Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:58:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 173098 пъти)
 
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #210 -: март 29, 2008, 20:19:00 »

Според мен зависи от ресторанта! Ако е по-голям и настаниш гостите ти на 2,3 маси някак си ще стои празно! От друга страна сега е момента приятелите ви да се поопознаят и да се поомешат! Според мен маси от 6-8 души е най-добре! 4-те ми идват някак по-интимни!
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: март 29, 2008, 20:24:15 »

ми големичък е ресторанта, според милото събирал около 70 души без да се тъпчат, а ние сме 40-45 и малко ме е страх да не стои празно  blush но може би това да са по 6ма на маса не е лошо като идея и трябва да го помисля.

масите в ресторанта иначе от снимките ги виждам да са четворки и тук там някоя кръгла, но аз мисля че няма да е хубаво едните да са на квадратна или правоъгълна маса, а другите на кръгла   scratch one-s head
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #212 -: март 29, 2008, 21:42:01 »

Според мен във вашият случай е по-добре да са по-малки маси, тъй като гостите не се познават и ще им е по удобно.  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: март 29, 2008, 22:38:35 »

малки маси разпръснати  good
1.Ще изглежда че е по-пълен ресторанта-ако наредиш по 9,10 души на маса така слагаш 4-5 маси и с това се приклюва и изглежда празно за такъв ресторант с този капацитет!ако сложиш 5тици маси което според мен е по-добре расторанта ще изглежда по пълен в зависимост от това как ги разположите
2.приятелите ви не се познават-по-малки маси=на по малко хора.т.е. хората ще бъдат наредени по интереси и според това кой с кого се познава!няма да им е неловко и ще се чувстват удобно!ако са 10 на маса става малко по-сложно групираш приятели от чужбина+колеги някак си  nea за семействата ако са повече хора може и по големи маси.
ние имахме маси 12ки,10ки,9ки в зависимост от това колко хора можехме да групираме за една маса.  good
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: март 30, 2008, 14:30:09 »

 give_rose благодаря момичета, мисля първоначално да разделя гостите на четворки, и ако видя, че някъде не се получава добра комбинация да добавя още двама да стане група от шестима.

а да питам за родителите, на милото баща му е покойник и се чудя дали масата на родителите да я оставим само за моите майка и баща и неговата майка или да "запълним" четвъртото място с неговата леля примерно? Аз имам сестра, но нея съм я нагласила до един ергенин, щото и без това я "преварвам" с жененето  и да компенсирам  DANCE goody
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: април 04, 2008, 11:21:10 »

и ние ще сме малко хора-40души,и се притеснявам за гостите,направила съм ориентировъчни схеми и ми излизат 5маси /с нашата/ ,на една маса има по 8души,на друга по 6 и така.Ресторанта не е мног голям,но не е и много малък.Дано агентката ни упъти за най- добро решение.
Активен
mariya_d
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #216 -: април 09, 2008, 09:55:59 »

Здравейте, на мен тепърва ми предстои да организирам ресторанта и настаняванията, но ме притеснява факта, че роднините ми не са в много добри отношения, а всички ми казват, че трябва да са настанени заедно! Има ли някой от Вас идея как да настаня двата рода така, че да няма лоши настроения? А и как мога да съм сигурна, че персонала на ресторанта ще сложи гостите по местата, които аз съм избрала:)
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 09, 2008, 10:03:38 »

Мисля че няма за какво да се притесняваш, може да сложиш кой където искаш, в крайна сметка ти си тази която най добре знае как трябва дае, а за ресторанта не се притеснявай , те си знаят работата след като го обсъдите те сами дори ще ти дадат идея за разположението на масите.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: април 09, 2008, 10:05:21 »

мария_д, за разположението на роднините, според мен е добре да разчиташ на родителите си - те би трябвало да занят по-добре кой с кого може да седи на една маса и кой - не може.
По принцип е добре да са на една маса (е, зависи колко човека са), но това никак не е задължително. По важно е хората, които седят на една маса да "си имат приказка", т.е. да няма напрежение между тях, за да могат да се веселят.
Колкото до настаняването в ресторанта - не разчитай на персонала. Ако няма кой друг - по-добре някой близък или роднина да се заеме с тази задача (дори по-добре по един от всяка страна, защото едва ли който и да е от твоите роднини, познава и цялата "негова рода").
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: април 09, 2008, 10:13:05 »

Аз лично смятам, след като от ресторанта ми кажат горе-долу по колко места е добре да са масите, да седна с майка и да разпределя нашите роднини, после да седна с майката на милото и да разпределим техните роднини, а ние с милото ще разпределим нашите приятели!  pardon Всеки си познава хората, все пак! girl_wink
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #220 -: април 09, 2008, 15:21:33 »

Знаете ли, казаха ми, че в Англия имало традиция на една маса да не се разполагат само познати, за да не се организират "групички по интереси", а примерно комбинираш две-три групички от по двама-трима, които се познават и тези минигрупички са на една маса. На мен ми е малко странно, ама - традиции разни.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: април 09, 2008, 16:02:41 »

Знаете ли, казаха ми, че в Англия имало традиция на една маса да не се разполагат само познати, за да не се организират "групички по интереси", а примерно комбинираш две-три групички от по двама-трима, които се познават и тези минигрупички са на една маса. На мен ми е малко странно, ама - традиции разни.

принципно е така, стига да са достатъчно настроени за запознанства smile нашата компания е толкова сплотена, че едва ли ще ги делим, но пък винаги сме едни и същи, предполагам че малко цвят от непознати сред тях ще бъде хубаво
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: април 10, 2008, 12:33:23 »

A нашата организация и потредба на гостите по масите беше изцяло мое дело :speech:доста промени имаше,понеже гостите бяха 110 и все разменях местата ,малко се поизмъчих,но мисля че нямаше разочаровани
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: април 10, 2008, 13:45:58 »

А ние с нашите 150 гости просто не знам как трябва да процедираме  pardon Мислихме с милото да са по 10 човека на маса, разпределението на самия сватбен ден да е задължение на брат ми и брат му. Съответно масите да са с номерца и ....... гостите от страната на булката, братлето със списък в ръка и настанява, а от страна на младоженеца брат му пак същата процедура. Мисля, че тейбълки няма да има.  girl_impossible Др. вариант не се сещам. Ако имате идеи сладурки - ПОДСКАЗВАЙТЕ  Bravo
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: април 10, 2008, 13:57:25 »

fiamaa според мен за такова количесто гости ще е хубаво да има тейбълки или поне списък на всяка маса с имената на гостите

Идеята ми е, че голяма част от гостите ще дойдат заедно и може да настане суматоха кой с кого иска да стои, кой с кого се понася и т.н...а като си имат местенца кротко и мирно (надявам се) ще си седнат и няма да има претенции  pardon
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines