Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 07, 2024, 07:28:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 168879 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: януари 15, 2009, 09:27:31 »

Аз да каже, че разпределението на масите го направихме две седмици преди самата сватба.Направих така, че мойте и неговите роднини да са на отделни маси.Приятелите ни на една, неговите млади братовчеди на друга и мойте млади братовчеди на трета.Получи се добре.Имаше хора който не се познават, но на края на сватбата си приказваха като първи дружки.
Отделно бях ангажирала сестра ми и брата на мъжа да са на фхода на ресторанта със списък в ръка и да насочват гостите към техните маси.Нямаше обърквания и проблеми и беше весело.Моята маса с най-много хора бяха 12.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #346 -: януари 15, 2009, 10:23:13 »

smiling rain, всъщност, много точно си определила проблемите ми.

1. Наистина ми се ще масите да са кръгли, така ми изглежда най - красиво. Но на кръгла маса, оххх, няма как хората да са тактично далече един от друг. И всъщност, затова ми се щеше да са на една маса, за да няма празно. Обаче сега идват и проблемите, които ти си посочила.

2. Ето го и моментът на забавлението... Сигурна съм, че всички ще се забавляват, ако успея да ги подредя правилно, защото иначе може някой да "хвърли бомба" и да "сецне купона" и то не от недоброжелателство, а просто от....ъммм, как да го кажа.... недостатъчно подходящо поведение (без да го осъзнава).

3. Атмосферата на събитието и дър - дър няма да променят поведението. Наблюдавала съм ги на такова събитие. Просто въпрос на манталитет и традиция и де да знам, може би и среда. Освен това, говорим за хора, които не разпознават сигнали за промяна на разговор или тема.

4. Аз живея в пълно разбирателство с всички и на никого не натяквам за кусурите му, защото и аз си имам свои, но просто не мога да сложа човек, който (макар и по навик) псува на всяко изречение и човек, който ненавижда нецензурен език. И други ми ти такива работи.

И така след дълго мислене, стигнах да следния извод, май най - удачно ще стане така... Няма да отделям маси за родители и роднини на възраст, ами ще поставя всички гости по масите на равна нога. Ще се търсят кръгли маси за по шест или осем души и така ще може майка ми, родата и семейството на един приятел, да оформят моята маса за възрастни. А пък родителите на милото, брат му с приятелката си, семейството роднини и, ако са за осем едно семейство приятели, да затворят масата за неговите и така. Макар, че не ми се искаше този вариант, но...май ще се окаже най - удобен.

Маса за родителите, така или иначе, не ми се отделя, защото на майка ми със сигурност ще й е кофти да е самичка там.

И така май, такава подредба с разделянето на възрастните ще е най - добре. Вие как мислите?

И накрая, аз абсолютно осъзнавам, че най - важно е младите да си се обичат и т.н. и, че не се жени човек за роднините, обаче...именно роднините понякога са тези, от които могат да произлязат неприятности. Затова е добре контактът между тях да се осъществява по начин, който да не им позволява да се ужасяват един от друг в много голяма степен.  blum  tease  Естествено е, че винаги има повдигнати вежди и от двете страни, защото "нашуту си е най - хубаво" и "аууу, тея пък какви са", но се надявам да сведа това до някакъв оптимален минимум. Особено, когато едната страна не е особено тактична, за да запазва мислите си за себе си в името на добрия тон и отношения.

Тююю, човек цял Макиавели трябва да стане.

magi_st   При мен проблемът дойде от малкия брой възрастни. По - скоро от някои от тях, които трудно се съчетават с околните. А иначе с младите проблеми няма никакви.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: януари 15, 2009, 13:55:22 »

Su_to добре си го замислила. Остава ресторанта да разполага с кръгли маси. И аз много ги харесвам, но за жалост не се намират често. Иначе и на нашата сватба родителите не бяха на една и съща маса - моите си бяха с техни приятели, а неговите с тяхната си рода и така... Не е сватбата момента да се сближават  blum
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: януари 15, 2009, 13:58:04 »

Иначе и на нашата сватба родителите не бяха на една и съща маса - моите си бяха с техни приятели, а неговите с тяхната си рода и така... Не е сватбата момента да се сближават  blum
Уффф........и аз много искам родителите да са си при техните приятели, но май няма да ми мине номера! sad
Но има време пак ще се пробвам да прокарам идеята!
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 22, 2009, 12:07:38 »

нашите маси ще са големи, като блок маса 2 х 24 човека... И ще видя определено зор с наместването
Иначе на булчинската маса сме младоженците, кумовете и децата им... Отстрани ще разположим нашите родители.. А от другата страна шаферите ни, братята и ще видим още кой...
Но не ми е ясно дали все пак ще останем в таз конфигурация. Има още известно време за размисъл все пак.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: януари 23, 2009, 10:44:25 »

elean, нашето разпределение  до колкото си спомням бройката по маси беше така:
                                             вход
                                           
                              ди джей       


  18човека                                                          12човека      18човека

                                      дансинг


                                               стълби
4 човека-родители                                                            12човека


            маса на младоженците-6 човека - младоженци, кумове и шафери                     ВИП зала

                                                                                                                          7 човека


                                                                                                                         20 човека
« Последна редакция: януари 23, 2009, 10:47:03 от katya_79 » Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #351 -: март 25, 2009, 00:42:39 »

Искам да споделя впечетленията си относно този така важен елемент от сватбата а именно подредбата на гостите blush Наскоро присъствахме на една сватба при която подредбата беше просто УЖАСНА.От около 120 човека,може би около 30  shok имаха редкия шанс да разберат за какво става дума на сватбата.Всички останали бяхме натикани порядъчно зад колоните на ресторанта(които учудващо бяха страшно много  shok)Така,че ако искахме да видим нещо от ритуалите трябваше да ставаме непрекъснато и да се бутаме като стадо овчици за да видим нещо(да не говорим че през това време докато се опитваш да видиш нещо сервитьорите се промъкваха и грабваха я чинията ти с вечерята я чашката ти с алкохола  aggressive) И друго,продължавам shok Една от малкото маси ,които имаха щастието да виждат имаха късмета да са до оркестъра и на един от гостите непрекъснато  имаше честта да бъде удрян от китариста с края на китарата по главата ,докато съответния музикант се вихреше :focus:Дръг негов събеседник беше приятно озвучаван от тонколоната ,която беше точно наг главата му(горкия човечец видях го само няколко пъти през цялата вечер-непрекъснато беше отвън на въздух shok)
Така ,че оттогава съм се зарекла-никакъв ресторант с много колони вътре,специално внимание на оркестъра  и разположението му и това на колоните,все пак хубаво е и гостите да запомнят нещо от този ден,аз лично не исках само да се наям и напия blush
Активен
MERRIMENT
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #352 -: април 02, 2009, 09:20:37 »

sestri4kata,в кой ресторант сте били?
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #353 -: април 02, 2009, 21:22:42 »

Ами не сам много сигурна как се казваше трябва да открия снимките,но е в Балчик точно до брега,отгоре е хотел,не много голям
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: април 02, 2009, 23:59:23 »

sestri4kata това наистина е най ужасната наредба която съм чувала някога...
аз много мисля за тази наредба кой къде как ...роднините на единия ...че и роднините на другия ...идва момента с мърморещите и недочуващи баби...които да не говорим па че в повечето случаи не разбират какво става в момента и само бутат този който е до тях и питат т´ва ся за кво са прай....и ала нала...и не мога да го измъдря...мосля си родителите да са на една маса моите и на милото...те си искат така понеже са си приятелски семейства  и няма да им е лошо...напротив много им е забавно заедно...ама момента е кой да е на тяхната маса друг...майка ми и бащата на милото имат по още две сестри...а като сложим и децата и половинките им...то е ясно че не върви всички да са заедно...и си мислим да сложим от единия ни край масата с родителите и лелите ни съответно с калековците...а от другия край да сложим приятелите си или по точно младежта...и там да са и братовчедите ни...мислите ли че е разумно...това е че не знам ако си сложа братовчедите на отделна маса дали няма да им е скучно...по принцип разликата в годините на мен братовчедите ми (Децата на голямата сестра на майка ми) и малката сестра на майка ми не е голяма и сме си свикнали заедно...ама пък тогава масата става много голяма за родителите...защото не мога на едните децата да ги сложа там а на другите да са на другата маса...и става една каша ...ох...дайте някакви съвети как да ги наглася...така че на всички да им е забавно... и на никой да не му е скучно и да му се иска да е на другата маса...
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: април 03, 2009, 04:49:00 »

BeRa, това, което направихме ние, беше, че сложихме най-възрастните на една маса до дансинга, защото те така или иначе на ставаха, поне да виждат какво се случва и бяха много доволни. Родителите сложихме на заедно на маса четворка и бяха много добре сами. Не мисля, че някой друг има място при родителите, ако ще ги слагаш заедно. А за другите гости - сложихме които приятели се познават на една маса, или поне на съседни, също така имахме хора, които не говорят български, тях сложихме до такива, които говорят техни езици. Имахме някои приятели, които трябваше да сложим на една маса, защото имат сходни интереси - напр. инженери и програмисти бяха заедно  tease. Братовчедите ми от майчина страна бяхна с половинките си на една голяма маса, а тези от бащината ми страна на друга голяма маса. И това беше общо взето. Мисля, че това с разположението на хората ни отне дори повече време, отколкото беше чудежа кой точно да поканим. Доста си е сложно. Искам само да вмъкна, че това разпределение го правихме 2 дни преди сватбата, защото до тогава не бяхме уточнили бройката  crazy, което мен специално много ме беше изнервило в последния момент, но това е друга тема.
Пожелавам ви успех, момичета!
 Offtopic много се смях на това с мърморещите и недочуващи баби, защото си е точно така  funnytooth, но какво да ги правиш, милите...

« Последна редакция: април 03, 2009, 04:55:53 от ellie_bellie » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: април 03, 2009, 07:32:02 »

BeRa и ние направихме като ellie_bellie.Макар че беше голямо въртене на масите в ресторанта и момчето сигурно ми се е искало да ни убие ги наредихме с много зор.Бабите бяха на една маса и то точно до дансинга.Както Ели каза, те не стават, но много се радваха, че ни гледат как се веселим.Мойте братовчеди бяха на една маса(те се познават всичките), на мъжът ми на друга маса и те се познават.Колегите и приятелите ни бяха на трета, като съобразихме кой до кой да седне по интереси.На отделна маса бяха мойте лели и чичовци, а на друга на мъжът ми.Понеже свекърва ми е вдовица и зада не се чуства зле сама с майка и татко на тяхната маса сложихме сестра ми с гаджето и и на мъжът ми брат му.Общо взето нямаше недоволни  good
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: април 03, 2009, 16:31:38 »

май наистина по добрия вариант би бил родителите ни да са си сами...така няма да има никой недоволен...
а бабите 6те са само 3 нямаме дядовци нито аз нито милото...и те 6те са и най-възрастните на сватбата ни...как мислите тях дали да ги отделя на друга маса или да ги сложя до някой... не знам дали няма да си помислят че ги отделяме по някакъв начин...те не е лесно с тях...особено на баща ми майката както не знае да приказва... girl_impossible а да са на масата на родителите е абсурд просто...  crazy
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 06, 2009, 16:25:27 »

И аз не харесвам идеята да слагам баби и дядовци на масата на родителите. Струва ми се, че те постоянно ще ги мислят и няма да се забавляват добре, а това е доста важен и за тях ден.

Аз имам един такъв въпрос - понеже повечето ни маси ще са 8-ци. Имаме няколко "групички" гости - по 3-ма, 4-ма, които кажи-речи никой друг няма да познават. Дали е удачно, нищо че не се познават по между си, да ги сложим тях примерно на една 8-ца?

Така съм  crazy покрай това подреждане, че милото днес ми казва "Искам те до мен, пък другите да се спасяват" - добре че той поне не се шашка толкова, че иначе незнам докъде щяхме да я докараме  Girl_hide
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: април 20, 2009, 11:35:22 »

Спокойно можете да ги съберете на една маса ! По принцип на сватба много трудно се правят маси четворки защото заемат много място . А и прекрасна възможност да се запознаят нови хора може и весело да си изкарат и да намерят доста общи теми . Та нали все пак са на важно събитие на общите им познати / в случая младоженците /
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines