Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 05:08:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 159066 пъти)
 
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: ноември 06, 2008, 23:18:47 »

Аз взех,че напълних чушки и ги изпекох!Писето,каза,че са станали много много хубави! Bravo
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #76 -: ноември 07, 2008, 07:57:17 »

А аз вчера така се изложих с едно зеле,забравих ,че в тенджарата под налягане са му нужни не повече от 15 мин ,а аз го оставих половин час и стана каша  pardon.Даже тая сутрин мъжа ми пак ми три сол на главата .Ама случва се  pardon
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: ноември 07, 2008, 08:04:58 »

Ами ние от 2 дни ...май почти нищо не хапваме  pardon
Вчера се навих да направя един щтрудел,който става точно за 1час....и много вкусен  Torte
Е вече почти го няма  Victory
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: ноември 07, 2008, 09:13:41 »

аз само да се запиша, че докато се усетя и ... 6 страници,

сега ще чета
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: ноември 07, 2008, 13:25:05 »

аз досега не съм писала тук, малко съм скарана с готвенето, но напоследък надничам за някоя и друга идея :
мисля през уикенда да спретна един сладкиш с ябълки. дайте някоя лесна рецепта
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: ноември 07, 2008, 13:28:42 »

Ечи или тук, или в предишната тема Данитка беше дала една рецепта за сладкиш с круши, мисля,  че спокойно можеш да ги смениш с ябълки.
Аз ще правя кюфтета и руска салата (може би тази вечер или утре сутринта, понеже ще са за утре на обед). Малко ме мързи да режа продуктите за руската салата, понеже ще е промишлено количество, ама нямам избор, обещах на майка ми аз да я направя  tease Някой рязал ли е в блендер или кухненски робот съставки за руска салата? Имам аз едни пъклени мисли...  girl_wink
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: ноември 07, 2008, 15:02:44 »

Ечи мога да ти предложа и рецептата за щтрудела .....
1 пак. готови кори
1 пак. масло
ябълки ( колкото прецениш)
1 пакет канела
захар ( в зависимост,колко сладко искаш да бъде)
шепа орехи смляни на дребно,но може и по-едри
2 ч.л.галета

 Разстопяваш си маслото,но не да ври ....ами на много слаб огън.Намазняваш си тавичката(аз правя в тавичката от фурната) и приготвяш смес от предварително обелени и настъргани ябълки,аз всичко правя на око,прибавяш към тях канелата,орехите,галетата и захарта.Пробваш дали ти е достатъчно сладко.След като си извадила корите мажеш с маслото,пръскаш по кората от сместа и завиваш като руло и слагаш в тавичката,но листата от корите са по 2бр. не по-малко,не и повече.И така докато ти свършат корите и сместа.Става мноооогооо бързо.Когато си готова поливаш с масло,ако ти е останало на мен винаги остава,пъхаш във фурната,в предварително загрята на 180 градуса и готово  good
Печеш около 30мин-40мин. до зачервяване.Вадиш,чакаш да истине и поръсваш с пудра захар.Бон Апети    blum  Аз го правих снощи и вече го няма,а за сладкиша и светли е казала,че пуснах малко по0-назад в темата,но аз с ябълки не съм го пробвала,но момичетата опитаха и казват,че пак ставал много хубав
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: ноември 07, 2008, 18:54:32 »

Aз рецепти не давам ама иначе само ви моля за помощ  give_rose Милото ми вчера купи от Бургас риба лефер и сега иска да му я направя, ама аз въобще незнам как crazy Риба не обичам и немога да я правя  pleasantry
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 07, 2008, 19:15:57 »

echy_ ,тази рецепта е от наша съфорумка!Правих този сладкиш и стана много хубав! good
Необходими продукти:

1 кг. ябълки
125 гр. меко масло
1 чаша захар
1 1/2 чаша брашно
3 яйца
1 кафена чаша прясно мляко
1 чаша наситнени орехи
1 бакпулвер
1 ванилия
канела

Разбивам мекото масло и захарта добре, добавям жълтъците , разбивам, добавям прясното мляко и брашното смесено с бакпулвера, ванилията и канелата.
Отделно разбивам белтъците на сняг с мялко захар и с лъжица леко ги разбърквам с горната смес.
В намаслена тава изсипвам 2/3 от сместа,отгоре изсипвам настърганите ябълки и орехите и после заливам с останалата 1/3 от сместа.
(ако трябва с лъжица го размазвате).
Като изстине го поръсвам с пудра захар.   


За тази вечер взех пастърва и мислех да я правя в фолио с бадемов сос на фурна,но се оказа,че ще излизаме и ще хапнем навън! Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 07, 2008, 19:41:26 »

ето какво ще вечеряме ние тази вечер
Празеник по рецептата на Светли за което отнови и благодаря.Само да спомена че този път добавих царевица в плънката и поръсих баницата с кашкавал.
А в момента се пече и Печен праз пак по рецепта на Светли.Ще пиша като стане и ще снимам и него.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 07, 2008, 19:53:24 »

Малееееее Гучи..изтекоха ми лигите 1tongue толкова апетитно изглежда че..ммммм супер  Bravo личи си майсторлъка ти..макар да не обичам праз, просто не знам как ще се жъздаржа тая вечер от всякакво ядене  с тез мойте диети... Bravo още веднъж..
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: ноември 07, 2008, 19:57:38 »

Кристинка рецептата е страхотна.и много вкусна.И моя мъж не е почитател на праза но вече излапа две парчета и пита защо досега не съм му правила.

Светли  thank you thank you thank you thank you thank you thank you и чакам още рецептички от теб.

Искам да благодаря на Данитка за това че ми купи и прати силиконови формички за мъфини и утре ще правя мъфини и ги посвещам на нея а като дойда в софия ще и донеса една дозина мъфини.
Така че утре съм се насочила към направата на различни мъфини.

Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: ноември 07, 2008, 20:19:16 »

Aз рецепти не давам ама иначе само ви моля за помощ  give_rose Милото ми вчера купи от Бургас риба лефер и сега иска да му я направя, ама аз въобще незнам как crazy Риба не обичам и немога да я правя  pleasantry
Гери, леферът ни е любимата риба smile. Няма какво да му мислиш - ние я печем във фурната и обикновено правя картофена салата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: ноември 07, 2008, 20:42:23 »

Aз рецепти не давам ама иначе само ви моля за помощ  give_rose Милото ми вчера купи от Бургас риба лефер и сега иска да му я направя, ама аз въобще незнам как crazy Риба не обичам и немога да я правя  pleasantry
Както ти е казала Дани мятай я във фурната и печи и направи някаква гарнитурка.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #89 -: ноември 08, 2008, 12:18:37 »

За феновете на мъфините
ето една рецепта
Лимонови мъфини с мак

1 и 1/3 ч. чаша брашно
1 и 1/3 ч. чаша захар
1/2 ч. чаша разтопено масло
4 яйца
5 супени лъжици мак/ за сложих 2 т.к. не знаех дали ще се харесат в къщи/
3 супени лъжици лимонов сок
3 чаени лъжици настъргана кора на лимон
1 ванилия
1/2 чаена лъжица сода
1/2 ч. чаша кисело мляко

В отделна купа смесваме брашното със содата.
В отделна купа смесваме млякото, маслото и захарта разбиваме добре. прибавяме яйцата, лимоновия сок, лимоновата кора, ванилията, разбиваме добре, Към тази смес прибавяме брашнената смес, смесваме добре и най накрая прибавяме мака - разбъркваме добре.Печем в загрята фурна 180гр. за около 20-25 мин
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines