Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 20:21:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 174034 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: октомври 23, 2008, 14:08:10 »

За колоните не го мислете толкова- нали за това им се плаща на диджеите, това си е тяхна работа да разположат колоните по начин, по който да не пречат на никой. А и то реално никой не стой на едно място 5 часа, че да му се издуха косата от звука. smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: октомври 25, 2008, 00:56:30 »

Според моя баща подреждането на хората на масите е много важно от гледна точка на това да им е комфортно и весело. Напълно съм съгласна и за това ги подреждах "по интереси". Моите и на мъжа ми родителите и родата изобщо не се познават много и нямаше нужда според мен да се насилват да си общуват точно на сватбата. Та моите родители бяха с тяхни приятели на най-близката до булчинската маса от едната страна, а на милото - от другата. Съветвам ви да слагате в частта най-близо до тон-колоните по-младите хора - приятели и братовчеди, понеже те така или иначе не стоят на едно място и танцуват, а на възрастните няма да им е особено приятно от силната музика.

И ние ги разпределяхме по подобен начин. Родителите ни си бяха отделно, всеки със своите си роднини близо до нашата маса, от двете ни страни. Приятелите им по съседните маси, а нашите приятели непосредствено до дансинга, защото те танцуваха най-много(разбираемо  pardon) Тях ги бяхме разпределили по това кой с кого се познава и кой с кого би си паснал ако не се познава. С колони и климатици, честно казано не съм се съобразявала...изобщо не съм сетила за тях като подреждахме гостите  blush
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #332 -: ноември 07, 2008, 21:48:44 »

Моят съвет е да сложите родниниет и по-възрастните окло дансинга.....а младите по-далеч. Причината е следната....младите идват на дансинга със сигурност, а възрастните се радват от масите и ресторанта не изглежда празен....на снимките сои много добре.

Разбира се има и сватби на коитовъзрастните танцуват повече от младите. Скоро бях на такава.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: ноември 08, 2008, 11:56:47 »

Добре е да се пита в ресторанта имат ли схеми за разпределяне на масите. Всеки ресторант, който има практиката да прави сватби си има варианти на разпределение. На мен ми дадоха 3, от които спретнах 4то и след това ми потвърдиха, че могат да го направят.
Що се отнася до масата на младоженците - не е задължително да бъдете с родителите на една маса, още повече че подреждането (от едната страна на дълга маса) затруднява общуването на хората. От друга страна - когато сте само 4ма на една маса, може да ви се стори конфузно, предвид на това, че е насочено вниманието само към вас (както се чувствахме ние, поне в началото). Що се отнася до подредбата на гостите - аз се съобразих изцяло с това хората да са на близка възраст, да имат общи интереси и накрая да се познават. Защото в крайна сметка, ако се води човек от познанството наистина крайно трудно е да обособи масите. Нито пък е сигурно, че роднините се разбират. Разделих и родителите от децата, с изключение на тези под 10 години. А тези с малките деца бяха на една маса, за да си играят децата. Родителите ни бяха на една маса, само че имаше баланс на гостите на едните и на другите, което е задължително според мен. При нас това бяха най-добрите приятели на сватовете, а не братята и сестрите им, защото бяха повече отколокото позволяваха местата на масата. Но най-важното според мен е да се оползотвори максимално мястото, като се остави място за танци и свободно преминаване, за да не се притесняват нито седящите нито танцуващите smile. Успех на всички.
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #334 -: декември 04, 2008, 11:09:09 »

ние поискахме примерна схема от ресторанта как биха могли да бъдат разположени масите горе-долу и започнахме да си правим схемита,като много държахме да събираме хората по интереси,сходни професии,възраст и това се оказа не лека задача.Но се справихме чудесно.Разположението на масите стана малко сложно,защото ресторанта беше на 2 етажа и нали знаете когато някой сватбар се почувства изолиран...поне едно време имаше по сватбите сръдни!!!Но въпреки всичко избрахме хората за горния етаж,които бяхме сигурни ,че няма да танцуват толкова много и не сгрешихме.А най-хубавото беше,че така сватосахме двама души и сме много щастливи от този факт-те се ожениха тази година!!! heart heart heart Bravo
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: декември 04, 2008, 13:11:11 »

Ние също поискахме схема на ресторанта и подредихме гостите си по нея!То е повече от ясно, че неможе да сложиш хора които не се познават и нямат нищо общо да стоят един до друг, затова написахме имената на табелки.На сватбата шаферите посрещаха гостите и ги опътваха по масите
Казаха ни, че тонколоните в ресторанта се слагат винаги на едно и също място.Затова не сме искали да ги местят. Но те като че ли наистина бяха на най-подходящото място. На никой няма да му е приятно да стои до тонколоната без значение на каква възраст е, затова ние искахме музиката да не е много силна.Може би защото самата аз не си падам много по прекалено силната музика и това после 3 дена да ти пищят ушите.Така мисля за всички беше добре.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: декември 11, 2008, 15:04:38 »

Ние си направихме схемата, комбинирахме гостите по градове и възможни интереси, а и в крайна сметка никой не си седеше на масата защото всички бяха на дансинга. Хубаво е все пак да има  някакво разположение.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #337 -: януари 12, 2009, 09:45:16 »

Аз зациклих на следния проблем... Тъй като ще правим сватбата главно с приятели и възрастните ще са около осем души, имаше идея възрастните да са на една маса всички, обаче, хъм...оказва се, че май няма да стане, ако искам гостите да си изкарат добре и да не се чудят един на друг, така да се каже. (ама че евфемизъм се получи  blum )

Та...като как да направя така, че хем да са на отделни маси, хем масите да не изглеждат празни, хем пък да не са и много далече един от друг, за да не заподозрат преднамереното разделение?!?! Очертава се следното...маса за родителите - трима души. Маса за роднините на булката, айде ще тикнем и приятелите й на възраст - общо трима или четирима. Маса за роднините на младоженеца....ъъъъ тук вече го загазихме...два броя. Уфффф, това засега ми е като че ли най - големия проблем. Защото на колкото и сватби да съм била масите са били за шестима минимум и не знам, ще стоят някак си тъпо по двама трима души на такава огромна маса.

Да кажа, че решението да ги разбъркам с приятелите не става, защото моите роднини и т.н могат с моите приятели, обаче, ъмммм, принципно неговите родители не са много, как да кажа....ами някак си няма да се впишат. И ако сложа майка ми и родата с приятелите, но отделя неговите родители отделно пак ще е конфуз, охххх...не нам.

Защо трябва да има такова значение кой къде седи и сега, видите ли, това място не било толкова уважително колкото онова. Тюх!  insane
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: януари 12, 2009, 10:00:24 »

su_to аз мисля, че ще си най-добре, ако ги сложиш всички на една маса, пък те каквото искат, това да правят. Иначе голям зор ще видиш. Успех!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: януари 12, 2009, 10:09:52 »

su_to аз мисля, че ще си най-добре, ако ги сложиш всички на една маса, пък те каквото искат, това да правят. Иначе голям зор ще видиш. Успех!

И на мен ми се струва, че ще си спестиш голяма главоблъсканица ако ги сложиш всички на една маса - все пак като са само 8 човека. Просто ги подреди на самата маса така, че да може всеки да си говори нещо със съседчето по място  good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #340 -: януари 12, 2009, 10:19:42 »

Ами...освен тях да ги сложа на правоъгълна и така да ги подредя, че в едната половина моите, а в другата неговите и ако обявя двата края на масата за "председателски места" ще мога да отделя най - нетактичните в единия край и ще се надявам, че няма да се чува какво говорят след средата на масата. Уф, ще продължавам да мисля.

И на мен ми се ще на една маса, обаче, искам хората да се забавляват и да не ангажирам никого за "буфер" на разговора. Просто една част от хората са готини, но устите им са по - големи дори от моята и това може да създаде малко затруднения и не особено приятно впучатление в другата част от масата. Абе...да можеше човек само с приятелите си да се ожени без рода и родители. Еххх!
Активен
baloni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



« Отговор #341 -: януари 13, 2009, 09:52:46 »

Според мен по-практично ще е да се даде списък с това кой на коя маса и с кой ще седи,още с поканите,на някакво листче като допълнение или на гърба на поканата.Така ,ще се спести от времето за ориентиране на самата сватба,като съответно масите имат номера или имена.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: януари 13, 2009, 10:07:10 »

baloni това е трудно осъществимо, защото не всички гости, които бъдат поканени - получат покана - ще дойдат на сватбата - по една или друга причина. За това е подходящо подредбата на гостите по масите да се прави на един по-късен етап. Достатъчно е да има на входа на ресторанта човек, който да упъти гостите, исползвайки списък, към съответния номер маса и няма проблем!  girl_wink
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #343 -: януари 13, 2009, 10:12:38 »

Да, аз също така съм го решила. Удобно е, пък и ми трябваше още една почетна длъжност за скъп човек.  Wink Пък и при нас хората ще са малко и няма да има проблеми с разпознаването.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: януари 15, 2009, 09:21:07 »

Su_to масите в ресторанта си ги определяш ти (освен ако не са кръгли). Най-малко души на една маса са 4ма, най-много 12, ако мястото позволява. Не е много прегледно да има празни места по масите или да са изолирани хора по двама, по трима. Сватбата е място където се срещат хора, дошли да споделят вашата радост и ново начало, и не е задължително да се познават, за да седят на една маса. Ти можеш да се погрижиш да се забавляват, но не да се забавляваш вместо тях. Според мен атмосферата на събитието, самата мисъл, че са сред непознати хора, ще промени поведението и на най-големите особняци. И не на последно място не можеш да променяш хората, защото иначе обратното би важало и за теб - те да могат да те променят, защото иначе би им харесвала повече. За това са приятелите и роднините да се обичат и да се приемат такива каквито са. Пожелавам ти да направиш нещата по най-добрия начин и това да бъде най-щастливия ти ден.
baloni, дори всички гости да дойдат на сватбата и да знаят номера на масата си, няма да имат план на разпределението на масите и веднага да се насочат към нея. Така, че най-добре е или да имаш разпределение, закачено на входа на расторанта или да имаш един-двама "разпоредители", които да ги упътват. На моята сватба бяха по един от всяка страна -за да се разпознават гостите по-бързо и да се насочват към масите.
И друго ... поискайте потвърждение в определен срок, след връчване на поканата. Много е неприятно да има празни места, да не говорим, че е финансово необосновано. Успех на всички.
« Последна редакция: януари 15, 2009, 09:22:48 от smiling rain » Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines