Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 12, 2024, 05:52:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 7 част  (Прочетена 148807 пъти)
 
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: януари 29, 2009, 09:12:47 »

Миме, аз също бях като теб закъсня ми с 10 дена и като си направих кръвен тест се оказа отрицателен и след няма и 2 дена ме навести лелката, не искам да те разочаровам, но или кръвен тест си направи или отиди на лекар, за да ти каже със сигурност какво е положението. Успех и стискам палци  за PREGQ
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: януари 29, 2009, 10:09:25 »

Излязоха изследваниятя ми 4-ти ден.На консултация съм чак на 11.02.Някой знае ли какво трябва да ми говорят тези цифри?

Хормонален анализ     

Резултат
Единици

Референтни граници
   LH    

6.26
   IU/l    М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-
   FSH    

9.47
   IU/l    М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5
   Estradiol    

283.89
   pmol/l    М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-193
   
   
Освен това от спермограмата на милото левкоцитите са 10-12 на поле при реф. граници до 10  shok
« Последна редакция: януари 29, 2009, 12:13:30 от valka27 » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #392 -: януари 29, 2009, 14:55:41 »

Много мерси на всички  Girl_hide да ви се връща
Ади, повечето знаят, защото отдавна пиша тук. При мен първоначално нямаше ову, явно заради противозачатъчните.После имах един мисет аборт. И сега стана от първия месец, но благодарение за тестовете за ову и меренето на БТ.
valka27 Естрадиола ми изглежда добре  good Съотношението LH/FSH обаче е по-малко от 1,за което лекарката ти ще ти каже какво точно означава. Чела съм за намален яйчников резерв, но не бързай да се шашкаш.Потърси инфо за съотношението LH/FSH  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: януари 29, 2009, 15:02:50 »

Аз пак с моята киста няма да ви оставям на мира  crazy Снощи свекърва ми ми каза че като се спука много боли, даже някой девойки ги оперирали от апандисит (тя работи в детска хигургия), толкова била силна болката, а когато ги оперирали виждали спукана киста без възпален апандисит  crazy И каза че никакъв секрет не изитча, ами се абсорбира в организма (което не  е пробелм, нещо нормално е, но да не чакам да ми изтече)  sad
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: януари 29, 2009, 15:05:31 »

Много странно тя трябва да е егати  кистата чак пък да боли много на мен ми са се пукали много но болка не е имало простокато ми дойде такава ми е болката но можееещом е медицинско лице и е казала не споря smile
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: януари 29, 2009, 15:29:36 »

Дааа и на мен ми е странно. Аз също имах киста, но чак да ме е боляло като се е пукнала  shok. Gergancheto гинеколога не ти ли обясни, че тя евентулно ще се пукне като ти дойде. Не се притеснявай  girl_wink всичко ще наред
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: януари 29, 2009, 15:33:26 »

Аз като бя в болницата преди няколко месеца,имаше една жена която чакаше да я оперират...именно с киста беше...и каза че от болка не ожела да си сяда на дупето...
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: януари 29, 2009, 15:51:47 »

аз знам, че има много и различни видове кисти, така че много зависи от кистите, има такива , които само по оперативен път се премахват, други се пукат !!!!
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: януари 29, 2009, 16:00:12 »

Mariana, инфото, което намерих е, че съотношението трябва да е 1:1 или 1:1,5 в полза на FSH.
Радвам се, че продължаваш да ни навестяваш и да ни помагаш give_rose give_rose give_rose
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 29, 2009, 16:03:23 »

аз знам за 2 вида кисти, тези които са като много балончета в яйчника и те след терапия се пукат, и такива които обгръщат като обвивка яйчника и те задължително се оперират.
мойте кисти винаги са били от първия вид и съм с диагноса поликистозни яйчници. преди години, когато ми бяха казали да правя почивки от противозачатъчните и цикъла ми закъсняваше и почна да ме боли корема като апандисит. едвам се сгъвах и отидох на хирург, но се оказа че яйяника ми е станал много голям от кистите в него (спомням си нещо за размери над 50мм). знам че ме посъветваха да не правя резки движения заради голмината си да не се завърти и уплете нещо, изписаха ми някакви лекарства(мисля оргаметрил) и ми казаха че ако до няколко дни не ми дойде ще се наложи операция(обясниха ми го като отрязване на клиновидно парче от яйчника). кистите се повлияха от хапчетата и се спукаха и изтекога заедно с цикъла.
така че Герганчето не се притеснявай. няма да те боли повече от нормален цикъл.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: януари 29, 2009, 16:11:40 »

В дейността на половите органи една от най-важните роли се пада на яйчниците. Те са жлези, разположени от двете страни на матката, близо до тазовите стени, свързани с еластична връзка. Наподобяват формата на бадем, а големината им се мени под влияние на цикличните промени. Повърхността им в началото е гладка, но с течение на времето става неравна.

В яйчника за 28 дни една от яйцеклетките (овоцит) узрява и при овулация тя се освобождава, за да бъде оплодена. Ако не се осъществи оплождането, се наблюдава менструация, с която се отбелязва краят на половия цикъл.

Друга функция на яйчниците е свързана с отделянето на полови хормони – естроген и прогестерон. Те са много важни за нормалното функциониране на менструалния цикъл, бременността, както и нормалната женска физиология. Активният период на яйчниците започва през пубертета и завършва с настъпването на менопаузата.

Най-често срещаното заболяване при яйчниците е кистата, която се наблюдава при всяка втора жена. Най-общо казано тя представлява образувание, съдържащо течност. Този мехур нараства, подхранван от кръвоносните съдове. Различават се функционални и органични кисти. Първите се причиняват от смущения в мензисния цикъл. Те много често изчезват след мензис и не са канцерогенни.Функционалната киста не се нуждае от операция. Тя може да се излекува с помощта на медикаменти. Най-често помага приема на прогестерон в големи дози. Противозачатъчните хапчета блокират овулацията. Ако редовно приемате противозачатъчни таблетки, може никога да не се развие киста на яйчника.

Другият вид кисти са органичните. Те са различни по произход и е задължително да бъдат оперирани, защото има опасност да дегенерират в рак. При нарастване притискат пикочния мехур или червата, което може да причини тежки усложнения, дори вътрешни кръвоизливи.

Кистите се откриват при гинекологичен преглед чрез ехографско наблюдение. Ако имате смущения в мензисния цикъл и дифузна болка ниско в корема (а може да е силна и едностранна), се обърнете към лекуващия лекар.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: януари 29, 2009, 16:15:25 »

Благодаря за информацията на всички  give_rose
Ечи аз съм с оргаметрил (и киста 39мм)  NO
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 29, 2009, 16:20:49 »

Гери, когато на мен ми откриха кистата, лекарката ми каза да внимавам с движенията, защото понякога кистите се пукали и съдържанието им изтичало към корема и тогава било опасно. Но става дума за доста големи кисти.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: януари 29, 2009, 19:59:59 »

Гери както ти е казала Ечи има два вида кисти едни които се пукат като ти дойде и други които задължително се оперират те си седят и нарастват.Твоята киста каква е.
Болката при пукане на киста и остра и внезапна/говоря за първия вид киста/ а за втория не мога да ти кажа не съм имала.След като ти дойде трябва да отидеш на лекар да види дали кистата се е спукала.Обикновенно като се пукне кистата има зацапване като преди цикъл.
valka27 изследванията са ти добри освен съотношението ЛХ/ФСх но Мариянка ти е писала за това.Защо не са ти пуснали Тестостерон.След доказана овулация трябва да си пуснеш и Прогестерон и хубаво е да си пуснеш и Естрадиол пак преди овулация за да видиш дали нараства добре.Колко дневен ти е цикъла.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: януари 29, 2009, 21:05:14 »

Ей момичета,ама вие сте си направо доктори,без да сте учили girl_wink Направо ме изумявате... give_rose
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines