Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 03:56:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 165834 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юли 13, 2009, 22:22:14 »

Ох аз съм пред дилема, решихме да е на двете баби кръстено бебето обаче името, което ни устройва го свързвам с детето на наши приятели, което почина при катастрофа името е Толина, та се чудя, ако го запишем Толиана няма ли да е по-добре. Все се притеснявам, че ако е Толина ще се сещам за момичето на нашите приятели, оф не знам.
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юли 14, 2009, 08:25:36 »

Ох аз съм пред дилема, решихме да е на двете баби кръстено бебето обаче името, което ни устройва го свързвам с детето на наши приятели, което почина при катастрофа името е Толина, та се чудя, ако го запишем Толиана няма ли да е по-добре. Все се притеснявам, че ако е Толина ще се сещам за момичето на нашите приятели, оф не знам.

Странно име сте избрали. Какви се казват бабите? Не може ли по друг начин да се съчетаят? Не мисля, че е хубаво да правиш лоши асоциации от името на детето си.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юли 14, 2009, 08:58:33 »

Тотка и Лидия се казват бабите и Толина си ми беше идеалния вариант, ама като стана така с детето на нашите приятели и се бях отказала. Другото е Толиа или Толея ама ще видим
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юли 14, 2009, 21:03:13 »

Тотка и Лидия се казват бабите и Толина си ми беше идеалния вариант, ама като стана така с детето на нашите приятели и се бях отказала. Другото е Толиа или Толея ама ще видим

Толея ми харесва, женствено е и не завършва на А. good
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юли 15, 2009, 11:43:40 »

Толея е наистина много нежно.А за Латоя какво ще кажеш?
Активен
sante
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #155 -: юли 17, 2009, 18:48:22 »

Тотка и Лидия се казват бабите и Толина си ми беше идеалния вариант, ама като стана така с детето на нашите приятели и се бях отказала. Другото е Толиа или Толея ама ще видим
Goldi, Толея е страхотно good и пъти по-хубаво име от Толина
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юли 17, 2009, 21:47:57 »

На мен най-ми допада Толиана! :girl_wink:Не знам, като ги кажа на глас Толиана определено ми звучи по-хубаво!
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юли 17, 2009, 22:07:08 »

Най-вероятно ще е Толия, но нека се роди жива и здрава и тогава ще решим окончателно
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 18, 2009, 13:57:27 »

Уф...последно се бяхме спряли на две имена Калина и Мартина. И въпреки, че на мен Мартина ми харесва повече с милото решихме да не е това, защото името на майка му е Мария, а ние не искаме да е кръстено на никого. И тъкмо почнахме да се настройваме, че ще е Калина и от миналата седмица се загнезди съмнение, че май не искаме да е това име..И сега мислим да е Леа! tease Кратко е, лесно се изговаря и ще се помни лесно 9така си мисля поне Wink ) Вие какво мислите? Как ви се струва? Само дето май няма да си има  имен ден.. Ще трябва да се разровя в нета, може пък и да има имен ден! Wink blum
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 18, 2009, 14:05:16 »

Аз пък никога не съм държала на това да има имен ден, не мога да намеря важността на това  pleasantry А на мен Калина ми е едно от любимите имена, така че се надявам да не се откажете от него  blum Иначе Леа, не е ли по благозвучно в "Я" накрая - ЛЕЯ  crazy Харесвам и тези кратките имена, тъй че позравления за добрия избор. Ние например сега сме решили ако е момиче да е Яна, толкова ми е българско и кратко и в същото време нежно  girl_in_love

Мойто мило пък вчера ми заяви че когато и да измислим имена за бебчо (между другото не ми дава да питам доктора какво ще бъде бебето, иска и двамата да сме изненадани в деня на раждането  nea ) не иска да казваме имената на никого, да го пита човек какво му се върти в главата  pardon Опитах се да му обясня че ми става едно хубаво когато споделям с някого такива дребни подробности, ама той не та, не, не дава  blum
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юли 18, 2009, 14:08:36 »

Леа е много хубаво име (като принцесс Леа от междузвездни войни). Едно ме притеснява само че често хора с тези имена ни питат Ама с Я или А накрая защото май се чува нещо м/у двете.

А защо да няма имен ден? Леа няма ли имен ден на Лазаров ден?
« Последна редакция: юли 18, 2009, 14:10:56 от Gery79 » Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юли 18, 2009, 14:33:44 »

А защо да няма имен ден? Леа няма ли имен ден на Лазаров ден?

Иии, Гери, мерси много за идейката! ей сега ще проверя да видя дали има имен ден на Лазаров ден! give_rose

А пък за това дали е важно да има имен ден - ами не, че е важно, но аз например нямам, а сестра ми има! И винаги на нея и подаряваха с един подарък повече от колкото на мен! blum А за това, че е кратко името - ами аз мисля, че е важно да е кратко, защото моето е дълго, рядко се среща, трудно се помни, а когато се налага да си кажа името на чужденец (в работата ми се налага често) трябва да го спелувам! angry Затова съм си определила "критерии" по които да избера името на нашата сладурка! Wink blum Wink
Момичета, благодаря ви много за мненията! Ще ги взема предвид, все пак има още доста време докато се стигне до момента с името  Wink А това, за Леа и Лея - не се бях замисляла, ама с таткото като ни хрумна това име и в един глас казахме "ама с А накрая, нали" и затова май решихме да е Леа smile pardon
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юли 18, 2009, 14:46:34 »

Между другото Гери е права че това им е "лошо" на тия имена че все ще се налага да питат "с А или с Я?", ние много бяхме харесали Кристия(А)н за момче, но точно това ни разубеди от това име, че все ще има въпроси как точно се пише. Пък аз не съм със сложно име и пак не могат да ми го запомнят хората  pleasantry
Активен
sante
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #163 -: юли 18, 2009, 20:17:35 »

 Hmmm аз също не намирам нищо общо м/у Леа и Лазар, за да празнува имен ден на Лазаровден
hoty, а защо точно Леа?.... какво мислиш за Рая?
« Последна редакция: юли 18, 2009, 20:20:42 от sante » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юли 18, 2009, 20:21:23 »

Момичета, прекрасни имена сте избрали, толкова са нежни и женствени, аи не са от често срещаните Bravo Bravo Bravo

Аз например много харесвам Ения, Далия, Дара blush За момче фаворит ми е Кирил Wink

 Offtopic Ох, напоследък така зъм се размечтала за една малка девойка, като вляза в някой детски магазин и веднага на момичешките дрешки се лепвам, направо.... crazy
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines