile Трябват за хвърляне като излизаме от църквата или попа захранва с тях? И от къде се купуват? И ако са за хвърляне трябва ли да са в тюлчета,като късметите за след гражданския ритуал?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: юни 18, 2009, 11:16:05 »

Момичета, аз пък имам питане към тези от вас, които са се венчали в Семинарията - допускат ли сватби в събота през деня?
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: юни 18, 2009, 12:56:11 »

Момичета искам да питам тези от вас, които скоро са сключили брак в Света Неделя,какви са тези Малки бонбони които ни искат? На талончето което ни дадоха когато плащахме пише, че трябват малки бонбони, погача и мед, виното, чаша и т.н.  smile Трябват за хвърляне като излизаме от църквата или попа захранва с тях? И от къде се купуват? И ако са за хвърляне трябва ли да са в тюлчета,като късметите за след гражданския ритуал?
Нашият църковен брак ще е в друг храм, но и на нас ни искат малки бонбонки - за хвърляне,когато излизаме.Казаха,че може и късметите, но аз лично тях ще ги хвърлям след гражданския брак, а относно бонбонките има едни насипни в прозрачна опаковка и мисля от тях да си взема.А иначе попа държи да има шоколадови бонбони с които да ни захранва, а питка само ако ние искаме..,чашата държи също да е неговата - сребърна...и вино.
Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: юни 29, 2009, 15:39:07 »

Много съм доволна, защото вече имаме резервиран час в храмът, в който искахме "Св.св.Кирил и Методий" казаха ни, че не е задължително да носим чаши. Там имали такива.
60 лв струва ритуалът, като отделно се заплаща за снимането с камера и фотоапарат - общо 80 лв.
Това,което също ни казаха, е че може да си занесем украса, и сега се чудя какво можем да спретнем, нещо лесно и ефектно в същото време.

За тези,които сами са си правили украси, могат ли да предложат нещо?
« Последна редакция: юни 29, 2009, 15:41:22 от ani_4ka_p » Активен
Jilda
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #141 -: юли 02, 2009, 21:22:54 »

Не знам, дали е за тук постинга, но по ред причини, нашата сватба се отлага и не знам до колко е полезно, но часът, който бяхме запазили в църквата от днес е свободен. Става върпос за "Света Неделя" за 05 септември, за 15:40ч. Дано да е ползено инфото за някой.  pardon
Активен
valeria_kostova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #142 -: юли 07, 2009, 18:27:31 »

Момичета, аз пък имам питане към тези от вас, които са се венчали в Семинарията - допускат ли сватби в събота през деня?
Когато записвах час за моята сватба в Семинарията за събота от 17.30 имаше вече записани няколко часа за преди това. Първият записан май беше от 12.30. Някой някъде  беше написал, че цената е към 200лв. Не е така. Таксата, заедно с двама хористи и с правото за снимане е някъде към 120 лв.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: юли 09, 2009, 19:33:37 »

Валерия, огромно благодаря за полезното инфо heart Има мнооого време до моята сватба, но дано условията се задържат такива, защото наистина звучи приемливо и като цена, и като възможност за различни часове на венчавката в събота smile
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #144 -: август 10, 2009, 11:59:15 »

Здравейте, момичета smile Много си харесах църквата в Семинарията за венчавката и доколкото прочетох има доста добри отзиви за нея, но имаше няколко негативни мнения за хора, та искам да ви попитам много фалшиво ли пеят - в смисъл преживява ли се или да си харесвам друга църква. Не ми се дават пари за наемане на друг хор, така че ще съм ви благодарна, ако споделите впечатления  give_rose
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: август 10, 2009, 15:54:04 »

Ще кажа някои неща за ритуалния брак...Всяка църква си има свои изисквания, които те са си направили трудът да Ви запишат...онова, което го няма в списъка, не са го "изпуснали" а просто не Ви трябва...едно време ритуалите са се правили в бокал от църквата!!! Когато не ви искат чаша, значи не ви трябва, те имат и някои не искат да приемат друга...
Малки бонбонки, означава, онези с плодовите вкусове, които ги продават на килограм, едни такива малки, смучащи се, всяко увито в целофан, трябват за хвърляне...
Когато от църквата Ви искат малко букетче, това означава здравец, със някакво червено цвете...
Много от църквите не дават да е хвърля защот се цапало, така че попитайте предварително...
И нещо на финала, в случай, че свещеникът ви е сърдит (като нашият) и ви държи 10 мин. пред църквата и никой не излезе да Ви посрещне да ви каже как да влезете и кога, да ви кажа че влизат булката с младоженеца и след тях кумовете... good
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: август 10, 2009, 15:58:57 »

Оше нещо, което забравих да кажа...виното и  питката от ритуала и шоколадови бонбони или сладки с които се черпи пред църквата, заедно с меда се оставят там...ако няма да черпите, се носело бонбони и бутилка вино...така ми казаха и аз така направих...
Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: август 13, 2009, 10:01:24 »

Бих искала да попитам, тези които са правили църковен брак свещите заедно ли са украсени? Или на отделни панделки. Защото мисля вече да ги украсява, но се чудя, дали трябва да са свързани?
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: август 13, 2009, 10:05:32 »

Да мила, задължително трябва панделката да е една, свързани са. Даже в указанията, които получихме от църквара пишеше панделка 2 метра, и милото като тръгна да я мери с ролетка sarcastic
П.с. само да ви кача, че нашите ги бяхме оставили в колата след църквата и от 40 градус. жега са се оплели една в друга, не знам как да ги изправя cray
« Последна редакция: август 13, 2009, 10:08:47 от petrova83 » Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: август 13, 2009, 10:09:19 »

Благодаря г-жо Марковска give_rose, ние тази събота най-добре да отидем до църкватау за да ни кажат все пак.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines