Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 19:23:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 7 част  (Прочетена 154971 пъти)
 
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 23, 2009, 23:54:27 »

darling, смених си лекарката. Реших преди да отида следващата седмица на преглед да потърся още едно мнение, но то беше същото. Уголемена матка с мехурче от задната страна, но отрицателен тест. Затова в понеделник живот и здраве ако лелката не ме е навестила ще ходя на кръвен тест.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: януари 23, 2009, 23:59:02 »

рени, чувала съм че има жени, при които тестовете не могат да отчетат положителен резултат при бременност, познавам една такава, която беше с отрицателни тестове, но сега има дъщеричка Wink Може би само кръвния тест би ти дал точен резултат, стискам ти палци Wink
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 24, 2009, 09:08:23 »

Хайде Ренка,успех и кръвния най-на края да покаже бебе и да внесе спокойствие в живота ти,защото си представям какво ти е да не знаеш толкова дълго време какво става
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 24, 2009, 10:40:42 »

Аз си взех от тези:
http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=18002975&page_special_title=%D1%D3%CF%D0%C0%C2%C8%D2++ACE+%2B+Zn+%2B+Se+%F2%E0%E1%EB.*+20

СЪСТАВ: Витамин С, витамин Е, провитамин А, фолиева киселина, цинк, селен.
 ПОКАЗАНИЯ: Съдържа най-ефикасните антиоксиданти, които неутрализират вредните свободни радикали в организма и укрепват имунната система. Забавят процесите на стареене като допринасят за възстановяването на клетките. Понижават холестерола и предпазват организма от замърсителите на околната среда.
 ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: За възрастни - 1-2 таблетки дневно, разтворени в чаша вода.
 SupraVIT ACE+Zn+Se
с вкус на мандарина
Съдържа:
Vitamin C 500 mg
Provitamin A 2 mg
Vitamin E 25 mg
Folic Acid 0.3 mg
Zinc 20 mg
Selen 30 mcg

В тях има фолиева к-на 0.3, а препоръчителната доза е 0.4, ами сега  crazy  crazy  crazy
Да спирам ли Neopholic-a?

« Последна редакция: януари 24, 2009, 10:42:39 от valka27 » Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: януари 24, 2009, 11:26:52 »

консултирай се с лекар най добре
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: януари 24, 2009, 12:50:25 »

Валка, не се шашкай, това са мултивитамини все пак, пие се по 1 на ден разтворено във вода, не е някакво лекарство, на дозировката си пише - по едно или две на ден. А и не разчитай, че е някакво чудотворно биле.
 good

Аз пиех Цинк - на Walmark - при него си пишеше да не се надвишава дозата от 1 на ден ("подпомага развитието и функциите на половата система", но това е само едно от нещата, за които помага). Отделно фолиева 0.400мг. И отделно "Селен Е-С-Бета каротен" - на activepharma - но при него пише да НЕ се употребява от бременни. Това последното е нещо като "антистрес хапче" - предпазва от разрушителното действие на свободните радикали. Отделно влияе благоприятно върху функционирането на половите жлези и фертилитета.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: януари 24, 2009, 13:07:04 »

Това значи ли да взимам и мултивитамина и неофолика.То май за фолиевата к-на няма начин да се предозира.
Едно е ясно - сменям гинеколожката и ще се преориентирам към специализираните клиники.Спряла съм се на Център за репродуктивно здраве "Надежда".
« Последна редакция: януари 24, 2009, 13:08:59 от valka27 » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #232 -: януари 24, 2009, 13:29:18 »

Препоръчителната дневна доза за витамини и минерали се разминава малко в различните страни. В Швеция например, 400 микрограма фолиева киселина се препоръчва по принцип, а за бременни и кърмещи дневната доза е 500 микрограма. Това ще рече, че леки разлики в дозировките не са фатални.

По принцип препоръчват да се спре фолиевата киселина когато се взимат комбинирани витамини, в които има фолиева киселина. Но най-добре попитай лекаря си.

Аз пак да кажа, че не разбирам защо пиете толкова много витамини и добавки. Това не е безвредно.

« Последна редакция: януари 24, 2009, 13:32:59 от KlaraFina » Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: януари 24, 2009, 15:39:12 »

Ние пихме цинк и селен заради положителното повлияване върху фунциите на половата система - и при мъжа и при жената (бях го чела като съвет по-напред в темата и реших да пробваме). Естествено откакто знам, че съм бременна вече нищо не пия освен фолиевата, даже и от преди това. НО мисля, че имаше ефект. Вредни са предозирането и смесването на различни съставки. А за мултивитамините от рода на суправит и т.н. са пък съвсем безвредни според мен, но верочтно и безполезни
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: януари 24, 2009, 16:48:23 »

аз не виждам витамините точно как могат да навредят при положение, че се спазва дозировката, ама....   pardon
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: януари 24, 2009, 17:31:48 »

Извинявам се, че се намесвам в темата, но съм съгласна с KlaraFina, че не е безвредно това пиене на витамини.  nea Всичко би било добре и безвредно, ако тези витамини се приемаха в натуралния им вид, т.е. чрез ядене на плодове и зеленчуци, но тези, които са на хапчета са си чиста химия  angry и не случайно на повечето пише, че не се препоръчва да се приемат от бременни и кърмачки.  pardon
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: януари 24, 2009, 19:15:36 »

съжалявам ако съм  Offtopic
съгласна съм и аз, че приема на витамини на таблетки не е най-доброто решение за поддържане на добра физическа форма  smile като фен на др. Емилова  blush да споделя какво ни каза на една от лекциите...

според нея и екипа и, витамините приети като хапчета не се усвояват на 100 % от организма, защото той не е създаден да ги приема в такъв вид и освен това, всеки витамин си е с определен срок на "годност" и наблъскани в една таблетка не гарантира, че единия няма отдавна да е загубил свойствата си, докато е стоял запечатан на рафта примерно.
Ако се приемат витамини, то трябва да е единствено и само по лекарско предписание, след определени изследвания, с които се проверява на какво се дължи липсата на този витамин (понякога е проблема в организма, а не в храната), защото всичко това отива в бъбреците, черния дроб и т.н.
Не съм доктор, абсолютен лаик съм, но тяхната теза ми звучи логична и правдоподобна и за това гледам да я спазвам  blush
сори за  Offtopic
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: януари 24, 2009, 19:31:25 »

Ние от снощи сериозно започнахме да пием цинк и селен.
Двамата пием антистрес таблетки- в които има 24 мг цинк и 0.4 мг фолиева киселина, и разни витамини, а отдлено пием селен по 50 мг таблетката. Надявам се да помогнат smile
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: януари 24, 2009, 20:55:03 »

  Offtopic Съгласна съм! Аз не съм пила никога в живота си витамини ей така, ама никога! Даже витамин С съм взимала само като съм болна, никакви мултивитамини, центрум и дрън дрън, дето повечето хора ги взимат за укрепване на имунната система. И, да чукам на дърво, съм била здрава. ОБАЧЕ, като два месеца не се пазехме и бяхме сигурни, че бебчето ще стане, няма как да не стане smile а то не ставашв blush И реших да пробвам с разни "добавки" в разумни граници. Цинк и селен. Не знам дали ни помогна, дали просто си му е било времето и т.н., но точно през този месец стана нашето чудо.
И понеже тук си споделяме какво сме правили докато сме бебеправили - казвам си. Като ми оставаха 7-8 дни до цикъла (понеже на мен ми е много редовен), реших, че вече е изключено да съм в овулация, че ако сме направили нещо - направили сме го вече - и спрях цинка и селена. Защото и аз не мисля, че такива добавки са само полезни. (Макар че нали са пречистени). И така. Пожелавам успех на момичетата - с или без витаминки smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: януари 25, 2009, 13:21:10 »

Здравейте момичета, аз оставам тук май за постоянно. Все ще съм си бебеправеща!!! Момичетата идват и си отиват аз още съм тук, ама то късмет, от него неможеш да избягаш. Снощи бях на фирмен купон и сутринта се събудих от ужасни болки ниско долу в корема. Сега съм с лелкино подобие, но ще видим как ще се развият нещата до довечера. Много съм щастлива, че нещата при мен най-накрая имат някакво развитие, защото честно ви казвам тази неизвестност ме побъркваше.  yahoo yahoo yahoo Късмет на всички вас!!!
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines