Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 23:46:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 159052 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: ноември 17, 2008, 19:15:46 »

Аз мога да дам рецепта за винения кебак ако не е късно.
А мекиците ги правя с готово тесто.По интересното е че ги пълна мекиците с различни неща-сирене кашкавал и шунка.

Теа ние лещата я ядем на кремсупа.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #256 -: ноември 17, 2008, 21:32:26 »

Гучи благодаря ама кебапа го направих. Стана много добре. Ако може за гювечетата да ми кажеш ще съм ти благодарна.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 17, 2008, 21:56:27 »

С месо или без месо ги искаш гювечета.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: ноември 17, 2008, 22:12:02 »

Гучи може рецепта за кебапа  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: ноември 17, 2008, 22:16:29 »

Нарязвах на кубчета месото.И го запържваш.Става с всякакъв вид месо.Вадиш месото и в олиото задушаваш една глава лук.Добавяш една чаена лъжица червен пипер и 1 супена лъжица брашно.След като се се посгъсти сместа но да не прегори добавяш 1 шише домати и продължаваш да пържиш.Доливаш една кафена чашка вино и още поне 2 шишенца вода а може и три зависи колко рядък го обичате.Слагате месото вътре и оставяте да поври.Добавяте една лъжица маги 10 зеленчука и няколко листа дафинов лист и няколко зрънца черен пипер.Може да се сервира и с картофене пюре и с ориз.За да седи красиво аз оформям по края на чинията ориз или пюре и сипвам кебапа вътре.Да ти е вкусно.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: ноември 17, 2008, 22:28:20 »

 Аз също пробвах мекици с готово тесто, ама нещо не станаха хубави..явно нещо бъркам?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: ноември 17, 2008, 22:45:03 »

Аз също пробвах мекици с готово тесто, ама нещо не станаха хубави..явно нещо бъркам?
защо бе стават супер,аз моите понеже не исках да се плуват в мазнина,ги изсипах във формичките за мини кексчета и станаха  good ама говоря за тези които се продават и трябва да забъркаш с вода-бухтите също са  good
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: ноември 17, 2008, 23:15:11 »

Втори опит крем0пита (първият беше не успешен) angry
  Голямото бутер-тесто  го изпичам цялото , като всяко от двете парчета го режа на полавина.Направих крем със сварено прясно мляко и нешисте банан.Нарязох и 3 банана на ситни кубчета. След изпичане на теспото всеки лист го режа пшрез средата ,така че да се получат 8 части. В тавичка слагам една до друга две части , отгоре намазвам с крем обилно и ръсяа с банани, пак  кори,крем, банани и т.н. и завършвам с крем.Би трябвало да се охлади в хладилника ама, нашата не оцеля- изядохме я. Torte Така, че незнам какво  става ако птрестои 1 нощ в хладилник. Hmmm
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: ноември 17, 2008, 23:32:17 »

Аз от вчера вечерта бях приготвила пилешки бутчета в плик,с новата подправка на малки тайни. blum
Но писето е опържил рибка,беше направил и салатка и ме чакаше да се върна от форумската среща! Bravo Има червена точка от мен! blum
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: ноември 18, 2008, 11:13:59 »

.......
nia, това ме заинтерисува. как печеш тестото? в смисъл слагаш го в тавичката след като си го нарязала на 2 и печеш така ли?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: ноември 18, 2008, 11:17:47 »

Момичета ще ви помоля за рецепта нан някаква постна манджа каквато и да е.Аз нали постя, но възможностите ми се изчерпват бързо бързо и не знам какво да си сготвя та ще съм благодарна за всичко постно което ми кажете. give_rose
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: ноември 18, 2008, 11:31:04 »

Маги, да ти кажа аз уикенда каква измишльотина правих , защото имаше нужда да се разчистят някои неща от хладилника pleasantry Та в малко зехтин запържих праз, 2-3 моркова + една чушка. Имах останало отворено половин буркан доматено пюре, което разредено с малко вода прибавих като се позапържиха по-горе споменатите неща и след това добавих и нарязани кисели краставички и някоя друга подправка- оставих за 10 минутки на котлона. Искам да ти кажа , че стана вкусно и може да си го хапваш и само така, а и като сосче примерно да се използва.
Другото което се сещам е ориз с манатарки, което правих на скоро. Също гювеч може да сготвиш.
« Последна редакция: ноември 18, 2008, 11:32:56 от beb4e » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: ноември 18, 2008, 11:34:38 »

Благодаря Бебче това много ми хареса и мисля да направя спагети с този сос ще бъде супер.А ориза с манатарки как го правиш?
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: ноември 18, 2008, 11:42:04 »

Да това за сос за спагети е супер, въпреки че милото го овърша само так tease
Оризът с манатарки - запържвам в зехтин една глава лук - като поомекне прибавям и манатарките, след това и ориза също да се запържи леко за минутка- две. След това водичка и подправки и на тих огън, докато стане ориза. Също става много приятно girl_wink
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #269 -: ноември 18, 2008, 11:52:58 »

С месо или без месо ги искаш гювечета.

Ами Гучи ако ти е удобно дай и двете рецепти. (само пак да кажа да не е с кренвирш).
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines