Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:06:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Със сватбата на Niksha - започваме 2009 г. - 10.01.2009г.  (Прочетена 32506 пъти)
 
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 09, 2008, 16:38:16 »

Момиченца кокиченца имам въпросче... Може ли да  ми кажете кръсниците какво трябва да купуват защото си нямам напредстава?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 09, 2008, 16:42:18 »

Ами мила - както си го решите е по принцип. А иначе - чашите, букета, късметчетата, воала (ръкавици, чанта и т.н. аксесоари), мисля че късметчетата за хвърляне и свещите също (моля ако се бъркам някой да ме поправи или допълни).

Ние например не искахме нищо да ни купуват, но кумата настоя да плати букета и бутониерите...
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 09, 2008, 17:26:10 »

При нас купиха чашите, шампанското, свещите за ритуала, късметчетата за хвърляне след ритуала,
букета, воала и питката за разчупването!
Активен
tonibonboni
Сватбар
***
Публикации: 173



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: декември 11, 2008, 10:25:31 »

 Здравей!:) Аз май доста късно се включвам, но все пак не прекалено lol)). Поздравявам те, имаш страхотна организация!!!  Bravo С интерес чета твоята темичка! girl_wink Успех и за довършителните работи!  Wink
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 11, 2008, 11:21:39 »

Момиченца кокиченца имам въпросче... Може ли да  ми кажете кръсниците какво трябва да купуват защото си нямам напредстава?

Сладур, по принцип (доколко знам поне) кумата купува букета и воала, а кумът- чашите. Това обаче не е задължително, ние не искахме да ги товарим с излишни разходи и за това кумата купи букета, защото настояваше, а останалите неща си ги купихме сами.

Успех с оставащата подготовка!  give_rose
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: декември 11, 2008, 11:54:16 »

И аз съм на мнение, че решението си е лично и зависи само от вас и кумовете. Ако искат могат да купят части от дреболийките по сватбата + чаши, свещи, букети и т.н. Ако пък немогат - нищо да не купуват.
При всеки е индивидуално!
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: декември 11, 2008, 16:49:21 »

Изобщо не е важно "какво трябва". Ако много настояват кумовете и имат на сърце нещо да купят те - нека го направят.
За нашата сватба кумата си избра да отговаря за чашите, виното - за ритуалната и църквата, късметчетата за хвърляне и житото за църквата, а на края разбрах, че са платили букета ми и украсата за колата. Дори не бях виждала чашите преди сватбата. Хубава изненада бяха!
Активен
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 19, 2008, 00:40:14 »

Много ви благодаря мацки за бързите отговори  give_rose ...... ние с кръсниците се разбрахме да се видим и обсъдим това след Коледа. А сега да ви се похваля днес вече си взех поканит утре или в други ден ще ги напечатам. Иначе утре ще ги снимам и покажа... много съм щастлива  yahoo , страхотни са много нежни смятам даже да  не променям нищо по тях, има си и пликове които също са много хубавички. Това обаче са само половината от поканите, за гостите на милото харесахме други покани .... мислихме всички да си еднакви, но в крайна сметка намерих и такива с пеперудки и поръчахме тях, те ще дойдат в понделник заедно с поканата за кръсниците , която е просто разкошна  chee . Имам си и кошничка за късметчетата вече мое производство, но нея ще мога да е покаж след празниците. Вече си имаме и ДЖ   yahoo , но нямаме оркестър все още го търсим.... за сега е това. Предстои ни след празниците да отидем до ресторанта и да уточним масите за да мога да почвам с набавянето на украсата за тях и номерцата на масите. щях да забравя.. имаме само голям проблем с подаъчетата за гостите тези които си бях харесала няма да могат да ги израбитят до 10 януари  cray и утре тръгвам на обиколка из Бургас ( добре че се прибрах за празниците ). Та това е за сега
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: декември 19, 2008, 09:08:25 »

Това за сега, изобщо не е малко! Много добре се справяш да знаеш! Само да знаеш, че каквото и да стане сватбата ти пак ще е най-хубавата, защото си е твоята! Няма значение, че подаръчетата няма да са такива каквито си ги мислила първоначално. На последната сватба, на която ходих изобщо нямаше подаръчета и това не повлия по никакъв начин на самата сватба. За нашата сватба бях решила да подаряваме снимки, но фотографа, който наехме каза, че понеже работи сам и няма да може физически да се справи с направата на снимките (нямаше да има време в самия ден), друга позната фотограф пък не можела да ми сложи надписа, който исках и аз в крайна сметка реших, че ще става каквото иска и познай! Моя фотограф дойде със свой колега, който случайно бил свободен в този ден и който каза, че няма никакъв проблем да ги направи снимките - имай предвид, че това го уговорих с него докато фризьорката ми правеше прическата два часа преди да дойде младоженеца да ме вземе. Та в крайна сметка получих това, което исках и то напълно случайно. Успех и на теб! Да знаеш, че стискам палци за лека и успешна подготовка до края!  Good luck
Активен
bori
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 294


колко е хубаво,когато се усмихваме


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: декември 19, 2008, 18:53:18 »

 :)ехе,Ники привет и в тоята темичка!
Браво на теб,доста неща си отметнала!
За кумовете-и ние не искахме да ги натоварваме много с разходи,кумата много настоя да купи поне букета.Аз се съгласих-казах и една сума,а аз си го избрах и аз платих на момичето,което прави украсата на колата,букета,украсата на чашите,бутониерките за младоженеца и кумовете.А кумата даде на мен паричките ,за които се разбрахме.В деня кумовете ни помогнаха с взимането на букета,украсата на колата,както и осигуриха това да имаме хубава кола за сватбата.И така-традицийте са си традиции,но всеки си преценя какво да промени и какво не от тях.Всичко е въпрос на уговорка!И финансови възможности,разбира се.Бях чела из форумите мнение на една бъдеща кума как в началото не искали нищо от тях младоженците и после само им казали някаква солидна цифра,без те изобщо да са участвали в избора и да са си дали съгласието.В крайна сметка кумовете също имат право да участват във вълненията по подготовката,а не само да им се връчва ценоразпис.Гадничко ми се видя.Щом вече сте говорили всичко ще е ОК smile
И не се притеснявай за подаръчетата.Ще ти хрумне нещо друго или ще харесаш други.Ние също дадохме снимка за спомен.
Успех по-нанатък!Радвам се,че сте избрали DJ.Дано сме били от полза:)
Активен
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 20, 2008, 23:54:25 »

Момичета ето ги и поканите.... а това е текста:
Щастливци двама   
на таз Земя голяма
се срещнаха и ето
поемат там, където
пътят и целите задружни
ще ги дарят
с любов, деца и щастие тъй нужни.

За туй събитие щастливо ви канят
     Николета и Валентин
        на 10.01.2009г.
Ако искате да видите
как се вричаме,
винаги да се обичаме,
моля ви, не закъснявайте
и в ритуална зала заповядайте!
Той ще каже да, но аз дали...
точно в 16:00ч. ще узнаете нали?
В 17:00ч. в Божи храм „Св. Димитър”,
пред вас и Бог ще се закълнем,
сърцата си в едно да съберем.
В р-н „Национал” от 18:00ч.
бъдете с нас на този ден незабравим
и нека до зори се веселим.
   
Без много, много да умуват
Христо и Христина ще кумуват.


* PIC_00611.JPG (68.38 KB, 600x450 - видяно 251 пъти.)
Активен
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 20, 2008, 23:55:46 »

и от вътре


* PIC_00651.JPG (69.29 KB, 640x480 - видяно 258 пъти.)
Активен
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 20, 2008, 23:58:14 »

другите покани и поаканта за кумовете ще дойдат в понеделник.
Активен
bori
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 294


колко е хубаво,когато се усмихваме


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: декември 21, 2008, 15:00:16 »

Много са сладки и поканите и текста Bravo Ти ли си мисли текста?Свежарски е!И на нашите покани пак аз се изявявах girl_wink
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 22, 2008, 10:30:32 »

Поканите са много красиви, а текста е супер!!!  Bravo  Bravo  Bravo
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines