Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 10:13:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 159081 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #225 -: ноември 15, 2008, 22:14:59 »

juji ,  Bravo Bravo Bravo!
Ама ти парченцата настрани ли си ги сложила? В смисъл трябва отрязаната част да гледа нагоре - ето така:

Снимката не е моя!
Дани ,да сложих ги настрани и то в последния момент така реших.Първо ги наредих с отрязаната част нагоре после ги обърнах.Но това е малка питка  следващият път ще ги направя както си показала  на снимката и ще и сложа малко повече сиренце .Иначе панираното сиренце остана май хапнахме повече питка и салата.Но се радвам ,че се получи така и съм горда със себе си  danceg
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: ноември 15, 2008, 22:25:38 »

juji ,  Bravo Bravo Bravo!
Ама ти парченцата настрани ли си ги сложила? В смисъл трябва отрязаната част да гледа нагоре - ето така:

Снимката не е моя!
и моята майка така я прави blush трябва да и кажа трика със сиренето tease
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: ноември 16, 2008, 11:34:29 »

Виждам, че сте се развихрили съботата. Аз ако продължавам така скоро ще се преместя в темата за диетите funnytooth
Тази сутрин правих Сливенски милинки, но малко ги промених, защото те са сладки, а аз сложих в тестото сирене, защото в къщи обичат сладко -солен вкус.  Иначе обожавам пастата, която се получава отгоре и поръсени с много пудра захар, много ми напомнят на детските ми години. От тях не остана почти нищо, значи са ги харесали. Ако някой иска ще му дам рецептата.
Иначе аз приключих с готвенето за уикенда - направих пилешка супа и пилешка яхния. Най-много утре да направя едни бързи пържени филийки за закуска.
Пускай рецептата мила.

За днес съм решила да правя мусака и  празеник а за закуска мекички с плънка.За десерт печени ябълки с мед и захар.
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: ноември 16, 2008, 13:43:47 »

аз все още не мога да се престраша за тази питка, но нямам и с какво да я разточа beating crazy а сега съм изшадила едно агнешко да се размразява и зпаочвам да търсч идеи и предложения за приготвянето му.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: ноември 16, 2008, 14:46:18 »

Аз скоро готвих агнешко по следната рецепта:
Натъркваш месото със сол,черен пипер и червен пипер.Намазваш с олио и хубаво размазваш с ръце подправките по месото. Слагаш го в тава,доливаш 1-2 чаши вода,похлупваш с фолио и печеш.
Отделно слагаш в тигана 1-2 нарязани глави лук като за запръжка,Като се позадуши се прибавя измития и отцеден ориз(количеството зависи от големината на тавата ти).След като стане "стъклен" се долива гореща водичка и се оставя да понабъбне.После се добавя при месото,но когато е вече полуготово.Чак накрая се маха фолиото а да хване загар.Отгоре се наръсва с пресен магданоз при сервиране.

Има и вариант в ориза да се сложи и малко пилешки дробчета(предварително кипнати),които са нарязани на по-малки парченца.Тогава вкусът става като дроб-сарма,но трябва да се прибави и джоджен.

Забравих да кажа, че преди печенето намазах парчетата месо с мед, за да убие миризмата и се получи много добре.  danceg

Само да кажа, че ми беше за първи път да готвя такова месо  blush и не очаквах, че ще се получи, но се оказа доста лесна и сполучлива рецепта. 
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: ноември 16, 2008, 14:57:46 »

И аз като Кикси го намазвам с олио и подправки ама за по лесно ги смесвам предварително червения пипер черния пипер и подправка за агнешко в дена купичка заедно с олиото и с готовата смес намазвам агнешкото нарязано на порции.Около него нареждам картофки морковче лук но по на едри парчета.Слагам няколко зрънца черен пипер и няколко листа дафинов лист.Наливам около 1пръст вода .Завивам хубаво с фолио и пека.Като стане готово маха фолиото да се запече.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: ноември 16, 2008, 15:19:38 »

gucci , не се бях сетила за това. Ще пробвам другия път по твоя начин. Благодаря за страхотната идейка, мила  give_rose

 juji , и на теб благодаря за "заешката рецепта", стана вълшебен заекът, като се задуши в плика с виното, беше много крехко. Само дето нещо не знаех какви подправки да слагам на заека и май прекалих с бахара, та малко ми "натъртваше", но се получи много добре иначе и милото много го хареса също.  danceg

Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: ноември 16, 2008, 18:06:29 »

Gucci, веднага ти я давам.
Сливенски милинки
За тестото:
едно пакетче мая
300 мл. хладка вода
около 500 гр брашно
1 суп лъжица олио ( аз добавих при замесването  и 1-2 лъжици масло)
Първо слагам маята с малко захар, 100мл хладка вода и една лъжица брашно. Като втаса я изливам в купата, която меся и добавям продуктите за тестото, като водата не съм я мерила с точност, а когато се офорими тестото, размесих с малко масло. Оставих да втаса. След това, с намазнени ръце оформям малки топчета (колкото орех) и редя едно до друго в тавата. Не трябва да има разстояние между тях, за да бухва нагоре. Пак оставям да втаса. През това време приготвям пастата за намазване
За пастата:
2 пълни супени лъжици брашно
1 пакетче масло
1 лъжица вода
1 яйце
щипка сол
Размесвам добре и след като наредените топчета втасат намазвам отгоре с пастата. Слагам да се пече в загрята фурна.
Няма начин да не стане smile
Аз добавих сирене в тестото, преди да почна да оформям топчета - около 300 гр, меко сирене, което доста добре се омеси. Иначе както писах сливенските милинки са само сладки.
След като се изпекат наръсвам обилно с пудра захар.
В оригиналната рецепта олиото в тестото е заманено със свинска мас, а  в пастата  мазнината изглежда така - 2/3 пакетче масло и 1 лъжица свинска мас, но моето вегетарианство не позволява това smile. Освен това пастата може да се направи и без яйце, тогава топчетата са отделят по ясно, а с яйцето се получава хрупкава коричка.
Е, колко много писах за едни прости милинки, но иначе не са сложни като изпълнение и продукти.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: ноември 16, 2008, 18:31:00 »

Другата събота и неделя мога да ги прабвам че си трябва повечко време.Сега сложих да пека една вика баница с измислена плънка.Плънката направих от задушен праз сирене яйца царевица и подправки.Да видим какво ще се получи.За пръви път пробвам такава плънка.Аз много обичам да експериментирам с плънката на баниците.Досега какво ли не съм слагала вътре в какви ли не комбинации.Някой ако се интересува може да ви напиша някоя и друга изпробвана плънка.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: ноември 16, 2008, 18:42:22 »

darling , мерси за хубавата рецепта smile. Аз като едно сливенско чедо съм израснала със сливенските мазни милинки smile, но никога не сме правели у нас. Ама как като пред блока имахме баничарница и сутрин се събуждахме  с техния аромат.
И аз като Гери мисля другата събота да се пробвам, наистина изглеждат лесни.
А сега съм се захванала да пека кестени. Тази година почти никъде не продават или са доста скъпи. А пък са ми любими в този сезон.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: ноември 16, 2008, 22:02:47 »

Gucci, сигурна съм че ще баницата ти ще е хубава, при теб всичко е сполучливо!  good
Dani и аз съм от Сливен, сигурно за това съм пристрастна. Иначе и аз пекох днес кестени, наистина дадох доста пари, но май не станаха или може би те не са хубави. Някои от тях вътре не са бели... но  повечето ги хапнахме.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: ноември 16, 2008, 22:45:26 »

darling , и при мен така се получи с кестените - не всички вътре бяха бели. Но пък белите вече ги изядохме smile.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: ноември 16, 2008, 22:51:35 »


А сега съм се захванала да пека кестени. Тази година почти никъде не продават или са доста скъпи. А пък са ми любими в този сезон.
Аз не ги пека,а ги варя Girl_hide
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: ноември 16, 2008, 23:04:46 »

А някой ще ми каже ли как се правят едни такива гнезда от кайма с яйца, кис.краставички и т.н. Изглеждат ми много вкусни, ако някой е правил да пише. Имам спомени, че някой разказваше, но не открих в предните теми.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: ноември 16, 2008, 23:08:37 »

Лесно се правят омесваш каймата с продуктите който искаш и правиш гнездо<може да сложиш моркови,кис.краставички,кашкавал на кубчета>,буташ го във фурната и към края чукваш едно яйце по средата в дупката .


* 5.jpg (22.64 KB, 320x240 - видяно 1872 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines