Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 23:23:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 7 част  (Прочетена 155086 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: януари 13, 2009, 23:22:22 »

Благодаря ви милички smile
А иначе оползотворихме вчерашната нощ подобаващо,мислим и днес да повторим,утре почивка и после пак 1ден,  пък дано се получи :loveuu: а днес теста беше вече с по-бледа втора чертичка. Какво означава това- че овулацията наближава или вече е минала, ако е имало такава  :new78:
Вероника и аз мисля че все пак трябва да минеш през лекарския кабинет
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: януари 14, 2009, 10:38:37 »

Напоследък яко съм се шашнала... sad
Не ми идва от 2 месеца и половина и съм ужасно притеснена... Ходих миналия месец на гинеколог заради това, а и да си пусна рутинните изследвания за Спин, Хепатит, Хламидии и още 2-3 неща, които сега не помня. Всичките бяха отрицателни. А докторката каза, че ще почакаме още да си дойде само, защото аз исках да си пусна и хормонални изследвания, а ако се предизвика медикаментозно - те нямало да са точни. Той цикъла ми по принцип си идва когато си поиска, но до сега такъв дълъг период не съм имала....И чакам си аз, чакам си... и днес вече ми се изчака чакането и пак отидох. Все още нямам цикъл и вече съм пред тотална паника. Този път ми предписа Примолут Нор и сега ще го пия 5 дена, за да ми дойде след това..
Обаче вчера говорих с една приятелка, която имала същия проблем и нямала цикъл 3 месеца, и докторката й преди да й предизвика цикъла й е направила хормоналните изследвания и била с ниски нива на някакъв хормон. Сега пие 3 поредни месеца хапчета за регулация на хормона..(не го запомних кой е... нито хапчетата...)
Та въпроса ми е... Наистина ли моята докторка е права за хормоналните изследвания, че се правят 5-7 ден след цикъл, или може да се изследват в някои случаи и извън този период? Дали да ходя при друга гинеколожка... не знам...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: януари 14, 2009, 11:22:42 »

Мила не си взимай Промолут нор тъй като ако има бременост това ще ти навреди.Този препарат е доста остарял и вече почти никой не го изписва.Странно ми е че тази лекарка ти е казала да чакаш да си дойде сам цикъла ти.Когато цикъла го няма той се предизвиква не е хубаво да се стои без цикъл.А хормонални изследвания не се пускат наистина при пиене на хормонални хапчета защото няма да са ти наред изследванията.Трябва да е дошъл сам цикъла а не да е предизвикван за да си пуснеш такива изследвания.Смени лекаря според мен.Доста съм навътре в тези неща и доста лекари съм обиколила и затова според мен консолтирай се с друг специалист.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 14, 2009, 11:31:23 »

Ble6tu4ka, подкрепям напълно gucci, за казаното от нея. Аз също съм бела с нередовен цекъл. Ходих на няколко лекари и мненията им съвпаднаха, че най-лесно се регулерал цикъла с Дуфастон. В момента пак нямам цикъл, този път никой незнае по-каква причина, но отново ми изписаха Дуфастон. Защото все още не могат да ми докажат присъствие или отсъствие на бременност, Дуфастона щял да помогне за задържането на оплодената яйцеклетка или да ти предизвака цикъл. консултирай се с друг лекар, но не пий този Примолут Нор. Той сигурна съществува от времето когато майками е била на мойте години. Късмет!!!
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: януари 14, 2009, 11:44:06 »

Ами... тя ме гледа и на видеозон и беше категорична, че не съм бременна. Отделно аз сигурно ръснах поне 20 лв последните 2 месеца да правя тестове за бременност всяка седмица, защото ние с милото не се пазим от скоро. Последния го правих вчера и пак беше отрицателен.
Да, Дуфастон точно е лекарството, което беше предписала лекарката на приятелката ми да го пие 3 месеца...
Може би наистина ще пробвам да отида и при друга гинеколожка, но 2-те, които са ми препоръчали, че са добри - има час за след 2 седмици чак, а аз не мисля, че ще чакам толкова...  girl_impossible
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 14, 2009, 11:48:26 »

Е то няма как да търпиш 2 седмици. Няма ли друг когото да попиташ просто да ти даде други хапчета за предизвикване на цикъл. Пък другия месец като ти дойде нормално ще си направиш изследванията.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: януари 14, 2009, 15:41:12 »

Момичета ,помощ girl_impossible Днес доктора ми изписа антибиотик за хламидиите-азотримицин(или нещо такова). Интересното е,че в докторбг.ком пише ,че това е най-ефикасния антибиотик за хламидии,но лечението е еднократно с 1 мг,а доктора ми предписа по 1мг за седем дни( значи вместо един път,аз трябва да го взимам 7 пъти по 1мг...),това едно на ръка crazy,най-лошото е,че това лечение ще ми излезне над 350лв Oh my ...,ако не и повече,защото една опаковка от това "чудо" е 24лв,аз трябва да взема 14 опаковки,за мен и партньора shok Кажете това нормално ли е??? Направо се хванах за главата аз,струва ми се ,че лекаря ми е объркал нещо в рецептата.... nea Незнам...
« Последна редакция: януари 14, 2009, 15:50:58 от preslava_82 » Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: януари 14, 2009, 15:54:38 »

Ако се съмняваш в доктора направи и втора консултация с втори доктор.А иначе не се ядосвай ,че ще ти излезе скъпо-най-важното е да се оправите-нали знаеш,че от лекарства не се спестява.Успех с лечението
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 14, 2009, 16:36:30 »

Преси, защо не му се обадиш на лекаря и да го питаш отново?! Той най-добре ще ти каже.
А иначе и при мен лечението излиза доста скъпо. Страх ме е да дръпна чертата, защото вече съм на 200 лева, а имам още неща за купуване. В събота ходих да си ги взема  и реших по една опаковка от всичко да взема. Като се прибрах и гледам - ами то в едната опаковка има 1 хапче, а на мен ми трябват 8, а струва 4.90. Но щом е за каузата нищо не може да ме спре smile.
Активен
magynzeto
Новак
*
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 14, 2009, 18:43:04 »

Преслава 82 доктора не  е объркал нищо.Точно така се взимат тези хапчета и наистина излиза доста скъпичко, но със сигурност е ефикасно. По добре  е да дадеш повече пари ,но да се излекувате бързо , отколкото да ви мотаят и лечението да продължи много дълго.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #130 -: януари 15, 2009, 08:59:46 »

Мале, какви суми само  girl_impossible Ама какво да се прави няма начин  pardon
Аз скоро лекувах уреаплазма и дадох 100лв за мен и мъжа ми и ми се стори скъпо, ама явно има и по-зле. Бързо да се излекувате момичета!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 15, 2009, 10:05:45 »

Момичета, аз може да задам малко глупав въпрос, но.... blush
Прочетох статията за фолиевата киселина в началото на темичката; разговарях с майки и те ме посъветваха да я пия преди бременността. Та въпросът ми е вие пиете ли я? И напълнявате ли от нея? И после по време на бременността пак ли се пие фолиева киселина?
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: януари 15, 2009, 10:09:15 »

Плами, аз не съм от бебеправещите, но мисля че мога да ти отговоря  smile
добре е да се пие преди бременността фолиевата киселина. Аз лично не съм напълняла от нея, а на мен и въздухът ми се лепи  pardon (пих я 3 месеца преди да забременея). За след забременяването се пие до 4-5 месец (обикновено до 4-ти). След това се започват витамини за бременни, които обикновено я съдържат и не е нужно да пиеш отделно  good Надявам се да съм била полезна  give_rose
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 15, 2009, 10:11:13 »

solecito, много благодаря за бързия отговор. И разбира се, че си била полезна.  give_rose
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 15, 2009, 10:37:30 »

Мда... и аз я пия тази фолиева киселина вече повече от година даже се бях замислила да не взема да се "предозирам", но ми казаха, че няма такава вероятност и че излишното се изхвърляло с урината.Някой знае ли нещо по този въпрос?
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines