Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 20:24:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 174043 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: октомври 09, 2008, 14:54:59 »

Надявам се и нашия ресторант да позволява маси с различна дължина, че иначе незнам как ще ги нареждам хората. Наистина, сега се сещам и че това може да стане само при правоъгълни маси. Елипсите и кръглите не варират много в местата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: октомври 09, 2008, 14:55:19 »

И при нас всяка маса беше с различен брой хора.Важното беше на една маса да са познати хора.Не мисля, че е проблем за ресторант да подреди масите в зависимост от желанието на клиента.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: октомври 13, 2008, 10:45:50 »

Според мен много зависи от големината на ресторанта и броя на гостите дали ще могат да се подредят маси с различен брой хора. Нашите бяха с по 10 или 11 човека и не срещнах трудности да разпределя хората. Гледах да са горе - долу на една възраст и по възможност с нещо общо и така... не беше никак трудно. Все пак в нашия ресторант щеше да е излишна еквилибристика да се мъчим да подреждаме различно масите. Хората си го знаят този ред и за тях е по-лесно да подредят, а важното е да остава и място за танци.  good
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: октомври 20, 2008, 14:35:08 »

много често възрастните гости се слагат непосредствено до дансинга "за да могат да гледат", но може би е по- добре младите и купонджийте да са близо до дансинга за да се включват бързо в купона, как смятате? Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: октомври 20, 2008, 14:40:00 »

При нас майка се заинати по едно време роднините да са наблизо, но аз реших така пред нашата маса разположихме масите с приятелите ни все млади хора, а останалите роднини разпръснахме така из ресторанта че хем да ни виждат, хем да не са пасивни и те да стават като искат.
Всичко обаче много зависи от ресторанта, формата му и възможностите.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: октомври 20, 2008, 14:41:31 »

Най-добре си е ресторанта да позволява всички да са на "първа линия" smile
Аз лично ще се старая първо да избегна момента с това някой да седи с гръб към дансинга, ако трябва и в дълбочина да се нареждат хората, става още по-трудна задача  girl_impossible
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: октомври 20, 2008, 14:47:57 »

о, да задължително не трябва да има хора с гръб към дансинга, защото така ще е безкрайно неудобно за тях
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: октомври 23, 2008, 09:48:20 »

Имам още един въпрос относно разпределение на гостите - по-скоро на родата.
Първо - редно ли е моята сестра и брата на милото да са на една маса?
И също - мислим родителите да не са на нашата, а на тяхна си маса. Само те - четиримата - ли трябва да бъдат или може техните братя/сестри да са на същата маса?
Т.е. въпросът ми е има ли някакви традиции или изисквания в това?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: октомври 23, 2008, 10:31:34 »

Традициите вече не са това, което бяха. Всичко зависи от вашето желание, от големината на масите, разположението им и т.н. Важно е също дали родителите ви се познават от преди, иначе само четиримата може да им е малко неловко. Може да ги разделите по- възрастните на една (родители, чичовци вуйни и т.н), а на друга пак близо до вас млдите- братя сестри, първи братовчеди примерно.
Всичко зависи от семействата ви, вие си ги познавате и знаете на кой с кого ще му е най-приятно, спокойно и забавно.
При нас двете роди бяха на две отделни маси.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: октомври 23, 2008, 11:23:22 »

Ами те нашите родители се запознаха - дори мисля, че мина твърде добре запознанството  Bravo , предстои им и пак да се видят преди сватбата, така че това не ме тревожи толкова.
Моята идея да ги сложим само тях четиримата на една маса без други роднини е, защото на милото техните нямат братя или сестри и да не се чувстват неудобно ако на масата са и моите леля, чичо и т.н.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: октомври 23, 2008, 11:28:51 »

Бубка ние така направихме.На една маса сложихме мойте родители, родителите на мъжа ми и моята сестра с приятеля и и брата на милото.Мойте родители нямат братя и сестри, а на милото имат и щеше да е конфузно ако нашите са сами или заобиколени от роднини на милото.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: октомври 23, 2008, 11:31:48 »

Според моя баща подреждането на хората на масите е много важно от гледна точка на това да им е комфортно и весело. Напълно съм съгласна и за това ги подреждах "по интереси". Моите и на мъжа ми родителите и родата изобщо не се познават много и нямаше нужда според мен да се насилват да си общуват точно на сватбата. Та моите родители бяха с тяхни приятели на най-близката до булчинската маса от едната страна, а на милото - от другата. Съветвам ви да слагате в частта най-близо до тон-колоните по-младите хора - приятели и братовчеди, понеже те така или иначе не стоят на едно място и танцуват, а на възрастните няма да им е особено приятно от силната музика.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: октомври 23, 2008, 11:38:01 »

Даа, това с колоните е наистина важно къде се намират и да се съобрази настаняването с тях  good
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: октомври 23, 2008, 11:53:17 »

Съветвам ви да слагате в частта най-близо до тон-колоните по-младите хора - приятели и братовчеди, понеже те така или иначе не стоят на едно място и танцуват, а на възрастните няма да им е особено приятно от силната музика.
За това не се бях сетила!  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: октомври 23, 2008, 11:57:38 »

То май и с климатиците трябва да е нещо такова  crazy
Оказва се, че има доста малки подробности за обмисляне.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines