Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:24:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диаманти ASSOS - МОЛ ВАРНА - ОТВРАТЕН СЪМ!!!  (Прочетена 122836 пъти)
 
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 14, 2009, 16:50:20 »

утре ще напиша и аз цялата история! няма да стане с родиране! отиди при добър златар (на когото имаш доверие) да ти оправи пръстена! направили са споиката със сребро!
Активен
vliubenata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #16 -: март 14, 2009, 16:54:58 »

утре ще напиша и аз цялата история! няма да стане с родиране! отиди при добър златар (на когото имаш доверие) да ти оправи пръстена! направили са споиката със сребро!
Сериозно ли това  shok малееее, ако се окаже това не знам. Направо ще ги заболят главите от мен!!!

Бухтичка, на мен са ми връщали, но все пак зависи и колко ти го свиват. Казаха ми, че при моето свиване са останали някаки прашинки и нямало как да ми ги върнат.
Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 16, 2009, 14:07:19 »

Ето какво се случи при мен:
Получавам аз по Коледа тъй бленувания пръстен.
Моя бъдещ мъж го купил, въпреки че преценил, че ще ми е голям, тъй като му харесал камъка, а с този камък бил само въпросния пръстен. Продавачките от магазина му обяснили, че ще го стеснят, нямало да има никакви проблеми и т.н.
Още на следващия ден – 26.12.08 отидохме в магазина. Оттам ми взеха размер и ми казаха, че след 2 дена ще е готов. Попитах дали има някаква опасност корекцията да си личи, а вместо отговор последва бурен смях от тяхна страна (естествено се почувствах неудобно, че изобщо ми е хрумнало да си помисля такова нещо  blush ).
След като два дена сън не спах, на 28-ми отивам да си взема пръстена.
Продавачката ми го подава и аз установявам, че е поне 4 размера по-малък, отколкото трябва да бъде и изпадам в ужас  angry . Реакцията: “Какъвто размер сте казали, такъв са го направили” . Припомних, че те са ми вземали размера, а и да не са – това, което са направили определено не е 13-ти размер (по техните мерки). В същия момент обръщам внимание на самия пръстен и установявам, че той не е моя. С огромно облекчение заявявам, че е станала грешка. След 10 минути проверки ми заявиха, че никаква грешка не е станала. 20 минути обяснявах, че моя пръстен е със значително по-голям диамант (аз си имам и сертификат със снимка, който не спирах да размахвам) и няма как да се объркам, но те не преставаха да спорят и да ме убеждават, че това е моя пръстен  Oh my ... . Отказах категорично да взема пръстена, който ми предлагат  beating . Вече си мислех полиция да викам, когато ме помолиха да им дам време да изяснят случая и да ми се обадят по телефона. Излязох от магазина и направо се сринах. След не повече от 2 минути (!) ми се обадиха и ми казаха, че са намерили пръстена!  insane Действително беше той, стеснен точно колкото трябва. Толкова ми беше станало лошо, че единственото ми желание беше да се махна от този магазин. След около 2 дена там, където са го рязали (а ми обясняваха, че се стопявал, а не се режел) се появи черна черта. Отидох при мой приятел – златар. Едно, че го помолих да ми провери камъка (щото вече и за това не бях сигурна) и второ го помолих да го поправи. После той ми обясни, че тъпаците явно работят с някакъв много некадърен майстор, който е направил спойката със сребро, та той го е рязал наново, чистил е среброто и е добавил бяло злато. No comment …
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 16, 2009, 14:29:24 »

antoinette   много жалко , наистина съм потресена от такова отношение към клиентите !!!!
Ако това беше в Турция никога нямаше да се случи !!!!
Лично аз съм препоръчвала горещо тази марка - Алтинбаш (като ASSOS са част от Алтънбаш.)
Лично аз съм клиент на марката, но не и в България и не във Варна (много харесвам техните бижута, но си ги купувам от чужбина).
А сертификатите които се дават от Алтънбаш важат в целият свят  т.е навсякъде където имат представителства и всички корекции се правят безплатно (поне моите корекции досега са правени безплатно -но не в БГ.)
Дори и родирането и полирането(наложи ми се 2 пъти да си нося халката, понеже не я свалям изобщо и се драска ) всички интервенции който са ми правени са безплатни!!!
Така, че момичета търсете си правата - ние сме клиенти и не заслужаваме такова отношение !!!! diablo diablo diablo Съжалявам че съм малко  Offtopic но не се сдържах!!!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 18, 2009, 13:47:12 »

Покъртителна история с тия ASSOS DIAMONDS.
Аз вече се радвам, че ме "насочиха" към друг търговец. Още не мога да повярвам, че някой се държа толкова лошо с нас. Идва ми да им изпратя четири отровно жълти рози, за благодарност.


.............

Линк към книжката към годежния пръстен, заедно с преместените мнения от темата  smile
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #20 -: март 19, 2009, 14:09:36 »

Тези истории, които разказвате са просто ужасни! За съжаление явно няма значение марката, за да получите качество и добро обслужване. Моят годежен пръстен също ми беше малко голям и когато го занесохме в магазина от където е купен ми го намалиха без въобще да си личи - получих го с нов сертификат с намаления грамаж на златото, не ни взеха пари за корекцията, а и ни върнаха - за намаления грамаж на  златото. Така, че има и добро обслужване и качество, но явно не от префърцунените магазини и марки, където работят само криви хора и не се знае за какво си давате парите.
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 20, 2009, 15:14:02 »

Така е...Явно в България е абсолютно задължително като влезеш в някой магазин на по-реномирана марка да те унижават и да се държат изключително грубо,арогантно и с ужасно високо самочувствие(често без покритие).За жалост... nea nea nea
Активен
mihneva
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #22 -: април 03, 2009, 12:23:16 »

Здравейте, моя годежен пръстен е от ASSOS и на втория месец покритието му, което трябваше да е бяло злато започна да пада. След като направих един луд скандал, и писах на Централата им, ми смениха пръстена с нов, а преди това ми отказваха дори да коригират случилото се като го матират на нова или незнам какво! Така, че смятам, че трябва да си търсим правата, за да не си позволяват да ни се подиграват, разни псевдо търговски!
Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 09, 2009, 10:47:58 »

леле, mihneva, ужас! Да му падне покритието ?! Че той не е ли от бяло злато!... То май няма да има 1 доволен клиент на тази фирма така като гледам!
Активен
Bulkata233
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #24 -: април 11, 2009, 15:28:04 »

Овратителноооооо!!!Направо не  мога да повярвам! Oh my ...
Активен
albena1234
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #25 -: август 10, 2009, 00:27:52 »

Съжалявам за отношението, което сте получи в Assos mаll Варна,само да поясня, че в България Assos и Altinbas нямат нищо общо!
Наистина Assos е дъщерна фирма на Altinbas, но представителя на Assos за БГ не е свързан с представителя на Altinbas в БГ. В магазините на Altinbas в никакъв случай не може да се допусне подобно отношение и още повече от страна на собствениците. Също така марка Altinbas засега има магазини в София и Слънчев бряг, във Варна предстои откриване, но за сега все още няма магазини на марката.

Моля пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: август 10, 2009, 14:23:20 от Bulechka™ » Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #26 -: август 10, 2009, 16:13:25 »

Точно днес имаме отговор.
В който накратко казва, че ще обърнат внимание на случая. Мното държат на обслужването и т.н.
Неща в които съм сигурен, но не в България Wink и по точно не в този магазин  bad

Браво трябва да се научат на обслужване, гони го до дупка!

Моля пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: август 10, 2009, 17:36:07 от Bulechka™ » Активен
b22b
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #27 -: ноември 22, 2009, 11:41:43 »

призовавам да си купувате пръстените не от България. Отношението и в магазините на Алтънбаш е лошо. Когато търсих пръстен - първо в Мола на Стамболийски - страшно пренебрежително отношение. Аз не мога да разбера - трябва да отида до банката и да изтегля половин килограм банкноти за да ме погледнат ли или да си размахвам кредитните карти и да обяснявам колко ми е лимита на влизане в магазините? Същото се случи и в магазина в Сити Център - много пренебрежително отношение. Единствено в Цум ми обърнаха внимание, но служителите в предишните два вече ми бяха скапали настроението. Затова реших да не се занимавам с български магазини. Купих пръстен с 0.5 каратов H-I чистота диаманд от Diva Diamonds - по интернет с кредитна карта - излезе 499$ (подобен ми предлагаха за 4000$ в ЦУМ)- уловката е да имаш приятел или роднина в USA който да го получи на своя адрес и след това когато си идва в БГ да го донесе. Аз имах този късмет и една седмица след като го бях поръчал успях да подаря пръстена на моята годеница.

Моят съвет> не се занимавайте с български магазини, отношението е супер отвратително, а както виждате и цените са 8 пъти по-високи. При положение, че има толкова българи живеещи в USA със сигурност ще имате приятел или роднина който с радост ще помогне за такова нещо.

Поздрави и нека имате само приятни изживявания около сватбата :-).
Активен
CLNIKI
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #28 -: януари 05, 2011, 00:15:25 »

Нека добавя още едно мнение за този магазин - Лошо.
Днес 5.1.11, се разхождахме с приятелката ми из МОЛ-а и тъй като предстоеше да и купувам желаният от нея пръстен smile, самоче не знаехме размер, случайно се загледахме във витрината на въпросния. Огледахме няколко сватбени пръстени на витрината и решихме да влезем и разгледаме и вътре, а и на щанда ми се мярна онази връзка с метални кръгчета за вземане на мярка.
Влизаме ние и ест. директно ни посрещат с въпроса - Какво си търсите.. Казвам сватбени пръстени - искаме да разгледаме тези от предната витрина. Казват ни - О да няма проблем секунда... влиза вътре и вади панер с някакви пръстени. Съответно ние започваме да гледаме но секунда след огледа се споглеждаме с приятелката ми и - ами тези които ни показват изобщо не са тези отвън.
Питам ги - Извинете нали помолих за тези отвън?? Отговора беше кратък и достатъчен да ги "почна' - " Тези отвън Господине, са с диаманти и са много скъпи - имаме и обикновени!!!
аз - ?????? Това ми беше за да разбера с кого си имам работа - приятелката ми веднага усети накъде отиват нещата и сигурно и се е приискало да ме изведе веднага но уви smilesmilesmilesmile
Следкато ме "светнаха" ,че тези отвън били скъпи и с диаманти ( точно каквото търсехме) набързо им обясних как ( бяха някакви стари моми) да си потдържат третата вежда smilesmilesmile.
Като им се узверих и поповиших тон станаха доста учтиви и в следващите 10 мин само следяха погледа на бъдещата ми годеница за да и предложат това към което гледа и да и обяснят какво как и колко.....
Тааа - извинете ме за думата но - Тъпаци. Сигурно влизат хиляди хора и само гледат - ама то и стоката е такава - скъпа и рядко купувана. Няма как всеки влязъл да излизе купувач.....
Но пък и да преценяват всеки като некупувач не върви. Да не говорим ,че самият аз мога да си позволя всеки артикул от магазина им нооооо - уви - загубиха ме.
Почти всеки месец съм в Истамбул и май от там ще се пазарува ако е Алтънбаш....
Поздрави
« Последна редакция: януари 05, 2011, 00:17:36 от CLNIKI » Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 13, 2012, 15:45:31 »

Лелеле, просто се изумявам.
Как може след 3 години от първия пост да има същите оплаквания.

Тази държава, никога няма да се оправи, докато бизнеса не се научи да предоставя нужното обслужване, а клиентите да си отстояват правата.
Губене на време - аз се занимавам с имоти, случва ми се да обикалям по 2-3  дни с разни тъпи чужденци и пак да не купят, но клиента е клиент.
А за отношението спрямо външния вид, това е просто израз на абсолютно ограничено мислене.

Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines